Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1.96

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.96
 

DeletedUser29206

Guest
Για καλό θα μπει το τελευταίο επίτευγμα;
 

DeletedUser29206

Guest
Χε χε χε. Το να κάνει κανείς μάχες στη γειτονιά δε σημαίνει απαραίτητα και πως θα λεηλατήσει...
Κάποιοι όμως δεν την αγνοούν! Αυτό είναι για σας τους αρκτικό-μελλοντικούς που έχετε ήσυχες γειτονιές! :p
 

DeletedUser29206

Guest
Το πρώτο όμως είναι παιχνιδάκι για εμένα!
 

DeletedUser30097

Guest
Αυτό είναι για σας τους αρκτικό-μελλοντικούς που έχετε ήσυχες γειτονιές! :p
Μπα, άμα το 'χει το «σακατιλίκι» ο άλλος, σ' όποια εποχή και να 'ναι θα λεηλατήσει. Απλώς, αν μπορείς να ανταποδώσεις, όχι με λεηλασία, κάνοντας ασύμφορο το κόστος της ενέργειάς του, τότε λουφάζει σαν καλό γατάκι!
 

DeletedUser29206

Guest
Σχεδόν παντού υπάρχουν επιθέσεις σε αδύναμους. Ίσως και στην γειτονιά μου να κάνουν πανηγύρι και να μην το ξέρω. Εγώ είμαι άθικτος σε αυτήν την γειτονιά. Μάλλον επειδή είμαι στην ενδέκατη θέση και δεν με πειράζουν. Αλλά ποιος ξέρει τι θα τραβάνε οι τελευταίοι σε θέση της γειτονιάς! :confused:
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Το ΦΟΕ σχεδιαστηκε ειδικα για λαμόγια....και συνεχεια σπρώχνει για λεηλασίες....βλεπε voyiager ,,,τουλαχιστον να ρυθμιζανε ο αμυντικος στρατος να κτυπα πρωτα τον στρατιωτη.....ετσι για να μην κοστίζει τοσο λιγο στο καθε αρπακτικο...Παντως μια ωραια τακτικη ειναι να πειρατευεις τομεις της συντεχνειας που φιλοξενει το αρπακτικο....Προσωπικα δεν λεηλατω κι ουτε προκειται.....ειδωλο του καθρεφτη ΦΟΕ...δεν θα γινω.....
 

DeletedUser29206

Guest
Και δεν είναι μόνο οι λεηλασίες. Υπάρχουν και άλλες χειρότερες "λαμογιές" (που συγκεκριμένα έχω περάσει)! Δε θα πω ονόματα. Με έχουν απειλήσει να μου ζητάνε οι ίδιοι οι φίλοι μου να τους βάζω forge πόντους στα μ/κ τους χωρίς ανταλλάγματα αλλιώς θα με διαγράψουν! Πόσους πόντους έχασα έτσι... Τότε είμουν μικρός και είμουν "καλός". Επίσης έχω δει να με συμβουλεύουν (δεν το έκανα φυσικά) να κάνω επιθέσεις και να τους απειλώ για ανταλλαγές αγαθών 2:1 της ίδιας εποχής! Η τύποι στην ζωή τους τι κάνουν; Εκβιάζουν; Αυτοί δεν παίζουν παιχνίδι έτσι! 4,5 χρόνια παίζω και έχω βρει σορός από σκουπίδια!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
καλα ρε Μαριε αυτοι που περιγραφεις ειναι ζωα και θα επρεπε να τους δωσεις εδω κανονικα....για φτυσιμο ειναι....Σιχαμερα ανθρωπακια που νομιζουν οτι γινονται σπουδαιοι εδω...
 

DeletedUser30097

Guest
Έχει δίκιο ο Ζαχαρίας. Ρίξε μερικά ονόματα και μέτρα έπειτα το πότε θα παρατήσουν το παιχνίδι. Είναι αρκετοί αυτοί που δε θα τους αφήσουν σε χλωρό κλαδί, όπου κι αν πάνε, καταστρέφοντας ότι κι αν έχουν φτιάξει ή προσπαθούν να φτιάξουν.
Άσε που με μια τεκμηριωμένη αναφορά στη διαχείριση θ' αποκλειστούν οι λογαριασμοί τους για πάντα από το παιχνίδι.
 

DeletedUser29206

Guest
Κάτι έχω στο νου μου και παίζει να έχει φάει αποκλεισμό!
 

DeletedUser29206

Guest
Προσοχή! Δεν έχω κάνει τίποτα εγώ. Εννοώ πως αυτός από μόνος του το έπαθε! Δηλαδή θέλω να πω πως έκανε διάφορα αυτός και μάλλον έχει αποκλειστεί! Σίγουρα δεν παίζει πια.
 

DeletedUser29206

Guest
Κακώς δεν έκανες! χαχαχα Καλά να πάθει.
Δεν είναι έτσι! Είμαι κάθετως σε αυτό που είπες. Τώρα άμα το πλήρωσε δεν με νοιάζει διότι δεν είναι θέμα ευχαρίστησης και εκδίκησης. Τι σημασία έχει; Ό,τι έγινε, έγινε! Καλά πέρασαν αυτοί, εμένα με καθυστέρησαν στους πόντους. Ε, και; Θα πούμε καλά να πάθει και στο παιχνίδι; Είναι σαν να παίζεις καλαθοσφαίριση και να χάνεις για 10 πόντους επειδή παίζουν με αδικίες και ξαφνικά ο καλύτερος παίκτης τους παραπατάει και σπάει το πόδι του. Εκεί τι λες; Καλά να πάθει;
 

DeletedUser29206

Guest
Τελικά το νέο μεγάλο κτίριο δίνει αγαθά και ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ για διπλές ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ. Δηλαδή θα παίρνεις 20 αγαθά θα στο διπλασιάζει στα 40!
 

DeletedUser30097

Guest
Είναι σαν να παίζεις καλαθοσφαίριση και να χάνεις για 10 πόντους επειδή παίζουν με αδικίες και ξαφνικά ο καλύτερος παίκτης τους παραπατάει και σπάει το πόδι του. Εκεί τι λες; Καλά να πάθει;
Το παράδειγμα σου περιέχει μία λογική υπέρβαση!
Κατά τα γραφόμενά σου το σύνολο της ομάδας παίζει με "αδικίες" και τυχαία ένας παίκτης της τραυματίζεται.
Στην περίπτωσή μας, τα μέλη της κοινότητας του ελληνικού ΦοΕ που συμπεριφέρονται απαράδεκτα, αποτελούν τις εξαιρέσεις, οπότε, ΝΑΙ, καλά να πάθουν.
Αν στο παράδειγμά σου, ο συγκεκριμένος παίκτης έπαιζε, ας υποθέσουμε, αντιαθλητικά, τότε και γι' αυτόν θα έλεγα: καλά να πάθει.
Είσαι μικρός, δεν πρόλαβες την μεγάλη ομάδα καλαθοσφαίρισης του ΑΡΗ Θεσσαλονίκης. Παίζαμε με την Τρέισερ Μιλάνο στην έδρα της. Επαναληπτικός αγώνας. Καλύψαμε διαφορά 30 πόντων και περάσαμε. Ο Νίκος Γκάλης έπαιζε με χτυπημένο το χέρι του. Ήταν γνωστό σε όλους αυτό. Ανησυχούσαμε, μήπως η απόφασή του, να βοηθήσει την ομάδα παίζοντας με χτυπημένο χέρι, του δημιουργούσε μεγαλύτερο πρόβλημα που θα είχε επίπτωση στη συνέχεια της καριέρας του.
Ο Γκάλης τα έδωσε όλα κι ήταν, και σ' αυτόν τον αγώνα, μηχανή παραγωγής πόντων, φορτώνοντας το αντίπαλο καλάθι.
Από ένα σημείο του αγώνα και πέρα ο αμυντικός που τον μάρκαρε άρχισε να τον χτυπά στο τραυματισμένο του χέρι. Όχι μια και δυο φορές, αλλά συνέχεια. Ε, το τι κατάρες ...ευχόμασταν όλοι στον συγκεκριμένο αμυντικό δεν λέγετε. Δε θυμάμαι τώρα το όνομά του αλλά δεν ήταν κανένας της σειράς, σημαντικό όνομα κι αυτός στο στερέωμα της ευρωπαϊκής καλαθοσφαίρισης.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Τελικά το νέο μεγάλο κτίριο δίνει αγαθά και ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΕΣ για διπλές ΛΕΗΛΑΣΙΕΣ. Δηλαδή θα παίρνεις 20 αγαθά θα στο διπλασιάζει στα 40!
ΚΑΛΗΜΕΡΑ
ΝΑΙ
Εχω την εντυπωση ομως πως αλλαξαν την αρχικη ιδεα δηλ δεν ειχαν αρχικα σκεφτει αυτα τα ..δωρα
http://prntscr.com/egyyx5
Οπως τα περισσοτερα ... ΜΚ ετσι και αυτο εχει δυο ..''προσφορες''
1 Υλικα ΜΗ εξευγενισμενα (αναλογα με το επιπεδο αυξ και ο αριθμος τους)
2 Πιθονοτητα διπλασιασμου των προιοντων που προερχονται απο λεηλασια (αναλογα με το επιπεδο αυξανει και το επι της % ποσοστο και των φοε ποντων )
Τελικα μαλλον μετα την τεραστια επιτυχια της .. ''ροδας'' του φοεκικου τσιρκου
αποφασισαν να επαναλαβουν ..την συνταγη της ''επιτυχιας''
φταιω εγω τωρα εαν αντι για ''υ'' εβαζα ''α'' στο συνταγη ?
τουλαχιστον ..να γλυκανουμε τον πονο μας !!
Το παράδειγμα σου περιέχει μία λογική υπέρβαση!
Κατά τα γραφόμενά σου το σύνολο της ομάδας παίζει με "αδικίες" και τυχαία ένας παίκτης της τραυματίζεται.
Στην περίπτωσή μας, τα μέλη της κοινότητας του ελληνικού ΦοΕ που συμπεριφέρονται απαράδεκτα, αποτελούν τις εξαιρέσεις, οπότε, ΝΑΙ, καλά να πάθουν.
Αν στο παράδειγμά σου, ο συγκεκριμένος παίκτης έπαιζε, ας υποθέσουμε, αντιαθλητικά, τότε και γι' αυτόν θα έλεγα: καλά να πάθει.
Είσαι μικρός, δεν πρόλαβες την μεγάλη ομάδα καλαθοσφαίρισης του ΑΡΗ Θεσσαλονίκης. Παίζαμε με την Τρέισερ Μιλάνο στην έδρα της. Επαναληπτικός αγώνας. Καλύψαμε διαφορά 30 πόντων και περάσαμε. Ο Νίκος Γκάλης έπαιζε με χτυπημένο το χέρι του. Ήταν γνωστό σε όλους αυτό. Ανησυχούσαμε, μήπως η απόφασή του, να βοηθήσει την ομάδα παίζοντας με χτυπημένο χέρι, του δημιουργούσε μεγαλύτερο πρόβλημα που θα είχε επίπτωση στη συνέχεια της καριέρας του.
Ο Γκάλης τα έδωσε όλα κι ήταν, και σ' αυτόν τον αγώνα, μηχανή παραγωγής πόντων, φορτώνοντας το αντίπαλο καλάθι.
Από ένα σημείο του αγώνα και πέρα ο αμυντικός που τον μάρκαρε άρχισε να τον χτυπά στο τραυματισμένο του χέρι. Όχι μια και δυο φορές, αλλά συνέχεια. Ε, το τι κατάρες ...ευχόμασταν όλοι στον συγκεκριμένο αμυντικό δεν λέγετε. Δε θυμάμαι τώρα το όνομά του αλλά δεν ήταν κανένας της σειράς, σημαντικό όνομα κι αυτός στο στερέωμα της ευρωπαϊκής καλαθοσφαίρισης.
Τι μου θυμησες τωρα Καπως ετσι ..εγινα Ιωαννιδικη
οταν με ρωτουσαν τι ομαδα ειμαι ελεγα με αυτην που ειναι ...ο Ιωαννιδης
Ομως ο μικρος μας φιλος εχει δικιο
Αλλο να ευχεσαι να παραπατησει καποιος και αλλο να κτυπησει
Δεν πιστευω οτι κανεις ευχηθηκε να κτυπησει καποιος παιχτης αντιπαλης ομαδος σοβαρα
..αντε μεχρι ενα ...''κοιλιακο κοψιμο'' για οσους θυμουνται εναν ..ημιτελικο
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31289

Guest
Δεν είναι έτσι! Είμαι κάθετως σε αυτό που είπες. Τώρα άμα το πλήρωσε δεν με νοιάζει διότι δεν είναι θέμα ευχαρίστησης και εκδίκησης. Τι σημασία έχει; Ό,τι έγινε, έγινε! Καλά πέρασαν αυτοί, εμένα με καθυστέρησαν στους πόντους. Ε, και; Θα πούμε καλά να πάθει και στο παιχνίδι; Είναι σαν να παίζεις καλαθοσφαίριση και να χάνεις για 10 πόντους επειδή παίζουν με αδικίες και ξαφνικά ο καλύτερος παίκτης τους παραπατάει και σπάει το πόδι του. Εκεί τι λες; Καλά να πάθει;

Μαριε ειχα εναν τυπο στην γειτονια μου ο οποιος ειχε 3 λογαριασμους μην πω 4 και εβαζε ολους τους ποντους σε 1 λογαριασμο ειχε φτασει ολα τα μκ στο 10...αυτα δεν τα αφηνεις...και οι τελευταιοι που λες στις γειτονιες ειναι τελευταιοι γιατι δεν παιζουν γιατι ειναι διπλοι λογαριασμοι η παιζουν μονο για τα διαμαντια..αυτοι σου φωναζουν "κανε μου λεηλασια" και πολλες φορες εχουν 2 ακοντια για να μην εχεις και τυψεις :D:D
 

DeletedUser29206

Guest
Και εγώ είχα ένα τύπο σε μία συντεχνία που ήμουν και έκανε τέτοια με λογαριασμούς και μετά του φαινόταν παράξενο επειδή του βουλήστηκαν κάποια μ/κ (θυμάμαι πως το ένα ήταν και το castel del monte) ως τιμωρία! Μετά είχε βάλει στην περιγραφή του πως υπάρχουν τέτοιοι σαν και αυτόν και χειρότεροι και τους έβριζε. Αυτός είναι και γνωστός παίκτης, δεν είναι τυχαίος! Αυτό με τους λογαριασμούς είμαι σίγουρος πως το 75% από αυτών που είναι στους top παίκτες το κάνουν. Αυτό που μου λες δεν είναι καινούργιο. Λες τόσα χρόνια που παίζω να μην το ξέρω; Αυτά λοιπόν είναι τα ήθη και τα έθιμα του παιχνιδιού!
 
Κορυφή