Συζήτηση: Forge Bowl

DeletedUser29206

Guest
Κάτι σημαντικό:
Η στήλη Ηρώων στο επίπεδο 7 δίνει σε κάθε τετραγωνάκι του 0.33.... πόντους που σημαίνει ότι ξεπερνά και τον ναό της γνώσης!!!
Επιπλέον, μην ξεχνάμε ότι δίνει νομισματο-προμήθειες, αγαθά και μετάλλια! Ξεκάθαρα το καλύτερο κτίριο του event!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
θελω να κανω μια ερωτηση προς τους υπολοιπους παιχτες
επεσε στην αντιληψη καποιου να ειναι καπου γραμμενο επισημα οτι εαν κανετε ολες τις αναβαθμισεις -7 δηλ-
στο σουπερ δωρο και το πατε στην αποθηκη***
(ειτε για προσωρινο χωρο ειτε γιατι δεν ταιριαζε με τις κουρτινες σας ειτε γιατι ο διακοσμητης σας το ''εκοψε'' προωρινα)
χανονται και τα 7 αναβαθμισμενα επιπεδα
α μεχρι την 6 αναβαθμιση δεν χανονται
σε ολα τα αλλα κτηρια που επιδεχονται αναβαθμισεις αυτα δεν χανονται
ορα δεντρο αγαπης και νεκροταφειο
λοιπον για να μην κατεβει η μαντα απο το δευτερο δεξιο συννεφο και αρχισει ολα τις νεες αγγελικα πλασμενες διαλεκτους που εχει μαθει τελευταια
συντομα ας ξαναγυρισει στο σωστο επιπεδο στην αποθηκη μου ..και με τοκο δηλ στο 10 επιπεδο
τι αυτα δεν γινονται ..λαθος υπαρχει πλεον ..δεδικασμενο
 

DeletedUser29206

Guest
Καινούργια κόλπα είναι αυτά;
Να ελπίζεις να είναι κανένα σφάλμα μήπως και σου το επιστρέψουν στην αρχική του μορφή.
Αλλιώς αν είναι χαρακτηριστικό του παιχνιδιού αυτό, την έβαψες!
Για τον τόκο δεν έχεις άδικο :D
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καινούργια κόλπα είναι αυτά;
Να ελπίζεις να είναι κανένα σφάλμα μήπως και σου το επιστρέψουν στην αρχική του μορφή.
Αλλιώς αν είναι χαρακτηριστικό του παιχνιδιού αυτό, την έβαψες!
Για τον τόκο δεν έχεις άδικο :D
Εγω ? ο βρεγμενος μεν την ..βροχη δεν την φοβαται
αλλα προσοχη ο συνεχεια βρεγμενος καποια στιγμη θα αρχισει να ..καιει -ειτε απο πυρετο ειτε απο θυμο-
δεν αναφερθηκε ποτε στις οδηγιες της εκδηλωση απο την ιρις-δηλ απο την εταιρεια- ετσι ωστε να το γνωριζα
και δεν υπαρχει προηγουμενο με αλλα αναβαθμιζομενα κτιρια για να οφειλα να το γνωριζω
 

DeletedUser29206

Guest
Καινούργια κόλπα του παιχνιδιού εννοώ, δηλαδή σφάλματα
 

DeletedUser29206

Guest
Είναι άδικο να μην επιστραφεί πίσω η φουλ αναβαθμισμένη Στήλη Ηρώων. Δεν είναι καμία Πύλη του Θεού Ήλιου που να την χάσεις, δε θα σε ενδιαφέρει και ούτε ένα άλλο οποιοδήποτε ειδικό κτίριο. Μιλάμε για επιπέδου 7 ειδικό κτίριο. Δεν είναι ένα κτίριο μόνο αλλά και οι αναβαθμίσεις του. Αυτές για να τις βρεις θα πρέπει να παλεύεις πολύ καιρό ώστε να τις αποκτήσεις από τις ημερήσιες προκλήσεις.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
οκ μετα απο μηνες μπαινω στο φορουμε και βλεπω...χαρουλες για το ηβεντ......οκ καψιμο τρελο....παραπονα για αποκλεισμους και λεω,,,ομορφα οσο κι αν λειπω το f.o.e ειναι εδω και παραμενει ιδιο...χα χα χα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
οκ μετα απο μηνες μπαινω στο φορουμε και βλεπω...χαρουλες για το ηβεντ......οκ καψιμο τρελο....παραπονα για αποκλεισμους και λεω,,,ομορφα οσο κι αν λειπω το f.o.e ειναι εδω και παραμενει ιδιο...χα χα χα
Καλοσωρισες λοιπον
Τελικα η 7ρα στηλη μου βρεθηκε στην αποθηκη μου
ηταν ..μαζι με μια αλλη ( διπλα διπλα ακριβως) στο 1 επιπεδο
προφανως ... δεν την εβλεπα!!!!!!
η αλλη στηλη αυτη του 1 επιπεδου μου εκρυβε..την 7ρα
ασχετο
οτι ειχα και δευτερη στηλη ειλικρινα δεν το φανταζομουν
 

DeletedUser

Guest
Καλησπερα η αποστολη 37 που λεει να παρεις τον ελεγχο μιας επαρχιας δεν μπορει να εκτελεστει απο εμενα γιατι εχω κατακτησει ολες τις επαρχιες στον χαρτη. Τι γινεται? Σταματαω το event? Δεν θα πρεπει να υπαρχει εναλλακτικη . Παρακαλω ας απαντησουν οι διαχειριστες
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα η αποστολη 37 που λεει να παρεις τον ελεγχο μιας επαρχιας δεν μπορει να εκτελεστει απο εμενα γιατι εχω κατακτησει ολες τις επαρχιες στον χαρτη. Τι γινεται? Σταματαω το event? Δεν θα πρεπει να υπαρχει εναλλακτικη . Παρακαλω ας απαντησουν οι διαχειριστες

Οι διαχειριστες να σου απαντησουν εδω ισως ειναι δυσκολο. Κανε αιτηση υποστηριξης να σου απαντησουν σιγουρα και να βρεθει λυση.

Παντως στο παρελθον που μου χε τυχει και μενα σε καποιο εβεντ (ειχα τερματισει τον χαρτη μεχρι την εποχη που τερματιζε τοτε) μου την αναγνωρισε αυτοματα σαν επιτυχη.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Ερωτησουλες

εχεις φτασει στην αποστολη και σου εχει κολλησει??

Επισης εχεις τερματισει ολο το χαρτη δηλ ολη την ωκεανια εποχη?
 

DeletedUser

Guest
εχω τερματισει ολη την Ωκεανια εποχη στον χαρτη
 

DeletedUser

Guest
καλημερα περιμενω απαντηση απο διαχειριστη
 

DeletedUser

Guest
Εχω μπαναριστει στην υποστηριξη για λογο που δεν ξερω. Ενας διαχειρηστης θα απαντησει?
 

DeletedUser

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη νέα μας εκδήλωση
Καλημερα η αποστολη 37 που λεει να παρεις τον ελεγχο μιας επαρχιας δεν μπορει να εκτελεστει απο εμενα γιατι εχω κατακτησει ολες τις επαρχιες στον χαρτη. Τι γινεται? Σταματαω το event? Δεν θα πρεπει να υπαρχει εναλλακτικη . Παρακαλω ας απαντησουν οι διαχειριστες
 

DeletedUser29206

Guest
Όπως σου ανάφερε και ο albertus να απαντήσει εδώ άτομο από την υποστήριξη είναι λίγο δύσκολο.
Γνωρίζω το πρόβλημά σου και θα στείλω εγώ αίτημα στην υποστήριξη εκ μέρους εσένα.
 

DeletedUser31881

Guest
Θεωρω λιγο κουραστικο να επαναλαμβανονται οοοολες οι ΙΔΙΕΣ αποστολες σε ΟΛΑ τα events. Θα μπορουσαν να μπουν νεες αποστολες, τύπου "Διάγραψε 5 φιλους", "Διάγραψε 5 μοναδες της εποχης σου" "Κάνε 4 καινουριους φιλους ή κερδισε 2.000 ποντους παγκοσμιας καταταξης" ολα αυτα στην αρχη του ιβεντ που ειναι παντα πιο ευκολα. και μετα με διαβαθμισμενη δυσκολια συνεχιζουμε στα τελευταια : "Ολοκληρωσε ενα επιπεδο ΜΚ ή κανε 35/48 μαχες/διαπραγματευσεις στην εκστρατεια" (Εδω η ολοκληρωση του επιπεδου ΜΚ θα αφορα μικρους παικτες παρακινωντας τους να προχωρησουν τα ΜΚ τους ενώ οι μαχες θα αφορουν μεγαλυτερους παικτες που ειναι και πιο ευκολο). Ή αντίστοιχα... Και σε καμια περιπτωση να ΑΓΟΡΑΣΟΥΜΕ forge ποντους ή να ανιχνευσουμε! Ελεος πια... χανουμε 2 24ωρα!
 
Κορυφή