Συζήτηση: Νέα Κατάταξη

  • Δημιουργός θέματος Malfiore
  • Ημερομηνία έναρξης

cknadia

Μέλος
Εμμμμ με αυτά που κάνεις ο Άγιος δε θα σου φέρει τα free μηνύματα, μια γραμματική - έναν Τζάρτζανο το πολύ.....Σταμάτη, όλες οι γυναίκες λέγονται κυρίες (χωρίς ηλικιακό ξεσκαρτάρισμα) γιατί όπως όλοι οι άνθρωποι, έχουν την κυριότητα του εαυτού τους. Κύριοι και κυρίες δεν λέγονται μόνο όσοι χαιρέτησαν τα εγκόσμια...μήπως βιάζεσαι να με ξεκάνεις;;; Γιατί, για να σου μείνει μόνο αυτό το πριντ και να εξαφανίσεις το άλλο το κακό που σε είχε στην κάτω θεσούλα; Υπόσχομαι μόλις βρω λίγο χρόνο να το ποστάρω εγώ, να κάνει παρεούλα στο δικό σου. Μέχρι τότε παρακαλώ τη Τζο να ποστάρει τις λεηλασίες, έχω ακούσει βγάζεις καταπληκτικούς φορτζ. :rolleyes::):rolleyes::) merry xmas - kisses
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλή χρονιά...βλέπω τα σχόλια και κλαίω...με όλους με τα προφίλ εκείνα που μετράνε δις εκατομμυρίων...κανονικαααα οχι με μαϊμούδες....ετσι? και τους διαχειριστές που ξηλώνουν παίκτες κάποιων εκατομμυρίων..αλλα για τα δις γαργάρα.....κατι συμβαίνει εδώ..κι οπως λενε ποια φωναχτά πολλοί παίκτες εχει η διαχείριση την ευθύνη για τους επιβήτορες εδω μεσα.Απο ενα απλο παιχνιδι καποιοι το ειδαν ευκαιρία να γινουν μεγαλοι στον πλασματικο κοσμο γιατι στη ζωη ειναι σκουπιδια που πανε οπου τα φυσαει ο ανεμος...Ριχτε μια ματια στις συντεχνειες να δειτς κατι θηριωδει προφιλ,οχι δεν παιζουν απο την προηγουμενη δεκαετια...μαζι ξεκινησαμε αλλα εχουν το χαρισμα της λουβιτουρας και πλατες..μεγαλες.Θα αλαξει ο τροπος υπολογισμου.....εχω χασει τον υπνο μου αληθεια τωρα....γυρναω σαν το φαντασμα...χα χα μπαινω ποτε ποτε εδω και ξεσκαω....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Καλη Χρονια
εκανα Like σε ολους μονο και μονο γιατι ξερω οτι σας ενδιαφερει πραγματικα το παιχνιδι ασχετα τι εντυπωση βγαζετε προς τα εξω
- οι 5 το κερδισαν πραγματικα με το μνμ που εγραψαν
- ενας γιατι με βρισκει ...απολυτως συμφωνη το μνμ του
- ενας γιατι το παραπονο του ειναι δικαιο και εκφραζει παρα πολλους παιχτες
ασχετα πως ειπωθηκε -εγραφως ορατα-
- ενας γιατι εννοει πραγματικα την αυτοκριτικη του, ασχετα εαν πολλοι νομιζουν οτι τα λεει ετσι και ειλικρινα θελει να εχουν ολοι ισες ευκαιριες
-οι 2 γιατι ασχετα με το πως παιζουν τελευταια
στο παρελθον ηταν απο τους μεγαλυτερους παιχτες του φοε
τοτε που δεν υπηρχαν τα πολλα εχτρα '' βοηθηματα '', για τον ενα μαλιστα ειμαι σε θεση να γνωριζω πως αξιζε δικαια την πρωτια στον αριθμο των μαχων τοτε
α και γιατι εξακολουθουν να εχουν χιουμορ
και μια γιατι οτι και να γινει δεν παυει να αναπνευουμε τον ιδιο θαλασσινο αερα και το αιμα νερο δεν γινεται
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα παιδια
Μπηκε ο νεος τροπος υπολογισμου στον βετα, αυτο σημαινει οτι συντομα θα μπει και εδω
Θελω την συμβουλη σας ..για το ποιο απο τα κατωθι προλαβαινω να κανω μεχρι να μπει και εδω
1 να κανω μαχες ..γυρω στις 300000 ?
2 να μαζεψω χρηματα .. με συνεταιρο την εφορια ?
3 να βαλω τους υπηκοιους μου να κρατανε στους ωμους κτηρια, για να χωρεσουν περισσοτερα ?
4 να μαζεψω υλικα ...εν τω μεσω αγροτικων απεργιων ?
5 να ανεβασω 20 επιπεδα ολα τα ΜΚ μου? , ασχετο κανενας ξαδελφος πενταπλος περισσευει σε καποιον ?
6 να αρχισω το πλεξιμο για να λεω οτι εκανα κατι? κανεις κανενα καλο σχεδιο για κοφτο με βελονακι ξερει?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30055

Guest
Καλησπερα παιδια
Μπηκε ο νεος τροπος υπολογισμου στον βετα, αυτο σημαινει οτι συντομα θα μπει και εδω
Θελω την συμβουλη σας ..για το ποιο απο τα κατωθι προλαβαινω να κανω μεχρι να μπει και εδω
1 να κανω μαχες ..γυρω στις 300000 ?
2 να μαζεψω χρηματα .. με συνεταιρο την εφορια ?
3 να βαλω τους υπηκοιους μου να κρατανε στους ωμους κτηρια, για να χωρεσουν περισσοτερα ?
4 να μαζεψω υλικα ...εν τω μεσω αγροτικων απεργιων ?
5 να ανεβασω 20 επιπεδα ολα τα ΜΚ μου? , ασχετο κανενας ξαδελφος πενταπλος περισσευει σε καποιον ?
6 να αρχισω το πλεξιμο για να λεω οτι εκανα κατι? κανεις κανενα καλο σχεδιο για κοφτο με βελονακι ξερει?


To 6...



0_41bb4_ba005b7e_XL.jpg
 

DeletedUser28412

Guest
Mια διευκρίνηση: τελικά τα αγαθά που βάζουμε στο Θησαυροφυλάκιο μετράνε στον τρόπο υπολογισμού? Αν ναι, μετράνε και αυτά που μπαίνουν αυτόματα από τα ΜΚ, ή μόνο αυτά που βάζουμε από τα αποθέματά μας?
Και γενικώς, τι ακριβώς μετράει και τι συμφέρει να κάνουμε για καλύτερα αποτελέσματα?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα εαν καταλαβα κι εγω καλα
η απαντηση ειναι ναι σε ολα
τωρα μαλλον οι μαχες αξιζουν πιο πολυ απο ολα
Και ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
Ολοι σχεδον εχετε στην αποθηκη σας λαβει ως δωρο ενα διακοσμητικο σπαθι
τοποθετηστε το σπαθι στην πολη σας
θα σας δωσει πολλους βαθμους και μην το διαγραψετε ποτε
 

DeletedUser25974

Guest
Χαιρετω ολους τους φιλους και μη (αυτοι οι λιγοι που πρωτοι επελεξαν να μην με βλεπουν σαν φιλο, δικαιωμα τους φυσικα)
καλως δεχτηκαμε λοιπον τη νεα καταταξη. τη γνωμη μου την ειχα πει και όταν εγινε η αρχικη ανακοινωση, ΔΥΣΤΥΧΩΣ δεν αλλαξε τιποτα για μενα. και απευθύνομαι στους δημιουργους του παιχνιδιού και μονο.
αν δεν επαναξιολογηθουν οι μαχες και δεν παψουν οι στημενες, και αυτή η νεα καταταξη δεν λεει τιποτα. τους πηρε 1.5 χρονο να το καταλαβουν με τα μ.κ., ποσο θα τους παρει να αξιολογουν τις μαχες όπως θα επρεπε ?
εγει γινει μια προταση που πιστευω θα ελεινε το πρόβλημα, οι μηδενικες μαχες να μετρανε ελαχιστα. π.χ. 8 τσαμπιονς μελλοντικης 1000 ποντους κατάταξης και ολες οι άλλες με 0% αμυνα ακομα λιγοτερο.
επισης κατι άλλο που στο μπετα κραταει πανω από 1 μηνα, μας ηρθε και στους ελληνικους. δεν μετραει ο αριθμος των μαχων, μονο οι ποντοι που δινουνε. θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να το αναφερουν.
να ειστε καλα ολοι, καλες μαχες και καλα κρασια χαχαχαχαχα
 

DeletedUser28412

Guest
Καλησπερα εαν καταλαβα κι εγω καλα
η απαντηση ειναι ναι σε ολα
τωρα μαλλον οι μαχες αξιζουν πιο πολυ απο ολα
Και ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ
Ολοι σχεδον εχετε στην αποθηκη σας λαβει ως δωρο ενα διακοσμητικο σπαθι
τοποθετηστε το σπαθι στην πολη σας
θα σας δωσει πολλους βαθμους και μην το διαγραψετε ποτε

Αυτό είναι επίσημη απάντηση για το αν μετράνε τα αγαθά που ξοδεύουμε για το Θησαυροφυλάκιο ή να περιμένω να απαντήσει και κάποιος που γνωρίζει όντως?
Μετρούν τα αγαθά προς το Θησαυροφυλάκιο? Κι αν ναι μετρούν κι αυτά που μπαίνουν αυτόματα από τα ΜΚ ή μόνο αυτά που βάζουμε από τα αποθέματά μας?
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
εγει γινει μια προταση που πιστευω θα ελεινε το πρόβλημα, οι μηδενικες μαχες να μετρανε ελαχιστα. π.χ. 8 τσαμπιονς μελλοντικης 1000 ποντους κατάταξης και ολες οι άλλες με 0% αμυνα ακομα λιγοτερο.
επισης κατι άλλο που στο μπετα κραταει πανω από 1 μηνα, μας ηρθε και στους ελληνικους. δεν μετραει ο αριθμος των μαχων, μονο οι ποντοι που δινουνε. θα παρακαλουσα τους διαχειριστες να το αναφερουν.
να ειστε καλα ολοι, καλες μαχες και καλα κρασια χαχαχαχαχα

Σταμάτη έχεις ένα δίκιο,αλλά το να μην μετράνε οι μηδενικές δεν νομίζω ότι είναι η λύση.
Αν βαράς κανονικά τομέα απλά έχει 0% γιατί να μην παίρνεις πόντους ; Κανονική μάχη δεν είναι και αυτή ;
Άσε που με το αυτόματο ακόμη και εκεί απώλειες έχεις.
Εξάλου πως θα διαχωρίσεις τις στημένες τύπου "χορηγώ και ξαναπαίρνω" από τις στημένες τύπου "βάζω πολιορκία" αφού κάποιοι δεν έχουν τομείς.

Γνώμη μου ότι όλα αυτά,ακόμη και αν διορθωθούν,δεν θα λύσουν το πρόβλημα του παιχνιδιού.
Την βαρεμάρα που μας προκαλεί είναι το θέμα πως θα λύσουμε,είτε είμαστε πρώτοι είτε τελευταίοι στην όποια κατάταξη.
 

DeletedUser16353

Guest
Να κάνω κι εγώ μια πρόταση για να σταματήσουν οι στημένες μάχες; Από τη στιγμή που κάποιος αλλάζει την άμυνα του, να μην έχει δικαίωμα να την αλλάξει ξανά για 48 ώρες.
 

DeletedUser31285

Guest
Παιδιά εγώ είμαι νέος επαέ και δεν κατέω πολλά από αυτά που λέτε, αλλά το μήνυμα με την εικόνα από το πλέξιμο είναι όλα τα λεφτά ! χαχαχχαχαχαχ :p
 

andrian empire

Ενεργό Μέλος
Να κάνω κι εγώ μια πρόταση για να σταματήσουν οι στημένες μάχες; Από τη στιγμή που κάποιος αλλάζει την άμυνα του, να μην έχει δικαίωμα να την αλλάξει ξανά για 48 ώρες.
Στην χορήγηση δεν αλλάζεις άμυνα.
Σε αυτό το σημείο το παιχνίδι πάσχει σοβαρά.
Υπάρχει όριο στο πόσες χορηγησεις μπορείς να κάνεις αλλά όχι στο πόσες πολιορκίες μπορείς να βάλεις.
Ο λόγος και καλά για να μην γίνεται"κατάχρηση" στις στημένες.
Το να είσαι απ'έξω όμως και να μπορείς να βάλεις άπειρες πολιορκίες δεν αποτελεί "κατάχρηση".
Η μάλλον αποτελεί για όλους εκτός από τους σχεδιαστές.
Αφού έβαλαν όριο στις χορηγήσεις θα έπρεπε να βάλουν και όριο στο πόσες πολιορκίες μπορεί να βάλει ένας παίκτης.
Αλλιώς μια "τρύπα στο νερό".
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα παιδια
Ας ειμαστε ειλικρινεις ολοι Εαν δεν σταματησουν να μετρουν οι μαχες στον χαρτη των συντεχνειων δεν θα αλλαξει τιποτα.
Γιατι ολοι λιγο ή πολυ καναμε, κανουμε ή θα κανουμε ..εικονικες ..μ ...(ξερετε εσεις μην φαω και ποινη) για ευκολους βαθμους στους πυργους της γειτονιας
και ενω στην αρχη θα κατηγορουμε οτι νεο ...ακροβατικο εμφανιζεται μετα απο λιγο θα το εφαρμοζουμε και εμεις
με αλλοθι του στυλ ..τι να εκανα η δολια μανα αφου το κανουν σχεδον ολοι, να μενουν νηστικα τα μωρα μου εεε
Θα μιλησω παλι... υποθετικα
( αφου εδω στο φοε δεν γινονται αυτα .. για να μην οριοβατησω με την ποινικη διωξη μου εντος φορουμ και φοε εεεε )
Οκ 4 χορηγησεις την ημερα εγω
..αμ εχω και αλλα 2 νομιμα κρυφα ξαδελφακια στην συντεχνεια
..ξερετε απο αυτα που δεν τα ξερω , δεν με ξερουν αλλα μου βαζουν ποντους στα μκ
βαζουν αμυνες, μου δινουν υλικα οκαζιον κλπ ....α και καθε πρωι ..μιλαμε διαμεσου ενος καθρεπτη
το ιδιο θα μπορει να γινει και με τις πολιορκιες
αρα συνολο 12 χορηγησεις κλπ
Εαν λοιπον θελουμε πραγματικα ζωη στο παιχνιδι μαχες με βαθμους μονο στην γειτονια
και καθε εβδομαδα να αλλαζουμε γειτονιες ετσι ωστε να μην .... προλαβαινουμε να γνωριστουμε ..καλα με τους γειτονες
και ..το ταλιο κερασακι
οι μαχες/νικες της γειτονιας να αξιζουν οσο πχ 20 παλιες
ετσι ωστε να μπορει να μικρυνει η διαφορα με τις παλαιου τυπου νικες
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser28412

Guest
Που μπορούμε να δούμε, ακριβώς, τον προηγούμενο τρόπο υπολογισμού και τον τωρινό? Να καταλάβουμε τι υπολογιζόταν πριν, τι κόπηκε, τι μειώθηκε, τι προστέθηκε, τι αυξήθηκε, ακριβώς, για να καταλάβουμε τις διαφορές?
Και απαντήστε αν στα αγαθά που ξοδευονται συμπεριλαμβάνονται οι δωρεές στο Θησ/κιο, και αν ναι, αν υπολογιζονται και τα αγαθά που μπαίνουν αυτόματα από τα ΜΚ.
 

DeletedUser1446

Guest
Καλησπέρα / καλημέρα σε όλους!!

Σκέφτηκα να εκθέσω τα ερωτήματα / προβληματισμούς και την γνώμη μου για την εξέλιξη του παιχνιδιού μας, σα παλιά, που έχει δει την "αλλοφροσύνη" να επικρατεί, αυτά τα χρόνια που παίζω στο Foe!

Eχτες είχα 170εκ σήμερα έχω 10,5 εκ πράγμα που θεωρώ Σωστή αλλαγή και έχω τόσα επειδή οι μάχες που έχω κάνει είναι (αν θυμάμαι καλά) 8.300 οι οποίες γίναν στον πόλεμο συντεχνίων (κυρίως) γιατί η Τρελή εδώ, ήθελε να καταφέρει η ομάδα της να "χωθεί" σε κάποιες γωνίες σε διάφορες εποχές.
Λέω Τρελή γιατί έχω κοπιάσει υπερβολικά πολύ στο να "διαβάζω" τον χάρτη, να δίνω μάχες, να κρατάω τσίλιες, να φυλάω τα "παιδιά μου", να είμαι δίκαιη και να μην προκαλώ τους γύρω μου. Φυσικά και έβλεπα/βλέπω συμπεριφορές συντεχνιων, συμπαιχτών, νοοτροπίες κτλ κτλ που δε μου άρεσαν αλλά σαν άνθρωπος της υπομονής, έχω κατανόηση!!
Ήρθε όμως η εποχή του Μέλλον.
Μπήκα στον Χάρτη με σκοπό να πάρω 3 περιοχές να τις κάνω Δώρο στους συντέχνους μου και σε μένα για να αυξήσουν/ω βαθμολογία, να κερδίσουν/ω μετάλλια για τις επεκτάσεις τους/μου ..... κάνοντας "Εβεντ" σε αυτές .... και πιθανόν ...καλά έπραξα (θα εξηγήσω τους λόγους σε λίγο)

Αναφέρετε στα σχόλια σας για το "δινω - παίρνω" αλλά δε λέτε για όσους δεν έχουν περιοχές στους χάρτες και ότι ώρα τους καπνίσει βάζουν πολιορκίες με 5 αγαθούλια για να χαλάσουν τον κόπο και τον αγώνα των άλλων .....αυτό το ξεχάσαμε?? Γνωρίζετε τα αρνητικά συναισθήματα που προκαλεί σε αυτούς που έχουν τομείς στις ζώνες προσγείωσης αυτή η κίνηση??

Ας εξηγήσω τώρα τους λόγους που πιστεύω ότι καλώς έπραξα .....

Με την νέα τροπή που πήρε το παιχνίδι οι μάχες και τ΄αγαθά θα έχουν σημασία. Ειδικά με τ΄ αγαθά θα γίνει της μουρλής .... :D .... φυσικό είναι όταν για 10 αγαθά του μέλλον κερδίζεις 210 βαθμούς και για 100 του ύστερου 450 βαθμους. Αυτοί λοιπόν που θα θέλουν να κάνουν φιγούρα με την βαθμολογία τους ή να κοντράρουν τους αντιπάλους τους με αυτη, θα ......ξαναβγούν στην παραγωγή!!! Όταν τα αγαθά θα μπαίνουν στο θησαυροφυλάκιο και δε θα μπορείς να τα πάρεις από εκεί. Τι θα τα κάνεις?? Μάχες στους Χάρτες! Οταν θα κάνεις μάχες στους Χάρτες θα παράγεις στρατό/αγαθά για την συντεχνία σου, η συντεχνία σου έφτασε ή φτάνει στο ταβάνι (50 ισχύ) ... θα περιμένεις πως και πως να παρθεί η απόφαση να "πάτε" στους "άλλους" ή όταν επί της ουσίας δε θα υπάρχει στόχος για την ομάδα σου, τι θα κάνεις για να αυξήσεις την βαθμολογία? Υπομονή σαν εμένα?? ;) !!!
Πραγματικά εύχομαι να μην υπάρξει φαγωμάρα στις μεγάλες συντεχνίες λόγω έλλειψης στόχου ή του "εγκλωβισμού" και να μειώσετε τις περιοχές σας για να έχουν την δυνατότητα να κινηθούν πιο ευέλικτα οι σύντροφοι σας που θέλουν να αυξήσουν προσωπική βαθμολογία και να μπορέσουν να μπουν στους Χάρτες συντεχνίες μικρότερες μιας και το παιχνίδι ξαναέγινε Ατομικό και επειδή μείναμε λίγοι που εξακολουθούμε να θέλουμε να παίξουμε χαλαρά τις ώρες που διαθέτουμε εδώ χωρίς γκρίνιες, .....ας σταματήσει το κράξιμο για το "δίνε - πάρε" του τομέα!!
Αυτοί που το κάνουν, έχουν, έστω 2 τομείς!!!

Το μέλλον στο παιχνίδι είναι το "Εβεντ" και τα 5 αγαθούλια στις ζώνες προσγείωσης:rolleyes:!!

Αυτά τα ολίγα ..... o_O!!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
X xa xa xa καλήμερα στην ομήγυρη......Παίδες πίσω απο τα γεγονότα θα τρέχουν πάντα οι σχεδιαστές του foe...μια προχειράτζα που εχει αξία απλά γιατί μπλέξαμε κι έχουμε παρέες. Αλλαγή κατάταξης...μεγάλο ανέκδοτο...πρώτος παλιά είχες δις ο ίδιος πρώτος έχει μύρια....πρέπει να τα έχει βάψει μαύρα.......κι αφού 4 χρόνια θρεφτηκαν καλα απο ξαδέρφια και διάφορα αλλα μαμουδάκια....τώρα αλωνίζουν στο χάρτη......Ναι αγαπητοί δεν εχει πλέον αξία να περιμένεις στις 8 στο χάρτη....διότι οπως θα εχετε καταλάβει μάχες δεν μπορείς να κάνεις....μάχες να κρατηθείς και να μην σπάσεις το εργαλείο δίνεις....απο τα κολλήματα του υπερβολικά φορτωμένου server...που η εταιρία δεν αποφασίζει να επεκτείνει. Εχω καταλήξει στο συμπέρασμα οτι το μονο που αξίζει ειναι να βγαίνεις οτι ώρα σε βολεύει και να κάνεις πειρατία....δυστυχώς......Οσο για την κατάταξη ποτέ δεν με ενδιέφερε......συνήθως οι πικραμένοι απο τη ζωη ονειρεύονται δόξες στα παιχνίδια...... Οσο ακόμα έχουμε επαφή και μας έχουν μείνει στο παιχνίδι φίλοι θα το έχουμε αρχική σελίδα.......οπως το πάνε ομως.......θα βρεθούμε σε άλλες πολιτείες.....και πάλι καλημέρα σας και χαλαρα....εικονική πραγματικότητα ειναι και κακής ποιότητας μάλιστα.
 

DeletedUser16353

Guest
Στην χορήγηση δεν αλλάζεις άμυνα.

Δε μιλάω για τη χορήγηση, αλλά για τις στημένες μάχες στις γειτονιές, πάνω στις οποίες έχουν χτιστεί "μεγάλες καριέρες" από ανθρώπους που δεν καταλαβαίνουν ότι ο κόσμος γελάει μαζί τους.
 
Κορυφή