Συζήτηση: Αναβάθμιση στην 1.97

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να αφήσετε τα σχόλια σας σχετικά με το περιεχόμενο της αναβάθμισης στην 1.97
 

DeletedUser29206

Guest
Άμα δεν τα δω (οτιδήποτε και να είναι αυτό) δεν πείθομαι! Δεν συμπλήρωσα καλά την φράση: Αντί για το ικανοποιήθηκα θα έβαζα το «Μου φαίνονται καλές οι αλλαγές!» και μετά όλο το υπόλοιπο...
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Αναβάθμιση χωρίς νέα bug μάλλον δε θα υπάρξει......
πόλη με αόρατους δρόμους !!!!
σφάλμα στη χρήση forge πόντων !!!!!
χωρίς να αναφέρω πόσες φορές κρασάρει ο flash στην εκστρατεία.....
 

DeletedUser29206

Guest
Με το Flash player έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα αλλά σε αυτό δεν φταίει το FoE. Δεν ξέρω τι να κάνω με flash. Μήπως φταίνε οι αναβαθμίσεις του flash; :confused:
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Με το Flash player έχω και εγώ μεγάλο πρόβλημα αλλά σε αυτό δεν φταίει το FoE. Δεν ξέρω τι να κάνω με flash. Μήπως φταίνε οι αναβαθμίσεις του flash; :confused:
Kαι οι αναβαθμίσεις φταίνε, αλλά όσο πιο βαρύ γίνεται το παιχνίδι τόσο πιο πολλές απαιτήσεις έχει από την πλατφόρμα του, τον flash. Προσθέτοντας και κάποια bug έρχεται και δένει το γλυκό.
Μια ανάσα μπορεί να δώσει η απενεργοποίηση της επιτάχυνσης υλικού του flash, και η απενεργοποίηση της προστασίας που έχουν οι νέες εκδόσεις του flash για εισβολές (αν θυμάμαι καλά πως το γράφει).
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
η απενεργοποίηση της επιτάχυνσης υλικού του flash
Η απενεργοποίηση, μόνο σε περίπτωση που καταρρέει το πρόγραμμα. Μπορείτε να το δοκιμάσετε, αλλά αν δε δείτε διαφορά, τότε να την ενεργοποιήσετε πάλι, ιδίως αν δεν είναι παλαιάς τεχνολογίας τα εξαρτήματα του Η/Υ σας.
Για εσάς που χρησιμοποιείτε τον Firefox δοκιμάστε μέσω του task manager κι από την καρτέλα διεργασίες, να κλείνετε την διεργασία plugin_container, κάθε φορά που γίνεται αργό το πρόγραμμα ή σταματά ν' αποκρίνεται. Θα σας ζητηθεί να κάνετε ανανέωση της σελίδας, κι είναι ο πιο γρήγορος τρόπος που έχω βρει για να το επαναφέρω.
Επίσης, από τις ρυθμίσεις του flash, στον πίνακα ελέγχου, πηγαίνετε στην καρτέλα «Για προχωρημένους» και επιλέξτε το «Διαγραφή όλων» και στο νέο παράθυρο που αναδύεται, σημάνετε την πρώτη επιλογή μόνο και επιλέξτε το «Διαγραφή δεδομένων».
Καλού κακού να κάνετε και έλεγχο για τυχόν νέες εκδόσεις του flash, μέσω της αντίστοιχης καρτέλας, κι αν υπάρχουν να τις εγκαταστήσετε άμεσα.
 
Κορυφή