Ιδέα Συμμαχίες στο ΠΕΣ

Maniac11

Μέλος
Δυνατότητα δημιουργίας συμμαχιών στο ΠΜΣ.
Αντί να προσπαθεί κάθε συντεχνία μόνη της σκεφτείτε πόσο διαφορετικό θα γινόταν το παιχνίδι αν επιτρεπόταν να συμμαχήσουν, εφόσον το επιθυμούν, οι συντεχνίες μεταξύ τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:

ΔΗΜΗΤΡΗΣ YZF

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Δυνατότητα δημιουργίας συμμαχιών στο ΠΕΣ.
Αντί να προσπαθεί κάθε συντεχνία μόνη της σκεφτείτε πόσο διαφορετικό θα γινόταν το παιχνίδι αν επιτρεπόταν να συμμαχήσουν, εφόσον το επιθυμούν, οι συντεχνίες μεταξύ τους.
Καλησπέρα σας,θέλετε να μας πείτε σε τι αναφέρεστε όταν λέτε ΠΕΣ :).
 

ΜΚ80

Μέλος
Τα Πεδία Μαχών Συντεχνιών είναι αυτά που καθορίζουν βαθμολογικά της συντεχνίες στην κατάταξη!
Υπό αυτό το πρίσμα δυο αρχηγοί συντεχνιών μπορούν να μιλήσουν και να κάνουν συμμαχία.
Ο σκοπός του Πεδία Μαχών Συντεχνιών είναι η κατάταξη της συντεχνίας ανάλογα με την βαθμολογία μας, άρα αν δεν έχεις δυνατούς συμπαίκτες- συντέχνους πέφτεις σε κατηγορία.
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Στα πεδία μάχης ή που θα μας ενοχλούν οι "συμμαχίες " ή που θα τις κυνηγάμε !!
Και εξηγώ : έχω τύχει σε πεδία που η δικιά μου συντεχνία έψαχνε συμμάχους και τους έβρισκε ή δεν τους έβρισκε , είτε που η συντεχνία μου βαριαναστεναζε γιατί πολύ απλά πετυχαίναμε βράχους μπροστά με συντεχνίες που έβρισκαν φιλικές συντεχνίες και έκαναν συμμαχίες .
Για να πω την αλήθεια και τα δύο με ενοχλούν .Με ενοχλούν γιατί μπορεί να μη θέλω στην τελική τις συμμαχίες με συντεχνίες που ήταν παλιοί μου " εχθροί " ούτε να πέσω πάνω σε βράχους γιατί πολύ απλά δεν θα μπορέσω να ξετυλιξω το ταλέντο μου στις μάχες ( ...) .
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλησπερα
εγω εχω ξαναγραψει την αποψη μου
απλως καποιοι ..πονταροντας στις ..αποικιες των ξαδελφων τους εχουν καταστρεψει και αυτο το χαρακτηριστικο
Συμμαχιες κανονικα με την κανοικη εννοια δεν υπηρχε λογος να υπαρχουν στα ΠΜΣ
αφου οι κεντρικοι τομεις συμφερει ολους να εναλλασσουν ΄΄χερια΄΄ διαρκως
ετσι ωστε οι παιχτες ολων των συντεχνιων να εκαναν μαχες και να κερδιζαν περισσοτερα δωρα
ο μοναδικος αντιπαλος θα επρεπε να ειναι η τσεπη της ΙΝΝΟ
φυσικα και παλι ..ο ελληνικος σερβερς εχει τα πρωτια
εδω ισχυει το γνωστο ..η κατσικα του γειτονα με μακραν διαφορα απο τους αλλους σερβερς
γεμιζουν με παγιδες μπλοκαρουν τομεις ..κανουν σε χρονο ...00 10'' 160 μαχες κλπ
φυσικα ποιος νοιαζεται για το πως γινονται οι μαχες τοσο γρηγορα ..αφου τα χρονικα κουκια δεν βγαινουν
αντε μην αρχισω ..τα ξενογλωσσα και γω καμμια ωρα και μετα ..δεν θα εχει πιπερι η ιρις να μαγειρεψει αφου θα μας το εχει βαλει ολο στις γλωσσιτσες μας
Θα σας αναφερω ενα παραδειγμα τι συμβαινει στον βετα
Οσοι ειναι μαζι μου το ξερουν το βλεπουν το ..ζουν (φυσικα οποτε μπαινουν...ω ναι καρφι ειναι )
η συντεχνια μας ειναι σχετικα νεα
υλκα στο θησαυροφυλακειο ..το κοριστακι με τα σπιρτα ενα πραγμα αρα που υλικα για ειδικα μκ ευκολων μαχων
τα υπολοιπα παιδια δεν πολυ παιζουν ...μαχες εβδομαδιαιες μηδενικος εως μονοψηφιος αριθμος
μονο ο Ζαχαριας και ο Σαββας οσο μπορουν κτυπουν κατι εγω ..ποσες μαχες να κανω πια (υποσημειωση εκει για επιθετικα ΜΚ εχω τους 7 Νανους χωρις την Χιονατη
σας πληροφορω λοιπον ολες οι συντεχνιες που παιζουν μαζι μας στα εκαστοτε ΠΜΣ
μας βοηθουν ... (οπως επισης και τις αλλες συντεχνιες) δεν βαζουν παγιδες σε κανεναν τομεα ειτε κεντρικο ειτε πλαινο
στους κεντρικους δε
δεν διαγραφουν τα μκ ευκολων μαχων και περιμενουν (με 159/160 μαχες'η 129/130) να παρουμε καποιον διπλανο τομεα πρωτα και μετα παιρνουν τον δικο μας ετσι ωστε να εχουμε δυνατοτητα για μαχες και εμεις εαν θελησουμε
-οι πιο ευγενικοι στελνουν μνμ του στυλ ..θα μπορουσατε να παρετε καποιον τομεα μας για να κανουμε και μεις μαχες ξανα
Κανονικα λοιπον ετσι θα επρεπε να ειναι τα ΠΜΣ
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Τελικα, πολεμικο παιχνιδι και τα ΠΜΣ, δλδ....;)
ρε τι παθαμε...!!!!
Διαμαντοφαγος και αγαθοφαγος και η προθεση της ΙΝΝΟ, με δωρακια "χαντρες για τους Ινδιανους" του ΦοΕ...
Και αντε να μιλας ξανα σε κυκλικα οχι μονο με τη δικια σου Συντεχνια, αλλα και με ολους τους τους αλλους...
Συγγραφεις θα γινουμε στο τελος...πολυ γραψιμο ρε παιδια, παρα πολυ...!!!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλησπερα
εγω εχω ξαναγραψει την αποψη μου
απλως καποιοι ..πονταροντας στις ..αποικιες των ξαδελφων τους εχουν καταστρεψει και αυτο το χαρακτηριστικο
Συμμαχιες κανονικα με την κανοικη εννοια δεν υπηρχε λογος να υπαρχουν στα ΠΜΣ
αφου οι κεντρικοι τομεις συμφερει ολους να εναλλασσουν ΄΄χερια΄΄ διαρκως
ετσι ωστε οι παιχτες ολων των συντεχνιων να εκαναν μαχες και να κερδιζαν περισσοτερα δωρα
ο μοναδικος αντιπαλος θα επρεπε να ειναι η τσεπη της ΙΝΝΟ
φυσικα και παλι ..ο ελληνικος σερβερς εχει τα πρωτια
εδω ισχυει το γνωστο ..η κατσικα του γειτονα με μακραν διαφορα απο τους αλλους σερβερς
γεμιζουν με παγιδες μπλοκαρουν τομεις ..κανουν σε χρονο ...00 10'' 160 μαχες κλπ
φυσικα ποιος νοιαζεται για το πως γινονται οι μαχες τοσο γρηγορα ..αφου τα χρονικα κουκια δεν βγαινουν
αντε μην αρχισω ..τα ξενογλωσσα και γω καμμια ωρα και μετα ..δεν θα εχει πιπερι η ιρις να μαγειρεψει αφου θα μας το εχει βαλει ολο στις γλωσσιτσες μας
Θα σας αναφερω ενα παραδειγμα τι συμβαινει στον βετα
Οσοι ειναι μαζι μου το ξερουν το βλεπουν το ..ζουν (φυσικα οποτε μπαινουν...ω ναι καρφι ειναι )
η συντεχνια μας ειναι σχετικα νεα
υλκα στο θησαυροφυλακειο ..το κοριστακι με τα σπιρτα ενα πραγμα αρα που υλικα για ειδικα μκ ευκολων μαχων
τα υπολοιπα παιδια δεν πολυ παιζουν ...μαχες εβδομαδιαιες μηδενικος εως μονοψηφιος αριθμος
μονο ο Ζαχαριας και ο Σαββας οσο μπορουν κτυπουν κατι εγω ..ποσες μαχες να κανω πια (υποσημειωση εκει για επιθετικα ΜΚ εχω τους 7 Νανους χωρις την Χιονατη
σας πληροφορω λοιπον ολες οι συντεχνιες που παιζουν μαζι μας στα εκαστοτε ΠΜΣ
μας βοηθουν ... (οπως επισης και τις αλλες συντεχνιες) δεν βαζουν παγιδες σε κανεναν τομεα ειτε κεντρικο ειτε πλαινο
στους κεντρικους δε
δεν διαγραφουν τα μκ ευκολων μαχων και περιμενουν (με 159/160 μαχες'η 129/130) να παρουμε καποιον διπλανο τομεα πρωτα και μετα παιρνουν τον δικο μας ετσι ωστε να εχουμε δυνατοτητα για μαχες και εμεις εαν θελησουμε
-οι πιο ευγενικοι στελνουν μνμ του στυλ ..θα μπορουσατε να παρετε καποιον τομεα μας για να κανουμε και μεις μαχες ξανα
Κανονικα λοιπον ετσι θα επρεπε να ειναι τα ΠΜΣ
πεσταααααα
 

Maniac11

Μέλος
Ότι συμβαίνει άτυπα το γνωρίζουμε. Η πρόταση είναι να είναι επίσημο.
Το πως θα το δούν οι τεχνικοί του παιχνιδιού.
Για παράδειγμα:
-Θα μπορούσε να είναι μέχρι 3 μέλη η κάθε συμμαχία (για να μην παίζουν όλοι εναντίον ενός)
-Nα κλειδώνουν οι συμμετοχές μπες-βγες χρονικά κάποια στιγμή (από την αρχή ή μέχρι τα μισά της περιόδου)
-Να μπορείς να διεκδικήσεις τομέα που δεν γειτνιάζει με δικό σου αλλά με συμμάχου ενδεχομένως μακρυά από τους δικούς σου (αυτό μπορεί να έδινε γρήγορη πρόσβαση στο κέντρο)
 
Κορυφή