Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1,90

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο, τις αλλαγές και τις βελτιώσεις που περιλαμβάνει η έκδοση 1.90
 

DeletedUser29206

Guest
Όλες οι αναβαθμίσεις ήταν συμαντικές! Δεν μπορούρα να παίξω ενάντια σε ηλεκτρομαγνιτικό όπλο μα τώρα όμως... και αυτο με την ταβέρνα ήταν καλό!
 

DeletedUser31404

Guest
Καλησπερα,
Θελω να πω κατι που αφορα το Ηλεκτρομαγνητικο οπλο.
Απο τη στιγμη που στο Αρκτικο Μελλον δεν υπαρχει μοναδα του πυροβολικου, οχι μονο μου αποδυναμωνεις το Ηλεκτρομαγνητικο οπλο αλλα μου δυναμωνεις και ολες τις αλλες, επομενως μου το βγαζεις αχρηστο και βαραει και καθε δευτερη φορα !!
Φτιαξτε μοναδα του πυροβολικου για το Αρκτικο Μελλον.
 

DeletedUser31290

Guest
καλησπέρα αυτο με την ταβερνα ειναι πολυ καλο.....να ξερουμε αν την εχουμε επισκεφτει η οχι . ομως που θα το δειχνει ακριβως?
στο ιστορικο ?
κατα τα αλλα ολα κομπλε.αν και τρομαξα λιγακι γιατι με το ανοιγμα του φορουμ..μου τα εδειξε ολα .λευκα.!!.μαλλον θα ειναι επειδη ερχοντε χριστουγεννα.....;);););););)
 

DeletedUser30097

Guest
Οι τεχνολογίες για τις μονάδες πυροβολικού της κάθε εποχής βρίσκονται προς το τέλος. Συνεπώς, την τεχνολογία που θα ξεκλειδώνει την μονάδα πυροβολικού της αρκτικής εποχής θα πρέπει, λογικά, να την αναμένουμε στο 4ο μέρος της αρκτικής εποχής. Υπομονή!
 

DeletedUser30557

Guest
Τι γυφτια ειναι αυτη με την ταβερνα κ τα 5 νομισματα; Δινει πιθανοτητα 30~40% σε καθε επισκεψη να τα κερδισουμε;;; Καλυτερα να βαλουν ενα νομισμα 100% σε καθε επισκεψη παρα την γυφτικη πιθανοτητα. Αμα ειναι ετσι ας αλλαξουν κ τα νομισματα της βοηθειας απο 20 σε 1.000 με εξισου την ιδια πιθανοτητα, Ελεος δηλαδη!! Τι παιζουμε εδω μεσα Τζογο; Μετα ψαχνουν να δουν γιατι τα παιδια εθιζονται στον Τζογο οταν μεσα απο παιχνιδια οπως αυτο τους εχει ΣΥΝΕΧΩΣ ενα ζαρι σε ΚΑΘΕ ΤΙ που κανουν; Παρτε ΟΛΑ τα εβεντ να δειτε οτι βασιζονται στο ζαρι, οι γειτονιες (αν θα αλλαξεις η οχι), οι μοναδες κατα τη μαχη, το Νεο ΜΚ, Τα σχεδια για τα ΜΚ, Το ΜΚ που αυξανει πιθανοτητες κοκ (βαριεμαι να τα γραψω ολα) κ τωρα ΜΙΑ ΑΚΟΜΑ ΕΠΙΒΡΑΒΕΥΣΗ ΚΑΛΗΣ ΠΡΑΞΗΣ θα πρεπει να εχει τη βαση της στον... Τζογο!! ΕΛΕΟΣ!!

Οσον αφορα τις μοναδες που αλλαχθηκαν ενω ο κοσμος τοσο καιρο το επισημαινει, μην το ψαχνετε. Δεν εγινε γιατι το ζητησατε αλλα επειδη η εκστρατεια κερδιζοταν πολυ ευκολα κ επρεπε να δυσκολεψει για να κινηθουν κ τα "διαμαντια"...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα θα συμφωνισω σχεδον σε ολα με την ανωθεν μου ομιλητρια -σχετικα με την μοδα της ''πιθανοποιησης'' του ΦΟΕ-
(αφου στην αρχη αρχισα να ψαχνω μπας κι η ..μαντα αλλαξε κρυφα μορφη και ονομα)
Δεν θα συμφωνισω (τουλαχιστον προσωρινα) σχετικα τον λογο που εγινε η υποβαθμιση καποιων στρ μοναδων
ηταν πολυ αδυναμες οι νεες σχετικα με τις στρ μοναδες της προηγουμενης εποχης
σε σημειο που κανεις δεν τις χρησιμοποιουσε ως επιθεση ..κανονικη
..αντε να εβαζε 1 μονο για να εχει οφελος/προσβαση στον αντιστοιχο πυργο
ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΑ ηταν λαθος και επρεπε να γινουν αλλαγες
δεν μπορει ολες οι μοναδες μιας μεγαλυτερης εποχης να υστερουν σε σχεση με αυτες της προηγουμενης
Μπορει να εχω αδικο ....για την αιτια της αλλαγης
Σε αυτο το παιχνιδι για τιποτα ΠΙΑ δεν βαζω στην φωτια το χερι μου
αλλωστε οσες φορες το εβαλα στην φωτια ...καρβουνο το βρηκα
Ουτε ομως θα πεσω ..αποτομα απο τα συννεφα εαν οντως η αιτια πηγαζει
...απο την ''λεπτη συναισθηματικη''' ελλειψη της ζουγκλας και του χαρτη των ηπειρων
οχι γιατι δεν κατοικω (εν γνωση μου) ακομη στα συννεφα του ΦΟΕ
αλλα γιατι τοσες φορες που εχω αποτομα πεσει ...εχω (β)λαβει τα ''μετρα'' μου πια
Και σεις φοεκιτακια μου συγκατοικουντες σε παραπλησια συννεφακια μην φοβαστε την αποτομη πτωση
Τοσο καιρο που ..ορουμε και βιωνουμε τα ''δρωμενα'' του κοσμου του φοε
μονο και μονο λογω υπομονης και επιμονης
δεν μπορει στην πλατουλας μας ...μια φτερουγα κι ενα ''πιπουπουλο'' ,σιγουρα θα 'χει φυτρωσει
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
  1. Συνυπογράφω τα λεγόμενα της SteelAlive.
  2. Γράφοντας το παρακάτω το έσωσες... (προς το παρόν!!)
    Στο μεταξύ η ομάδα ανάπτυξης εργάζεται πάνω σε μερικές επιπλέον βελτιώσεις για την ταβέρνα των φίλων, όπως ένα εικονίδιο που θα δείχνει αν έχεις επισκεφθεί την ταβέρνα ενός φίλου ή όχι.
  3. Υπάρχει κάποια πληροφόρηση για το εάν θα ασχοληθεί η «ομάδα ανάπτυξης» με το εικονίδιο το οποίο μας ενημερώνει για την πληρότητα της ταβέρνας; Αν θα μπει σε σημείο τέτοιο, ώστε να 'ναι συνεχώς ορατό, δίχως ν' απαιτείται η μετατόπιση της εικόνας της πόλης. Επίσης, αν μέσω της επιλογής αυτού θα υπάρχει η δυνατότητα μεταφοράς μας στο περιβάλλον του εσωτερικού της ταβέρνας.
  4. Χρήσιμες οι αλλαγές στην μπάρα των πόντων, διευκολύνουν πολύ. Όμως, ένας κούκος φέρνει την Άνοιξη;
ΜΦΧ
Γιώργης.
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά Σας,
Μερικές πρώτες παρατηρήσεις, σχετικές με τις αλλαγές στις ιδιότητες, τις επιπρόσθετες ενισχύσεις και τη δυναμικότητα των στρατιωτικών μονάδων:

  • Η ιδιότητα "Νέα Επαφή" του "Αντικαταστάτη Στρατιώτη" ΔΕΝ λειτουργεί ενάντια στη μονάδα "Αερομπότ Δράκος". Κακώς, κατά την γνώμη μου, διότι όπως το "Αιωρούμενο Άρμα" δέχεται αντίποινα από μονάδες που διαθέτουν την ιδιότητα "Νέα Επαφή" ακόμη και σαν είναι σε ψηφίδα του πεδίου όπου λειτουργεί η ιδιότητα της "Απόκρυψης" που διαθέτει, έτσι και το "Αερομπότ Δράκος" θα 'πρεπε να δέχεται αντίποινα από τις μονάδες που διαθέτουν την ιδιότητα "Νέα Επαφή". Αυτό δεν "αναιρεί" την ιδιότητα της μονάδας "Αερομπότ Δράκος" να μη δέχεται αντίποινα, μιας κι αυτή, βάσει λογικής, αναφέρεται στα αντίποινα της εξ επαφής επίθεσης που υποχρεωτικά κάνει, λόγω του ότι έχει ακτίνα εμβέλειας 1.
  • Το Ηλεκτρομαγνητικό Όπλο έχει πλέον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ τιμή άμυνας 70 κι όχι 140, αφού δέχεται δύο χτυπήματα πριν ανταποδώσει. Η ιδιότητά του "Δυνατή Βολή" στην ουσία ακυρώνεται μέσω του υποβιβασμού της τιμής της επίθεσής του, η οποία είναι στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ 80 κι όχι 160 μιας και επιτίθεται γύρο παρά γύρο. Από την άλλη το μειονέκτημά του, να επιτίθεται γύρο παρά γύρο, δηλαδή κάθε δύο βολές οποιασδήποτε άλλη μονάδας αυτό να ρίχνει μία, παραμένει. Άστοχες, κατά τη γνώμη μου, οι αλλαγές που του γίνανε, μιας και υποβιβάζουν τη χρησιμότητά του περισσότερο από το 50% αυτής που είχε.
Επιφυλασσόμενος και για άλλα σχόλια επί των αλλαγών στις στρατιωτικές μονάδες, σας χαιρετώ προς το παρόν
Γιώργης.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Γεια χαρά Σας,
Μερικές πρώτες παρατηρήσεις, σχετικές με τις αλλαγές στις ιδιότητες, τις επιπρόσθετες ενισχύσεις και τη δυναμικότητα των στρατιωτικών μονάδων:

  • Η ιδιότητα "Νέα Επαφή" του "Αντικαταστάτη Στρατιώτη" ΔΕΝ λειτουργεί ενάντια στη μονάδα "Αερομπότ Δράκος". Κακώς, κατά την γνώμη μου, διότι όπως το "Αιωρούμενο Άρμα" δέχεται αντίποινα από μονάδες που διαθέτουν την ιδιότητα "Νέα Επαφή" ακόμη και σαν είναι σε ψηφίδα του πεδίου όπου λειτουργεί η ιδιότητα της "Απόκρυψης" που διαθέτει, έτσι και το "Αερομπότ Δράκος" θα 'πρεπε να δέχεται αντίποινα από τις μονάδες που διαθέτουν την ιδιότητα "Νέα Επαφή". Αυτό δεν "αναιρεί" την ιδιότητα της μονάδας "Αερομπότ Δράκος" να μη δέχεται αντίποινα, μιας κι αυτή, βάσει λογικής, αναφέρεται στα αντίποινα της εξ επαφής επίθεσης που υποχρεωτικά κάνει, λόγω του ότι έχει ακτίνα εμβέλειας 1.
  • Το Ηλεκτρομαγνητικό Όπλο έχει πλέον ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ τιμή άμυνας 70 κι όχι 140, αφού δέχεται δύο χτυπήματα πριν ανταποδώσει. Η ιδιότητά του "Δυνατή Βολή" στην ουσία ακυρώνεται μέσω του υποβιβασμού της τιμής της επίθεσής του, η οποία είναι στην ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ 80 κι όχι 160 μιας και επιτίθεται γύρο παρά γύρο. Από την άλλη το μειονέκτημά του, να επιτίθεται γύρο παρά γύρο, δηλαδή κάθε δύο βολές οποιασδήποτε άλλη μονάδας αυτό να ρίχνει μία, παραμένει. Άστοχες, κατά τη γνώμη μου, οι αλλαγές που του γίνανε, μιας και υποβιβάζουν τη χρησιμότητά του περισσότερο από το 50% αυτής που είχε.
Επιφυλασσόμενος και για άλλα σχόλια επί των αλλαγών στις στρατιωτικές μονάδες, σας χαιρετώ προς το παρόν
Γιώργης.
Καλημερα
Εαν καποιος το δει μεμονομενα ναι σωστα τα αναλυεις Γιωργο μου
Ομως εαν καποιος συνυπολογισει οτι απο τοτε που ειχε πρωτο εμφανιστει το ηλεκτρομαγνητικο
εχουν μεσολαβησει καποια νεα στοιχεια δηλ
ενα ΜΚ ..το λεμονοδασος με την ..θανατηφορα πιθανοτητα του
και η ταβερνα με δυνατοτητα αγορας επιπλεον μπονους επιθεσης
Τοτε ισως αξιολογησεις απο αλλη οπτικη γωνια τις αλλαγες μερικων στρ μοναδων
 

DeletedUser30097

Guest
ενα ΜΚ ..το λεμονοδασος με την ..θανατηφορα πιθανοτητα του
και η ταβερνα με δυνατοτητα αγορας επιπλεον μπονους επιθεσης
Τοτε ισως αξιολογησεις απο αλλη οπτικη γωνια τις αλλαγες μερικων στρ μοναδων
Καλημέρα Τάλα, Καλημέρα Μάντα,
Σωστά τ' αναφέρεις και δεν τα παραβλέπω, μιας και οι ενισχύσεις που δίνουν αφορούν όλες τις μονάδες κι ουχί μόνο το Ηλεκτρομαγνητικό Όπλο. Συνεπώς ισχύουν μέχρι κεραίας τα όσα, σωστά όπως κι εσύ διαπιστώνεις, γράφω!
 

DeletedUser30097

Guest
Οσον αφορα τις μοναδες που αλλαχθηκαν ενω ο κοσμος τοσο καιρο το επισημαινει, μην το ψαχνετε. Δεν εγινε γιατι το ζητησατε αλλα επειδη η εκστρατεια κερδιζοταν πολυ ευκολα κ επρεπε να δυσκολεψει για να κινηθουν κ τα "διαμαντια"...
Θα ξανασυμφωνήσω με την γράφουσα.
Τώρα που είδα και τις δυνατότητες του πυροβολικού πλάσματος, θαρρώ πως επιβεβαιώνεται πλήρως. Παιδιά, διαπραγμάτευση και διαμάντια από μένα μην περιμένετε. Δεν έχει πλάκα η εκστρατεία σαν χάνεις την απόλαυση της μάχης.
Κανόνι πλάσματος: Τα έχει όλα και συμφέρει. Αυξημένες όλες οι αντίστοιχες τιμές του σε σχέση με το ηλεκτρομαγνητικό όπλο, (όπως ήταν αυτό πριν τις αλλαγές και την υποβάθμισή του), δίχως το μειονέκτημα του να χτυπά κάθε 2η βολή της αντίπαλης μονάδας, είναι το νέο υπερόπλο που καλούμαστε να αντιμετωπίσουμε.
Εύγε στα σαϊνια της σχεδιαστικής ομάδας! Ίσως όμως να μη φταίνε κι αυτά τα κακόμοιρα, αλλά να είναι υπεύθυνη η σκοπευτική δεινότητα των πατεράδων τους: Όλη την μ..... διάνα στον εγκέφαλο τούς την ρίξανε...
Ου να μου χαθείτε!! χαχαχα
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Ειναι ''πολλα τα λεφτα Αρη''' ολα για τα διαμαντια γινονται....και καλα κανουν....ακομα εχει κοσμο το F.O.E οχι οπως πρωτα που διαλαλουσε οτι ειναι το καλυτερο browser game αλλα εχει ακομα....Απλα δεν τρωμε ποια σανο γιατι η εμπειρια μας εχει κανει σοφους..Ξεκινησε πολεμικο και λιγο τακτικης...και θα καταληξει sims ....χα χα χα χα οσο αντεχουμε θα μας βασανιζουν...Γερμανοι ειναι αυτοι...ξερουν...κι εμεις Ελληνες το μαζοχισμο τον εχουμε στο αιμα μας...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
καλο θα ηταν ομως να φωναζουμε εγκυρα
και οχι οταν ειναι αργα
πχ τωρα φωναζουμε γιατι για την αλλαγη? ..και ποιος μας εμποδιζει να τα αντικαταστησουμε με τα νεα ...
εγω δεν ειχα διπλους και 8πλους και τα μκ ειναι σε νορμαλ επιπεδα αρα δεν με ενοχλει
γιατι δεν εχω χιλιαδες στοκ ηλεκτρομαγν ...οποτε τι ειχα τι εχασα.
Μαλλον λαθος κερδισα και επιπλεον μπονους αμυνας με την αλλαγη κτιριου
Ολα ομως τα υπολοιπα πχ στον χαρτη των συντεχνειων ειναι οκ ? εεε
για αυτα αντε μια φορα το τριμηνο να μιλησουμε 2-3 ατομα
ολοι οι αλλοι ..αλαλοι
ποσοι μιλησαν για το κοστος των υλικων που χρειαζοντουσαν στην ζουγκλα ?
αντιθετα οι περισσοτεροι βρηκαν ιδανικη λυση εξω ολοι μη κολλημενοι στον υπολογιστη
ποσοι μιλησαν οταν μπηκε ..το τροπικο δασος με το ''φρουτο'' του μπονους επι της %?
Το μονο προβλημα που εντοπησα με τον στρατο και την αναβαθμιση 1.90
στις δοκιμες που εκανα με τις νεες μοναδες στον χαρτη των ηπειρων
ειναι εαν χρησιμοποιει καποιος κακοποιους κυριως στην επιθεση
ο αντιπαλος στρατος κτυπα πρωτα τις κανονικες μοναδες θελει ..πολυ κρυφτο
για να ολοκληρωσεις το δευτερο κυμα μαχης
αντιθετα στον χαρτη της εκστρατειας δεν παρατηρησα να συμβαινει
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30557

Guest
Παιδια απλα τα πραγματα, πριν εμπαινες με 90~100% στην εκστρατεια με Ηλ/κα κ κακους κ 95% εκανες χαλαρες νικες με μικροαπωλειες μιας κ το οπλο ηταν σουπερ σε αμυνα! Κ αυτο γιατι ειχε αντοχη σε καθε μοναδα! Πλεον τα πυροβολικα αμφοτερα, οι γρηγορες μοναδες, η νεα βαρια μοναδα κ η μοναδα εμβελειας με 2 επιθεσεις το ριχνουν. Αντοχη φερεται να εχει μονο στις ελαφριες μοναδες, τους πρωταθλητες κ τα οχυρα μαχης. Πανωλεθρια σε ολο της το μεγαλειο!!
Τα νεα πυροβολικα ειναι οτι πρεπει για να γονατισουν την νεα μοναδα αορατων αρματων αλλα χολαινει επιθετικα εναντια στα οχυρα!! Επισης κλασσικη αχιλειος πτερνα τα ιπταμενα! Ενα αρκει να φερει την απολυτη καταστροφη. Δυστυχως ενω αντεχουν εναντια στα οχυρα ολες οι αλλες μοναδες με 3 επιθεσεις το χουν! Γενικα ενα τεραστιο μπαχαλο κ γιατι οχι αλλωστε αφου μπερδεψαν στο Αρκτικο τις μοναδες μεταξυ τους... η ελαφρια "ιπταται", η εμβελειας εως προτεινως ητο αορατη κ εχουμε 3 βαριες μοναδες! Οκ εαν διορθωσαν τις μοναδες με βαση τα εξωφρενικα μπονους κτιριων μερικων παικτων που τα εχουν ανεβασμενα στο Θεο, αλλα ολοι οι υπολοιποι; Ναι, δεν αντιλεγω οτι ο πορτοκαλεωνας οταν κανει την εμφανιση του δινει ανασες αλλα δεν ειναι ποσοστο αυτο να βασιστεις (παλι τζογος) ουτε με γνωμονα την υπαρξη του κ τις εν δυναμη παροχες του θα πρεπει να προγραμματιζεται η εκστρατεια ωστε κ παλι να δυσκολευει τους ισχυρους αφηνοντας τους υπολοιπους στο καναβατσο.
ΑΡΑ, σε υποχρεωνουν να ανεβαζεις τα επιθετικα ΜΚ + Πορτοκαλεωνα οσο πανε (μερικες ωρες υποθεση μαλλον ε;) κ τον υπολοιπο χωρο να χτιζεις στρατιωτικα κτηρια με +% μπονους επιθεσης εαν θες να παιζεις εκστρατεια. Που θα βαλεις τα υπολοιπα; Μηπως θα πρεπει να ριξεις παραδες κ στην ταβερνα κ στην αναβιωση μεταξυ μαχων; Οκ, δεχομαι οτι στο Αρκτικο μελλον πρεπει καποιος να εχει καλυτερη επιθεση απο τους "ζουλουδες" αλλα μεχρι το 10ο επιπεδο δινουν ανα επιπεδο 3%, ενω μετα ανα 2 επιπεδα μολις 1% πραγμα που σημαινει οτι πρεπει να τα σκας μεχρι να ετοιμαστεις. Επειδη καποιοι τα καταφερνουν να ειναι στην Ελιτ δε σημαινει οτι πρεπει να περνουν αυτα τα μετρα σαν σταθμα για ολους. Μεχρι τον περασμενο μηνα επαιζα με 99% μονο κ ηταν μια χαρα. Καπου εκει ειναι το Νορμαλ... 10ο με 11ο επιπεδο. Αυτος ειναι ο απλος καθημερινος παικτης κ οχι τα κουλα που βλεπουμε με 150%+ για να μπαινουν ως γνωμονας.
Δεν ειναι λοιπον το οτι μειωσανε την αμυνα του Ηλ/κου αλλα το οτι το εκαναν πιο ευπαθες σε περισσοτερες μοναδες, πχ πριν ειχε θεμα με ιπταμενα ενω τωρα με οσα προανεφερα. Δε φταιει η αμυνα του που εκει που δεχοταν 2-3 κουτακια ζημια τωρα δεχεται 5-6... Τωρα θα επιβιωσει ο «διαμαντοτερος» κ οι Ελιτ. Ε μα να μη φανε κ αυτοι τωρα που μας γλυκαναν με την Εκστρατεια; Ετσι θα διωξουν κοσμο ομως... Κ οκ οσοι κουτσα στραβα θα εναρμονιστουμε, οι αλλοι... οι καθημερινοι φουκαραδες που θα φανε τη φολα;
Οχι τπτ αλλο αλλα εκει που λες οτι τα Μεγαθηρια θα σε "σωσουν" τσουπ το νεο πυροβολικα με 2 απλες τα παταει χαμω. !?! Εχει καπου αμυνα διχως αυτα; Οτι κ να βαλεις πλεον σε νορμαλ συνθηκες κατα την πρωτη μαχη δεχεσαι σοβαρες απωλειες εκει πανω στην γωνια της καταδικης του τριτου γυρου... Μπαινεις μεσα κ εχεις πυροβολικα, μεγαθηριο, οχυρο, εμβελειας κ γρηγορη. Οτι κ να βαλεις τα μισα ειτε εχουν αντιδραστικη θωρακιση/ασπιδα/αντοχη(λογω κλασσης) ειτε με 2 βολες σε "εχουν". Τι να πρωτοκυνηγησεις; Αρα η μπαινεις στην Ελιτ, η πληρωνεις η σιγα σιγα το αποχαιρετας το αθλημα! Για αυτο ολοενα κ περισσοτερος κοσμος αφιερωνονται πλεον στον "καλο" τους σερβερ κ τα παρατανε στους αλλους.
Κ οχι δε φωναζω αδικα, ειναι πολυς κοσμακις που δεν εχει τα απαραιτητα για την ζουγκλα. Τωρα με την κατραπακια αυτην θα αργησουν παρα πολυ να ορθοποδησουν. Κριμα που δεν τους σκεφτονται λιγο.
 

Space Pilot

Ενεργό Μέλος
Κάτι που μου προκαλούσε πάντα εντύπωση, όποτε το διαπίστωνα είναι ότι - λέει - το αερομπότ δράκος δεν μπορεί να δεχτεί επίθεση από μονάδα πυροβολικού, αλλά η μονάδα πυροβολικού του μέλλοντος το βαράει...
 

DeletedUser29206

Guest
Κάτι που μου προκαλούσε πάντα εντύπωση, όποτε το διαπίστωνα είναι ότι - λέει - το αερομπότ δράκος δεν μπορεί να δεχτεί επίθεση από μονάδα πυροβολικού, αλλά η μονάδα πυροβολικού του μέλλοντος το βαράει...
Διότι το ηλεκτρομαγνητικό πυροβολικό έχει την ικανότητα να αγνοεί τέτοιου ίδους ειδικές κινήσεις. Η αλήθεια είναι πως σε κάθε εποχή τώρα πια αλλάζουν πολλά.
 

DeletedUser30055

Guest
ΤΡΟΜΕΡΗ αναβάθμιση...
Ευτυχώς που έρχονται οι γιορτές και μπορεί να βρούμε κάποιον θείο\θεία\ανιψιό\ξάδερφο\μπατζανάκη ή τον φούρναρη της γειτονιάς,να ανεβάσουμε 67 επίπεδα τα επιθετικά κτίρια...
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30557

Guest
Ωκεανιο μελλον;;;;;;;

Ειναι που δε θελανε να το προσχωρησουνε για να μην γινει το παινχιδι επιστημοντικης φαντασιας... Να μαντεψω τις επομενες εποχες; Απο 4-5 τμηματα η καθε εποχη θα εχει το Υπογειο μελλον (σε σπηλαια κλπ βλεπε ελοχιμ), Ερημικο μελλον (στην ερημο βλεπε μαντ μαξ), Ορεινο μελλον (επανω στις κορυφες των Ιμαλλαιων κλπ βλεπε την κιβωτο του Νωε) κ Διαστημικο μελλον (δε θελει περαιτερω αναλυση βλεπε σταρ τρεκ).
Γιατι αλλωστε να το σταματησουν οταν η καθε εποχη με τις δυσκολιες της προσφερει ενα καρο ευκαιριες για να ξοδευονται τ κοροιδα που θελουν να κρατανε την ψευτικη πρωτεια τους; Κριμα, γιατι οταν ξεκινησα (υπηρχε τελικη εποχη η προοδευτικη για πολυ καιρο) μου ρεσε το παιχνιδι αλλα τελικα οδευει να γινει μια μονοπολυ της τσεπης μας κ αν κ εχει ηδη αρκετα (κ αναμενονται περισσοτερα) "μελλον" μετα την σημερινη εποχη (συμπεριλαμβανομενης κ της Αυριανης) μαλλον δε θα χει πραγματικο μελλον εδω. Για να δουμε ποσο θα τραβηξει ακομα...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα ..μαλλον
Τελικα εχθες εκανα αρκετες δοκιμες (με διαφορες στρατιωτικες μοναδες γκρεμιζα εκτιζα)
Εγκατελειπα την μαχη στην μια ζωη του αντιπαλου στρατου ετσι ωστε να μπορω να την επαναλαμβανω την ιδια μαχη με διαφορετικο επιθετικο στρατο και να μπορω να ''τσεκαρω'' ποιος συνδυασμος θα ειχε τις λιγοτερες απωλιες και φυσικα αυξομειωνα και τα μπονους της επιθεσης μου
...αφηστε τα σφυρια μου εχουν φτασει στο ναδιρ, δεν μου μιλανε οι υπηκοιοι μου πια
Τα δικα μου συμπερασματα λοιπον : στον χαρτη των ηπειρων (στο 4 μερος) και στον χαρτη της εκστρατειας μονο 3 ... μονομαχοι αντεχουν με αξιοπρεπεια και τα δυο κυματα ... στρατων
ο πρωταθλητης και ο αντικαταστατης στρατιωτης απο το αρκτικο μελλον και τα αιωρουμενα αρματα του μελλοντος (σε συνδυασμο φυσικα με 6 κακοποιους )
οταν φτασετε στο 3 επιπεδο δυσκολιας της ..ζουγκλας αγοραστε και ξεκλειδωστε το μπονους των+30% επιθεσης (απο την επιλογη της ταβερνας) διαρκει 24 h , θεωρω οτι ο χρονος της μιας μερας φτανει για να τελειωσετε το 3 επιπεδο δυσκολιας
ο χαρτης των ηπειρων (το 4 μερος) με 1 αιωρουμενο αρμα* και 7 κακοποιους αντεχει και με το αυτοματο (σε καποιους τομεις θελει 2-6)
*εγω δεν τα ειχα αξιολογισει σωστα και δεν θα τα χρησιμοποιουσα
αλλα μου το ''σφυριξε'' ενα απο τα παιδια της συντεχνειας μας ο Βαγγελης ... και ειχε δικιο τελικα
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή