Συζήτηση - Ανοιξιάτικη Εκδήλωση

talamanta

Καμένος Χρήστης
Την λιμνούλα την εχει βρει κανεις ? που την βρισκουμε σε ημερησιες αποστολες ???
Kαλησπερα ηταν ηδη στα δωρα ημερας μαλλον ομως θα ξαναμπει
μπορει καποιος να κερδισει τα κομματια
ειτε απο τα μπαουλα οταν εμφανιζεται ως δωρο της ημερας ειτε αυτοματα εαν ειναι στην θεση του μεγαλου δωρου (οταν ολοκληρωθει η μπαρα)
καθε μερα υπαρχει και διαφορετικο δωρο ημερας**
*** δηλ την συγκεκριμενη μερα υπαρχει μεσα και στα3 μπαουλα (με πιθανοτητες % να το πετυχει καποιος )
http://prntscr.com/esujx0
 

DeletedUser423

Guest
Kαλησπερα ηταν ηδη στα δωρα ημερας μαλλον ομως θα ξαναμπει
μπορει καποιος να κερδισει τα κομματια
ειτε απο τα μπαουλα οταν εμφανιζεται ως δωρο της ημερας ειτε αυτοματα εαν ειναι στην θεση του μεγαλου δωρου (οταν ολοκληρωθει η μπαρα)
καθε μερα υπαρχει και διαφορετικο δωρο ημερας**
*** δηλ την συγκεκριμενη μερα υπαρχει μεσα και στα3 μπαουλα (με πιθανοτητες % να το πετυχει καποιος )
http://prntscr.com/esujx0
Σε ευχαρηστω για την απαντηση ;)
 

DeletedUser30097

Guest
Η λιμνούλα θα εμφανιστεί και στις ημερήσιες αποστολές. Μέχρι τις 17 τ' Απρίλη, που λήγει η εκδήλωση, από το δημαρχείο έχουμε σίγουρα 100 φανάρια. Συν όσα προστεθούν από τις κερασιές, (αν έχεις τύχη διάβαινε), και συν μία αγορά, αν χρειαστεί, φαναριών με διαμάντια. Μαζεύουμε και φανάρια και τα ξοδεύουμε μόνο για κτίρια του κερασόκηπου. Καλή επιτυχία να έχουμε.
 

DeletedUser29206

Guest
Ένα event που κρατάει αρκετά... αλλά δεν έχει τα κατάλληλα φανάρια για να πάρεις αυτά που θέλεις. Αυτό το μέχρι 10 στις κερασιές... αυτό που δεν γίνεται να πάρεις φανάρια από βοήθεια φίλων σου... τα λίγα φανάρια που πάιρνουμε από τις αποστολές είναι λόγοι που δεν έχουμε όσα φανάρια θέλουμε!!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα προσοχή
σήμερα έχει πολύ καλό δώρο ημέρας
το ροζ δεντράκι που δέρνει όσο 1 1/2 επίπεδα του Δια ( να μην σας πω μέχρι και 9 επίπεδα για όσους έχουν Δια πάνω από το 11επιπεδο)
μην το πολυ σκέφτεστε
και θα μου πει κάποιος
σιγά μωρε βάζω ένα στρατιωτικό κτήριο με μπόνους επιθεσης
και θα του απαντήσω και γω ..ως ταλα
- δεν θέλει δρόμο ,
-δεν απαιτεί πληθυσμό η κατασκευη του ,
-υπολογίζονται δίπλα ...τα τμ,
-είναι μικρό 2χ3 όμορφο τσακπινικο
και το κυριότερο ..αρέσει στην μαντα
δηλ κάτι σαν το .....ζητήματα προσωπικά συζήτηση κομμένη εεεεε!!!!!❌
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και ρωταω και γω....
Αν εχεις ηδη 1, αξιζει να παρεις δευτερο?
προστιθονται τα μπονους?...
γενικα αν εχεις την 5αδα και κολλησειις ακομα 1 απο αυτα διπλα, κανει κατι?
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Αν εχεις την πενταδα και βρεις και εκτο δωστο σε μας που δεν εχουμε!!! χεχεχε!!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ναι παιδιά κατα την γνώμη μου
είναι καλύτερα να ´´θυσιασετε´´ την 5 δα
δηλ να κάνει κάποιος δυο σετ άμυνας ´η επίθεσης ´η να τα εναλλάσσει όποτε χρειαζεται ενίσχυση ένα από δυο περισσότερο
φυσικά θα χάσει κάποιους φοε πόντους
αλλά μην ξεχνάμε όλα στην φοεκικη ζωή έχουν ...ένα αντίτιμο
 

DeletedUser29206

Guest
Τι; Έχετε φανάρια για το το δέντρο; Σας έχουν περισσέψει;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Λοιπον , ξαναρωταω, μπας και παρω ξεκαθαρη απαντηση....
βαση αυτου, που διαβαζω.... http://prnt.sc/etma9b συμπεραινω, οτι αν βαλω αυτα τα 2 ... http://prnt.sc/etmbar διπλα-διπλα, δεν θα παρω +4% επιθεση, ε?
αλλα αν βαλω ενα απο τη μια μερια και ενα απο την αλλη και στη μεση ειναι καποιο αλλο κτηριο του Κερασοπηπου, θα παρω 3+3 δλδ 6%?
Βεβαια τωρα πηρα και το δευτερο Βραχο, οποτε θα το δοκιμασω και μονος μου, αλλα ειπα να ρωτησω πριν δωσω φαναρακια....
Τεσπα....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Λοιπον , ξαναρωταω, μπας και παρω ξεκαθαρη απαντηση....
βαση αυτου, που διαβαζω.... http://prnt.sc/etma9b συμπεραινω, οτι αν βαλω αυτα τα 2 ... http://prnt.sc/etmbar διπλα-διπλα, δεν θα παρω +4% επιθεση, ε?
αλλα αν βαλω ενα απο τη μια μερια και ενα απο την αλλη και στη μεση ειναι καποιο αλλο κτηριο του Κερασοπηπου, θα παρω 3+3 δλδ 6%?
Βεβαια τωρα πηρα και το δευτερο Βραχο, οποτε θα το δοκιμασω και μονος μου, αλλα ειπα να ρωτησω πριν δωσω φαναρακια....
Τεσπα....
Καλησπερα
Κυριε Κυριε εγω εχω απαντησει ναι
δηλ επειδη η ταλα κι μαντα δεν ανηκουν στα μελη της διαχειρισης το ναι τους δεν πιανει..ως ξεκαθαρη απαντηση ?
..σε σενα πηγαινε το ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ
Ομως εαν θες την γνωμη μου
δεν εχει νοημα να τα βαλεις διπλα-διπλα θελει συνδεση με 1-2-3 διαφορετικα κτηρια ... αχρηστευεις μια συνδεση
εαν δεις την εικονα στο πρωτο μνμ που ειχα γραψει θα καταλαβεις τον τροπο
το μονο πλεον που εχει αλλαξει απο το πρωτο μνμ μου
ειναι οτι μετραει πλεον απο την αρχη το χρονομετρο των 24h παραγωγων των υπολοιπων κτιριων του σετ καθε φορα που μετακινεις καποιο
ομως το δενδρο και η λιμνη δινουν μπονους επιθεσης και αντιστοιχως αμυνας ..αυτα δεν εχουν χρονομετρο
αρα μπορει να βαζεις στο σετ αντι για 1 δενδρο και 1 λιμνη ( δηλ +5% επιθεση και +5% αμυνα )
2 δενδρα οποτε θα εχεις +10% επιθεση 'η 2 λιμνες οποτε θα εχεις + 10% αμυνα
θα χασεις ομως απο τα υπολοιπα κτιρια του σετ το 3 επιπεδο θα μαζευεις μονο οτι δινει το πρωτο και το δευτερο επιπεδο
δηλ θα χανεις 3 φοε ποντους 5 υλικα και την ....ολιγην απο μεταλλια
Kαι μια διευκρινιση
το καθε κτιριο δεν δινει μονο τα δωρα-μπονους του μεγαλυτερου επιπεδου που εχει
δινει παραλληλα και ολα τα δωρα-μπονους των προηγουμενων επιπεδων
http://prntscr.com/etoazp
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Είναι λίγο παράξενα αυτά τα κτίρια αλλά τώρα τα μάθαμε. Πιστεύω καλώς ή κακώς πως θα το ξανακάνουν στα επόμενα event, φυσικά με διαφορετικά κτίρια. Οπότε θα γεμίζουμε με τέτοια. Γιατί μας δημιουργεί το foe νέους στόχους; Προσπαθούν να το κάνουν να έχει παραπάνω αξία :(.
Μέσα σε έχα χρόνο (αν δεν κάνω λάθος) βάλανε: εκστρατεία συντεχνίας, ταβέρνα, νέα σημαντικά κτίρια σε event κλπ. Μεγάλες αναβαθμίσεις με σχέση τις προηγούμενες χρονιές! :eek:
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Δεν θα ηταν κακο ολα αυτα που προσθεσαν εαν δεν ''εσερναν '' μαζι τους ολα τα ιδια λαθη του ... παρελθοντος
και κυριως τα εμμονικα λανθασμενα ''δωρα'' μπονους
πχ ''ουριαζουμε'' εδω και καιρο για την αμυνας του στρατου επιθεσης μας
και επιθεση του αμυντικου στρατου της πολης μας
και τι κανουν
1 βαζουν την ενισχυση στρατου της ταβερνας
με μπονους μια απο τα ιδια
http://prntscr.com/etpbf5
2 πλατεια σκακιου
ω ναι μια απο τα ιδια
και δεν σταματαμε εδω υπαρχει και συνεχεια
3... βαζουν το κιβωτιο ενισχυσης
μην κουραζεστε ...μια απο τα ιδια
http://prntscr.com/etpdko
φυσικα και τα στρατιωτικα κτιρια παλι ακολουθουν τον ιδιο κανονα των μπονους
συν τα νεα κτιρια συν την φλογα τελετουργιας
Ποσο δυσκολο πια θα ηταν τουλαχιστον το κιβωτιο ενισχυσης
να εδινε μπονους αμυνας στον στρατο επιθεσης μας
'η μπονους επιθεσης στον στρατο αμυνας της πολης μας
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μαλλιασε το ...πληκτρολογιο μας....:D
Επισης με τοσες προσθηκες πως γινετε τα pc να εχουν γονατισει, και οι κινητες συσκευες να τα βγαζουν περα...???
παλι θα μιλησω εμμονικα, αλλα εχω την πεποιθηση, οτι ολες οι αναβαθμισεις εδω και ενα χρονο, αφορουν τα androit κτλ....
γιαυτο εμεις κολλαμε ασχημα....
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Τα android (και γενικοτερα Tablets και κινητα ανεξαρτητως λειτουργικου συστηματος) ειναι το μελλον και μεγαλη τεραστια αγορα. Οποτε λογικο ειναι. Απο την αλλη η εταιρια φανταζομαι θα ξερει καλυτερα το προφιλ των παιχτων που πληρωνει (υπολογιστης ή φορητες συσκευες) και θα κοιταξει να ικανοποιησει αυτους πρωτα. Αλλα (επειδη υπαρχει παντα ενα αλλα) υπαρχουν και οι παιχτες που παιζουν αποκλειστικα σε οφρητες συσκευες και διαμαρτυρονται οτι υπαρχουν ακομα καποια πραγματα μη διαθεσιμα σε αυτους. Αρα μου φαινεται οτι και υπολογιστακηδες αλλα και οι φορητακηδες μουρμουραμε και θεωρουμε τους αλλους ωφελημενους.


Αντε σε 10 λεπτα να ανανεωθει το δωρο να δουμε τι θα μας φερει η ανοιξη!!

update η τυχη μου χαμογελασε και με ενα ανοιγμα σεντουκιου κονομησα την λιμνουλα και εχω πλεον και εγω 5/5!!! θα περιμενω τωρα αυριο να ανοιξω αλλο σεντουκι μπας και πετυχω και αλλο δωρο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
7 φορες πονταρα στον Α στη λιμνουλα και πηρα....#@$....αυτο με τα ποσοστα με ξεπερναει.....μαλλον αλλιως ξερουν τα μαθηματικα οι Γερμανοι φιλοι μας και προστατες μας.....
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Ζαχο....
αστα να πανε φιλε...και γω εφαγα το αποθεμα για τη λιμνουλα και πηρα την... Κερκινη....;)
Δεν θα το κανω το Σετ...εχω διπλο το Βραχο ομως:confused:...
αραγε γιατι δεν σκεφτηκαν να μπορεις να κανεις ανταλλαγες τα κτηρια του Σετ?
οσο για τα ποσοστα που λες... στη ΚΑΘΕ προσπαθεια σου, αναλογουν τα ποσοστα, δεν πανε συγκεντρωτικα....
το ειχαν αναφερει, οταν αρχισαν να το κανουν Τζοκερ το παιχνιδι....:(
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΑΧΑΡΙΣΤΟΙΙΙΙΙΙΙ & ΤΥΧΕΡΟΙΙΙΙΙΙΙΙ ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ
1)Τι διαμαρτυρεστε μωρε ποσο πια θα πληρωσετε για να την αποκτησετε
..2-3000 διαμαντια αντε και να δωσετε καμμια 30-40 ευρω ακομη
και εχει νερακι γεφυρακι κλπ ασε που προσφερει και προστασια
για σκεφτειτε και ..καποιους (ονοματα δεν λεμε ..κρατη δεν κατονομαζουμε) που πληρωσαν εκατομμυρια ευρω
για να αποκτησουν ..μια σκετη λιμνουλα χωρις καν να εχει νερο
2) Παλι καλα που ηταν η Κερκινη
για φανταστειτε τι ''τρεξιμο'' θα ειχατε εαν ηταν η ''ευλογημενη'' λιμνη Μπουρου
κοινως ... Βιστωνιδα (βοηθεια μας κι ολας)
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ
ΤΕΛΕΙΩΝΕΙ ΣΕ 6 ΛΕΠΤΑ
ΕΞΑΡΓΥΡΩΣΤΕ ΟΤΙ ''ΑΝΘΟΣ ΤΟΥ ΚΑΛΟΥ'' ΕΧΕΤΕ
 
Κορυφή