Συζήτηση για το Φεστιβάλ της Πρωτομαγιάς

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το Φεστιβάλ της Πρωτομαγιάς.
Παρακαλούμε τηρήστε τους κανόνες των εκδηλώσεων και μη δημοσιεύετε εκ των προτέρων τα ζητούμενα των αποστολών (όσοι τις γνωρίζετε ήδη από τον Beta)
 

DeletedUser29206

Guest
Οπότε σύμφωνα με αυτό: http://prntscr.com/f10g9j θα είναι καλύτερα να αναβαθμίσουμε το γαϊτανάκι που είχαμε πάρει από την περσινή πρωτομαγιά για να αλλάξει στην εποχή που είσαι τώρα. Μετά θα κτιστείς και το φετινό γαϊτανάκι και θα έχουμε ένα lv3 γαϊτανάκι και ένα lv1 γαϊτανάκι στην εποχή σου.
 

DeletedUser31447

Guest
Ενδιαφέρουσα η εξέλιξη του ...γαϊτανακίου!!! Γιατί σκέτη ικανοποίηση δε λέει και τόσο.... νομίζω... :))
καλή συνέχεια και στα επόμενα events!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ενδιαφέρουσα η εξέλιξη του ...γαϊτανακίου!!! Γιατί σκέτη ικανοποίηση δε λέει και τόσο.... νομίζω... :))
καλή συνέχεια και στα επόμενα events!
Kαλησπερα
''υποψιαζομαι'' οτι δινει μεν χαρα
αλλα θα δινει και ενισχυση των νομισματων 14%
http://prntscr.com/f14215
θεωρω οτι στους παιχτες των πρωτων εποχων θα ειναι αρκετα χρησιμο
αλλα στους παιχτες των τελευταιων εποχων
... με την ''ανεση'' χωρου που χαρακτηριζει τις πολεις τους
κατα αποθηκη μερια το βλεπω να κατοικοεδρευει
 

DeletedUser31490

Guest
ξερει κανεις σχετικα με τις αποστολες αν πρεπει αν ξοδευοθμε παντα 7 ποντους γιατι στο αγγλικο wiki δεν εγραφε κατι αντιστοιχο
 

furfante

Ενεργό Μέλος
καλησπέρα........
ουφ, κι άλλο εβεντ ...... έλεος, φτάνει πια ..... να ανακατεύουμε την πόλη συνέχεια.......
ακόμη δεν πρόλαβα να βάλω τα κτίρια από τα δύο προηγούμενα !!!!!
πάντως αν δεν είχε το κιτ δε θα το έπαιζα.........
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Υπαρχει γενικο προβλημα?
δεν μπορω να συνδεθω στο ελληνικο φοε
σε αλλους σερβερ μπορω ανετα
'η συμβαινει μονο σε μενα
 

DeletedUser31083

Guest
Κανα οικοπεδακι θα εχει το πανηγυρι. ... με την ''ανεση'' χωρου που χαρακτηριζει τις πολεις τους
κατα αποθηκη μερια το βλεπω να κατοικοεδρευει
 

DeletedUser29206

Guest
Ποιο event είχε επέκταση για να έχει και τώρα;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και παλι εξερευνησε κτλ κτλ....
οκ, βαρεθηκα....
για το Γαιτανακι και ενα Κιτ?
αντε, καλη συνεχεια...
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Το γαιτανακι οπως και να γινει γαιτανακι θα μεινει....ανεβαστε συντροφοι τα κτηρια που δινουν χαμογελο και μην ασχολειστε με τα γαιτανακια...οποια αποστολη μπορειτε καντε την ..αλλα μην τρελαθειτε...γαιτανακι ειναι...μαιντανος στο περιβολι με τα φρουτα...κι αν ξερασθει ποιος θα κλαψει?
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

