Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1.77

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να αφήσετε τα σχόλια σας για το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.77
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα....
δεν βλεπω καμμια αναφορα για διορθωση στο προβλημα που εμφανιστηκε στους χαρτες ΣεΣ, μετα την προηγουμενη αναβαθμιση....
απο κουβεντες με συμπαικτες γνωριζω οτι και πολλοι αλλοι εχουν το ιδιο προβλημα....
δλδ.... οταν βρισκομαι σε ενα χαρτη τους ΣεΣ πχ στη Σημερινη, και βγαινω πισω στο γενικο χαρτη και προσπαθω να μπω σε αλλον χαρτη πχ στο Αυριο, υπαρχει κολλημα... πρεπει να ξαναφορτωσω το παιχνιδι απο την αρχη για να ξεκολλησει....καταλαβαινετε το προβλημα, αν πρεπει να ελεγχεις 2-3 ή και περισσοτερους χαρτες ή ακομα χειροτερα οταν πολεμας σε πολλους....
Ελπιζω να επιλυθει το προβλημα....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Δεν ξερω εαν για πρωτη φορα ισχυει και ετσι θα ειναι απο δω και στο εξης
'η εαν ισχυε και στο παρελθον και απλως δεν ειχε τυχει να χασω ποτε την μοναδα της μεγαλυτερης εποχης ( χλωμο το βλεπω τοσο καιρο να μην ετυχε, αλλα τι να πω παλι )
'η ειναι σφαλμα του παιχνιδιου
Ηξερα μεχρι τωρα οτι οι βαθμοι μιας μαχης υπολογιζονται στον πυργο της μεγαλυτερης εποχης ακομη και εαν εχει ο στρατος σου μονο μια μοναδα αυτης της εποχης και οτι αυτο ισχυε και για τις μαχες με διπλο κυμα
Σημερα προσεξα οτι στις διπλες μαχες εαν στην πρωτη μαχη χασεις την μοναδα της μεγαλυτερης εποχης οι συνολικοι βαθμοι και απο τις 2 μαχες υπολογιζονται στον πυργο των εναπομειναντων μοναδων του δευτερου κυματος
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Τελικα μαλλον για υποβαθμιση μου φενετε, αφου καθε 3 λεπτα πρεπει να ξαναφορτωσεις το παιχνιδι.....
οι μαχες στον ΣεΣ και στην Εκστρατεια ειναι σχεδον αδυνατες (λογω κολληματων του παιχνιδιου), τα διαβασμα μνμτων το ιδιο, και γενικα σερνετε το παιχνιδι....κατι δεν πηγε καλα, να υποθεσουμε?
οπως και να εχει, απο χθες το μεσημερι ετσι παει....
 

AGALITSAS

Μέλος
Ο φίλος diokomo τα περιέγραψε άψογα παραπάνω, η "λεγόμενη αναβάθμιση" πήγε από το κακό στο χειρότερο ...!!!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Πανε αρκετες μερες -πανω απο βδομαδα- που αναφερθηκε το θεμα με το προβλημα της φορτωσης στους χαρτες ΣεΣ....
αν και εγινε αναβαθμιση στο μεταξυ, και μπηκε και event το προβλημα συνεχιζει....
ειναι ενας τροπος να σταματησουμε το ΣεΣ αυτος?
Μπορει να μας απαντησει καποιος ?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εγω το εχω ριξει στην πλακα γιατι αυτο δεν συμβαινει σε ολους φυσικα
Και για να τελειωσει πια το κρυφτουλι πισω απο το δακτυλο
δεν ειναι μονο θεμα αναβαθμισης (και πριν συνεβαινε σε μας) ουτε ..υπολογιστη
ημαρτον δηλ πχ ο δικος μου υπολογιστης γιατι μπλοκαρει μονο ..σε συγκεριμενες στιγμες κοντρα με συγκεκριμενους αντιπαλους και οχι με αλλους .. και εχει δυο καρτες γραφικων
'η εχει προβλημα με ολους αρα φταιει οντως 'η ειναι επιλεκτικα ...''φοβισμενος'' οποτε η αιτια ειναι αλλη
για να δω δε ως που μπορουν να το τραβηξουν ..εκανα κι αλλη δοκιμη ...εμφανιστηκα ..παρουσα στην γενικη συνομιλια ωρα που μιλουσαν ... ε και ως δια μαγειας μετα απο λιγο ΓΙΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ολο το βραδυ δεν ειχα καν προσβαση ειχε εξαφανιστει η επιλογη ..α ναι ξαναεμφανιστηκε μολις περασε η ωρα και πηγαμε για υπνο
http://prntscr.com/bf6uwv
ασφαλως και εκανα ανανεωση ..αλλωστε πολιορκια και ανανεωση ημουν τιποτα αλλο δεν μπορουσα να κανω
..τυχαιο και αυτο σιγουρα !!!!!!
Ουπς η μαντα μου λεει τωρα
οτι μπορει καποιος ..καχυποπτος να σκεφτει οτι το ''εχουμε'' εξελιξει τοσο πολυ το ''χειμερινο υποδημα''
πχ για να μην φορτωνουμε τις δικες μας μνημες με τα κοινα κυκλικα με τις απανταχου φιλικες θυγατρικες κλπ
χρησιμοποιουμε πριβε? για τις συνομιλιες μας την γενικη συνομιλια με αθωα μεν μνμ αλλα επειδη κανεις δεν ξερει ποιος μπορει να τα δει και να καταλαβει ..ας μεινουν οφ καποιοι
Επειδη δε αυτο παραμυθακι με τους υπολογιστες και τις ..δυνατοτητες παρατραβηξε (αλλωστε οταν ξεκινησαμε αυτο το παιχνιδι κανεις επισημα δεν μας ειπε οτι για να παιξουμε επρεπε να χρησιμοποιησουμε υπολογιστη επιπεδου ..ΝΑΣΑΣ..)
και κυριως το πιστεψαν και αρκετα παιδια μου και εγινε δε αιτια , να αισθανθουν μειονεκτικα αφου εχουν συνηθισμενους υπολογιστες (υποθετω και αρκετοι αλλοι φυσικα παιχτες) με συνεπεια για πρωτη φορα (μετα απο 3 χρονια που ημουν μαζι τους) πηραν αρκετοι αποφαση να σταματησουν ΟΡΙΣΤΙΚΑ
αφου ειτε καποιοι δεν εχουν την δυνατοτητα για να αγορασουν καλυτερο υπολογιστη ειτε καποιοι αλλοι δεν θελουν να δεσμευσουν χρηματα για αγορα ενας υπολογιστη που χρησιμοποιουν σε ενα ιντρ παιχνιδι .
και μην ακουσω τιποτα για πανω και κατω στιγμες γιατι αυτο δεν ..παιζει
3 φορες ξεκινησαμε απο το απολυτο 0 και ολες τις φορες με γελια αντιμετωπιζαμε την περιοδο που τα χαναμε ολα
με το που τους εγραφα ..προσοχη αφου μας πηραν τα κατωφορια ολα καθε δυο μερες να γυρναμε αναποδα αυτο που μας εμεινε για αλλαγη
ολα εφευγαν, θυμος, απογοητευση κλπ
ετσι γλεντουσαμε την ηττα μας τις γκαφες μας και για λιγο καρο το ριχναμε στις συνταγες μαγειρικης και στις κρεπαλες στην ανω ραχουλα λεξη για μαχες ομως μετα πτου κι απο την αρχη
ΜΠΡΑΒΟ ΛΟΙΠΟΝ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑΤΕ
Και αναφερομαι και σε αυτους ολους που θεωρουν ..οτι τα χειμερινα υποδηματα κανουν ΤΟΥς ΑΛΗΘΙΝΟΥΣ πρωτους
αδιαφορωντας εαν αυτο γινεται αιτια να μπλοκαρονται οι αντιπαλοι και για να το προχωρισω μαλλον το θεωρουν και σουπερ ατου
λοιπον για μενα μαλλον κατι σε πιο καλοκαιρινα και ξωφτερνα υποδηματα μετατρεπονται οι ιδιοι****
και ασφαλως στους προγραμματιστες που το βλεπουν και σιγουρα ενδομυχα γνωριζουν την αιτια
ομως φανερα και επισημα ..ολα βαινουν καλως επαναπαυονται στην ευκολη αφορμη και κατ επεκταση εξαναγκαζεται η διαχειριση να λεει το γνωστο σλογκαν ....καντε ανανεωση ....διαγραφτε το ιστορικο κλπ
Ω ναι ειμαι σκληρη σημερα και ακομη δεν εχετε δει τιποτα
Εδω φωναζα οταν εβλεπα να σταματα αντιπαλος , για τα παιδια μου ειμαι ικανη να φερω αναποδα ολο το φοε
**** θα δεχτω οποια ποινη θελουν για προσβολη ..αρκει επωνυμα ...να υπαρξει θιγομενος
να δω ποιος θα εχει τα κοτσια δημοσια να γραψει οτι αυτος χρησιμοποιει προσθετα ''μποτακια''
και για αυτο τον εθιξε η φραση ...καλοκαιρινο ξωφτερνο κοινως τσοκαρο
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Οσα like κι αν σου κανω ειναι λίγα.......το ζήτημα ειναι μήπως μεταξύ μας οι ξυπόλητοι να βρούμε αλλο παιχνίδι?Κι αφησουμε τα παπουτσωμενα γατιά και τα αφεντικά τους να φαγωθούν μεταξύ τους?
 
Κορυφή