Συζήτηση: Εκστρατείες Συντεχνίας

  • Δημιουργός θέματος Malfiore
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser1355

Guest
Βάσει του πίνακα, για το ξεκλείδωμα των επιπέδων της εκστρατείας για την πόλη του μέλους, η οποία βρίσκεται στην Αποικιακή Εποχή, θα χρεωθεί η συντεχνία, αντίστοιχα, τις παρακάτω ποσότητες αγαθών:
Για το 2ο επίπεδο δυσκολίας: 4 τεμάχια από καθένα από τ' αγαθά του Ύστερου Μεσαίωνα, δηλαδή, 4 τεμάχια επί 5 αγαθά = 20 τεμάχια
Για το 3ο επίπεδο δυσκολίας: 8 τεμάχια από καθένα από τ' αγαθά της Αποικιακής Εποχής, δηλαδή, 8 τεμάχια επί 5 αγαθά = 40 τεμάχια
Για το 4ο επίπεδο δυσκολίας: 16 τεμάχια από καθένα από τ' αγαθά της Αποικιακής Εποχής, δηλαδή, 16 τεμάχια επί 5 αγαθά = 80 τεμάχια
Το συνολικό κόστος, για την συγκεκριμένη πόλη κι εφόσον ξεκλειδωθούν όλα τα επίπεδα, ισούται με 140 τεμάχια αγαθών, εκ των οποίων τα 20 είναι της εποχής του Ύστερου Μεσαίωνα και τα 120 της Αποικιακής Εποχής.

ΜΦΧ
Γιώργης.
ευχαριστω γιωργη
 

DeletedUser30097

Guest
Να ΄σαι καλά Αντρέα, χαρά μου που βοήθησα.
Σε όποια εποχή κι αν βρίσκεται η εκάστοτε πόλη, η "χρέωση" των αγαθών για το ξεκλείδωμα των επιπέδων της εκστρατείας είναι:
  • Για το 2ο επίπεδο, Χ τεμάχια επί 5 αγαθά τής ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗΣ της εποχής.
  • Για το 3ο επίπεδο, 2*Χ τεμάχια επί 5 αγαθά τής ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ της εποχής.
  • Για το 4ο επίπεδο, 4*Χ τεμάχια επί 5 αγαθά τής ΤΡΕΧΟΥΣΑΣ της εποχής.
Το "Χ" ισούται με τα τεμάχια εκάστου αγαθού που απαιτούνται για να ξεκλειδωθει το 2ο επίπεδο της εκστρατείας.
Πλήρη πληροφόρηση παρέχεται στη σελίδα: Κόστη ξεκλειδώματος επιπέδων εκστρατείας
 

DeletedUser29206

Guest
Πάει καιρός αλλά θα το πω.
Μόνο άσπρα παίρνω και μου δίνει θα καινούργια κτίρια
Όταν πήρα χρυσό πάλι τα ίδια
και το σπάνιο δεν το έχω πάρει ποτέ.
Πριν τα καινούργια κτίρια μου έδεινε πολλές φορές χρυσά και 100 πόντους!!!
Τώρα βαρέθηκα να παίρνω τα ίδια κτίρια.
Άσε που το κάνανε πιο δύσκολο στις μάχες...
 

DeletedUser29206

Guest
Το παιχνίδι με "τρολάρει" δεν εξηγείται αλλιώς: http://prnt.sc/evuq1c
και πιο πριν είχα 2 χρυσα που το ένα μου έδωσε 100 ποντάκια
 

Saboter13

Νέο Μέλος
καλησπερα και απο εμενα, θα ηθελα να αναφερθω για το 4ο επιπεδο δυσκολιας στην εκστρατεια οπου θα προτεινα να μειωσουν τον αριθμο των αγαθων οταν προκειται να κανεις διαπραγματευση διοτι εχω ξεμεινει απο αγαθα οπως και πολλοι αλλοι παιχτες εδω μεσα, με συνεπεια να μην μπορω εδω και 3 βδομαδες να ολοκληρωσω καμμια συμπλοκη στο 4ο επιπεδο. Να πω οτι 4 φορες ολοκληρωσα το 4ο επιπεδο και εκανα σχεδον ολες τις συμπλοκες με διαπραγματευση, ειναι πολυ δυσκολο να περασεις κανοντας μαχες, οποτε η λυση ειναι η διαπραγματευση. Θα ηταν πιο σωστο να ζητανε περισσοτερα νομισματα και προμηθειες και λιγοτερα αγαθα, ειτε να ζηταει σε ολες τις συμπλοκες απο 1 αγαθο και οχι 4 ή 6 ή 8.
 

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα. Στην εκστρατεία αλλά και σε άλλα σημεία του παιχνιδιού δίνετε ως ανταμοιβή πόντους http://prntscr.com/f9lb8h
Πολύ θα σας παρακαλούσα να τα αλλάξετε και να δίνετε πακέτα πόντων στην απογραφή και όχι απευθείας πόντους. Ευχαριστώ.
 

DeletedUser30097

Guest
Το παιχνίδι με "τρολάρει" δεν εξηγείται αλλιώς: http://prnt.sc/evuq1c
και πιο πριν είχα 2 χρυσα που το ένα μου έδωσε 100 ποντάκια
Έλα που 'χεις παράπονο ότι σε εμπαίζει το παιχνίδι!!
Εδώ άλλοι διαμαρτύρονται για το ότι δεν πετυχαίνουν κειμήλιο... χαχαχα
 

DeletedUser30097

Guest
Καλημέρα. Στην εκστρατεία αλλά και σε άλλα σημεία του παιχνιδιού δίνετε ως ανταμοιβή πόντους http://prntscr.com/f9lb8h
Πολύ θα σας παρακαλούσα να τα αλλάξετε και να δίνετε πακέτα πόντων στην απογραφή και όχι απευθείας πόντους. Ευχαριστώ.
Δε θυμάμαι ακριβώς σε ποια αναβάθμιση αναφέρθηκε αυτό, αλλά η αιτιολογία που οι φορτζ πόντοι δεν αποθηκεύονται σε πακέτα στην απογραφή "ακούει" στο όνομα "αποσυμφόρηση του διακομιστή".
Οι προγραμματιστές, μέσω της τοποθέτησης των κερδισμένων φορτζ πόντων στη ράβδο και της άμεσης διάθεσής τους απ' αυτήν, πέτυχαν μια μικρή αποσυμφόρηση των διακομιστών με συνέπεια καλύτερη και ταχύτερη ανταπόκριση του παιχνιδιού στις ενέργειές μας.
Κι εμένα με ξένισε αυτό, κρίνω όμως πως αυτή τους η απόφαση είναι επαρκώς αιτιολογημένη και θεωρώ πως το κέρδος στην καθημερινότητά μου στο παιχνίδι, από την εφαρμογή της, είναι ικανοποιητικό.
 

DeletedUser29206

Guest
Έλα που 'χεις παράπονο ότι σε εμπαίζει το παιχνίδι!!
Εδώ άλλοι διαμαρτύρονται για το ότι δεν πετυχαίνουν κειμήλιο... χαχαχα
Τότε απ' ό,τι βλέπεις ήμουν πολύ τυχερός με τα κειμήλια. Αυτό έτυχε μια φορά! Τόσο καιρό έβρισκα συνεχώς μόνο άσπρα και έπαιρνα αυτά τα νέα κτίρια.
 

DeletedUser29206

Guest
Πιστεύω πως δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα με τους πόντους όταν ανοίγεις σεντούκια διότι είναι λίγοι, αλλά όταν παίρνεις κειμήλια και σου δίνει εκεί 100 πόντοι, τι να τους κάνεις;
 

DeletedUser30097

Guest
Δημιουργεί η συντεχνία κυκλικό αλυσίδας ανταλλαγής 100 φορτζ πόντων και λήγει το θέμα.
Σε μία από τις συντεχνίες που είμαι έχουμε δύο αλυσίδες ανταλλαγής 100 φορτζ πόντων! Μία για όλα τα Μ/Κ και μία αποκλειστικά για το Μ/Κ Θόλος. ;)
 

DeletedUser30097

Guest
Τότε απ' ό,τι βλέπεις ήμουν πολύ τυχερός με τα κειμήλια. Αυτό έτυχε μια φορά! Τόσο καιρό έβρισκα συνεχώς μόνο άσπρα και έπαιρνα αυτά τα νέα κτίρια.
Άσε να μη σου πω τι μου λαχαίνουν εμένα. Δε με πειράζει όμως. Η διασκέδαση είναι στη μάχη. Από εκεί και πέρα, ότι ...βρέξει ας κατεβάσει. Ούτε κρύο ούτε ζέστη μου κάνει!
 

DeletedUser32026

Guest
Μολις το επεκτησα τον ναο
περιμενω πως και πως να δω στην πραξη
φαινεται αρκετα ανδιαφερον οτι λετε
ευχαριστω πολυ
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τελικα δικοπο μαχαιρι οι αποστολες που7 ζητανε μαχες στη Ζουγκλα....
Απο την μια εκαναν καποιους που δεν ασχολουνταν καθολου με το σπορ να κανουν τουλαχιστον το 1ο επιπεδο...
Απο την αλλη (και ποιο σοβαρη κατα εμενα) εκαναν τους ενεργους να σκεφτονται να κανουν μαχες...μπας και αυριο τους ζητησει μαχες στη Ζουγκλα καμμια ημερησια, και δεν μπορουν να τις κανουν... αυτο εχει αρνητικο αντικτυπο στο 4ο επιπεδο τουλαχιστον...
Πουθενα δεν μας πιανουν, ρε....:confused:
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Βρεεεεεε.....
καιρο εχουμε να ασχοληθουμε με τη Ζουγκλα ε?

Μολις ξανατελειωσα το 4ο (αιματηρο) επιπεδο της Ζουγκλας...και το τελευταιο δωρο ηταν ενα ΚΙΤ ΑΠΟΘΗΚΕΥΣΗΣ....!!!!
ΩΩΩΩΩΩωωωωωωω.......τι λετε ρε?
Θα πρεπει τουλαχιστον οι προγραμματιστες να το δουνε το θεμα...παλιοτερα το τελευταιο δωρο ηταν σχεδον παντα κατι καλο....
κατα εμενα θα επρεπε να ειναι 1 δωρο και καλο...ακομα καλυτερα Διαμαντια...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
ξερω οτι εδω στο ελληνικο φορουμ κατα καιρους εχω δειξει ....μια ταση για τρισχιδη προσωπικοτητα
ορα ταλα μαντα πουπουλενιος
οπως επισης ξερω οτι σε αρκετα ταλια σεντονακια ... κανω αναφορες σε φοεκικους θεους με διπλοτριπλα ξαδελφακια
Λοιπον αδελφια μου εφτασε η ωρα που θα ΄΄ζησω΄΄ και γω μια αντιστοιχη διπλοτριπλη εμπειρια εστω και με εμμεσο τροπο
γιατι μπορει εγω διπλους να μην εχω αλλα η ιννο φροντισε να μην μεινω παραπονεμενη και γω απο την ΄΄εμπειρια΄΄ αυτη
΄΄κανονισε΄΄ να αγωνιζομαι/ανταγωνιζομαι και γω με αντιπαλο ....τον αλλο μου εαυτο


ασχετο τι να πω .....γιαννης κερναει γιαννης πινει?
και πιο ασχετο
λετε φοεκητακια μου η ιννο να θελει να μου πει κατι με τροπο ....
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή