Συζήτηση: Νέα Κατάταξη

  • Δημιουργός θέματος Malfiore
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser

Guest
Εδώ μπορείτε να συζητήσετε για τη νέα κατάταξη του παιχνιδιού που ανακοινώθηκε εδώ.
Παρακαλώ η συζήτηση να γίνεται πάντα εντός των πλαισίων των κανόνων του φόρουμ.

Εκ μέρους της ομάδας διαχείρισης του Forge of Empires.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα σας!! Αν δεν αλλάξει το σύστημα ποντοδοσίας των Μεγάλων Κτηρίων,λόγου χάρη να υπάρχει η δυνατότητα μόνο το 20% του επιπέδου να είναι από άλλους, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι επι της ουσίας.Τα τεράστια μεγέθη που υπάρχουν τώρα θα είναι με το νέο σύστημα απλά πολύ μεγάλα...αυτό μόνο.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα σας!! Αν δεν αλλάξει το σύστημα ποντοδοσίας των Μεγάλων Κτηρίων,λόγου χάρη να υπάρχει η δυνατότητα μόνο το 20% του επιπέδου να είναι από άλλους, δεν πρόκειται να αλλάξει κάτι επι της ουσίας.Τα τεράστια μεγέθη που υπάρχουν τώρα θα είναι με το νέο σύστημα απλά πολύ μεγάλα...αυτό μόνο.

Χο χο χο ..ειμαι ο Αη Βασιλης
Καλα μην φωναζετε ισως να ειμαι μια... αρχαρια να το πω, εκκολαπτομενη να το ομολογησω Αη Βασιλης
Λοιπον ..νομιζω-''μαντευω'' οτι οτι λιαν συντομως (αντε σε 2 μηνες το πολυ) η επιθυμια σου θα πραγματοποιηθει
Δηλ .....''μαντευω'' οτι θα αλλαξουν ολα σχετικα με τους βαθμους των ΜΚ και θα ξαναρχισουν να μετρουν οι βαθμοι οπως παλι
...α και ισως χαθουν και καποια εκατ βαθμων απο την γενικη καταταξη μετα την εφαρμογη του
-εδω βαζω το ισως για να μην πεσω εξω- γιατι μεχρι να εφαρμοσθει σιγουρα ..θα περασει απο 40 κυμματα πλουσιοπαροχων.......εκατομμυριουχων
για να μην γραψω νεο μνμ ..και κερδισω το χριστουγεννιατικο προστιμο μου
με προλαβαν τα παιδια της διαχειρισης ..ως Αη Βασιλης
.Λοιπον παρα πολυ καλες οι αλλαγες εαν εφαρμοσθουν τελικα ετσι και δεν υπαρξουν νεα παραθυρακια ...
ΜΠΡΑΒΟ
ασχετο μνμ ..προς τα μελη της διαχειρισης ...καλα δεν μπορουσατε να περιμενατε λιγο ..εεεεε
αμεσως να κανετε ανακοινωση εεεε πως θα βρω δουλεια εγω τωρα εεεε και την στολη τι θα την κανω εεεεε
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31020

Guest
και τωρα ?? τι θα απογινουμε χωρις βαρβαρους ??
 

DeletedUser31076

Guest
Προσοχή στις εκφράσεις σας στο κεντρικό φόρουμ. Παρόμοια σχόλια μπορεί να οδηγήσουν στον αποκλεισμό του λογαριασμού σας.
......Καλες οι μαχες αλλα αν σου επιτιθενται ατομα απο προχωρημενες εποχες τι μπορεις να κανεις..????...Εγω εχω προσωπικα ενα [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ - Malfiore] που ειναι μπροστα μια εποχη και με εχει [ΑΦΑΙΡΕΘΗΚΕ ΥΒΡΙΣΤΙΚΟ ΣΧΟΛΙΟ - Malfiore] στην επιθεση και λεηλασια...δεν ειναι σωστο να γινεται ετσι καποιος πρεπει να το δει σοβαροτερα
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser25974

Guest
χαιρετω ολους και ευχομαι καλες γιορτες. οι αλλαγες αυτές που αναμενονται μονο καλες μπορουν να χαρακτηριστουν.
εγω το μονο που θα ηθελα είναι, να δοθεί μεγαλη σημασια στον τροπο και την ποιοτητα των μαχων. πρεπει με καποιο τροπο να μην επιτρέπονται οι στημενες μαχες στο χαρτη των συντεχνιων. ξερετε τι εννοω φανταζομαι. αν αυτό συνεχισθεί και αν μετρανε οι ποντοι από αυτές τις μαχες θα εχουμε μια ανιση και αδικη καταταξη που θα παραμενει.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ
 

DeletedUser30865

Guest
Καλημερα ......
πειραζει που δεν εχω καταλαβει τιποτα.....
δεν ξερω τι θα κανετε ελπιζω να μην το κανουμε delete απο το pc και αυτο το παιχνιδι !!!!! το να αλλαξει η βαθμολογια ξαφνικα οταν τοσο καιρο "χτιζουμε" πανω σε αυτα που ξερουμε και τωρα τα αλλαζετε καπως πρεπει να το δειτε για να μην εχουμε αποχωρησεις ή οτι αλλο γιατι ολοι που παιζουμε μπηκαμε και ξεραμε τι θα βρουμε αρα για να παιζουμε συμφωνησαμε δεν καταλαβαινω τωρα τι και γιατι τα αλλαζετε....
εγω θελω προσωπικα να μου πειτε τι θα γινει με την δικια μου πολη
Ευχαριστω!!!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Χρονια Πολλα
εαν δεν κανω λαθος η καταγραφη γινεται μολις μαζευουμε
αρα ναι μετρανε
εκτος εαν εννοεις τα υλικα που παραγουν τα ΜΚ που ειναι για το θησαυροφυλακειο της συντεχνειας πχ παρατηρητηριο
αυτα πιστευω οχι γιατι δεν εχουν σχεση με το ατομικο αποθευμα
 

Apostle Paul

Νέο Μέλος
Καλημερα,η ανακοινωση λεει "Κάθε φορά που δαπανάται ένα αγαθό..(δέντρο τεχνολογιών, Μεγάλα Κτίρια, διαπραγμάτευση τομέα κλπ)".Δεν εξηγει για συνεισφορα στο θυσαυροφυλακιο της συντεχνιας.Εξηγηστε το παρακαλω..
 

DeletedUser30464

Guest
Καλησπερα , η αλλαγη με τη βαθμολογια μονο καλο θα αποφερει στους παιχτες .
η μονη παρατηρηση που εχω πανω σ'αυτο ειναι να υπαρχει καποιος νεος υπολογισμος ποντων στις μαχες .
δεν ειναι το ιδιο να βαρας ενα τομεα βαρβαρο με 0 % μπονους , ενα αλλο με 50% μπονους , ενα αλλο με 75% μπονους η τη πολη καποιου παιχτη με 400% αμυνα . θα πρεπει να γινει ενας νεος υπολογισμος των ποντων μαχης .
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΝΑ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΕΣ ΣΑΣ !
 

Nightvisitor

Μέλος
χαιρετω ολους και ευχομαι καλες γιορτες. οι αλλαγες αυτές που αναμενονται μονο καλες μπορουν να χαρακτηριστουν.
εγω το μονο που θα ηθελα είναι, να δοθεί μεγαλη σημασια στον τροπο και την ποιοτητα των μαχων. πρεπει με καποιο τροπο να μην επιτρέπονται οι στημενες μαχες στο χαρτη των συντεχνιων. ξερετε τι εννοω φανταζομαι. αν αυτό συνεχισθεί και αν μετρανε οι ποντοι από αυτές τις μαχες θα εχουμε μια ανιση και αδικη καταταξη που θα παραμενει.
ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ ΣΕ ΟΛΟΥΣ


Συμφωνω απολυτα.... Απλα ενημερωτικα αν γινει roll back και καταμετρηθουν οι στημενες σαν μηδενικες ως προς την βαθμολογικη καταταξη ο φιλος μας ο aella θα καταλαβει ΠΟΛΥ δικαιη θεση . Εκτος αν θελεις φιλε Σταματη να μην γινει αυτο και να ειναι μηδενικες οι στημενες απο εδω και περα (αν ναι τοτε το ποστ σου θα ειναι πολυ πιο αστειο απ'οτι ηδη ειναι)
Συνεχισε να γραφεις εδω τετοιες ιδεες .Εισαι ο καλυτερος!!! ;)
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser25974

Guest
αντρεα μαζι σου δεν θα ασχοληθώ ουτε στο ελαχιστο. και να μην ασχολείσαι ουτε εσυ, αφου εισαι αρκετα πολυάσχολος με τις 2 γυναικες σου που τις εχεις διδαξει πολύ καλυτερα απο'οτι θα εκανα εγω ο ιδιος.
και να εισαι σιγουρος πως δεν θα ειχα κανενα πρόβλημα να επαναξιολογησουν ολες τις μαχες, 1ος μπορει να μην ημουν, αλλα εσενα θα σε περναγα χαλαρα.

να πω τωρα σοβαρα, πως η προταση του γιωργου είναι τελεια. εγω θα προσθετα μια ιδεα, οι μαχες εναντιον 75% αμυνα και πανω να μετρανε ως εχουν, αυτές εναντιον 50% να πεφτουν στα 2/3 και ολες οι μαχες εναντιον 0% αμυνα να αποφερουν πολύ λιγους ποντους, να πουμε 1000 ποντους μαχης στη μελλοντικη ?

ερε χαρα που θα κανουνε οι γυναικες του αρχοντα της νυχτας χαχαχαχαχα
 

Nightvisitor

Μέλος
Σταματακο εγραψες αποψη στο φορουμ και εγω την σχολιασα . Αν θες να μου απαγορευτει το δικαιωμα σχολιασμου (αρεσει σε πολλους αυτο με τα απαγορευουμε και διατασσουμε και θελουν να το επαναφερουν στην <μοδα>) κανε αιτημα στην διαχειριση και ζητησε να με banαρουν οποτε γραφω κατι για δικο σου ποστ η.. να πληρωνω 3.000 ευρω οποτε τυπωνω το ονομα aellaceltic (σε αυτο εχει περασει η μοδα αλλα μπορεις να το επαναφερεις)
Εγω λοιπον που εγραψα για την φοβερη προταση σου (παντα μας προσφερεις γελιο και ελπιζουμε να συνεχισεις) ασχολουμαι μαζι σου. Εσυ που αναφερθηκες για δικες μου γυναικες για διδαγματα και αλλα λοιπα οντως δεν ασχοληθηκες μαζι μου αλλα με το θεμα του ποστ.

Σταματη μαζι σου keep posting!!!! ;P
 

cknadia

Μέλος
Καλησπέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους...με υγεία - ευτυχία - και μπόλικο iq :)
Τι βλέπουν τα ματάκια μου;;; Θαύμα θαύμααααα...μιλάνε οι καλολαδωμένες μηχανές;;;...και του χρόνου ειρήνη σε όλο τον κόσμο!!!!! Σταμάτη, επειδή έχεις κοντή μνήμη, αναφέρομαι στο διάστημα που ήσουν μέλος της war όταν έτρωγαν επίθεση, οι σύντεχνοί σου έσπαγαν και εσύ βαρούσες αλεξίπτωτα στη "φωλιά". Ευτυχώς, έφυγες πριν πάω γιατί σε κάποιους τρόπους παιχνιδιού δεν αξίζει ούτε η εμπειρία της πρωτιάς. Αλήθεια, σε πειράζουν οι στημένες ε; Λες και έχεις κάνει άλλη μάχη ποτέ....που στη μμ δεν ήξερες με τι στρατό να μπεις ώστε να μην έχεις απώλεια στους μηδενικούς πρωταθλητές...ήμαρτον Θεέ μου. Ή όταν σου έπαιρνα πύργο και άλλαζες όνομα συντεχνίας για να πεις όσα κατά πρόσωπο δυσκολεύεσαι να αναφέρεις...ξέρεις εσύ "και με τα 2 χέρια...βάλε και το σκύλο..." γιατί σου φαινόταν και περίεργο κάποιος άλλος να είναι καλύτερος από σένα στις στημένες...οκ οκ είσαι ο καλύτερος σώωωωωπααααα....Τώρα πήγαινε σε κανέναν ξένο σέρβερ να ζητιανέψεις πόντους για το Αλκατράζ σου και τα λέμε τη νέα χρονιά...πάω για μαχούλες μελλοντική γιαμ. Κίσσες μάι φρεντς :) HO HO HO Merry Xmas
 

DeletedUser25974

Guest
πραγματικα δεν θελω καμια αντιπαραθεση με κανεναν, και δεν φοβάμαι να παραδεχτω πολλα για τη σκουφια μου.
θα ξαναπω όμως πως αν δεν αξιολογηθουν οι μαχες από την αρχη και η καινουργια καταταξη θα είναι πλασματικη. και δεν μπορω φυσικα να μην αναφερω τη μεγαλη διαφορα που εχω από τα 2 πιτσουνάκια που βγηκαν μαζι να μου τη πεσουνε. είμαι μακραν από πανω τους σε ολους τους κοσμους, 1ος ανεφερα το πρόβλημα με τις επαναλαμβανόμενες στη μ/μ, πολύ πριν ειχα αναφερει με τα στησίματα στις γειτονιες, 1ος ανεφερα το πρόβλημα με τους ποντους από τα μ.κ. και φυσικα και εδώ 1ος αναφερω πως οι αλλαγες στην καινουργια καταταξη δεν θα είναι αρκετες αν δεν αξιολογηθουν οι μαχες. ουυυυυφ βαρεθηκα παντου πρωτιες χαχαχαχα και αραγε γιατι δεν με μπαναρουν, γιατι δεν μου γκρεμιζουν το αλκατραζ ? μηπως είμαι 1ος και στην ειλικρινια για το πως θα γινει καλυτερο το παιχνιδι ?
θελω να δωσω συγχαρητηρια σε όλα τα παιδια της διαχειρησης (αν με αποκλησουν καποια στιγμη δια παντος, δεν θα εχω κανενα παραπονο), να ευχηθω καλες γιορτες σε ολους, ακομα και στον αρχοντα με τις γυναικάρες του, ακομα και στον ασπονδο εχθρο μου.
αυτά, μεχρι τον φεβρουαριο αν είμαι εδώ γυρω θα παρακολουθώ τις εξελιξεις.
 

cknadia

Μέλος
Πραγματικά, η φάση μου θύμισε τον Δουρή...δλδ αν αυτός είχε βγει και παραδεχτεί ότι ασέλγησε πάνω στο παιδί του, το ξυλοφόρτωσε, το σκότωσε και το έθαψε στο στάβλο....όλα κομπλέ έτσι;...δε θα έτρωγε φυλακή και αιφνίδιο, αγνώστων λόγων γκλουπ.... παραδοχή = νομιμοποίηση....όμορφα...επιμορφωτικό ποστ.
Τώρα, το ότι δεύτερη φορά η φαρέτρα σου είναι άδεια επιχειρημάτων και το γυρνάς σε προσωπικές ζωές, καθόλου δε με κομπλάρει...δεν διάλεξα και κανέναν πονεμένο καθηγητή σκακιού που προσπαθεί να ρίξει κοριτσάκια ζητώντας τους πρωταθλητές με αποσύνδεση αμυντικών ή που καλεί για καφεδάκια σε καφετέρια με wifi για να μη χάνονται στημένες (τόινγκκκκ), για να ντρέπομαι.
Έτσι, μίλα εκτός θέματος και εκθέσου...το κάνεις καλύτερα από τον καθένα..μισό να δώσω και ost να παίζει χαλί στο επόμενο μήνυμά σου:
Και να ξέρεις ότι σου αφήνω το τραγουδάκι γιορτάρες μέρες παρόλο που έμαθα ότι έφαγες ήττα σε 260% άμυνα...λολ....θες δουλειά μετά τα mg της μμ, αλλά που ξέρεις τι θα σου φέρει ο κόκκινος άγιος;;;;; μπορεί επιλογή πακέτου αλληλογραφίας φοε που να αποστέλλεται αυτόματα ημερησίως και να ξεκινάει κάπως έτσι: "Αγαπημένε γείτονα, επειδή θέλω να συνεχίσω να παίζω πρωταγωνιστικά στη 2η θέση δώσε μια άμυνα, δώσε 5 αγαθά για στημένες γιατί άργησα να βάλω θόλο, δώσε την ευχή σου, δώσε ό,τι έχεις...και να θυμάσαι γείτονα, αυτό δεν είναι μήνυμα απελπισίας" :):):) ho ho ho
 

DeletedUser22557

Guest
αντρεα μαζι σου δεν θα ασχοληθώ ουτε στο ελαχιστο. και να μην ασχολείσαι ουτε εσυ, αφου εισαι αρκετα πολυάσχολος με τις 2 γυναικες σου που τις εχεις διδαξει πολύ καλυτερα απο'οτι θα εκανα εγω ο ιδιος.
και να εισαι σιγουρος πως δεν θα ειχα κανενα πρόβλημα να επαναξιολογησουν ολες τις μαχες, 1ος μπορει να μην ημουν, αλλα εσενα θα σε περναγα χαλαρα.

να πω τωρα σοβαρα, πως η προταση του γιωργου είναι τελεια. εγω θα προσθετα μια ιδεα, οι μαχες εναντιον 75% αμυνα και πανω να μετρανε ως εχουν, αυτές εναντιον 50% να πεφτουν στα 2/3 και ολες οι μαχες εναντιον 0% αμυνα να αποφερουν πολύ λιγους ποντους, να πουμε 1000 ποντους μαχης στη μελλοντικη ?

ερε χαρα που θα κανουνε οι γυναικες του αρχοντα της νυχτας χαχαχαχαχα

Καλησπερα και Χρονια Πολλα ευχομαι παντα τα καλυτερα :) :)

Πραγματικα εχεις πλακα ετσι ??? μιλας εσυ για στημενες μαχες ?? που τοσο καιρο στην ιδια γειτονια μονο στημενες κανεις !!! ενταξει γελαει ο κοσμος μαζι σου ... μην τα λες αυτα ... ειναι κριμα !!!
 

DeletedUser25974

Guest
δεσποινίς ναντια, (αν εισαι κυρια ζητω συγνωμη, του δρακουλα κυρια ναι, για αλλον αμοιρο μιλαω), παρε αυτό και να το εχεις φυλαχτο οσο μπαινεις εδώ μεσα http://prntscr.com/401bpn
κοριτσακι
Οι ερωμένες του Μεγάλου Ναπολέοντα, που έστελνε ακόμη και στο θάνατο τους συζύγους τους και οι απιστίες της Ζοζεφίνας, που τον περιφρονούσε
ιωσηφινα, αυτά που κανεις εσυ τωρα καποιοι αλλοι τα εχουν φαει με το κουταλι,

λοιπον τι γουστάρετε για πειτε μου ?
 

DeletedUser22557

Guest
δεσποινίς ναντια, (αν εισαι κυρια ζητω συγνωμη, του δρακουλα κυρια ναι, για αλλον αμοιρο μιλαω), παρε αυτό και να το εχεις φυλαχτο οσο μπαινεις εδώ μεσα http://prntscr.com/401bpn
κοριτσακι
Οι ερωμένες του Μεγάλου Ναπολέοντα, που έστελνε ακόμη και στο θάνατο τους συζύγους τους και οι απιστίες της Ζοζεφίνας, που τον περιφρονούσε
ιωσηφινα, αυτά που κανεις εσυ τωρα καποιοι αλλοι τα εχουν φαει με το κουταλι,

λοιπον τι γουστάρετε για πειτε μου ?

Καλημερα αγορακι ....
πρωτον για να κρατας αυτο το λινκ ... πρεπει να εισαι πολυυυυυ κολλημενος ... γελαω ακομα :p
Δευτερον επειδη δεν εχεις κατι να μου πεις ... αναφερεσαι στην ιστορια για μια ζοζεφινα και οχι για εμενα
Τριτον και ΚΑΛΥΤΕΡΟ αρα παραδεχεσαι οτι κανεις στημενες :p
Τεταρτον δεν γουσταρω να σου πω ... απλα εεεεεε οχι να μιλας εσυ και να κανεις παραπονα για στημενες δεν θα μιλαγα απο το πρωϊ ενας φιλος μου μου εστειλε το λινκ και το ειδα ... ουτε καν σχολιασα ...... αντε πανε να κανεις καμια ενεργεια ....
Πεμπτον δεν θα ξανα απαντησω γιατι δεν αξιζει να μιλω γι'αυτο το θεμα !! :) :)

Καλη σου μερα και καλες γιορτες !!! :) :)
 
Κορυφή