Συζήτηση Συζήτηση:Αρχαιολογική Εκδήλωση 2020

Τα στρατιωτικά κτίρια καταφύγια πρωταθλητών, κρυψώνες ή άντρα κακοποιών όταν αποθηκευτούν χάνουν μόνο τις επιπλέον θέσεις εκπαίδευσης που έχουν ανοίξει με διαμάντια.
Το ειδικό κτίριο δεν θα επανέλθει στην εποχή κατά την οποία αποκτήθηκε, θα παραμείνει στην εποχή στην οποία αναβαθμίστηκε/ανακαινίστηκε. Αυτό ισχύει και για τα καταφύγια πρωταθλητών.
 

DeletedUser

Guest
Προσωπικά όσα κιτ ανακαίνισης έχω χρησιμοποιήσει είναι για να τα φέρω στην τρέχουσα εποχή (Σιδήρου). Δεν μου έχει τύχει κιτ ανακαίνισης για μεταγενέστερη του Σιδήρου εποχή. Επομένως καταλαβαίνω πως αν τώρα αποθηκεύσω την παγκόσμια έκθεση επιπέδου 10, εποχής σιδήρου και αποφασίσω να την εγκαταστήσω εκ νέου μετά από 3 εποχές, τότε θα είναι επιπέδου 10, εποχής σιδήρου και θα πρέπει να χρησιμοποιήσω κιτ ανακαίνισης. Το ίδιο βέβαια (χρήση κιτ ανακαίνισης) θα έπρεπε να χρησιμοποιώ σε επόμενη εποχή και ας μην την είχα αποθηκεύσει, καθώς δεν ακολουθεί αυτόματα την εξέλιξη των εποχών.
 

DeletedUser

Guest
Ένα ερώτημα που μου έχει γεννηθεί. Κιτ ανακαίνισης ως ημερήσια ανταμοιβή (αν έρθει τις επόμενες ημέρες) θα μπορώ να το αποκτήσω και από άλλες εκδηλώσεις ή αποστολές ώστε να είμαι σίγουρος όταν αλλάζω εποχή ότι θα έχω και απόθεμα για να αναβαθμίζω και τα ειδικά κτήρια ή μόνο από την αρχαιολογική εκδήλωση δίνεται αυτό το κιτ; Ρωτάω γιατί αν τελικά δίνεται και σε άλλες εκδηλώσεις, τότε να τα δώσω όλα σήμερα για 2η παγκόσμια έκθεση σε επίπεδο 10.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ένα ερώτημα που μου έχει γεννηθεί. Κιτ ανακαίνισης ως ημερήσια ανταμοιβή (αν έρθει τις επόμενες ημέρες) θα μπορώ να το αποκτήσω και από άλλες εκδηλώσεις ή αποστολές ώστε να είμαι σίγουρος όταν αλλάζω εποχή ότι θα έχω και απόθεμα για να αναβαθμίζω και τα ειδικά κτήρια ή μόνο από την αρχαιολογική εκδήλωση δίνεται αυτό το κιτ; Ρωτάω γιατί αν τελικά δίνεται και σε άλλες εκδηλώσεις, τότε να τα δώσω όλα σήμερα για 2η παγκόσμια έκθεση σε επίπεδο 10.

Ναι τα Κιτ Ανακαίνισης και Αναβάθμισης υπάρχουν σε κάθε εκδήλωση

* επίσης (όπως με ενημερώνουν από το κοντρόλ :p) μπορείς να τα βρεις και στην Εκστρατεία Συντεχνίας
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Καλησπέρα σας,

Σήμερα αναγράφει όσον αφορά τον εναπομείναντα χρόνο «1η 20:04:02». Αυτό σημαίνει ότι λήγει σε 20 ώρες ή μόλις τελειώσει η 1η θα έχει ακόμα ένα (το τελευταίο) 24ωρο; Μπερδεύτηκα.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
καινούρια μόδα θα είναι αυτό τώρα ?
δώρο που υπάρχει στον beta να μην έρχεται ποτέ στους live servers?
Αν θεωρήσατε οτι έιναι overpowered το 2 φορές καρουζέλ + 1 σκακιέρα βγάλτε το ένα καρουζελ , έχετε φουλ γνώση οτι η πλειοψηφία των παικτών θα κρατήσει πινέλα κ εργαλεία για το συγκεκριμένο δώρο . . .
 
Και να που μείναμε οι περισσότεροι με τα πινέλα στο χέρι, ας δούμε όμως και τα θετικά. Γίναμε όλοι μας σοφότεροι!!!
 

DeletedUser

Guest
Γιατί εσείς τί προτιμούσατε; Εγώ κρατούσα για την παγκόσμια έκθεση και τα κατάφερα να την αναβαθμίσω και με το παραπάνω. Τα τελευταία τα κράτησα για σήμερα για το κιτ ανακαίνισης που επίσης με ενδιαφέρει. Βέβαια είμαι καινούριος στο παιχνίδι οπότε μπορεί να έχω κάνει «λάθος» επιλογές ως προς τη σημαντικότητα κτηρίων-δώρων κτλ.
 

DeletedUser

Guest
Πάει και η εκδήλωση, κατάφερα να αναβαθμίσω στο μέγιστο επίπεδο αερόπλοιο και παγκόσμια έκθεση. Μου έχει μείνει μία πίκρα γιατί δεν κατάφερα να βρω την ασημένια πήλινη πλάκα 2 ώστε να τελείωσω τις αποστολές του μουσείου... ας ελπίσω στα λίγα πινέλα που θα αγοράσω από τις τελευταίες αποστολές πλακών.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ο καθένας παίζει όπως νομίζει την κάθε εκδήλωση και μπορεί να κυνηγάει διαφορετικά αντικείμενα. Δεν είμαστε υπεύθυνοι για το ότι επέλεξαν κάποιοι να μη χρησιμοποιήσουν τους πάπυρους που κέρδιζαν γιατί περίμεναν ένα αντικειμενικό που δεν είχε καν ανακοινωθεί.
Δεν ανακοινώθηκε ποτέ ότι η σκακιέρα θα μπει στην εκδήλωση. Οι μοναδικές ανταμοιβές που ανακοινώθηκαν ήταν το Αερόπλοιο με τις αναβαθμίσεις του και το Συντριβάνι Υδρόγειος.
Οι ανταμοιβές, οι εκδηλώσεις, τα ποσοστά αποδόσεων και άλλα χαρακτηριστικά μπορεί να είναι διαφορετικά από τον beta στους live servers. Όπως επίσης εκεί μπορεί να δοκιμαστούν κάποια χαρακτηριστικά, που εδώ μπορεί να μη φτάσουν ποτέ.
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Ο καθένας παίζει όπως νομίζει την κάθε εκδήλωση και μπορεί να κυνηγάει διαφορετικά αντικείμενα. Δεν είμαστε υπεύθυνοι για το ότι επέλεξαν κάποιοι να μη χρησιμοποιήσουν τους πάπυρους που κέρδιζαν γιατί περίμεναν ένα αντικειμενικό που δεν είχε καν ανακοινωθεί.
Δεν ανακοινώθηκε ποτέ ότι η σκακιέρα θα μπει στην εκδήλωση. Οι μοναδικές ανταμοιβές που ανακοινώθηκαν ήταν το Αερόπλοιο με τις αναβαθμίσεις του και το Συντριβάνι Υδρόγειος.
Οι ανταμοιβές, οι εκδηλώσεις, τα ποσοστά αποδόσεων και άλλα χαρακτηριστικά μπορεί να είναι διαφορετικά από τον beta στους live servers. Όπως επίσης εκεί μπορεί να δοκιμαστούν κάποια χαρακτηριστικά, που εδώ μπορεί να μη φτάσουν ποτέ.
Ε τότε προς τι η ανάγκη για αυτή την επεξήγηση ;
Υπήρχε ανάγκη να δοκιμαστεί ή "Σκακιέρα" η όποια δημιούργησε πρόβλημα στον beta και δεν εμφανίστηκε ποτέ στους live servers ;
Να σας πω εγώ έξω από τα δόντια τότε γιατί η ανάγκη για διευκρίνηση.
Γιατί την έχετε ξέρετε τι την φωλιά σας και βγήκατε να μας "πουλήσετε" φούμαρα, γι'αυτό !!!!!!!!!!!
Έχετε ανακοινώσει ποτέ πλήρη λίστα δώρων ; Όχι απλά περιμένατε εμάς τα "κορόϊδα" που τεστάρουμε τσάμπα το παιχνίδι να κάνουμε και τα "παπαγαλάκια" για να κεντρίσουμε το ενδιαφέρον και των υπολοίπων για τα event.
Μόνο που αυτή την φορά η ΙΝΝΟ προχώρησε σε εσκεμμένη εξαπάτηση των παικτών και το κακό είναι ότι χωρίς την συγκατάθεση μας γίναμε μέρος αυτής της εξαπάτησης !!!!!!!!!!!!!!!
Σημειωτέων η εσκεμμένη εξαπάτηση είναι ποινικά κολάσιμη πράξη.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ε τότε προς τι η ανάγκη για αυτή την επεξήγηση ;
Υπήρχε ανάγκη να δοκιμαστεί ή "Σκακιέρα" η όποια δημιούργησε πρόβλημα στον beta και δεν εμφανίστηκε ποτέ στους live servers ;
Να σας πω εγώ έξω από τα δόντια τότε γιατί η ανάγκη για διευκρίνηση.
Γιατί την έχετε ξέρετε τι την φωλιά σας και βγήκατε να μας "πουλήσετε" φούμαρα, γι'αυτό !!!!!!!!!!!
Έχετε ανακοινώσει ποτέ πλήρη λίστα δώρων ; Όχι απλά περιμένατε εμάς τα "κορόϊδα" που τεστάρουμε τσάμπα το παιχνίδι να κάνουμε και τα "παπαγαλάκια" για να κεντρίσουμε το ενδιαφέρον και των υπολοίπων για τα event.
Μόνο που αυτή την φορά η ΙΝΝΟ προχώρησε σε εσκεμμένη εξαπάτηση των παικτών και το κακό είναι ότι χωρίς την συγκατάθεση μας γίναμε μέρος αυτής της εξαπάτησης !!!!!!!!!!!!!!!
Σημειωτέων η εσκεμμένη εξαπάτηση είναι ποινικά κολάσιμη πράξη.

"Εξαπάτηση" και "κοροϊδία" θα ήταν αν λέγαμε ότι θα σας δώσουμε κάτι και δε σας το δίναμε.
Δεν τάξαμε ποτέ καμία σκακιέρα, που και να έμπαινε πάλι θα ήταν θέμα τύχης το αν θα την κερδίζατε. Αλλά και πάλι θα "φταίγαμε" εμείς.
Από την άλλη εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μεταφέρουμε τα παράπονα σας στους σχεδιαστές μας.

Η Ομάδα Υποστήριξης δεν είναι αρμόδια να σας απαντήσει για νομικά θέματα. Θα βρείτε τα στοιχεία επικοινωνίας με την εταιρεία στο κάτω μέρος της αρχικής σελίδας και μπορείτε να ενημερώσετε το δικηγόρο σας να επικοινωνήσει με το νομικό μας τμήμα.
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
"Εξαπάτηση" και "κοροϊδία" θα ήταν αν λέγαμε ότι θα σας δώσουμε κάτι και δε σας το δίναμε.
Δεν τάξαμε ποτέ καμία σκακιέρα, που και να έμπαινε πάλι θα ήταν θέμα τύχης το αν θα την κερδίζατε. Αλλά και πάλι θα "φταίγαμε" εμείς.
Από την άλλη εμείς το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να μεταφέρουμε τα παράπονα σας στους σχεδιαστές μας.
Πως δεν "τάξατε" Σκακιέρα. Υπήρχε ποτέ προηγούμενο στα 8 χρόνια του παιχνιδιού κρίσιμο δώρο που ενώ υπήρχε στον beta δεν μεταφέρθηκε στους live servers ; Μία, σας παρακαλώ, να μου αναφέρετε μια.
Δηλαδή εσείς νομίζατε ότι 8 χρόνια στα event περιμέναμε να βγάλετε ντελάλη για να δούμε τα κρίσιμα δώρα που θα προσπαθούσαμε ν'αποκτήσουμε ;
Ότι και να πείτε η "όμα" είναι τεράστια και δεν μπορείτε να την μπαλώσετε. Η ΙΝΝΟ δηλαδή δεν γνώριζε ότι υπάρχει αυτή η ενημέρωση από τον beta προς τους live servers ;
Άρα υπάρχουν 2 περιπτώσεις :
  1. δεν το γνώριζε τόσα χρόνια
  2. το γνώριζε και σκόπιμα εξαπάτησε τους παίκτες
Τα παράπονα να τα μεταφέρετε να τα κάνουμε τι ;
Τα μεταφέρουμε και μόνοι μας, δεν σας έχουμε ανάγκη !!!!!!!!!!!!!!!!!
Ικανοποίηση για την εξαπάτηση απαιτούμε.
Και μην ξανακούσω το παραμύθι για πιθανότητες.
Με αντίστοιχο αριθμό παπύρων στο beta πέτυχα :
prntscr.com/snlzyf
Χάρισμα σας λοιπόν οι 6,2Κ πάπυροι που έχω στην κατοχή μου.
Πάρτε τους και σε καλή μεριά.
Όσο για τα νομικά θέματα, αν τα παιδιά που αισθάνονται ότι εξαπατήθηκαν το αποφασίσουν για μια ομαδική αγωγή εγώ μαζί τους.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
με συγχρωρειτε που εμπλεκομαι.. τα ποσοστα αποδοσεων-χαρακτηριστικα ειναι σπανια διαφορετικα σε μπετα σε σχεσει με τους αλλους σερβερς.

Οι ανταμοιβές, οι εκδηλώσεις, τα ποσοστά αποδόσεων και άλλα χαρακτηριστικά μπορεί να είναι διαφορετικά από τον beta στους live servers. Όπως επίσης εκεί μπορεί να δοκιμαστούν κάποια χαρακτηριστικά, που εδώ μπορεί να μη φτάσουν ποτέ.

στο συγεκριμενο εβεντ η διαφορα ηταν μια. η σκακιερα. το μονο δωρο που αντικατατσταθηκε.
αν ηταν ενα 30% 40% των δωρων διαφορετικα θα ισχυε αυτο που λετε..

το ιδιο ισχυει κ για τα προηγουμενα εβεντ. ζητημα στα δεκαδες εβεντ που εχουμε κανει να υπηρχαν 2-3 αλλαγες δωρων.

η εταιρια βεβαια μπορει να κανει οτι θελει δεν το συζηταμε..
απλα λιγο σεβασμο στους παιχτες. τιποτα παραπανω.
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

andrian empire

Ενεργό Μέλος
... και πόσες σκακιέρες?
0 γιατί η Σκακιέρα βγήκε την επόμενη μέρα.
Με αυτή την γνώση λοιπόν και με βάση ότι μέχρι σήμερα ποτέ κρίσιμο δώρο δεν αφαιρέθηκε από event κράτησα, προσωπικά αλλά και πολλοί ακόμη φαντάζομαι, παπύρους. Δεν με ένοιαζε η ακριβής ημέρα που θα έβγαινε απλά ότι θα έβγαινε.
ΚΙ ΩΩΩΩΩΩ ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΥΧΑΙΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
με συγχρωρειτε που εμπλεκομαι.. τα ποσοστα αποδοσεων-χαρακτηριστικα ειναι σπανια διαφορετικα σε μπετα σε σχεσει με τους αλλους σερβερς.



στο συγεκριμενο εβεντ η διαφορα ηταν μια. η σκακιερα. το μονο δωρο που αντικατατσταθηκε.
αν ηταν ενα 30% 40% των δωρων διαφορετικα θα ισχυε αυτο που λετε..

το ιδιο ισχυει κ για τα προηγουμενα εβεντ. ζητημα στα δεκαδες εβεντ που εχουμε κανει να υπηρχαν 2-3 αλλαγες δωρων.

η εταιρια βεβαια μπορει να κανει οτι θελει δεν το συζηταμε..
απλα λιγο σεβασμο στους παιχτες. τιποτα παραπανω.

κι έπαιζε το μάτι μου... έλεγα τι θα δω... τι θα δω... :p

Θα το δεχτώ αυτό που λες μέχρι κάποιο σημείο.
Αντικαταστάθηκε μία από τις Ημερήσιες Ανταμοιβές χωρίς προειδοποίηση, όπως λένε κάποιοι.
Οι σχεδιαστές, ωστόσο, έχουν το δικαίωμα να αλλάξουν μέρος των ανταμοιβών από τον beta στους live servers χωρίς καμία προειδοποίηση, αν δε το κρίνουν απαραίτητο.
Εμείς δε μπορούμε να ανακοινώσουμε τι δώρα θα έχει η κάθε εκδήλωση, γι' αυτό όταν βγαίνει μία ανακοίνωση περιλαμβάνει μόνο τα βασικά στοιχεία και μηχανισμούς.
Έχουμε δει πολλές διαφορές όλα αυτά τα χρόνια από τον Beta στους Live και μη κολλάτε σε μία σκακιέρα σε μία εκδήλωση.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
0 γιατί η Σκακιέρα βγήκε την επόμενη μέρα.
Με αυτή την γνώση λοιπόν και με βάση ότι μέχρι σήμερα ποτέ κρίσιμο δώρο δεν αφαιρέθηκε από event κράτησα, προσωπικά αλλά και πολλοί ακόμη φαντάζομαι, παπύρους. Δεν με ένοιαζε η ακριβής ημέρα που θα έβγαινε απλά ότι θα έβγαινε.
ΚΙ ΩΩΩΩΩΩ ΤΟΥ ΘΑΥΜΑΤΟΣ ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ !!!!!!!!!!!!!!!!!
ΤΥΧΑΙΟ !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ΑΙΣΧΟΣ ΚΑΙ ΑΠΑΤΗ !!!!!!!!!!!!!!!

Θες να μου πεις δηλαδή πως δεν είχε ανακοινωθεί στον beta ότι θα έμπαινε η σκακιέρα την επόμενη ημέρα?
 
Κορυφή