Συχνές Ερωτήσεις

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser410
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser410

Guest
Συχνές Ερωτήσεις

[vam][post=29652]1. Χρησιμοποίησα λάθος email τι μπορώ να κάνω;[/post]
[post=29653]2. Πως ενεργοποιώ το email μου;[/post]
[post=29654]3. Πως ενεργοποιώ το email μου αν σβήσω καταλάθος το μήνυμα;[/post]
[post=29655]4. Αν δεν ενεργοποιήσω το email μου τι θα συμβεί;[/post]
[post=29656]5. Έχω κάνει εγγραφή μέσω Facebook θέλω όμως να χρησιμοποιώ email και κωδικό τι κάνω;[/post]
[post=29657]6. Έχω κάνει εγγραφή μέσω Facebook και μου το έχουν κλέψει. Τι να κάνω;[/post]
[post=29658]7. Πως μπορώ να αλλάξω το email μου;[/post]
[post=29659]8. Πως μπορώ να αλλάξω τον κωδικό μου;[/post]
[post=29660]9. Πως μπορώ να αλλάξω το όνομα μου;[/post]
[post=29661]10. Τι είναι το φόρουμ;[/post]
[post=29662]11. Τι είναι η παράβλεψη και πως την κάνω;[/post]
[post=29663]12. Πως βγάζω κάποιον από παράβλεψη;[/post]
[post=29664]13. Τι είναι τα διαμάντια;[/post]
[post=29665]14. Έκανα λεηλασία σε κάποιον και μου έγραψε ότι κάποιος άλλος έχει λεηλατήσει το κτήριο, τι συμβαίνει;[/post]
[post=29666]15. Έχω φύγει από μια συντεχνία αλλά εξακολουθώ να παίρνω μηνύματα και δε θέλω, τι μπορώ να κάνω;[/post]
[post=29667]16. Μπορώ να παίζω και σε όλους τους κόσμους με τον ίδιο λογαριασμό;[/post]
[post=29668]17. Πως μπορώ να διασφαλίσω το λογαριασμό μου;[/post]
[post=29669]18. Που μπορώ να βρω πληροφορίες για το παιχνίδι;[/post]
[post=29670]19. Τι είναι συντεχνία;[/post]
[post=29671]20. Πως γίνομαι μέλος σε συντεχνία;[/post]
[post=29672]21. Γιατί δε μπορώ να στείλω αίτημα φιλίας και γιατί δε μπορώ να δεχτώ αίτημα φιλίας;[/post]
[post=29673]22. Τι είναι τα Μεγάλα Κτήρια;[/post]
[post=29674]23. Πως υπολογίζονται οι πόντοι του παιχνιδιού;[/post]
[post=29675]24. Πως παράγω προμήθειες και νομίσματα;[/post]
[post=29676]25. Τι είναι οι Πόντοι παιχνιδιού και που τους βρίσκω;[/post]
[post=29677]26. Τι είναι τα μετάλλια, πως τα κερδίζω σε τι χρησιμεύουν;[/post]
[post=29678]27. Πως μετακινώ ή διαγράφω ένα κτήριο;[/post]
[post=29679]28. Τι είναι τα αγαθά;[/post]
[post=29680]29. Γιατί ένα κτήριο μου δίνει 1 αγαθό και ένα άλλο μου δίνει 5;[/post]
[post=29681]30. Πως φτιάχνω στρατό;[/post]
[post=29682]31. Αλλάζουν οι γειτονιές;[/post][/vam]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
1. Χρησιμοποίησα λάθος email τι μπορώ να κάνω;

Μπορείς να αλλάξεις την διεύθυνση email σου όπως ακριβώς θα το έκανες εάν είχες δώσει την σωστή και ήθελες απλά να την αλλάξεις. Δες εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
2. Πως ενεργοποιώ το email μου;

Με την εγγραφή σου στο παιχνίδι σου αποστέλλεται αυτόματα ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

Ο τίτλος του μηνύματος είναι "Καλωσόρισες - Παρακαλούμε επιβεβαίωσε το email σου, ΧΧΧ" (όπου ΧΧΧ το όνομα που επέλεξες κατά την εγγραφή σου).

Μέσα στο μήνυμα κάνεις κλικ στο κουμπί που γράφει "Επιβεβαίωση Email" κι αυτό θα σε μεταφέρει στην αρχική σελίδα του παιχνιδιού που θα δεις το παράθυρο που επιβεβαιώνει την ενεργοποίηση του.

Για την ενεργοποίηση του email σου κερδίζεις 50 διαμάντια ως αμοιβή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
3. Πως ενεργοποιώ το email μου αν σβήσω καταλάθος το μήνυμα;

Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού. Κάτω αριστερά στο μενού του παιχνιδιού (
ICwY9QV.png
). Έπειτα στην καρτέλα "Ενεργοποίηση".

Και επιλέγεις στο αριστερό πλαίσιο το κουμπί "Ξαναστείλε το e-mail ενεργοποίησης".
Έτσι θα σου σταλεί και πάλι το email ενεργοποίησης.

Ο τίτλος του μηνύματος είναι "Καλωσόρισες - Παρακαλούμε επιβεβαίωσε το email σου, ΧΧΧ" (όπου ΧΧΧ το όνομα που επέλεξες κατά την εγγραφή σου).

Μέσα στο μήνυμα κάνεις κλικ στο κουμπί που γράφει "Επιβεβαίωση Email" κι αυτό θα σας μεταφέρει στην αρχική σελίδα του παιχνιδιού που θα δεις το παράθυρο που επιβεβαιώνει την ενεργοποίηση του.

Για την ενεργοποίηση του email σας κερδίζεται 50 διαμάντια ως αμοιβή.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
4. Αν δεν ενεργοποιήσω το email μου τι θα συμβεί;

Αρχικά θα χάσεις τα 50 Διαμάντια.

Έπειτα σιγά σιγά δεν θα μπορείς να κάνεις πράγματα στον λογαριασμό σου έως ότου θα είναι σχεδόν αδύνατο να παίξεις.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
5. Έχω κάνει εγγραφή μέσω Facebook θέλω όμως να χρησιμοποιώ email και κωδικό τι κάνω;

Πηγαίνεις στην αρχική σελίδα του παιχνιδιού και πατάς στο "Ξεχάσατε τον κωδικό σας;" σου ζητά το email σου.

Για email βάζεις το email με το οποίο συνδέεσαι και στην ιστοσελίδα του Facebook.

Θα λάβεις μήνυμα στο email σου με τίτλο "Forge of Empires – Αίτηση επαναφοράς κωδικού πρόσβασης".
Πατάς στο κουμπί "Επαναφορά κωδικού πρόσβασης" και σε μεταφέρει στην αρχική σελίδα του παιχνιδιού.

Στο παράθυρο που είναι ανοιχτό γράφεις δύο φορές τον νέο σου κωδικό και πατάς "Υποβολή".

Πλέον θα συνδέεσαι με το email που συνδέεσαι και στην ιστοσελίδα του Facebook και τον κωδικό που έδωσες.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
7. Πως μπορώ να αλλάξω το email μου;
Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού. Κάτω αριστερά στο μενού του παιχνιδιού (
ICwY9QV.png
). Έπειτα στην καρτέλα "Προφίλ".
Στο αριστερό πλαίσιο πληκτρολογείς την νέα διεύθυνση email σου και τον κωδικό πρόσβασης σου στο παιχνίδι.
Πατάς το "Επιβεβαίωση αλλαγής".

Θα λάβεις ένα email επιβεβαίωσης στην νέα διεύθυνση, με τίτλο "Επιβεβαίωση αλλαγής e-mail".
Πατάς τον σύνδεσμο που είναι μέσα και σε μεταφέρει στο παιχνίδι με την διεύθυνση email αλλαγμένη.

Σ.Σ. Σε περίπτωση που θες να αλλάξεις την διεύθυνση σου με την παλιά σου διεύθυνση, μπορείς απλά να συνδεθείς στην παλιά σου διεύθυνση στην οποία έχεις λάβει ένα μήνυμα με τίτλο "Αναίρεση αλλαγής της διεύθυνσης email σου", μέσα στο μήνυμα υπάρχει ένας σύνδεσμος, αν πατήσεις τον σύνδεσμο αυτό μέχρι την ημερομηνία που σου αναφέρει η αλλαγή του email ακυρώνεται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
8. Πως μπορώ να αλλάξω τον κωδικό μου;

Θα πρέπει να πας στις ρυθμίσεις του παιχνιδιού. Κάτω αριστερά στο μενού του παιχνιδιού (
ICwY9QV.png
). Έπειτα στην καρτέλα "Προφίλ".
Στο δεξί πλαίσιο πληκτρολογείς τον παλιό σου κωδικό, δύο φορές τον νέο κωδικό που επιθυμείς.
Πατάς το "Επιβεβαίωση αλλαγής".

Ενδεχομένως να σε αποσυνδέσει από το παιχνίδι για να συνδεθείς με τον νέο σου κωδικό. Αν δεν γίνει αυτόματα τότε αποσυνδέσου από το παιχνίδι και κάνε σύνδεση με τον νέο σου κωδικό.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
9. Πως μπορώ να αλλάξω το όνομα μου;

Δεν υπάρχει τρόπος να αλλάξεις το όνομα σου τόσο στο παιχνίδι όσο και στο φόρουμ. Αν για οποιονδήποτε λόγο θες να αλλάξεις το όνομα σου στο παιχνίδι επικοινώνησε με την Υποστήριξη του παιχνιδιού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
11. Τι είναι η παράβλεψη και πως την κάνω;

Αν κάποιος παίκτης σε ενοχλεί στο παιχνίδι είτε στο ταχυδρομείο είτε στην συνομιλία του παιχνιδιού μπορείς να τον κάνεις παράβλεψη ώστε να μην δέχεσαι μηνύματα από αυτόν.
Για να κάνεις κάποιον παράβλεψη κάνεις κλικ επάνω στο όνομα του (είτε στο ταχυδρομείο είτε στην συνομιλία του παιχνιδιού και επιλέγεις "Παράβλεψη".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
12. Πως βγάζω κάποιον από παράβλεψη;

Καλό είναι να προσέχεις για να μην βάλεις κάποιον σε παράβλεψη καταλάθος. Αν όμως για οποιοδήποτε λόγο θελήσεις να αφαιρέσεις την παράβλεψη από κάποιον μπορείς να την αφαιρέσεις πολύ εύκολα.

Πας στην κατάταξη του παιχνιδιού, αναζητάς τον παίκτη με το όνομα του, κάνεις κλικ σε αυτόν και επιλέγεις το "Ακύρωση αγνόησης".
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
13. Τι είναι τα διαμάντια;

Τα διαμάντια είναι ο προνομιακός πόρος του παιχνιδιού. Μπορείς να τα αποκτήσεις πληρώνοντας πραγματικά χρήματα, μέσα από εκδηλώσεις, και ως αμοιβές σε αποστολές. Επίσης διαμάντια δίνουν και κάποια ειδικά κτίρια παραγωγής κάποιες φορές.

Μπορείς να τα χρησιμοποιήσεις για την αγορά στοιχείων στο παιχνίδι (κτίρια, επεκτάσεις, κτλ), για να γιατρέψεις μονάδες στρατού, να εκπαιδεύσεις μονάδες άμεσα ή να χτίσεις κτίρια άμεσα. Μπορεί να ανιχνεύσεις άμεσα μια επαρχεία. Να αγοράσεις πόντους παιχνιδιού και άλλους πόρους. Γενικά η χρήσεις τους είναι πολλές.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
14. Έκανα λεηλασία σε κάποιον και μου έγραψε ότι κάποιος άλλος έχει λεηλατήσει το κτήριο, τι συμβαίνει;

Απλά έτυχε και την ίδια στιγμή έγινε λεηλασία από κάποιον άλλο λίγο πριν πραγματοποιήσεις εσύ. Δοκίμασε σε κάποιο άλλο κτίριο.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
15. Έχω φύγει από μια συντεχνία αλλά εξακολουθώ να παίρνω μηνύματα και δε θέλω, τι μπορώ να κάνω;

Δεν υπάρχει η δυνατότητα αποχώρησης από κάποια συνομιλία.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
16. Μπορώ να παίζω και σε όλους τους κόσμους με τον ίδιο λογαριασμό;

Φυσικά μπορείς. Κάθε παίκτης δικαιούται να έχει έναν λογαριασμό ανά κόσμο. Οι λογαριασμοί αυτοί μπορεί να είναι διαφορετικοί, είτε ένας με το ίδιο όνομα. Σε περίπτωση που χρησιμοποιείς τον ίδιο λογαριασμό σε όλους τους κόσμους τότε τα διαμάντια είναι κοινά.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
17. Πως μπορώ να διασφαλίσω το λογαριασμό μου;

Να μην μοιράζεσαι τον κωδικό σου γιατί αποτελεί προσωπικό στοιχείο. Και επίσης αποτελεί παράβαση των Κανόνων του Παιχνιδιού.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
18. Που μπορώ να βρω πληροφορίες για το παιχνίδι;

Πληροφορίες για το παιχνίδι μπορείς να βρεις στην αρχική σελίδα του παιχνιδιού, στον τομέα τον Οδηγών στο φόρουμ και σε περίπτωση που θες κάτι που δεν υπάρχει εδώ ή στο φόρουμ μπορείς να ρωτήσεις εδώ ή εδώ.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
19. Τι είναι συντεχνία;

Μια ομάδα ατόμων που συνεργάζονται μεταξύ τους. Και συμμετέχουν μαζί και στον Πόλεμο των Συντεχνιών.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή