Συζήτηση: Χειμερινή Εκδήλωση

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Χειμερινή Εκδήλωση.
 

DeletedUser31702

Guest
Η χειμερινη εκδηλωση φαινεται ενδιαφερον και εχει πολλα κτηρια ,ελπιζω στα δωρα να υπαρχουν και επεκτασεις γιατι ολα αυτα δεβ χωρανε με τιποτα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αγαπημενη μεν εκδηλωση που στην διαδρομη της φοεκικης εξελιξης μαλλον εχασε το ''τρενο''
πολλες αποστολες
το κτιριακο συμπλεγμα δωρων ειναι του γνωστου πλεον στυλ ...ολα τα καλα πανε μαζι πακετο
Η πλειοψηφια των υπολοιπων δωρων ειναι ολιγον Scrooge McDuck επιλογες
αχ αχ ..που ειναι οι καλες παλιες μερες που μας κακοπεφταν τα ..10ποντα σε σχεση με τα δωρα των υπολοιπων τετραγωνων
Αμ το αλλο που το πατε
οσο παει μεγαλωνει δε ο αριθμος του ''πακετου'' τωρα ειναι 9
δεν θελω να σκεφτω ποσα θα ειναι του Πασχα
Κατ' αλλα θα κλεισω οπως ξεκινησα
Αγαπω την εκδηλωση των Χριστουγεννων!!!!!
 

DeletedUser29206

Guest
Εμένα είναι η αγαπημένη μου εκδήλωση.
Αλλά έχω να το λέω πάντα: Το καλύτερο σετ κτιρίων είναι ο κερασόκηπος!!!
Από την άλλη μεριά το χριστουγεννιάτικο σετ κτιρίων είναι κάπως όπως να 'ναι οπότε θα βάλουμε και ό,τι θέλουμε.
 

DeletedUser

Guest
Καλη η εκδηλωση, αλλα θελει μερικες διορθωσεις για να γινει ακομα καλυτερη. Η αγορα αστεριων ειναι πανακρυβη πρεπει να φτηνηνουν. Στα δωρα πρεπει να προστεθουν επεκτασεις γιατη τα κτηρια που δεινει η εκδηλωση απαιτουν αρκετο χωρο. Τελος σχετικα με τις αποστολες πρεπει να μικρηνει ο χρονος αναμεσα τους. Στα δωρα ειναι καλο να πρωστεθουν Ναοι και το καλυτερο αναβαθμισεις μεγαλων κτηριων φοβερο αυτο!!! Ο οποιος διαχειρηστης διαβαζει ας κανει τις διορθωσεις και οι υσπραξεις απο την εκδηλωση θα ανεβουν στα υψη. Οι παικτες που συμφωνουν ας κανουν like, οσα περισσοτερα like τοσο καλυτερα. Δεχομαι απαντησεις στο προσωπικο μου mail pvasilopanagos@ath.forthnet.gr . Ευχαριστω
 

DeletedUser29206

Guest
Η αγορά αστεριών πάντα είχε αυτές τις τιμές και δεν είναι τόσα ακριβά όσο νομίζεις. Ωστόσο θα ήταν καλύτερα να ήταν πιο φτηνά
Ποτέ δεν γινόταν και ούτε θα γίνεται να κερδίσεις επεκτάσεις από εκδηλώσεις.
Το FoE θέλει να κάνουμε μία αποστολή ανά μέρα. Για αυτό έχει ένα 24ωρο για την επόμενη αποστολή
Στα δώρα θα υπάρξουν ναοί ως ειδικό κτίριο της ημέρας.
Η αναβάθμιση κτιρίων γίνεται ΜΟΝΟ με forge πόντους. Ποτέ δεν έδινε (εκτός από μία εξαίρεση) και ούτε θα δώσει αναβαθμίσεις για τα μεγάλα κτίρια. Μακάρι να μπορούσαμε να τα ανεβάσουμε έτσι τα μεγάλα μας κτίρια αλλά θέλουν ιδρώτα.
Οι διαχειριστές δεν μπορούν να αλλάξουν το παιχνίδι. Η δουλειά των διαχειριστών είναι να λύνουν τα προβλήματά μας, να ελέγχουν αν πάνε όλα καλά στο ελληνικό FoE κλπ.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Η αγορά αστεριών πάντα είχε αυτές τις τιμές και δεν είναι τόσα ακριβά όσο νομίζεις. Ωστόσο θα ήταν καλύτερα να ήταν πιο φτηνά
Ποτέ δεν γινόταν και ούτε θα γίνεται να κερδίσεις επεκτάσεις από εκδηλώσεις.
Το FoE θέλει να κάνουμε μία αποστολή ανά μέρα. Για αυτό έχει ένα 24ωρο για την επόμενη αποστολή
Στα δώρα θα υπάρξουν ναοί ως ειδικό κτίριο της ημέρας.
Η αναβάθμιση κτιρίων γίνεται ΜΟΝΟ με forge πόντους. Ποτέ δεν έδινε (εκτός από μία εξαίρεση) και ούτε θα δώσει αναβαθμίσεις για τα μεγάλα κτίρια. Μακάρι να μπορούσαμε να τα ανεβάσουμε έτσι τα μεγάλα μας κτίρια αλλά θέλουν ιδρώτα.
Οι διαχειριστές δεν μπορούν να αλλάξουν το παιχνίδι. Η δουλειά των διαχειριστών είναι να λύνουν τα προβλήματά μας, να ελέγχουν αν πάνε όλα καλά στο ελληνικό FoE κλπ.
εμμεσως πλην σαφως 2 φορες εγινε αναβαθμιση τσαμπα εστω και επιλεκτικα
υποθετω σε αυτην που αναφερεσαι -των επιθετικων ΜΚ- ουσιατικα εδωθει 1 επιπεδο ομως .. χασαμε τα 3πλασια
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητει συμπαικτες υπαρχει περιθωριο για βελτιωση. Εχω αναφερει καποια παραδειγματα που θα εκαναν πολυ ελκυστικη την εκδηλωση. Μια αποστολητην ημερα ειναι τραγικο!!! Αν διαβαζουν οι διαχειριστες ας τα λαβουν υποψην τους και ας κανουν τις αλλαγες
 

DeletedUser

Guest
Τελος θα μπορουσαν να δινονται και διαμαντια ως δωρο στην εκδηλωση, γιατι οχι σπουδαιο δωρο θα ηταν
 

DeletedUser29206

Guest
Αγαπητει συμπαικτες υπαρχει περιθωριο για βελτιωση. Εχω αναφερει καποια παραδειγματα που θα εκαναν πολυ ελκυστικη την εκδηλωση. Μια αποστολητην ημερα ειναι τραγικο!!! Αν διαβαζουν οι διαχειριστες ας τα λαβουν υποψην τους και ας κανουν τις αλλαγες
Οι διαχειριστές δεν μπορούν να αλλάξουν το παιχνίδι. Η δουλειά των διαχειριστών είναι να λύνουν τα προβλήματά μας, να ελέγχουν αν πάνε όλα καλά στο ελληνικό FoE κλπ.
 

DeletedUser29206

Guest
Τελος θα μπορουσαν να δινονται και διαμαντια ως δωρο στην εκδηλωση, γιατι οχι σπουδαιο δωρο θα ηταν
Σε αυτό συμφωνώ απόλυτα μαζί σου!!! Στις προηγούμενες χειμερινές εκδηλώσεις είχε να κερδίσεις διαμάντια στο ειδικό δώρο της ημέρας αλλά φέτος από ό,τι είδα δεν θα βάλουνε. :(
 

DeletedUser26739

Guest
Δεν έχω δεί καμία αναφορά για αναβαθμίσεις του αγαπημένου μας Ζαχαροπλστείου. Μήπως το έχουν καταργήσει?? Αυτό θα ήταν λυπηρό...
 

DeletedUser29206

Guest
Αυτό ήθελα να πω. Έπρεπε κάπου να σου έδινε αναβάθμιση του ζαχαροπλαστείου. Τι παίζει; Είναι κάτι που αξίζει από την χειμερινή εκδήλωση. Πάει την καταστρέψατε, ούτε διαμάντια ούτε ζαχαροπλαστεία...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Πιστευω οτι μια ενδιαφερουσα προσθηκη-βελτιωση, που θα εβαζε ακομα περισσοτερο τα "Περιστατικα" μεσα στο παιχνιδι αλλα και στο Πνευμα των (εκαστοτε) ημερων, θα ηταν και η εξης:
- Για τη Χειμερινη Εκδηλωση, πχ, θα μπορουσε καθε μερα 1 Περιστατικο να αφορα τα Χριστουγεννα, και να δινει χ αριθμο Αστεριων...
Επισης θα μπορουσε αυτο το Περιστατικο να ειναι ενα Χριστουγεννιατικο δεντρο ή ενα Ελαφακι ή οτιδηποτε αλλο σχετικο και θα μπορουσε να ειναι ενεργο για συγκεκριμενες ωρες την ημερα....
- Στην ιδια λογικη και φιλοσοφια θα μπορουσε να υπαρχει ενα Περιστατικο για καθε Βασικη Εκδηλωση της χρονιας...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλη Εβδομαδα
Μου αρεσει η προταση που εκανε ο ανωθεν μου
ασχετο ......το ακουσα εεεεε αυτο που σιγομουρμουρισατε
δηλ το
οχι που δεν θα λαλουσε η ταλα
οπου γαμος και χαρα η ταλα μπαινει μεσα
 

DeletedUser29206

Guest
για πια σιγομουρμούρα απευθύνεσαι;

Πολύ καλή η πρόταση του diokomo συμφωνώ και εγώ.
Για εμένα προσωπικά δεν έχει τόσο σημασία αφού τα δώρα που έχω στον στόχο μου είναι πολύ πιο λίγα σε σχέση με πέρσι.
Έχω ξενερώσει με την φετινή αυτήν εκδήλωση αλλά τι να κάνουμε δε θα μείνω στην απέξω, θα παίξω.
Καλό είναι να έχουν κατά νου να κόψουν λίγο αυτό το έθιμο με τα σετ κτιρίων, κατάντησε υπερβολικό!!!
 

furfante

Ενεργό Μέλος
Καλησπέρα......
έχω βαρεθεί πλέων από το πλήθος των εβέντ και έχασα λίγο το ενδιαφέρον μου.......
κτίρια πολλά και δίχως μεγάλο ενδιαφέρον για μένα..........
ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχουν φέτος οι Αίθουσες της Δόξας που έλλειπαν από το περσυνό............
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπέρα......
έχω βαρεθεί πλέων από το πλήθος των εβέντ και έχασα λίγο το ενδιαφέρον μου.......
κτίρια πολλά και δίχως μεγάλο ενδιαφέρον για μένα..........
ελπίζω τουλάχιστον να υπάρχουν φέτος οι Αίθουσες της Δόξας που έλλειπαν από το περσυνό............
Ακριβώς και εγώ το ίδιο νιώθω.
Νομίζω πως θα έχει αίθουσες της Δόξας διότι είχε και στον beta (σύμφωνα με μία δημοσίευση που είδα)
 

DeletedUser29206

Guest
http://prntscr.com/hj2hkt
Εγώ δεν γουστάρω να χαλάσω τώρα τα αστέρια μου. Τι θα γίνει ρε FoE; Θα με πρήζεις μέχρι να πατήσω ένα δώρο; Πάνω-κάτω το βελάκι με ζάλισε :p
 
Κορυφή