kapatas1980

Νέο Μέλος
Καλησπέρα σας! Είμαι στην εποχή του Μέσου Μεσαίωνα και αλλάζω προς τον Ύστερο Μεσαίωνα. Οπότε για μας τους πιο μικρούς παίκτες δίχως ΜΚ σε υψηλο επίπεδο, είναι πολύ βολικό ένα κτίριο 3χ3 όπως το γαϊτανάκι που δίνει αρκετά καλά χαμόγελα! Φυσικά θα προτιμούσα να έδινε και κανένα forge πόντο, αλλά από ότι είδα στο καινουριο επεισόδιο, το νέο κτίριο ανταμοιβής των αποστολών, αν κινητοποιηθεί θα δίνει 2 πόντους! Ο χώρος πιστέψτε με είναι περιορισμένος και για εμάς (να φανταστείτε έχω έτοιμα δύο ΜΚ και δε χωράνε!!), αλλά όλοι θα κάνουμε τις επιλογές μας στο τι κτίρια θα έχουμε (ειδικά σε σχέση με τα ειδικά κτίρια που μπορούμε να κερίσουμε και στην εκστρατεία).
Νομίζω οτι θα ήταν καλύτερα το κιτ αποθήκευσης να ήταν μόνιμο, δηλαδή να μην ήταν "μιας χρήσεως". Σαφώς θα ήταν πιο ευέλικτος ο καθένας αν μπορούσε να αποθηκεύσει χωρίς κιτ το οποιοδήποτε ειδικό κτίριο. Μήπως να το βάλετε σαν επιλογή στην ταβέρνα? Πχ ένας αριθμός νομισμάτων για μια αποθήκευση? Αν και θα προτιμούσα να είχατε μια επιλογή για τα κιτ ανακαίνισης, ίσως το πιο σημαντικό. Να υπήρχε δηλαδή τρόπος να κερδίσουμε ή να αγοράσουμε (νομίσματα, προμήθειες, νομίσματα ταβέρνας, διαμάντια) τα κιτ ανακαίνισης. Μήπως το επόμενο ειδικό κτίριο να είχε δυνατότητα παραγωγής (και ας διαρκεί πολλές μέρες ας πούμε) ένα κιτ ανακαίνισης? Επίσης δε θα ήταν ωραίο ένα καινούριο ΜΚ που να χρειαζόταν να το κατασκευάσεις με υλικά από πολλές εποχές και να έδινε τέτοια δωράκια? Θα ταίριαζε στο ύφος των δώρων ένα ΜΚ, όπως η Όπερα του Σίδνευ - αρχιτεκτονικό στολίδι! Όπως και ο Παρθενώνας θα μπορούσε να δίνει ικανοποίηση και "αγαθά της γνώσης", πακέτα αγαθών που να μπορείς να τα μετατρέψεις σε ότι αγαθό θέλεις! Ή το Μπουρτζ Χαλίφα, σύμβολο πλούτου, θα μπορούσε να δίνει ενίσχυση νομισμάτων και λίγα διαμάντια, έτσι για το καλό!!!
 

DeletedUser29206

Guest
Διαμάντια; Χαχαχαχα! Δεν παίρνεις έτσι διαμάντια... ο μόνος τρόπος είναι να έχεις ευχές! ;)
 

kapatas1980

Νέο Μέλος
Μα ούτως ή άλλως δεν υπάρχουν αυτά τα ΜΚ που αναφέρω, κατά συνέπεια η δυνατότητα παραγωγής διαμαντιών είναι πιθανή :)
ΥΓ. Με έχει τρελάνει η ευχή στα νομίσματα! :p
 

DeletedUser29206

Guest
Πόσες έχεις; Αρχικά είχα 5-6 και έπαιρνα 50 διαμάντια μια φορά στους δύο μήνες και αν. Τώρα έχω 10 και είναι σαν να λέω πως έχω 10% πιθανότητες κάθε 24 ώρες. Παίρνω αρκετά συχνά διαμάντια (κάθε 5-15 μέρες) και συνεχίζω και κτίζω ευχές! Πολλές εκτάσεις όμως :(
 

DeletedUser30631

Guest
Καλημέρα.
Όπως διαπιστώνουν και οι συμπαίχτες μου και όπως συχνά έχει συζητηθεί υπάρχει τεράστια έλλειψη χώρου στο παιχνίδι.
Ήταν πολύ ενδιαφέρον το ότι αυξήσατε τα δρώμενα από 2-3 το χρόνο σε σχεδόν 12, αλλά τα βραβεία μένουν στις απογραφές μας...
Γεμίζει η αποθήκη με νέα κτίρια-βραβεία και το όφελος των παικτών από τα δρώμενα πάει στο βρόντο.
Σε κάθε δρώμενο μαζί με τα κτίρια θα πρέπει να δίνετε και την αντίστοιχη επέκταση, ιδίως στα δρώμενα με συνδυασμό κτιρίων (όπβς το γιαπωνέζικο κήπο και τον βασιλικό κήπο. Γι αυτά τα δύο μάλιστα πρέπει να τις δώσετε έστω και τώρα...
 

DeletedUser30805

Guest
Καλημέρα.
Όπως διαπιστώνουν και οι συμπαίχτες μου και όπως συχνά έχει συζητηθεί υπάρχει τεράστια έλλειψη χώρου στο παιχνίδι.
Ήταν πολύ ενδιαφέρον το ότι αυξήσατε τα δρώμενα από 2-3 το χρόνο σε σχεδόν 12, αλλά τα βραβεία μένουν στις απογραφές μας...
Γεμίζει η αποθήκη με νέα κτίρια-βραβεία και το όφελος των παικτών από τα δρώμενα πάει στο βρόντο.
Σε κάθε δρώμενο μαζί με τα κτίρια θα πρέπει να δίνετε και την αντίστοιχη επέκταση, ιδίως στα δρώμενα με συνδυασμό κτιρίων (όπβς το γιαπωνέζικο κήπο και τον βασιλικό κήπο. Γι αυτά τα δύο μάλιστα πρέπει να τις δώσετε έστω και τώρα...
εχει δικιο ο συμπαιχτης ποσα μηνυματα πρεπει να γραψουμε για να καταλαβετε οτι εχουμε προβλημα γεμισε η απογραφη με δωρα που δεν μπορουμε να βαλουμε αδικα ξοδευουμε διαμαντια να τελειωσουμε τις αποστολες αφου στο τελος ολα μενουν στην απογραφη
Καλημέρα.
Όπως διαπιστώνουν και οι συμπαίχτες μου και όπως συχνά έχει συζητηθεί υπάρχει τεράστια έλλειψη χώρου στο παιχνίδι.
Ήταν πολύ ενδιαφέρον το ότι αυξήσατε τα δρώμενα από 2-3 το χρόνο σε σχεδόν 12, αλλά τα βραβεία μένουν στις απογραφές μας...
Γεμίζει η αποθήκη με νέα κτίρια-βραβεία και το όφελος των παικτών από τα δρώμενα πάει στο βρόντο.
Σε κάθε δρώμενο μαζί με τα κτίρια θα πρέπει να δίνετε και την αντίστοιχη επέκταση, ιδίως στα δρώμενα με συνδυασμό κτιρίων (όπβς το γιαπωνέζικο κήπο και τον βασιλικό κήπο. Γι αυτά τα δύο μάλιστα πρέπει να τις δώσετε έστω και τώρα...
Εχει δικιο ο συμπαιχτης ποσα μηνυματα πρεπει να γραψουμε για να καταλαβετε οτι εχουμε προβλημα γεμισε η απογραφη με δωρα που δεν μπορουμε να βαλουμε αδικα ξοδευουμε διαμαντια να τελειωσουμε τις αποστολες αφου στο τελος ολα μενουν στην απογραφη
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Έχουμε ήδη αναφέρει το πρόβλημα χώρου που αντιμετωπίζετε με τα νέα κτίρια των εκδηλώσεων κι ελπίζουμε σύντομα να βρεθεί κάποια λύση ή να δοθούν περισσότερες επεκτάσεις :)
 

DeletedUser31521

Guest
Μέχρι 11 του μηνός τα μεσάνυχτα θα έχουμε την ευκαιρία να το ολοκληρώσουμε ή κάποια στιγμή το απόγευμα?

Ελπίζω όχι με το που έρθει 11 του μηνός
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή