Τεχνικά προβλήματα Κόσμου Arvahall

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser5
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser5

Guest
[swt]Σ' αυτό το νήμα θα αναφέρονται μόνον τα προβλήματα σύνδεσης που αντιμετωπίζουν οι παίκτες, δηλαδή αδυναμία σύνδεσης ή καθυστέρηση ανταπόκρισης ή αν έχει πέσει κάποιος σέρβερ και όχι άλλου είδους προβλήματα είτε τεχνικής φύσης είτε χαρακτηριστικών του παιχνιδιού.

Άνοιγμα νήματος ή απάντηση στο παρόν νήμα που περιγράφει προβλήματα που δεν έχουν να κάνουν με τις παραπάνω περιγραφές, θα κλειδώνει πάραυτα χωρίς να απαντάται και θα τιμωρείται ως spam.

Ομάδα Διαχείρισης FoE[/swt]
 

Deathtwister

Νέο Μέλος
Καλημέρα σας κύριοι,

Αναφέρω ένα πρόβλημα που παρουσιάστηκε σήμερα.
Στον χάρτη του παιχνιδιού υπάρχει μια περιοχή που ονομάζεται "Mons Suiry". Όταν πατάς για να μπεις στον χάρτη του τομέα τότε δείχνει οτι κάνει loading αλλά δεν γίνεται τίποτα. Έκανα επανηλειμένα reload, μπήκα, βγήκα από το παιχνίδι, έκανα refresh αλλά από το πρωί δεν λέει να ανοίξει.

Ευχαριστώ
 

DeletedUser5

Guest
[swt]Για να το εξηγήσω πιο αναλυτικά:

Σε αυτό το θέμα αναφέρουμε πέσιμο κόσμου, αν κάποιος δεν μπορεί να συνδεθεί καθόλου στο παιχνίδι ή αν κάποιος συνδέεται και το παιχνίδι δεν ανταποκρίνεται ή ανταποκρίνεται με μεγάλη καθυστέρηση.

Εσάς δεν μπορούμε να σας βοηθήσουμε από εδώ. Παρακαλώ κάντε Αίτηση Υποστήριξης. Πατήστε εδώ για το Κέντρο Υποστήριξης.[/swt]
 

DeletedUser1926

Guest
Καλημερα σας με μεγαλη δυσκολια μπορω να διαχειριστω το χωριο μου

σε μαχες που κανω οι στρατιωτες αργουν πολυ να κανουν τις κινησεις τους

παρακαλω τι συμαβινει?
 

DeletedUser5

Guest
[swt]Παρακαλώ καθαρίστε τα cookies και την μνήμη cache του browser σας.
Αν δεν διορθωθεί δοκιμάστε με άλλον browser, αν πάλι το πρόβλημα παραμένει κάντε Αίτηση Υποστήριξης.[/swt]
 

DeletedUser1068

Guest
ΜΟΛΙΣ ΠΑΤΑΩ ΣΕ ΠΟΛΗ ΟΠΟΙΟΥΔΗΠΟΤΕ ΠΑΙΧΤΗ ΓΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΔΩ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΟΘΟΝΗ....Screenshot_1.jpg

ΚΑΙ ΟΤΑΝ ΠΑΤΑΩ ΠΙΣΩ ΣΤΗΝ ΠΟΛΗ ΜΟΥ ΔΙΧΝΕΙ ΤΗΝ ΠΟΛΗ ΤΟΥ ΠΑΙΧΤΗ ΜΕ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΤΗΣ ΔΙΚΗΣ ΜΟΥ ΠΟΛΗΣ
Screenshot_3.jpg
 

DeletedUser410

Guest
Έχεις παρατηρηθεί και από άλλους και από μένα... Λογικά bug θα το φτιάξουν δεν είναι τίποτα! Απλά πρέπει να ξαναπατάς για να μπεις στην πόλη του άλλου!
 

DeletedUser7330

Guest
Καλησπέρα
Σημερα αντιμετώπισα το εξής πρόβλημα.
Έκανα 2 μάχες σε παίχτες και στη συνέχεια σαμποτάζ. Πήρα συγκεκριμένα Ασβεστόλιθο και Αλάβαστρο.
Μόλις επέστρεψα στη πόλη μου, μου έβγαλε στην οθόνη ένα μύνημα ότι παρουσιάστηκε ένα σφάλμα, να προσπαθήσω να μπω αργότερα.
Ξαναφόρτωσα το παιχνίδι και μπήκα κανονικά. Πήγα να δω τους 2 παίχτες που τους έκανα μάχη και φαίνονται κανονικά οτι τους ειχα κάνει μάχη.
Τα υλικά όμως ποτέ δεν τα πήρα, (πχ. αλάβαστρο ειχα 0 πριν και έχω 0 και τώρα). Και το κουμπί από το σαμποτάζ φαίνεται ότι τους έχω ήδη κάνει.
Είναι σαν να μην είχαν νόημα οι επιθέσεις.
Τι γίνεται σ' αυτή την περίπτωση?
Ευχαριστώ
 

DeletedUser410

Guest
Κατά πάσα πιθανότητα το μήνυμα σφάλματος αφορούσε το ότι μάλλον την στιγμή που κάνατε το σαμποτάζ οι παίκτες έκαναν συλλογή των αγαθών άρα δεν τα πήρατε... δοκιμάστε να επισκεφθείτε και πάλι τους παίκτες στην διάρκεια του 24ώρου και αν δεν εμφανιστεί σαμποτάζ τότε σημαίνει ή πως οι παίκτες συλλέγουν τακτικά ή πως υπήρξε εμπλοκή στον παιχνίδι, έχει εκλάβει την εντολή του σαμποτάζ σαν να πραγματοποιήθηκε και δυστυχώς δεν μπορεί να γίνει κάτι... Όπως και να έχει κερδίσατε τους πόντους για τις μάζες!
 

DeletedUser1068

Guest
ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟ ΠΑΡΑΚΑΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΝΩ ΚΑΝΩ ΕΠΙΘΕΣΗ ΜΟΥ ΜΠΛΟΚΑΡΕΙ ΚΑΙ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ ΤΗΝ ΠΑΡΑΚΑΤΩ ΕΙΚΟΝΑ Screenshot_4.jpg
ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΣΕΛΙΔΑΣ ΕΧΩ ΒΓΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΜΠΕΙ ΑΛΛΑ ΕΧΕΙ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΕΔΩ.
ΥΠΟΨΙΝ ΟΤΙ ΕΧΑΣΑ ΔΥΟ ΜΑΧΕΣ ΓΙΑΥΤΟ ΤΟΝ ΛΟΓΟ ΔΙΟΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΠΩ ΣΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΑΤΗΣΩ ΥΠΟΧΩΡΗΣΗ.
ΚΑΙ ΕΔΙΝΕ ΤΟΥΣ ΠΟΝΤΟΥΣ ΣΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΛΛΟ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser1068

Guest
ΠΡΟΣ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΤΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΗΡΑ ΚΑΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΑΜΕΝΕΙ ΚΑΙ ΕΧΩ ΧΑΣΕΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ 7 ΜΑΧΕΣ ΜΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ
 

DeletedUser1068

Guest
*****

[swt]1 μήνα εκτός Φόρουμ για Επίθεση προς την Ομάδα Διαχείρισης[/swt]
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
σε εναν παικτη απο την συντεχνεια μου, η αποστολη αυτη http://prntscr.com/ies9s παρ'ολο που πηρε και 300 μεταλια απο το πρωταθλημα δεν ανοιγει! τι γινετε σε αυτην την περιπτωση???
 

DeletedUser5

Guest
[swt]Πείτε του να κάνει Αίτηση Υποστήριξης.[/swt]
 

DeletedUser

Guest
το πρωί ξεκίνισαν τα τουρνουά κανονικά και τώρα χάθηκαν οι μαχές απ τον πήργο
δλδ έκανα 20 κερδισμένες μάχες και πήρα κάποιους πόντους ενώ τώρα εχώ 0 μάχες και 0 πόντους
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] το γνωρίζουμε και προσπαθούμε να το διορθώσουμε, θα υπάρξει σχετική ανακοίνωση[/iris]
 

DeletedUser2103

Guest
δηλαδη το σημερινο προβλημα θα μας δωσει πισω τις μαχες μας και τους βαθμους μας στα τουρνουα ? ή μας δωσουν πισω οτι ξοδεψαμε για να κερδισμουμε τις μαχες ή ακομη μι αφορα μονο καποιοι θα βγουν κερδισμενοι?
 

DeletedUser1962

Guest
δηλαδη το σημερινο προβλημα θα μας δωσει πισω τις μαχες μας και τους βαθμους μας στα τουρνουα ? ή μας δωσουν πισω οτι ξοδεψαμε για να κερδισμουμε τις μαχες ή ακομη μι αφορα μονο καποιοι θα βγουν κερδισμενοι?

ΕΓΩ ΤΟ ΠΡΩΙ ΕΙΧΑ 90000 ΠΟΝΤΟΥΣ ΑΠΟ ΤΟΙΣ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΧΑΘΗΚΑΝ ΟΛΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΜΑΧΕΣ ΚΑΙ ΟΙ ΠΟΝΤΟΙ ΚΑΙ ΣΕ ΑΥΤΟ ΤΟΥΛΑΧΗΣΤΟΝ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΡΕΘΕΙ ΛΥΣΗ,ΤΗ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΦΟΡΑ ΜΟΥ ΔΙΑΓΡΑΨΑΤΕ 60000 ΠΟΝΤΟΥ ΚΑΙ ΣΑΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΜΕ ΑΠΟΚΛΙΣΑΤΕ ΑΠΟ ΤΟ ΦΟΡΟΥΜ ΓΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ,ΔΕ ΑΠΕΙΛΩ ΚΑΝΕΝΑΝ ΑΠΛΑ ΑΝ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΑΠΛΑ ΘΑ ΑΠΟΧΩΡΗΣΩ ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΑΣ,ΜΠΩΡΕΙ ΚΑΝ ΝΑ ΜΗ ΣΑΣ ΕΝΔΕΙΑΦΕΡΕΙ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΧΩΡΗΣΗ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΝΑ ΞΕΡΕΤΕ ΠΛΕΟΝ ΟΤΙ ΘΑ ΕΧΕΤΕ ΚΑΤΑΝΤΗΣΕΙ ΤΕΛΕΙΟΣ ΑΝΑΞΙΟΠΗΣΤΟΙ
 

DeletedUser1962

Guest
ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΙΠΑ ΤΕΛΕΙΩΣ ΑΝΑΞΗΟΠΙΣΤΟΙ. ΑΠΟΡΩ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΜΑΣ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΜΑΣ ΔΟΥΛΕΒΟΥΝ ΨΗΛΟ ΓΑΖΙ ΚΑΙ ΜΕΙΣ ΑΠΑΘΕΣΤΑΤΟΙ ΟΠΩΣ ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΝΤΥΔΡΟΥΜΕ ΚΑΙ ΣΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΑ ΓΕΓΟΝΟΤΑ ΣΤΗ ΖΩΗ ΜΑΣ ,ΤΕΛΟΣ, ΚΟΡΟΙΔΕΥΤΕ ΟΣΟΥΣ ΘΕΛΟΥΝ ΝΑ ΚΟΡΟΙΔΕΥΩΝΤΕ ΧΩΡΤΑΣΕΜΕ ΑΠΟ ΛΑΜΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΑΤΕΩΝΕΣ,ΤΟ ΜΟΝΟ ΤΕΛΙΚΑ ΠΟΥ ΜΕ ΣΤΕΝΑΧΩΡΕΙ ΕΙΝΑΙ Ο ΧΑΜΕΝΟΣ ΧΡΟΝΟΣ ΜΟΥ ΠΟΥ ΤΟΝ ΧΑΛΑΣΑ ΓΙΑ ΕΝΑ ΣΚΟΥΠΙΔΙ,ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΑΣΧΟΛΙΣΤΕ ΜΕ ΣΚΟΥΠΙΔΙΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΕΙΣΤΕ ΖΟΜΠΙ ΤΟΥ <<ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ>> ΑΞΙΟΠΟΙΗΣΤΕ ΤΟ ΧΡΟΝΟ ΣΑΣ,ΣΚΕΥΤΟΜΕ ΕΣΑΣ ΚΟΙΤΟΝΤΑΣ ΕΜΕΝΑ ΜΠΡΩΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΟΘΟΝΗ ΝΑ ΦΤΙΑΧΝΩ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΚΑΙ ΝΑ ΚΟΥΝΑΩ ΑΝΘΡΩΠΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΝΙΩΣΕΙ ΤΟΣΟ ΓΕΛΙΟΣ,ΣΚΕΥΤΗΤΕΤΟ
 
Κορυφή