Συζήτηση - Ανοιξιάτικη Εκδήλωση

DeletedUser30097

Guest
Όλα τα κτίρια του Κερασόκηπου μπορούν να αποκτηθούν και από το μεγάλο βραβείο, μ' αντίτιμο άνθη κερασιάς. Οι τυχεροί θα τα πάρουν κι από τα σεντούκια. Υπολογίστε σωστά τα φανάρια σας, έτσι ώστε να έχετε τ' απαιτούμενα για να συμπληρώσετε τ' αναγκαία άνθη κερασιάς, σαν το κτίριο που θέλετε εμφανιστεί ως μεγάλο βραβείο.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο παράγοντας τύχη δεν έχει θέση, μιας και τα κτίρια της ομάδας κερασόκηπος θα εμφανιστούν όλα και με τη σειρά, μόλις αποκτάτε κάθε φορά το τρέχον.
 

DeletedUser31358

Guest
Όλα τα κτίρια του Κερασόκηπου μπορούν να αποκτηθούν και από το μεγάλο βραβείο, μ' αντίτιμο άνθη κερασιάς. Οι τυχεροί θα τα πάρουν κι από τα σεντούκια. Υπολογίστε σωστά τα φανάρια σας, έτσι ώστε να έχετε τ' απαιτούμενα για να συμπληρώσετε τ' αναγκαία άνθη κερασιάς, σαν το κτίριο που θέλετε εμφανιστεί ως μεγάλο βραβείο.
Στη συγκεκριμένη περίπτωση ο παράγοντας τύχη δεν έχει θέση, μιας και τα κτίρια της ομάδας κερασόκηπος θα εμφανιστούν όλα και με τη σειρά, μόλις αποκτάτε κάθε φορά το τρέχον.
προφανως αστειευεσαι...
4 σεντουκια για το βραχο συν 6 για το ναο της γνωσης (μπαινουν με την σειρα ειπες) συνολο 10 σεντουκια.
ας υποθεσουμε οτι τα δυο εναπομειναντα κτηρια ειναι τα επομενα μεγαλα βραβεια και το καθενα στοιχιζει 4 σεντουκια.
αλλα 8 δηλαδη.
το ολο 18.
επι 120 φαναρια το σεντουκι τις πιο πολλες φορες μας κανει 2160 φαναρια.
τα υπολοιπα που θα εγραφα τα απαγορευουν οι κανονες του forum....
την καλησπερα μου
 

DeletedUser29206

Guest
Καλά δεν παίζει να χρειαστείς 2160 φανάρια για 18 σεντούκια για ένα καθημερινό δώρο με 25%. Δεν έτυχε μια μέρα αλλά δεν σημαίνει πως θα πάει έτσι σε όλες τις υπόλοιπες μέρες. Τι να πω; Καλή τύχη! ;)
 

DeletedUser29206

Guest
Παρατήρησα πως τα φανάρια που θα πάρουμε σε όλη την ανοιξιάτικη εκδήλωση είναι λίγα. Έχω τελειώσει όλες τις βασικές αποστολές και έχω μαζέψει περίπου 700-1000 φανάρια. Κάνω τώρα τις άλλες και μαζεύω λίγα την ημέρα. Έπρεπε να κάνατε αυτό που γινόταν παλιά στο Πασχαλινό Event που όταν σε βοηθούσε ένας παίκτης εβγαίναν αυγά. Επίσης, τι μόνο 10 φανάρια το πολύ σε κάθε δέντρο; Δεν κάνουμε δουλειά έτσι! Τώρα ό,τι πήρα από δώρα, πήρα. 300 φαναράκια έχω μαζέψει για κάτι καλό...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλο Μηνα
εγω δεν το εχω δει αλλα η μανταλα μου ειπε
οτι μονο για σημερα
οταν καποιος επισκεπτεται γειτονα 'η φιλο βρισκει και κερασιες ..στα περιχωρα της πολης να τον περιμενουν
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη......εμεις οι Ελληνες και στα ζορια ειμαστε λαρτζ...απο τυπους που φορανε πεδιλο με καλτσα μην περιμενετε πολλα....δεν πειραζει υπαρχει μειωση στον αριθμο των προβατων.η Στανη αδειαζει τα προβατα βρισκουν αλλου ωραια τροφη ..ε μπορει να το αντιληφθουν..οι θεοι.....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Δηλαδη; Όταν κάνεις βοήθειες;
Ειναι πολλα τα λεφτα Αρη......εμεις οι Ελληνες και στα ζορια ειμαστε λαρτζ...απο τυπους που φορανε πεδιλο με καλτσα μην περιμενετε πολλα....δεν πειραζει υπαρχει μειωση στον αριθμο των προβατων.η Στανη αδειαζει τα προβατα βρισκουν αλλου ωραια τροφη ..ε μπορει να το αντιληφθουν..οι θεοι.....

ΚΑΛΟ ΜΗΝΑ
Αγαπημενα μου κι αθωα μου ''χανακια''
ΠΡΩΤΑΠΡΙΛΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εγω παντως μετα απο ερευνα, στα περιξ, βρηκα και μαζεψα κατι ωραια μανιταρια....
Εκανα μια μανιταροσουπα μουρλια.... αλλα αρχισα να βλεπω παραισθησεις....
λετε να φταινε τα μανιταρια?.....:p
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παντως το ρολοι της εκδηλωσης (που λεει ποσες μερες μενουν μεχρι το τελος της εκδηλωσεις) το εκρυψαν καλα αυτη τη φορα...
αντε, την επομενη φορα, ας μη το βαλουν καθολου βρε....:p
 

DeletedUser29206

Guest
Παντως το ρολοι της εκδηλωσης (που λεει ποσες μερες μενουν μεχρι το τελος της εκδηλωσεις) το εκρυψαν καλα αυτη τη φορα...
αντε, την επομενη φορα, ας μη το βαλουν καθολου βρε....:p
Ε, δεν ξέρω... Μήπως ήταν για μια μέρα αυτό που λες; http://prntscr.com/err5k3
 

DeletedUser29206

Guest
Επίσης μην ξεχνάτε να ψάχνετε πίσω από ακριανά ψηλά κτίρια κυρίως μ/κ.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εξι φορες ανοιξα μεγαλο σεντουκι και δεν μου εκατσε το μεγαλο δωρο (Forge Ποντοι, μεταλια κτλ και ενα κιτ ανακαινισης χρησιμουτσικο). Την εβδομη μου εδωσε 200 φαναρια και τελικα στο καπακι στην ογδοη φορα μου εδωσε κομματι του κηπου. Συν αλλο ενα απο μεγαλο βραβειο συν αλλα δυο απο τις απο αποστολες εφτασα αισιως τα 4 κομματια. Το πεμπτο εμεινε αλλα με το μεγαλο βραβειο να ναι πλεον ναος γνωσης και οχι κομματι του κηπου δεν ξερω ποσο ευκολο θα ναι ή οχι να μου τυχει.
 

aketilenios

Μέλος
Καλά, δε παίζει να βρεθεί το 5ο κτήριο... Όπως έγραψε και άλλος φίλος παραπάνω, θέλει 2.500 φανάρια για να πάρεις το κτήριο σαν μεγάλο βραβείο όταν ακόμα το εβεντ θα δώσει περίπου 400. Και η αγορά φαναριών με διαμάντια είναι εξωφρενικά ακριβή... Τι ακριβώς σκεφτήκατε? Ότι δε θα φάμε αυτό το μήνα για να πάρουμε τα κτήρια????!!!!!!
 

DeletedUser29206

Guest
Μάλλον θα πρέπει να καυχιέμαι για την πεντάδα μου...:confused:
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Μάλλον θα πρέπει να καυχιέμαι για την πεντάδα μου...:confused:

Οχι μαλλον, σιγουρα!!!! Ετσι ειναι η τυχη. Οπως ειπε παντως και ο ακετιλενιος και συμφωνα και με δικους μου υπολογισμους εγω θα εχω γυρω στα 440 φαναρια ακομα περιπου μεχρι το τελος. αν μου κατσει το 25% εχει καλως γιατι μεγαλο βραβειο δεν ξαναμαζευω. Χωρια που τελειωνει και το εβεντ πασχαλιατικα και δεν ξερω καν, αν τις 2-3 τελευταιες μερες του θα ασχοληθω καθολου.
 

DeletedUser29206

Guest
Θα έπρεπε να τα παίρνουμε όλα από τις αποστολές.
 

DeletedUser423

Guest
Την λιμνούλα την εχει βρει κανεις ? που την βρισκουμε σε ημερησιες αποστολες ???
 
Κορυφή