Συζήτηση περί της Δημοσίευσης των Αποστολών των Εκδηλώσεων στο φόρουμ

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30097
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30097

Guest
Η δημοσίευση των αποστολών μιας εκδήλωσης απαγορεύεται ΠΡΙΝ την έναρξη της συγκεκριμένης εκδήλωσης.
Αφού ξεκινήσει η εκδήλωση, δεν έχουμε κανένα θέμα αρκεί να μην είναι από σελίδες που δεν ανήκουν στην εταιρία μας.
Αγαπητή coma, δημιουργώ αυτό το θέμα για ν' ανταλλαχθούν απόψεις επί του ζητήματος της δημοσίευσης ή μη των αποστολών των εκδηλώσεων του FoE, ελπίζοντας να υπάρξει ένας σοβαρός και γόνιμος διάλογος.
Επιφυλάσσομαι ν' αναφερθώ στα γραφόμενα σας στο χωρίο που παραθέτω σε επόμενο μήνυμα μιας και τώρα, εκ των πραγμάτων, οφείλω να επικεντρωθώ στο να λυτρωθούμε από το άτομο που λειτούργησε ως ΑΠΟσυντονιστής του φόρουμ, απορρυθμίζοντας την εύρυθμη λειτουργία του και κάνοντάς μας σμπαράλια.
Θεωρώ ότι κατανοείτε το αναγκαίο αυτής της προτεραιότητας και θα σταθείτε κι εσείς αρωγός, μιας και, ως υπεύθυνη της ελληνικής κοινότητας του FoE, κύριο μέλημά σας είναι το να λειτουργούν όλα στην εντέλεια.

ΜΦΧ
Γιώργης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

dio21

Καμένος Χρήστης
Συμφωνω να δημοσιευονται οι αποστολες του οποιου ΙΒΕΝΤ, εδω στο φορουμ, αρκει να ειναι σωστα μεταφρασμενες και ενημερωμενες...
Σε αντιθετη περιπτωση, ισως κανει κακο αυτη η ενεργεια αντι καλο....
Αν γιαυτο χρειαζετε να αναφερεται, αυτος που -ΥΠΕΥΘΥΝΑ- δημοσιευει τα ζητουμενα, και τη πηγη του, ωστε να υπαρχει και Ευθυνη του σε τυχον λαθος μεταφρασης ή παρερμηνειας αποστολων, ειναι ενα αλλο θεμα...
Αν οι Κανονες του Φορουμ το απαγορευουν, θα πρεπει -λογικα- να βρεθει μια αλλη φορμουλα, για να αποδιδονται τα του Καισαρα στο Καισαρα....
Βεβαια και αλλα πραγματα απαγορευονται απο τους Κανονες του Φορουμ, αλλα τελευταια ειδαμε ακομα και Διαχειριστες να καταπατανε αυτους τους κανονες...
Και φτανοντας σε αυτο το θεμα, δεν ξερω αν ειναι σκοπιμο να το μπερδεψουμε εδω, που ο τιτλος αφορα κατι αλλο...
Ισως -θεωρω- χασουμε τη μπαλλα...
Εγω οπως ξαναεχω πει δεν λειτουργω εν θερμω, και ειπα οτι θα περιμενω να δω τι θα γινει...
Ακομα περιμενω....
 
Τελευταία επεξεργασία:

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Σε αφήνω εδώ και δύο μέρες να κάνεις εσύ μόνος σου μπαχαλο το φόρουμ και να μου επιτιθεσε απευθείας χωρίς να κάνω την παραμικρή παρατήρηση.Δημιουργεις θέματα μόνο και μόνο για να πετύχεις τι;δεν έχω καταλάβει.Στειλε τα παράπονα σου απευθείας στην διαχείριση χωρίς να δημιουργείς θέματα που άλλο έχουν σαν επικεφαλίδα και άλλα είναι τα γραφόμενα από κάτω.επικεντρωσου στο θέμα της επικεφαλίδας σου.Προειδοποιηση είναι για να δεις πως κάπου έχασες την μπαλα μόνος σου!
 

DeletedUser30097

Guest
Αγαπητή irisdp, θα 'θελα, αφού πρώτα σας απευθύνω τους χαιρετισμούς μου, να μου αιτιολογήσετε το γιατί έχετε αποφασίσει, μιας και δεν το έχω δει γραμμένο σε κάποιο κανονισμό, να μην υπάρχει δημοσίευση στο φόρουμ των αποστολών των εκδηλώσεων του αγαπημένου μας παιχνιδιού.
Ειλικρινά δεν κατανοώ το γιατί να μη δοθεί στους παίκτες ο χρόνος να προετοιμάσουν τις πόλεις τους για να ανταπεξέλθουν στα ζητούμενα αυτά.

ΜΦΧ
Γιώργης.

ΥΓ
irisdp σου απευθύνω την παράκληση να απομακρύνεις την δημοσίευση με αύξοντα αριθμό 3 στο παρόν θέμα, διότι δεν έχει ουδεμία σχέση μ' αυτό. Δυστυχώς τα ζιζάνια φυτρώνουν εκεί που δεν τα σπέρνουν.
Ευχαριστώ.
 

Timothy Leary

Μέλος
Εκεί που κάποιος μπορεί να βρει πληροφορίες για τον μεγάλο γιο του Φιναρφίν βρίσκει και τις αποστολές / πληροφορίες της κάθε Εκδήλωσης, είτε πριν την έναρξη της εκδήλωσης είτε μετά...είτε αρέσει αυτό στην ιννο είτε όχι...δεν το φτιάξαμε εμείς οι παίχτες το ίντερνετ, απλά το χρησιμοποιούμε...οπότε πολύ βαβούρα για το τπτ.

Πάντως επειδή είδα το μεταφρασμένο ποστάρισμα του φιν, μπράβο φίλε σε ευχαριστούμε!
 

Timothy Leary

Μέλος
kαι κατά τη ταπεινή μου άποψη αφήστε λίγο κατά μέρους τους πολλούς κανονισμούς και φορουμνόμους διότι το μόνο που καταφέρνετε είναι να μετατρέπετε ένα ψόφιο φόρουμ σε κυριολεκτικό νεκροταφείο, και δεν νομίζω ότι αυτό είναι που θέλετε, εκτός κι αν είναι.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Οι αποστολές της κάθε εκδήλωσης απαγορεύεται να δημοσιεύονται στο φόρουμ πριν την έναρξη της εκδήλωσης.
Αυτό είναι άγραφος κανόνας της εταιρίας, τον οποίο όμως έχουμε αναφέρει πολλές φορές στο παρελθόν.
Μετά την έναρξη της εκδήλωσης, μπορείτε να δημοσιεύετε τις αποστολές για να βοηθάτε παίκτες που πολύ πιθανό να δυσκολεύονται.
Επίσης ΔΕΝ επιτρέπεται η δημοσίευση συνδέσμων που οδηγούν σε εξωτερικές σελίδες που δεν ανήκουν στην εταιρία μας.
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά,
Αν οι αποστολές, μεταφρασμένες, δημοσιευθούν σε άλλη σελίδα και απλώς αναφερθούν εδώ ακριβείς όροι ανεύρεσής της στο διαδίκτυο, δε νομίζω να υπάρχει πρόβλημα. Ή μήπως υπάρχει;
Αν διαχειριστής ιστοσελίδας θελήσει να βοηθήσει στον δίκαιο ανταγωνισμό, θα δημοσιεύσω κι εγώ με τη σειρά μου, εδώ στο δικό μας φόρουμ, όχι σύνδεσμο που οδηγει στη σελίδα του αλλά ακριβείς όρους αναζητησης για να την εντοπίζουν εύκολα κι άκοπα οι συμπαίκτες μας στο παιχνίδι που δεν ειναι ...betaτζίδες.

Και φυσικά θα γράψω τον σύνδεσμο προς την σελιδα του σε όσα κυκλικά συντεχνιών έχω πρόσβαση στους 4 κόσμους που διατηρώ πόλη, και θα τον στειλω και με προσωπικό μήνυμα στους φίλους που έχω στο παιχνίδι και είναι σ' άλλες συντεχνίες.

Αν κι εμείς θέλουμε να φέρουμε τους συμπαίκτες μας εδώ, στο επίσημο φόρουμ του παιχνιδιού, για να το ζωντανέψουμε, με τον πιο επίσημο τρόπο, μας αποτρέπουν να το κάνουμε.
Ο καθένας ξέρει καλύτερα τι έχει στον «ντορβά» του και η γνώση της Ίρις για τη δυνατότητα των μελών της ΟΔ να ανταπεξέλθουν στη διαχείριση ενός πολυπληθούς φόρουμ, δεν μπορεί να αμφισβητηθεί από εμάς. Είδαμε και πρόσφατα το τι έγινε...

ΥΓ
Αλήθεια Diokomo, ακόμη περιμένεις; Εγώ έτοιμα τα έχω όλα. Οι αναρτήσεις των εικόνων από τις δημοσιεύσεις μένει μόνο να γίνουν και να προστεθούν οι σύνδεσμοι τους στο κείμενο, μιας κι ατεκμηρίωτο ουδέν μαρτυρώ.

ΥΓ2
Εϊναι πλέον καταφανής η επίσημη θέση επί των ερωτημάτων που τέθηκαν στην δημοσίευση που οδηγεί ο σύνδεσμος: forum.gr.forgeofempires.com/index.php?threads/forge-bowl-2019.7488/#post-40662
Κι επίσημα πλέον είναι θεμιτό να έχουν ανταγωνιστικό πλεονέκτημα τ' άτομα που διατηρούν λογαριασμούς στο διακομιστή ελέγχου.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser30097

Guest
Ζητούμενα αποστολών, στου ΦοΕ το καρναβάλι
στο google έψαξα να βρω, σε μια σελίδα άλλη
Και ψάχνοντας και ψάχνοντας, καλή ιδέα είχα
σαν ΜΑΡΙΟΣΝΑΞΟΣ εγραψα όλες μαζί τις βρήκα

Μέχρι την έναρξη της Καρναβαλοεκδήλωσης εκεί μπορείτε
της εκδήλωσης τις αποστολές να δείτε.

Καλή Μας ΔΙΑΣΚΕΔΑΣΗ!

ΥΓ
Σαν με το λόγο τον πεζό
δεν μπορώ πλέον να το πω
στιχάκια φτιάχνω στο λεπτό
και κάθομαι και τραγουδώ!
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή