Συζήτηση Συζήτηση:Αρχαιολογική Εκδήλωση 2020

dio21

Καμένος Χρήστης
Πολυ ντορος για μια σκακιερα, λεω εγω....
Καλος ο ντορος και για την εταιρεια, ισως...
Μας "φαγανε" τα fb & instagram...
Αρχαιολογια...εμεις!!!!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Παιδιά εγώ έχω να κάνω μια άλλη πρόταση.
Αφήστε τις σκακιέρες για τους κρυόκωλούς τους Γερμανούς...
Εδώ είναι ΕΛΛΑΔΑ.
Απαιτώ στο επόμενο event να μπει σαν δώρο ΤΑΒΛΙ!!! (και σαν έξτρα δώρο, φραπέ).
Φυσικά αυτό είναι αστειάκι για να χαλαρώσουμε λίγο. :p

Απο 'κει και πέρα, η Ειρήνη έχει δίκιο.
Ποτέ δεν ανακοίνωσαν ότι θα δωθεί σκακιέρα.
Εμένα προσωπικά δεν με ενδιαφέρει τι έχει δωθεί στον beta.
Φυσικά δεν θα με χαλούσε αν την έδινε (ελπίζοντας ότι θα κέρδιζα καμιά) αλλά θα ζήσω και χωρίς αυτήν.
Και για να κλείσουμε, προτιμώ να δίνονται διαφορετικά δώρα μεταξύ του beta και των κόσμων μας γιατί έτσι διατηρείτε η "αγωνία". Προτιμώ να έχω αυτη την "έξαψη" του "τι δώρο θα βγάλει αύριο" και να γελάω ή να κοπανιέμαι, ανάλογα αν κράτησα ή χρησιμοποίησα τα εκάστοτε νομίσματα, φτυαράκια, βατραχάκια κλπ.
 

finrοd

Banned
Και για να κλείσουμε, προτιμώ να δίνονται διαφορετικά δώρα μεταξύ του beta και των κόσμων μας γιατί έτσι διατηρείτε η "αγωνία". Προτιμώ να έχω αυτη την "έξαψη" του "τι δώρο θα βγάλει αύριο" και να γελάω ή να κοπανιέμαι, ανάλογα αν κράτησα ή χρησιμοποίησα τα εκάστοτε νομίσματα, φτυαράκια, βατραχάκια κλπ.
Αυτό. Αυτό ακριβώς! Έτσι, με γλαφυρότητα να το αποδόσει στη γερμανική μεταφέροντάς το στην εταιρία, τονίζοντας το «και να γελάω ή να κοπανιέμαι».
Και μετά την υπογραφή σου, ας βάλει φαρδιά-πλατιά και την δική μου υπογραφή. Το συνυπογράφω ανεπιφύλακτα.
Απαιτώ στο επόμενο event να μπει σαν δώρο ΤΑΒΛΙ!!! (και σαν έξτρα δώρο, φραπέ).
Λοιπόν, το φραπεδάκι να είναι σε ποτήρι που στον πυθμένα θα 'χει 1,5 εκατοστό πάγο, 3 κγ γεμάτα στιγμιαίο καφέ, παγωμένο νερό κατά τα 2/3, συμπληρώνοντας το υπόλοιπο 1/3 με παγάκια και να 'ναι «αχτύπητο», κουταλάτο που λέμε. Κάτι σαν «λερωμένο νερό».
Όσο για το τάβλι που λες, να δεις που φταίει η ...εστεμμένη κατσαρόλα που δεν μπήκε η σκακιέρα.
Για τού λόγου το αληθές, ακολούθησε τον σύνδεσμο Τάβλι
Θα το μετέφερε η Ρηνιώ, θα το δοκίμασαν οι άνθρωποι της ΙΝΝΟ, θα ρίξανε τα ζάρια, θα φέραν άσο δύο και ...πάπαλα σκακιέρα!
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarkDr

Gabath

Ενεργό Μέλος
είναι η πρώτη συζήτηση εκδήλωσης που φτάνει την 6η σελίδα . . δεν το λες και τίποτα :p
κάντε τα όλα random να τελειώνουμε . .
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Όσο για το τάβλι που λες, να δεις που φταίει η ...εστεμμένη κατσαρόλα που δεν μπήκε η σκακιέρα.
Για τού λόγου το αληθές, ακολούθησε τον σύνδεσμο Τάβλι
Θα το μετέφερε η Ρηνιώ, θα το δοκίμασαν οι άνθρωποι της ΙΝΝΟ, θα ρίξανε τα ζάρια, θα φέραν άσο δύο και ...πάπαλα σκακιέρα!

Χαχαχα Θυμόνουν ότι κάπου το διάβασα αλλά δεν είχα την υπομονή να γυρίσω τόσες σελίδες πίσω για να το βρω.
 

finrοd

Banned
Ναι, από τις καλύτερες στο φόρουμ, η δημοσίευση για το τάβλι. Κρίμα που δεν υπάρχει αθλοθετημένη, (με διαμάντια, ε), επιβράβευση για τέτοιες δημοσιεύσεις.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ναι, από τις καλύτερες στο φόρουμ, η δημοσίευση για το τάβλι. Κρίμα που δεν υπάρχει αθλοθετημένη, (με διαμάντια, ε), επιβράβευση για τέτοιες δημοσιεύσεις.

Νομίζω ότι ο mitsos nikaia7 ήταν ο πρώτος που το ανέφερε, οπότε θα ήταν δίκαιο αν του αλλαζαμε τον τίτλο στο φόρουμ ως 'Μεγας Ταβλαδορος' :D :p
 

finrοd

Banned
Λοιπόν, αυτό για το τάβλι είναι καλή ιδέα.
Ένα ειδικό κτίσμα όπου σαν ολοκληρώνεται η παραγωγή του και κατά τη συλλογή αυτής, θα εμφανίζεται το αποτέλεσμα μιας ζαριάς.
Ανάλογα με τη ζαριά λοιπόν θα είναι και η απόδοση του.
Εξάρες; Ότι ο Μήτσος έγραψε.
Άσο δύο; Η απόδοση που 'χουν οι εξάρες από την ανάποδη όμως. Θα αφαιρείται δηλαδή. χεχεχε
Φυσικά θα έχει και ...πιθανότητες.
Θα ανήκει στα κτίρια παραγωγής όπως, πχ, το εργοστάσιο χυμού μήλου, και ανάλογα με την επιλογή του χρόνου παραγωγής, θα αυξάνονται οι πιθανότητες για καλή ζαριά, μιας και δεν θα «παίζουν» μόνο οι εξάρες και τα άσο δύο, αλλά κι ενδιάμεσες «ζαριές».
Λέτε να μας κράξουν για παράνομο «μπαρμπούτι»; χεχε
 
Κορυφή