Συζήτηση για την Ταβέρνα Φίλων

DeletedUser31473

Guest
Καλημέρα και Χρόνια Πολλά σε όλους.
Έχω δει να παίρνω πόντο από τραπεζομάντηλο φίλου, όταν τον επισκέπτομαι. Δεν έχω προσέξει να μου αφαιρείται, αλλά θα αρχίσω να το προσέχω.
Να περάσετε μια όμορφη Πρωτοχρονιά και ένα καλό από όλες τις απόψεις 2017.


Καλημερα και καλη Χρονια να εχουμε για ακομη μια φορα.
Ειμαι 100% σιγουρος οτι μου εχει αφαιρεθει ποντος , το εχω παρατηρησει 4-5 φορες ηδη αλλα δεν εχω παρει ακομα απαντηση για το τι συμβαινει... Εχω ρωτησει αρκετες φορες αλλα νιωθω οτι κανεις δεν διαβασει το φορουμ ( απο αυτους που πρεπει ) για να δωσει μια απαντηση.Δεν ειναι για τον 1-2 ποντους που θα χασω την μια μερα απλα θελω να ξερω τι ακριβως γινεται!
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά Σας και Χρόνια Σας Πολλά!
Αν κατάλαβα σωστά, το θέμα σου είναι αν ο πόντος, που παίρνει ο επισκέπτης της ταβέρνας σου, αφαιρείται από σένα ή αν του δίδεται από το σύστημα, δίχως κανένα κόστος για την πόλη σου.
Δε μπορώ στα σίγουρα να σου πω τι συμβαίνει, οπότε καλύτερο θεωρώ να στείλεις ένα αίτημα υποστήριξης στη διαχείριση, θέτοντάς της το ερώτημα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Για το θεμα του ποντου στη Ταβερνα....
θεωρω παραλογο να αφαιρειτε ο ποντος απο τον κατοχο της Ταβερνας... αν συμβαινει αυτο, ειναι τελειως κουλο και εγινε χωρις να εχουμε ενημερωθει στη παρουσιαση της Ταβερνας, πραμα καταφορα αδικο...
Θα παρακαλουσα με τη σειρα μου να απαντηθει το θεμα που εθεσε ο elder, απο τη διαχειριση (αν τελειωσαν με τα μελομακαρονα και τους κουραμπιεδες :p), και αν συμβαινει οπως τα λεει το παλικαρι θα ηθελα να μας πειτε τον τροπο να αφαιρεσουμε τα τραπεζομαντηλα που εχουμε βαλει και να μας επιστραφουν τα χρηματα Ταβερνας που δαπανηθηκαν γιαυτα...
Αρχιζω να καταλαβαινω γιατι "μεγαλοι" και εμπειροι παικτες δεν στρωσαν τραπεζομαντηλακια....αλλα απο που το ηξεραν?
Εκτος και αν χασαμε εμεις κατι στην ενημερωση....
Περιμενουμε απαντηση παραυτα....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα προσπαθησα να το ψαξω λιγο
δεν βρηκα καπου να το επιβεβαιωνει στο φορουμ του βετα (ουτε ομως και να το διαψευδει)
Τωρα για το θεμα με το τραπεζομαντηλο και γω ειχα πει στα παιδια μου
να μην δωσουν προτεταιοτητα σε αυτη την αναβαθμιση -δηλ του τραπεζομαντηλου-
γιατι το οφελος του ποσοστου δεν ηταν για αυτους αλλα για τους επισκεπτες της ταβερνας τους
Ομως κατι δεν μου ''ηχει'' καλα εαν οντως ισχυει
γιατι εαν πχ εγω μαζευω αμεσως τους ποντους μου απο που θα ..κερδιζουν τον φοε ποντο?

Για το θεμα του ποντου στη Ταβερνα....
, και αν συμβαινει οπως τα λεει το παλικαρι θα ηθελα να μας πειτε τον τροπο να αφαιρεσουμε τα τραπεζομαντηλα που εχουμε βαλει
.
..ριξε κατα ''λαθος'' κρασι την ωρα που σερβιρεις να μην σου πω να βαλεις και ρομαντικα κερακια ...τυχαια λεμε τωρα να κανεις και καμμια ευμεγεθη τρυπουλα ..ε μετα απο αυτα τι μενει ? ...
 
Τελευταία επεξεργασία:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα και καλη Χρονια να εχουμε για ακομη μια φορα.
Ειμαι 100% σιγουρος οτι μου εχει αφαιρεθει ποντος , το εχω παρατηρησει 4-5 φορες ηδη αλλα δεν εχω παρει ακομα απαντηση για το τι συμβαινει... Εχω ρωτησει αρκετες φορες αλλα νιωθω οτι κανεις δεν διαβασει το φορουμ ( απο αυτους που πρεπει ) για να δωσει μια απαντηση.Δεν ειναι για τον 1-2 ποντους που θα χασω την μια μερα απλα θελω να ξερω τι ακριβως γινεται!
Καλησπερα Ακυρα ολα τα..σχετικα με το ξεφορτωμα του τραπεζομαντηλου
Εκανα σημερα ερωτηση στους υπευθυνους του παιχχνιδιου
Η απαντηση ειναι ξεκαθαρα ΟΧΙ
ο FOE ποντος δεν αφαιρειται απο τον ιδιοκτητη της ταβερνας

http://prntscr.com/dt0c81
Αρα οι ποντοι που σας λειπουν δεν σχετιζονται με τους επισκεπτες και την ταβερνα
Ασχετο ...... αφου καταλαβαν οι ανθρωποι τα ..ταλια αγγλικα νομιζω οτι τους αξιζει ... μια θεση στον Παραδεισο (για την προσπαθεια)

Κανω παρανθεση ξανα για να μοιραστω μαζι σας μια παρατηρηση που εκανα σχετικα με τις αστοχιες του ρολογιου

Εχω την εντυπωση οτι δεν φταιει μαλλον το ρολοι αλλα η μη αμεση αλλαγη των στοιχειων απο τις ''φωτο'' των φιλων μας
τι θελει να πει η ταλα ..καλα μην θυμωνεις μαντα και η ποιητρια μαντα
Εαν κατα την διαρκεια που ειστε μεσα αλλαξουν καποια δεδομενα στις ταβερνες των φιλων σας
τοτε μαλλον χρειαζεται κλεισιμο του παιχνιδιου και επανεκινηση για να φανουν σε ολους τα νεα/σωστα δεδομενα
οπως δηλ γινεται συνηθως με την βαθμολογια μας στην εικονα του αβαταρ μας
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Ναι, οκ...
αν ειναι να κανω επανεκινηση καθε φορα που παω ταβερνες, σωθηκαμε...
συνεχιζω το συστημα "βρηκα καρεκλα, κανω και τελ/παρ"...
αν ειναι ετσι, ειναι πολυ γκαου-μπιου τα ατομα .... μονο για Γερμανοι δεν μου κανουν εμενα...

Εδω τα δικα μας τα παιδια που ειναι ρε?...ΑΚΟΜΑ ΔΙΑΚΟΠΕΣ ΚΑΝΕΤΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙΑΑΑΑΑΑ?????
ή αποκλειστηκατε σε κανενα χιονοδρομικο? ;)
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ναι, οκ...
αν ειναι να κανω επανεκινηση καθε φορα που παω ταβερνες, σωθηκαμε...
συνεχιζω το συστημα "βρηκα καρεκλα, κανω και τελ/παρ"...
Αυτο δεν ξερω εαν οντως ισχυει ..δικη μου παρατηρηση ειναι
μπορει να κανω λαθος ( η πρωτη φορα αλλωστε θα ειναι ή η τελευταια ? )
Τωρα για τους υπολοιπους
..'η φτιαχνουν χιοναθρωπους
'η εχουν κουκουλωθει με το ζεστο παπλωματακι τους και ονειρευονται τις... μελλοντικες φοεκικες αναβαθμισεις
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Κι ομως....πρεπει να ισχυει αυτο που λες...
1. Ειπα σε φιλο να μαζεψει τη ταβερνα του που εδειχνε -και ηταν φουλ- ενω ημουν απο πανω του...το ρολογακι εδειχνε "πληρες" ακομα και μετα το μαζεμα... εκανα επανεκινηση και εστρωσε...
2. Μπηκα σε Ταβερνα που εδειχνε οτι ειχε θεση...δεν βρηκα να κατσω...εκανα επανεκινηση και το ρολογακι του εδειχνε πλεον "πληρες"...
Και πρεπει να ισχυει και αυτο που λεω και γω....
Πολυ γκαου-μπιου τα ατομα... το θεμα με την αναννεωση για να ενημερωθει η φοτο του προφιλ του καθενος μας το ηξεραν και το ξεραμε...δεν ενοχλουσε και κανεναν ιδιαιτερα βεβαια, και δεν το συζητουσαμε...πηγαν και συνδεσαν κατι που χρειαζετε αμμεση ενημερωση σε ενα πραμα ηδη προβληματικο...οεο?
ποσα θελετε να μας τρελανετε ρε?
ερασιτεχνες μερικοι....

** Απορω πως οταν καθομαι εγω το ρολογακι του φιλου αυτοματα γυρναει σε κατελειμενο...απλα και κει προχειροδουλεια... ενω θα επρεπε να γυρναει σε αντιστροφη 24ωρη μετρηση -οπως αλλα- εκεινο δειχνει "ακομα καθεσε εδω"... σαν δλδ να περασε το 24ωρο και ο φιλος να μην μαζεψε....τι να πω??? Η "αναβαθμιση" τρεχει ηδη 1 μηνα...
*** Ας διαφοροποιηθει εν΄τελει η μπαρα φιλων απο τη -μια αλλη- μπαρα "Ταβερνο-φιλων", που το μονο που τους νοιαζει ειναι να πανε να πιουν, οι μπεκρηδες....μαλλον ακομα χειροτερα, το μονο που τους νοιαζει ειναι να σε φερουν στο μαγαζι τους για να σε ποτισουν ή να σε ταισουν σκουπιδια, κκαι να παρουν τον οβολο σου.... απο το ιστορικο πλεον (αυτη καλη η προσθηκη) βλεπω οτι απο τους νεους (που μου καναν αιτημα φιλιας μετα την Ταβερνα) "φιλους" μου οι περισσοτεροι καθονται στη δικη μου Ταβερνα 1-2 φορες στις 10 μερες....
Α ρε "φιλιες" !!!
Ετσι ειναι οι φιλοι στη Γερμανια μαλλον... μπεκροκανατες και παρτακηδες...
Μπραβο!!!! και εις ανωτερα!!!
Μας διδασκουν Νεα Ηθη.... της ΕΕ...ή της €€?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα
Ένα άλλο θέμα που θα πρέπει να διορθώσουν είναι το εξής: Δίνουν 2 νομίσματα για κάθε επιπλέον άτομο που θα κάτσει στην ταβέρνα (σε μένα ξεκινάν από 58 νομίσματα για τον πρώτο και φτάνουν τα 78 για τον δωδέκατο). Αυτό σημαίνει ότι αν περιμένουμε να συμπληρωθούν όλες οι θέσεις θα έχουμε το μέγιστο όφελος.
Αν όμως αφήσουμε την ταβέρνα γεμάτη για 5, 10, 25, 55 λεπτά, μπορεί να έρθει κάποιος φίλος και να μην μπορέσει να καθίσει. Αν ο φίλος αυτός δεν μπαίνει συχνά, και ξαναμπεί π.χ. σε 8 ώρες αυτό σημαίνει ότι μειώνεται η συνολική απόδοση της ταβέρνας, ενώ αν ο φίλος μπαίνει μόνο μια φορά το 24ωρο, αυτό σημαίνει ότι χάνονται οι πόντοι μιας ολόκληρης μέρα (σε μένα 58)
Με κάποιο τρόπο θα πρέπει να διορθωθεί αυτό και σκέφτομαι δύο να προτείνω:
1) Με κάποιο πιο έντονο τρόπο να μας ειδοποιούν ότι γέμισε η ταβέρνα μας, όπως το σήμα της αριστερής μπάρας ότι πρέπει να μαζέψουμε
2) Να μετατρέψουν το μάζεμα της ταβέρνας σε αυτόματο (μόλις γεμίσει να μαζεύεται αυτόματα είτε είμαστε μέσα είτε όχι).
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα
Ένα άλλο θέμα που θα πρέπει να διορθώσουν είναι το εξής: Δίνουν 2 πόντους για κάθε επιπλέον άτομο που θα κάτσει στην ταβέρνα (σε μένα ξεκινάν από 58 νομίσματα για τον πρώτο και φτάνουν τα 78 για τον δωδέκατο). Αυτό σημαίνει ότι αν περιμένουμε να συμπληρωθούν όλες οι θέσεις θα έχουμε το μέγιστο όφελος.
Αν όμως αφήσουμε την ταβέρνα γεμάτη για 5, 10, 25, 55 λεπτά, μπορεί να έρθει κάποιος φίλος και να μην μπορέσει να καθίσει. Αν ο φίλος αυτός δεν μπαίνει συχνά, και ξαναμπεί π.χ. σε 8 ώρες αυτό σημαίνει ότι μειώνεται η συνολική απόδοση της ταβέρνας, ενώ αν ο φίλος μπαίνει μόνο μια φορά το 24ωρο, αυτό σημαίνει ότι χάνονται οι πόντοι μιας ολόκληρης μέρα (σε μένα 58)
Με κάποιο τρόπο θα πρέπει να διορθωθεί αυτό και σκέφτομαι δύο να προτείνω:
1) Με κάποιο πιο έντονο τρόπο να μας ειδοποιούν ότι γέμισε η ταβέρνα μας, όπως το σήμα της αριστερής μπάρας ότι πρέπει να μαζέψουμε
2) Να μετατρέψουν το μάζεμα της ταβέρνας σε αυτόματο (μόλις γεμίσει να μαζεύεται αυτόματα είτε είμαστε μέσα είτε όχι).
Καλησπερα σωστες οι παρατηρησεις σου
Εαν μου επιτρεπεις , μια μικρη διορθωση 1 ποντο κερδιζουν και οχι 2
και οχι ολοι οι επισκεπτες , το μεγιστο ειναι το 8% των επισκεπτων
Ομως το αυτοματο μαζεμα της ταβερνας ισως δεν θα ηταν και τοσο δικαιο για τους παικτες που παιζουν συχνα
και στο τελος η πιθανη λυση που ..θα δινοταν θα επεφερε πολλες συζητησεις
και κυριως προβληματα ..οικονομικων ανισσοτητων μεταξυ των παιχτων
γιατι κατι μου λεει οτι ... βαση των υπολοιπων ''μαζεματων'' θα το εκαναν μαλλον ... με κοστος διαμαντιων
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
Εαν κατα την διαρκεια που ειστε μεσα αλλαξουν καποια δεδομενα στις ταβερνες των φιλων σας
τοτε μαλλον χρειαζεται κλεισιμο του παιχνιδιου και επανεκινηση για να φανουν σε ολους τα νεα/σωστα δεδομενα
αν ειναι να κανω επανεκινηση καθε φορα που παω ταβερνες, σωθηκαμε...
συνεχιζω το συστημα "βρηκα καρεκλα, κανω και τελ/παρ"...
Ας διαφοροποιηθει εν΄τελει η μπαρα φιλων απο τη -μια αλλη- μπαρα "Ταβερνο-φιλων"
1) Με κάποιο πιο έντονο τρόπο να μας ειδοποιούν ότι γέμισε η ταβέρνα μας, όπως το σήμα της αριστερής μπάρας ότι πρέπει να μαζέψουμε

Θαρρώ πως σ' όσα εντοπίζετε, μα και σ' αρκετά ακόμη, που δεν έχω πια το κουράγιο να τα ξαναγράφω, η παρακάτω πρόταση δίνει την απόλυτη λύση.
Τρία απλά πραγματάκια βρε παιδιά
  1. Τοποθέτηση του εικονιδίου πληρότητας της ταβέρνας σε μέρος όπου να 'ναι άμεσα και μόνιμα ορατό, και οι πληροφορίες που παρέχει να είναι ευανάγνωστες. Πρόσβαση μέσω αυτού στην «Ταβέρνα των Φίλων» της πόλης.
  2. Δημιουργία Λίστας Ιστορικού Ταβέρνας, εν είδει πίνακα τριών στηλών,* όπου θα παρέχονται όλες οι, σχετικές με την «Ταβέρνα των Φίλων», απαιτούμενες πληροφορίες, ενώ συνάμα θα υπάρχει η δυνατότητα μέσω αυτής να επισκεφτούμε τις Ταβέρνες των Φίλων μας. Δηλαδή ως εξής:
  • Το πεδίο της 1ης στήλης θα πληροφορεί για το διακριτικό όνομα του φίλου.
  • Το πεδίο της 2ης στήλης θα πληροφορεί για το πότε επισκέφτηκε την «Ταβέρνα των Φίλων» της πόλης μας.
  • Το πεδίο της 3ης στήλης θα πληροφορεί για την τρέχουσα κατάσταση της «Ταβέρνας των Φίλων» τού κάθε φίλου μας και θα δίνει τη δυνατότητα να την επισκεφτούμε. Η πληροφόρηση σ' αυτό το πεδίο μπορεί να δίδεται ως εξής:
    • Να 'ναι πράσινο με την αναγραφή "Επίσκεψη", αν υπάρχουν κενές θέσεις κι έχουμε δικαίωμα εισόδου.
    • Να 'ναι κόκκινο με την αναγραφή "Πλήρης", αν έχουμε δικαίωμα επίσκεψης αλλά η ταβέρνα δεν έχει κενές θέσεις.
    • Να 'ναι ανοιχτό γκρί εμφανίζοντας ρολόι τ' οποίο θα μας ενημερώνει για τον χρόνο που υπολείπεται έως ότου αποκτήσουμε δικαίωμα εισόδου.
    • Να 'ναι γαλανό με την αναγραφή "Παρευρίσκεστε", αν έχουμε δικαίωμα εισόδου στην ταβέρνα, είτε αυτή έχει κενές θέσεις είτε όχι, αλλά ήδη βρισκόμαστε μέσα.
* Αν κριθεί σκόπιμο, μεταξύ της 1η και της 2η στήλης, μπορούν να προστεθούν ακόμη τέσσερις (4) στήλες, όπου θα εμφανίζονται αντίστοιχα πληροφορίες για το Τραπέζι της ταβέρνας του φίλου, (συνολικός αριθμός θέσεων), το Δίσκο του τραπεζιού, (είδος δίσκου συλλογής νομισμάτων), το Τραπεζομάντηλο του τραπεζιού, (είδος τραπεζομάντηλου), το Πάτωμα της ταβέρνας, (είδος πατώματος).
3. Να σταματήσει ν' αναδύεται σε κάθε επίσκεψη το περιβάλλον της ταβέρνας του φίλου.
Αν έχετε υπ' όψιν σας κάποια άλλη, συνολική, λύση για την ταβέρνα, η οποία, αιτιολογημένα, να 'ναι φιλικότερη προς τους παίκτες, απλούστερη στην κατανόησή της, πιο εύχρηστη και λειτουργικότερη, παρακαλώ να την δημοσιεύσετε. Προσωπικά δεν έχω κανένα πρόβλημα να υποστηρίξω ό,τι κάνει τη ζωή μου πιο εύκολη!!

Αν συνεχίσει η εταιρεία ν' αδιαφορεί για τα προβλήματα του προϊόντος που παρέχει, ως ένδειξη διαμαρτυρίας θα βάλω ΛΟΥΚΕΤΟ στο ταβερνάκι της πόλης μου, απαλλάσσοντάς σας έτσι από τη βάσανο της επίσκεψης. Φυσικά, σ' αυτή την πρώτη φάση της διαμαρτυρίας, θα συνεχίσω να επισκέπτομαι τις δικές σας ταβέρνες, κάτι που θα σταματήσω αν η εταιρεία συνεχίσει να κωφεύει. Στο τέλος θα σας αποδεσμεύσω κι από την μπάρα των φίλων, μιας και θα 'μαι ...ανενεργός φίλος, κι έτσι η εταιρεία θα 'χει καταφέρει να πετύχει το αντίθετο απ' αυτό που ευαγγελίζονταν με τη δημιουργία της ταβέρνας: Θα 'χει κάνει δηλαδή τον κόσμο μου σκοτεινό, κρύο και σιωπηλό.
ΟΥ ΝΑ ΜΟΥ ΧΑΘΟΥΝΕ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30631

Guest
Καλησπερα σωστες οι παρατηρησεις σου
Εαν μου επιτρεπεις , μια μικρη διορθωση 1 ποντο κερδιζουν και οχι 2
και οχι ολοι οι επισκεπτες , το μεγιστο ειναι το 8% των επισκεπτων
Ομως το αυτοματο μαζεμα της ταβερνας ισως δεν θα ηταν και τοσο δικαιο για τους παικτες που παιζουν συχνα
και στο τελος η πιθανη λυση που ..θα δινοταν θα επεφερε πολλες συζητησεις
και κυριως προβληματα ..οικονομικων ανισσοτητων μεταξυ των παιχτων
γιατι κατι μου λεει οτι ... βαση των υπολοιπων ''μαζεματων'' θα το εκαναν μαλλον ... με κοστος διαμαντιων
Καλημέρα
Συγγνώμη για το λάθος μου, νομίσματα εννοούσα και όχι πόντους. Σόρρυ.
http://prntscr.com/dv0juv Εμένα δίνει +2 νομίσματα για κάθε επόμενο επισκέπτη μέχρι και τον τελευταίο.
Μάλλον έχεις δίκιο για το αυτόματο μάζεμα, αλλά είχα και άλλη πρόταση.
Επίσης θα λυνόταν και αυτό το θέμα και άλλα αν είχαν ακούσει την αρχική πρόταση της τοποθέτησης των σημάτων και του ιστορικού της Ταβέρνας σε άλλο μέρος, καθώς και παρόμοιες προτάσεις άλλων μελών του φόρουμ...
 

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα. Καλό μήνα.
Να επιμείνω ότι τα 24ωρα πρέπει να γίνουν ημερήσια. Δηλαδή να έχεις δικαίωμα να βάζεις π.χ. βοήθεια ή να επισκεφτείς ταβέρνα μια φορά τη μέρα και όχι κάθε 24 ώρες. Να μπορείς δηλαδή να βάλεις βοήθεια τη μια μέρα στις 23:35, την επόμενη στις 08:16, τη μεθεπόμενη στις 16:34, την άλλη στις 09:10 κοκ. Αυτή η αλλαγή πρέπει να γίνει οπωσδήποτε σε ταβέρνα, βοήθεια και μεγάλα κτίρια και δευτερευόντως στα υπόλοιπα.
 

DeletedUser30097

Guest
Καλημέρα. Καλό μήνα.
Να επιμείνω ότι τα 24ωρα πρέπει να γίνουν ημερήσια. Δηλαδή να έχεις δικαίωμα να βάζεις π.χ. βοήθεια ή να επισκεφτείς ταβέρνα μια φορά τη μέρα και όχι κάθε 24 ώρες. Να μπορείς δηλαδή να βάλεις βοήθεια τη μια μέρα στις 23:35, την επόμενη στις 08:16, τη μεθεπόμενη στις 16:34, την άλλη στις 09:10 κοκ. Αυτή η αλλαγή πρέπει να γίνει οπωσδήποτε σε ταβέρνα, βοήθεια και μεγάλα κτίρια και δευτερευόντως στα υπόλοιπα.
Eνδιαφέρουσα πρόταση. Λογικά η αλλαγή της ημέρας θα συμπίπτει με τον ημερήσιο απολογισμό. Ναι, μ' αρέσει. Εξακολουθεί να μπορεί ο καθένας να προσφέρει μία και μόνο ενέργεια ανά ημέρα, (είτε βοήθεια, είτε επίσκεψη, είτε οποιαδήποτε άλλη), ενώ ταυτόχρονα απελευθερώνεται από το βραχνά τού να 'ναι συγκεκριμένη στιγμή σε σύνδεση με το παιχνίδι.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα.
Τέλειωσα τελείως την ταβέρνα μου και άρχισα να ξοδεύω τα νομίσματα στο μαγαζί της Ταβέρνας.
Προβλέπω ότι σύντομα τα νομίσματα θα αρχίσουν να περισσεύουν στους συνεπείς παίκτες.
Γι αυτό καλό θα είναι να προετοιμάζεστε να αυξήσετε τις παροχές και να προσθέσετε νέες, ώστε να διατηρηθεί το ενδιαφέρον των παικτών.
Για παράδειγμα θα μπορούσατε να προσθέσετε παροχή διαμαντιών, επεκτάσεων, στρατού (1,2,3 από κάθε είδος της εποχής) και άλλα..

(Σημείωση: έχω 24 θέσεις κενές μέχρι τις 120, οπότε όποιος θέλει και μπορεί ας με καλέσει στους φίλους του)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser29206

Guest
Καλημέρα.
Τέλειωσα τελείως την ταβέρνα μου και άρχισα να ξοδεύω τα νομίσματα στο μαγαζί της Ταβέρνας.
Προβλέπω ότι σύντομα τα νομίσματα θα αρχίσουν να περισσεύουν στους συνεπείς παίκτες.
Γι αυτό καλό θα είναι να προετοιμάζεστε να αυξήσετε τις παροχές και να προσθέσετε νέες, ώστε να διατηρηθεί το ενδιαφέρον των παικτών.
Για παράδειγμα θα μπορούσατε να προσθέσετε παροχή διαμαντιών, επεκτάσεων, στρατού (1,2,3 από κάθε είδος της εποχής) και άλλα..

(Σημείωση: έχω 24 θέσεις κενές μέχρι τις 120, οπότε όποιος θέλει και μπορεί ας με καλέσει στους φίλους του)
Και που να δεις εμάς τους πιο παλιούς που έχουμε τελειώσει την ταβέρνα πριν 2 μήνες περίπου. Έχω μία απορία: Άμα αγοράσω καινούρια θέση στο μαγαζί της ταβέρνας (από αυτό που θέλει 50 διαμάντια) θα κρατήσει για πάντα; Δεν το έχω δοκιμάσει διότι πιστεύω το αντίθετο.
 

DeletedUser29206

Guest
Τελικά δεν μου είπατε. Στο παραπάνω ερώτημα που έχω κάνει έχω κάνει καλά που δεν έχω δοκιμάσει;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημέρα.
Τέλειωσα τελείως την ταβέρνα μου και άρχισα να ξοδεύω τα νομίσματα στο μαγαζί της Ταβέρνας.
Προβλέπω ότι σύντομα τα νομίσματα θα αρχίσουν να περισσεύουν στους συνεπείς παίκτες.
Γι αυτό καλό θα είναι να προετοιμάζεστε να αυξήσετε τις παροχές και να προσθέσετε νέες, ώστε να διατηρηθεί το ενδιαφέρον των παικτών.
Για παράδειγμα θα μπορούσατε να προσθέσετε παροχή διαμαντιών, επεκτάσεων, στρατού (1,2,3 από κάθε είδος της εποχής) και άλλα..

(Σημείωση: έχω 24 θέσεις κενές μέχρι τις 120, οπότε όποιος θέλει και μπορεί ας με καλέσει στους φίλους του)
Καλησπερα σε λιγο προβλεπω να μην μας φτανουν αφου σιγουρα οι περισσοτεροι θα αγοραζουν
απο εδω για ... τον χαρτη εκστρατειας
http://prnt.sc/e8r4qc

Τελικά δεν μου είπατε. Στο παραπάνω ερώτημα που έχω κάνει έχω κάνει καλά που δεν έχω δοκιμάσει;
νομιζω οτι το δοκιμασα στο βετα και εαν θυμαμαι καλα εινα για μονο μια φορα
 
Κορυφή