Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1,84

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να σχολιάσετε το περιεχόμενο της Αναβάθμισης στην 1,84
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Αντε ντεεεεε.....
να σταματησουμε να κραταμε αρχεια....εχουμε γεμισει το σκληρο μας και printscreen....)))
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Απο οτι βλεπω θα γεμισει ο σερβερ της εταιριας, τελικα....χαχαχαχ....
μου φενετε περιττο να υπαρχουν 250 σελιδες με αναφορες στις δωρεες απο τα ΣΥντεχνιακα ΜΚ για ολους τους Συντεχνους....
αυτο ειναι αυτονοητο οτι θα τα βαλουν μεσα, δεν μπορουν να κανουν και αλλιως νομιζω....
θα μπορουσε να αναφερετε μονο στις δωρεες απο τον ιδιο τον παικτη και να μη χρειαζετε να ψαχνουμε απειρες καρτελες για να βρουμε αυτο που θελουμε....ή να υπαρχει ακομα μια διαχωρηση να επιλεγουμε μονο τις δωρεες απο παικτη και οχι απο ΜΚ...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
υπαρχει καποιο προβλημα γενικο με τον χαρτη εκστρατειας συντεχνειων?
μετραει ο χρονος κανονικα αλλα δεν εχουν φυγει τα συννεφα
http://prnt.sc/chdzn0
 

AGALITSAS

Μέλος
Καλημέρα και από εμένα..Τι έγινε κύριοι, τις Εκστρατείες απο εβδομαδιαίες τις γυρίσατε σε δεκαπενθήμερες ??? ...!!!
 

DeletedUser30097

Guest
Απο οτι βλεπω θα γεμισει ο σερβερ της εταιριας, τελικα....χαχαχαχ....
μου φενετε περιττο να υπαρχουν 250 σελιδες με αναφορες στις δωρεες απο τα ΣΥντεχνιακα ΜΚ για ολους τους Συντεχνους....
αυτο ειναι αυτονοητο οτι θα τα βαλουν μεσα, δεν μπορουν να κανουν και αλλιως νομιζω....
θα μπορουσε να αναφερετε μονο στις δωρεες απο τον ιδιο τον παικτη και να μη χρειαζετε να ψαχνουμε απειρες καρτελες για να βρουμε αυτο που θελουμε....ή να υπαρχει ακομα μια διαχωρηση να επιλεγουμε μονο τις δωρεες απο παικτη και οχι απο ΜΚ...
Καλημέρα Διο...,
Θα συμφωνήσω με το τελευταίο. Ας φαίνονται και τα αγαθά από το Μ/Κ για να μπορεί ο Θησαυροφύλακας μια στο τόσο να έχει στοιχεία από το πόσα αγαθά από κάθε εποχή μπαίνουν στον ...άπατο κουβά.
 

DeletedUser30097

Guest
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
υπαρχει καποιο προβλημα γενικο με τον χαρτη εκστρατειας συντεχνειων?
μετραει ο χρονος κανονικα αλλα δεν εχουν φυγει τα συννεφα
http://prnt.sc/chdzn0
Καλημέρα σου,
Ο χρόνος δε μετρά κανονικά. Όσο μετρούσε αντίστροφα, για την έναρξη της νέας εκστρατείας, πήγαινε κανονικά. Από τη στιγμή όμως που μηδένισε κι ανανέωσε το χρονικό διάστημα κι άρχισε να μετρά αντίστροφα αντί για το τέλος της νέας εκστρατείας, για την ...έναρξή της, η κανονικότητα πήγε περίπατο.
Μιας και δεν υπήρξε κάποια ενημέρωση για αυτό, θεωρώ πως είναι τεχνικό πρόβλημα το οποίο ελπίζω να επιλυθεί σύντομα.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα σου,
Ο χρόνος δε μετρά κανονικά. Όσο μετρούσε αντίστροφα, για την έναρξη της νέας εκστρατείας, πήγαινε κανονικά. Από τη στιγμή όμως που μηδένισε κι ανανέωσε το χρονικό διάστημα κι άρχισε να μετρά αντίστροφα αντί για το τέλος της νέας εκστρατείας, για την ...έναρξή της, η κανονικότητα πήγε περίπατο.
Μιας και δεν υπήρξε κάποια ενημέρωση για αυτό, θεωρώ πως είναι τεχνικό πρόβλημα το οποίο ελπίζω να επιλυθεί σύντομα.
καλημερα εχεις δικιο δεν προσεξα στο χρονομετρο την λεξη ''εναρ..''
τωρα θα μας πει καποιος .. πονηρα σκεπτομενος ..
και γιατι να ειναι εναρ-ξη και να μην ειναι κατι αλλο ..?
ξερω δεν πιανει μην ..γλυφομαι
 

DeletedUser1355

Guest
καλημερα φιλοι,
στο θεμα του θησαυροφυλακιου απαραιτητο θα ελεγα ειναι να υπαρχει ενα ''φιλτρο'' που να εχει ως επιλογη το δωρεα ή προσφορα απο ΜΚ. επισης καπου διπλα η δεν ξερω που να υπαρχει η δυνατοτητα να γραφουμε το οναμα ενος συντεχνου και να μας βγαζει το ιστορικο προσφορων μονο γι αυτον!

**επισης να υπαρχει στο φιλτρο η δυνατοτητα επιλογης αν καποιος προσεφερε στον κουμπαρα (ειτε απο το αποθεμα του, ειτε απο ΜΚ..) ή αν ''τραβηξε'' απο τον κουμπαρα (ξεκλειδωμα επιπεδου στη ζουγκλα, πολιορκια, κλπ κλπ)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

dio21

Καμένος Χρήστης
Γενικα αρκετα θεματακια με την Εκστρατεια....

Και επειδη εχει γινει εδω κουβεντα τελευταια απο αλλους συναθλητες, για το που παει η Ισχυη απο τη Ζουγκλα, μου μπηκαν ψυλλοι...
Αυτη τη φορα κρατησα κοντερ....ειδα τι ειχαμε τη Δευτερα το πρωι εμεις, ειδα τι πηραμε απο τη Ζουγκλα, προσθεσα την ισχυη που περνουμε απο τον ΣεΣ και δεν εβγαινε...μονο του ΣεΣ προστεθηκε....περιμενα και την Τριτη μπας και μπαινει οταν αρχιζει η νεα Ζουγκλα...τωρα το βραδυ της Τριτης προστεθηκε μονο η ισχυς του ΣεΣ και παλι....που ειναι λοιπον οι 39,5 χιλιαδες που πηραμε απο την Εκστρατεια? οεο?
Και αν υπαρχει αυτο το θεμα σε ποσες απο τις προηγουμενες 16 Εκστρατειες εγινε το ιδιο?

ΥΓ1...και για να προλαβω την απαντηση της διαχειρησης, ναι, εστειλα αιτημα στην υποστηρηξη....με printscreen απο οσα λεω, που παρεπιπτωντος σε καποια κυκλικα οταν στελνω τετοια μου τα σβηνει και λεει αυτο...
http://prnt.sc/chnpxc
σε κυκλο το μνμ που στελνετε απο το συστημα....στα τοξακια ειχε τα printscreen απο το Lightshot....γιατι μου ακυρωνει δουλεια καποιας ωρας, που την κανω για το αρχειο της Συντεχνειας? ή μηπως δεν πρεπει να κραταμε αρχειο?

ΥΓ2...και αν συμβαινει η παραληψη που ανεφερα παραπανω, προς τι το Πρωταθλημα και τα μπονους, και το "τρεχτε να προλαβετε, ανοιξε η Ζουγκλα", και οι μαχες, απο ολους μας?
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Αυτο με τα printscreen εχει εμφανιστει εδω και αρκετο καιρο
το ιδιο συμβαινει γενικα σε μνμ που περιεχουν ιστοσελιδες
Εχω την εντυπωση οτι παρουσιαζεται σε κυκλικα που ειτε δεν ειστε διαχειριστης ειτε υπαρχουν ατομα που δεν ανηκουν στην μπαρα των φιλων σας
Λυνεται ομως απλα, αφαιρειτε τα αρχικα που παραπεμπουν σε ιστοσελιδα
δηλ δεν γραφειτε http://prntscr.com/choogf , αλλα σκετο το prntscr.com/choogf
Οσο αφορα τον χαρτη εκστρατειας δεν εχω ψαξει το θεμα με την ισχυ , στην συγκεκριμενη φαση, οποτε δεν μπορω να εκφερω γνωμη για το εαν μετρησε σε μας
ομως ακομη και εαν δεν μετραει η συλλεχθεισα ισχυς , τον θεωρω την πιο θετικη εξελιξη του φοε
γιατι
- ο χαρτης της ζουγκλας δινει ατομικα στον καθενα μας αρκετα υλικα οφελη (και για οσους εχουν ναο κειμιλιων ακομη περισσοτερα)
- για μενα και για τους εναπομειναντες ....εν τω βαθη αληθινους "εραστες των ονειρων" του φοε , το μεγαλυτερο δελεαρ ειναι οι μαχες χωρις αυτοματο
μου δινουν την δυνατοτητα να δοκιμαζω τα συν και τα πλην των στρατιωτικων μοναδων και καθε βδομαδα να αλλαζω ..βηματα /να σχεδιαζω μια μαχη ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Αγαπητη Ταλα καλημερα....
Ευχαριστω καταρχην για το tip με τα printscreen....)))
Οσο αφορα την Ισχυη....η απαντηση απο την υποστηρηξη (αμμεση ειναι η αληθεια, τα παιδια κανουν πολυ καλη δουλεια) ειναι οτι προστηθετε καθημερινα και οχι σαν Συνολο Εκστρτατειας....αυτο βεβαια γενναει αλλα θεματα....οπως πχ τωρα με το Πρωταθλημα τι γινετε?
που παει τοο ποσοστο των 3 πρωτων....επιμεριζετε σε καθημερινη βαση..?
και αν ναι, τοτε τι Πρωταθλημα ειναι αυτο?....ημερας?
Στην ουσια δλδ δεν εχει νοημα τι θεση θα παρεις στο τελος (απλα το χρωμα του κυπελλου αλαζει)....αν μια ΣΥντεχνια ειναι μπροστα ολη την εβδομαδα και η 2η γκαζωσει τη ντελευταια μερα και παρει το Πρωταθλημα, ο τελικος Πρωταθλητης θα παρει λιγοτερο μπονους συνολικα?
Δεν μου καθετε....τεσπα ειναι αρχη ακομα, μαλλον θα εχουμε καλυτερη συνεχεια....
Και τελειωνοντας, φυσικα και γω θεωρω την καλυτερη εξελιξη τη Ζουγκλα....και τωρα με το Πρωταθλημα ακομα καλυτερα....ανεστησε και "πεθαμενους", και χωρισε ενεργους και ανενεργους (επιτελους)....γιαυτο και οι παρατηρησεις και οι προτασεις μας, ωστε να γινει ακομα ποιο καλη και δικαια και αποδοτικη....αλλωστε η εμπειρια μου εδω μου λεει, οτι αν δεν γινονται θεματα καποια πραματα, δεν λυνονται....
ή οπως ελεγε η γιαγια μου "αν δεν κλαψει το παιδι...."
Καλη συνεχεια....
 
Κορυφή