Ιδέα ΤΑΒΕΡΝΑ

iceman

Νέο Μέλος
Καλησπέρα!
Θα πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος έτσι ώστε να φαίνεται αν έχουμε επισκεφθεί την ταβέρνα κάποιου φίλου και να μην καταναλώνουμε χρόνο πατώντας το αντίστοιχο εικονίδιο, όπως ακριβώς συμβαίνει και με την βοήθεια.
Αν δεν γίνει κάτι τέτοιο, σε σύντομο χρονικό διάστημα, κάνεις δεν θα ασχολείται με την ταβέρνα!
Ευχαριστώ!
 

DeletedUser25588

Guest
Να υπάρχει το αυτόματο οπως και οι τ/π. αλλά εδώ με μια παράμετρος. πολλες τ/π χανονται αν ο αλλος δεν εχει αδειο κτηριο, ετσι και στο αυτόματο στην ταβερνα αν υπαξει και ο αλλο δεν εχει μαζεψει τις καρέκλες του τοτε θα χάνετε η ενέργεια....
η πρόταση μου ειναι απλη λοιπον. ας κανουμε ενεργειες ολοι στο αυτόματο αλλά αν δεν έχει μαζέψει ο αλλος τις καρέκλες να μην χάνετε η ενεργεια μας αλλα να μπάινει στην ουρά ώστε όταν τις μαζέψει να γεμίζει αμέσως ώστε να ξαναμαζεύει επιτόπου τις υπόλοιπες. δηλαδή αν εγώ έκανα στις 9 το πρωι ενέργεια στον παίχτη και ήταν φουλ να μπει στην ουρά ώστε αν μαζέψει αυτός στις 7 το βράδυ τοτε να ενεργοποιηθεί τοτε η ενεργεια μου....
ΕΤΣΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΧΑΜΕΝΗ Η ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ Ο ΑΛΛΟΣ που μπαίνει αραια μέσα στην μερα και δεν θα μπορει να ξαναμπει δευτερη θα βλεπει οτι θα γεμιζει συνεχως με ενεργειες τον παιχτων και θα μαζευει συνεχεια εκεινη την στιγμη......
Y.Γ. Αυτο (το να μπαίνει στην ουρά η ενεργεια που έχω πατήσει στον παίχτη) εννοείτε οτι θα πρεπει να έχει 24ωρη διιάρκεια και οχι μονιμη γιατι αν ο αλλος εχει να μπει 2 η και 3 μερες τι θα γινει; θα μαζευει συνεχεια ενεργειες;
 

DeletedUser31290

Guest
αυτο με την ουρα δεν το πολυβλεπω πως θα φτιαχτει......αλλα να υπαρχει ενδειξη οτι δεν υπαρχει ενεργεια και να εμφανιζεται και στο ιστορικο οτι ο ταδε παιχτης περασε στην ταβερνα παρηγγειλε 2 ουζακια . τα αφησε βερεσε και εφυγε......οκ μια χαρα θα μου φαινοταν
:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser30097

Guest
η πρόταση μου ειναι απλη λοιπον. ας κανουμε ενεργειες ολοι στο αυτόματο αλλά αν δεν έχει μαζέψει ο αλλος τις καρέκλες να μην χάνετε η ενεργεια μας αλλα να μπάινει στην ουρά ώστε όταν τις μαζέψει να γεμίζει αμέσως ώστε να ξαναμαζεύει επιτόπου τις υπόλοιπες. δηλαδή αν εγώ έκανα στις 9 το πρωι ενέργεια στον παίχτη και ήταν φουλ να μπει στην ουρά ώστε αν μαζέψει αυτός στις 7 το βράδυ τοτε να ενεργοποιηθεί τοτε η ενεργεια μου....
Ευφυέστατη και βολική λύση. Ιδίως για όσους παίκτες -τριες διαχειρίζονται πόλεις και στους τέσσερις κόσμους.
Μία παρατήρηση όμως:
Είναι θεμιτό να εξισώνονται στις απολαβές, που η τακτική συλλογή των νομισμάτων της Ταβέρνας των Φίλων προσφέρει, τ' άτομα π' αφιερώνουν χρόνο στο παιχνίδι με τ' άτομα που μπαίνουν μία φορά τη μέρα;
 

DeletedUser1164

Guest
Η ιδέα της "ουράς" είναι μεν καλή αλλά έτσι χάνεται το νόημα της επέκτασης. Γιατί δλδ να χαλάω τα κέρματα για επεκτάσεις αφού θά υπάρχει η λίστα? Θεωρώ ότι καλύτερη λύση είναι να λειτουργεί όπως και η βοήθεια. Έτσι θα ξέρουμε ποιός και πότε μας επισκέφθηκε όπως επίσης το αν και πότε μπορούμε να τον επισκεφθούμε εμείς.
 

DeletedUser26750

Guest
Καλησπερα σε ολους. Απο οτι βλεπω το θεμα της ταβερνας φτιαχτηκε λιγο με το χρονομετρο που εχουν βαλει πανω στο εικονίδιο της ταβερνας αν και ειναι πολυ δυσδιακριτο. Τουλαχιστον γλιτωσαμε τα ασκοπα κλικ. Για μενα ομως και παλι δεν ειναι σωστο απο την αποψη οτι δεν γνωριζω ποιοι ειναι αυτοι που εχουν επισκεφτει την ταβερνα μου και ποιοι οχι με αποτελεσμα να κανω σε ολους ενω γνωριζω οτι σιγουρα ειναι αρκετοι οι κηφήνες που δεν μου κανουν επισκεψη. Πιστευω οτι το πιο σωστο θα ηταν οπως και με ολα τα υπολοιπα οι επισκεψεις στην ταβερνα να φαινονται στο ιστορικο του δημαρχειου και απο εκει να μπορω να μπαινω και να επισκέπτομαι τις ταβερνες μονο αυτων που μου εχουν κανει επισκεψη. Τουλαχιστον ετσι θα μπορουσα να κανω ενα ξεσκαρταρισμα σε ορισμενους "φιλους" μου.
 

DeletedUser31374

Guest
Καλησπέρα!
Θα πρέπει να βρεθεί ένας τρόπος έτσι ώστε να φαίνεται αν έχουμε επισκεφθεί την ταβέρνα κάποιου φίλου και να μην καταναλώνουμε χρόνο πατώντας το αντίστοιχο εικονίδιο, όπως ακριβώς συμβαίνει και με την βοήθεια.
Αν δεν γίνει κάτι τέτοιο, σε σύντομο χρονικό διάστημα, κάνεις δεν θα ασχολείται με την ταβέρνα!
Ευχαριστώ!

και το ιδιο πρεπει να γινει και στους παικτες που παιζουν απο ταμπλετ βαλτε εστω το χρονομετρο και το βελακι στην καρεκλα να γινει διαφορετικο χρωμα να ειναι ποιο ευδιακριτο.
Στα ταβλετ ουτε η βοηθεια φαινεται εχουμε τρελαθει στο ανοιξε κλεισε για τα παντα


ΠΟΤΕ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΠΑΙΚΤΕΣ PC- TABLET-ΤΗΛΕΦΩΝA Smartphones


ΤΟ ΚΥΝΗΓΙ ΘΥΣΑΥΡΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ

- Ο ΥΠΟΛΕΙΠΟΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΓΙΑ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΑΡΑΓΩΓΗΣ ΓΙΑ ΤΑ
ΜΕΓΑΛΑ ΚΤΙΡΙΑ (ΜΟΝΟ ΣΤΟ ΔΗΜΑΡΧΕΙΟ ΦΑΙΝΕΤΑΙ) ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙΣ ΑΝΟΙΓΜΑ ΣΤΟ ΜΕΓΑΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΠΡΙΝ ΤΟ ΜΑΖΕΜΑ ΔΕΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ (ΕΝΙΣΧΥΣΗ)ΤΟ ΕΞΤΡΑ ΜΠΟΝΟΥΣ ΚΑΙ ΟΙ ΕΝΔΕΙΞΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΕΝΙΣΧΥΣΗ
ΤΩΝ ΠΡΟΜΗΘΕΙΩΝ ΔΕΞΙΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ

-ΤΟ ΣΗΜΑ ΓΙΑ ΕΤΟΙΜΗ ΠΑΡΑΓΩΓΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΣΤΗΝ ΟΘΟΝΗ
ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟ ΛΟΓΟ ΜΕΓΕΘΟΥΣ TABLET-ΤΗΛΕΦΩΝΟ Κ.Λ.Π
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κορυφή