Τεχνικά προβλήματα Κόσμου Arvahall

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser5
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser410

Guest
[vam]Κάντε εκκαθάριση των cookies και της κρυφής μνήμης του browser σας και αν το πρόβλημα επιμένει δοκιμάστε με άλλον browser. Αν και πάλι επιμένει βεβαιωθείτε πως έχετε την τελευταία έκδοση του Adobe Flash Player και Adobe Shockwave.[/vam]
 

DeletedUser27286

Guest
συγνωμη λαθος topic
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28600

Guest
Καλησπέρα Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά
Λοιπόν όλα άρχισαν όταν δε μπορούσα να συνδεθώ στο παιχνίδι επαναλαμβανόμενα και είμαι σίγουρος ότι το φαινόμενο αυτό εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση 0.31.

Στις 3/5 μετά από κάποιες συνεχόμενες προσπάθειες να συνδεθώ μπήκα στη πόλη μου όπου είχαν εξαφανιστεί 3 ΜΚ, 2-3 στρατιωτικά κτίρια, 10 κτίρια προμηθειών, 2 κτίρια υλών και 6 κτίρια ικανοποίησης.
Στις 4/5 πάλι μετά από κάποιες προσπάθειες σύνδεσης εξαφανίστηκαν όλα τα υπόλοιπα στρατιωτικά κτίρια
Xτες στις 5/5 εξαφανίστηκαν όλα τα υπόλοιπα.Αυτό που δοκίμασα να κάνω ήταν να αλλάξω κωδικό. Παρόλο που η προσπάθεια αλλαγής κωδικού ήταν επιτυχής το βράδυ ο κωδικός είχε ξαναγυρίσει στον παλιό. Δεύτερη προσπάθεια αλλαγής του κωδικού έκανε τα ίδια.

Και τις 3 αυτές φορές έγραψα πάνω στην ίδια αίτηση υποστήριξης η οποία απαντήθηκε σήμερα 6/6 όχι από game operator αλλά από community manager τον οποίο και ευχαριστώ ιδιαίτερα γιατί φαντάζομαι δεν είναι ακριβώς η δουλειά του να απαντάει σε αιτήσεις. Η απάντηση του ήταν ότι τα κτίρια έχουν πουληθεί, δεν έχουν εξαφανιστεί από τη συνηθισμένη σύνδεση που χρησιμοποιώ για τον λογαριασμό μου.
Άρα υποθέτω ότι δεν έχει γίνει υποκλοπή του λογαριασμού μου εφόσον είναι από την συνηθισμένη μου IP σωστά?

Στις 16/4 όμως πριν γίνουν όλα αυτά σε άλλη αίτηση υποστήριξης είχα γράψει τα εξής:
1) ότι πριν μερικές μέρες είχα βάλει βράδυ κτίριο παραγωγής (Βαρελάδικο) και το πρωί είχε εξαφανιστεί. Την επόμενη μέρα ξαναέβαλα το ίδιο κτίριο και πάλι το ακύρωσε μετά από λίγο. Τελικά με τη τρίτη το έκανε 2) Το θέμα του παγώματος στις μάχες 3) Τελευταία χρειάζεται να κάνω πολλά refresh μετά από ότι και αν κάνω γιατί εμφανίζεται η κλεψύδρα φόρτωσης αλλά μένει κολλημένη έτσι
Η απάντηση του game operator αφορούσε μόνο το σκέλος 2 και 3.Το 1 σα να μην υπήρχε. Συνέχεια δεν έδωσα τότε γιατί ήταν μόνο ένα κτίριο. Τώρα όμως που έγινε σε 3 δόσεις σε όλη την πόλη?

Ψάχνοντας τώρα στο φόρουμ βρήκα αυτό στην αναβάθμιση 0.24
- Τα στρατιωτικά κτίρια και τα κτίρια αγαθών μερικές φορές εξαφανιζόταν μετά την ανανέωση της σελίδας. Αυτό δε θα επαναληφθεί στο μέλλον.

Οπότε ξαναρωτάω στην αίτηση υποστήριξης
1) να μου κοινοποιηθεί το κομμάτι των log files που αφορά τον λογαριασμό μου και έχει να κάνει με την επιβεβαίωση από μέρους μου ιδιαίτερα της πώλησης των ΜΚ και της ευχής καθώς και όλων των υπολοιπων κτιρίων μετά αν είναι δυνατόν. Δε μπορώ να δεχτώ ότι τα πούλησα γιατί δε το έκανα
2) να μου απαντηθεί γιατί δε μου άλλαξε το παιχνίδι τον κωδικό μου παρόλο που το δοκίμασα δύο φορές κατά τις οποίες με συνέδεσε με τον νέο κωδικό μία φορά αλλά μετά ξαναγύρισε στον παλιό κωδικό από μόνο του
3) να μου απαντηθεί επίσης τι έγινε σχετικά με το βαρελάδικο που είχα βάλει 3 φορές παλαιότερα

ΥΓ: Συγνώμη για το μεγάλο ποστ. Το βάζω εδώ γιατί όλα γίνονταν μετά από προβλήματα σύνδεσης που είχα όπως λέει και το πρώτο ποστ εδώ
 

DeletedUser

Guest
Η απάντηση του ήταν ότι τα κτίρια έχουν πουληθεί, δεν έχουν εξαφανιστεί από τη συνηθισμένη σύνδεση που χρησιμοποιώ για τον λογαριασμό μου.

Χωρίς να είμαι διαχειρηστής και χωρίς να ξέρω πολλά, σου είπε πως δεν έχουν εξαφανιστεί αλλά έχουν πωληθεί απο άλλη σύνδεση και όχι από αυτή που εσύ συνδέεσαι το οποίο σημαίνει πως κάποιος άλλος μπήκε.. Άρα έγινε υποκλοπή του λογαριασμού σου.. Τουλάχιστον έτσι το καταλαβαίνω εγώ..

Τα bug που έχουν δημιουργηθεί σε μια έκδοση φτιάχνονται στην επόμενη έκδοση εκτός εαν ανακοινώσουν κάτι διαφορετικό από όσο ξέρω! Και για να μην έχει αναφερθεί ότι εξαφανίζονται πάλι και αφού η coma σου είπε πως πωλήθηκαν τότε δεν ειναι bug..

Όσο για το πρόβλημα με τα refresh δεν είναι κάποιο bug το παθένω και εγώ μερικές φορές όταν έχει υπερφορτώσει ο υπολογιστής ή όταν κολλάει η σύνδεση! Αυτά είχα να πω χωρίς να είμαι διαχειρηστής, εύχομαι να βοηθησα λιγο :)
 

DeletedUser410

Guest
Καλησπέρα Χριστός Ανέστη και χρόνια πολλά
Λοιπόν όλα άρχισαν όταν δε μπορούσα να συνδεθώ στο παιχνίδι επαναλαμβανόμενα και είμαι σίγουρος ότι το φαινόμενο αυτό εμφανίστηκε μετά την αναβάθμιση 0.31.

Στις 3/5 μετά από κάποιες συνεχόμενες προσπάθειες να συνδεθώ μπήκα στη πόλη μου όπου είχαν εξαφανιστεί 3 ΜΚ, 2-3 στρατιωτικά κτίρια, 10 κτίρια προμηθειών, 2 κτίρια υλών και 6 κτίρια ικανοποίησης.
Στις 4/5 πάλι μετά από κάποιες προσπάθειες σύνδεσης εξαφανίστηκαν όλα τα υπόλοιπα στρατιωτικά κτίρια
Xτες στις 5/5 εξαφανίστηκαν όλα τα υπόλοιπα.Αυτό που δοκίμασα να κάνω ήταν να αλλάξω κωδικό. Παρόλο που η προσπάθεια αλλαγής κωδικού ήταν επιτυχής το βράδυ ο κωδικός είχε ξαναγυρίσει στον παλιό. Δεύτερη προσπάθεια αλλαγής του κωδικού έκανε τα ίδια.

Και τις 3 αυτές φορές έγραψα πάνω στην ίδια αίτηση υποστήριξης η οποία απαντήθηκε σήμερα 6/6 όχι από game operator αλλά από community manager τον οποίο και ευχαριστώ ιδιαίτερα γιατί φαντάζομαι δεν είναι ακριβώς η δουλειά του να απαντάει σε αιτήσεις. Η απάντηση του ήταν ότι τα κτίρια έχουν πουληθεί, δεν έχουν εξαφανιστεί από τη συνηθισμένη σύνδεση που χρησιμοποιώ για τον λογαριασμό μου.
Άρα υποθέτω ότι δεν έχει γίνει υποκλοπή του λογαριασμού μου εφόσον είναι από την συνηθισμένη μου IP σωστά?

Στις 16/4 όμως πριν γίνουν όλα αυτά σε άλλη αίτηση υποστήριξης είχα γράψει τα εξής:
1) ότι πριν μερικές μέρες είχα βάλει βράδυ κτίριο παραγωγής (Βαρελάδικο) και το πρωί είχε εξαφανιστεί. Την επόμενη μέρα ξαναέβαλα το ίδιο κτίριο και πάλι το ακύρωσε μετά από λίγο. Τελικά με τη τρίτη το έκανε 2) Το θέμα του παγώματος στις μάχες 3) Τελευταία χρειάζεται να κάνω πολλά refresh μετά από ότι και αν κάνω γιατί εμφανίζεται η κλεψύδρα φόρτωσης αλλά μένει κολλημένη έτσι
Η απάντηση του game operator αφορούσε μόνο το σκέλος 2 και 3.Το 1 σα να μην υπήρχε. Συνέχεια δεν έδωσα τότε γιατί ήταν μόνο ένα κτίριο. Τώρα όμως που έγινε σε 3 δόσεις σε όλη την πόλη?

Ψάχνοντας τώρα στο φόρουμ βρήκα αυτό στην αναβάθμιση 0.24
- Τα στρατιωτικά κτίρια και τα κτίρια αγαθών μερικές φορές εξαφανιζόταν μετά την ανανέωση της σελίδας. Αυτό δε θα επαναληφθεί στο μέλλον.

Οπότε ξαναρωτάω στην αίτηση υποστήριξης
1) να μου κοινοποιηθεί το κομμάτι των log files που αφορά τον λογαριασμό μου και έχει να κάνει με την επιβεβαίωση από μέρους μου ιδιαίτερα της πώλησης των ΜΚ και της ευχής καθώς και όλων των υπολοιπων κτιρίων μετά αν είναι δυνατόν. Δε μπορώ να δεχτώ ότι τα πούλησα γιατί δε το έκανα
2) να μου απαντηθεί γιατί δε μου άλλαξε το παιχνίδι τον κωδικό μου παρόλο που το δοκίμασα δύο φορές κατά τις οποίες με συνέδεσε με τον νέο κωδικό μία φορά αλλά μετά ξαναγύρισε στον παλιό κωδικό από μόνο του
3) να μου απαντηθεί επίσης τι έγινε σχετικά με το βαρελάδικο που είχα βάλει 3 φορές παλαιότερα

ΥΓ: Συγνώμη για το μεγάλο ποστ. Το βάζω εδώ γιατί όλα γίνονταν μετά από προβλήματα σύνδεσης που είχα όπως λέει και το πρώτο ποστ εδώ

[vam]Οι απαντήσεις που λάβατε ήταν σωστές και σαφώς θα προέκυψαν μετά από έλεγχο. Από εκεί και πέρα αν υπήρξε παραβίαση του λογαριασμού σας μία φορά δεν θα ήταν δύσκολο να υπάρξει και δεύτερη και τρίτη. Αν κάποιο τρίτο πρόσωπο είχε πρόσβαση στον λογαριασμό σας δεν μπορεί να γίνει κάτι από εμάς. Απλά ελέγξτε την ασφάλεια του συστήματος σας.[/vam]
 

DeletedUser28600

Guest
Η απάντηση που έλαβα κατά λέξη ήταν
"Από ότι βλέπω τα κτίρια έχουν πουληθεί, δεν έχουν εξαφανιστεί και αυτό έχει γίνει από συνηθισμένη σύνδεση που χρησιμοποιείτε για το λογαριασμό σας"
Άρα είναι από IP μέσα στο range του provider. Άρα είναι σα να το έκανα εγώ. Το θέμα όμως είναι ότι στο δίκτυο εδώ, στον Η/Υ αυτόν έχω πρόσβαση μόνο εγώ.

Επίσης δε μπορώ να αλλάξω κωδικό καθώς η παραβίαση ήταν κάτι που σκέφτηκα. Στα log file που μου δείξατε φαίνεται επιτυχής η αλλαγή. Στο παιχνίδι επίσης εμφανίζεται το μήνυμα ότι έγινε η αλλαγή. Συνδέομαι με τον νέο κωδικό μία φορά και μετά το παιχνίδι με επαναφέρει μόνο του στον παλιό κωδικό. Υπάρχει τρόπος να ελεχθούν τα hashes των κωδικών που βάζω? Διαφορετικά αλλάξτε μου εσείς τον κωδικό και δοκιμάστε να μπείτε μετά από λίγο και απλά κοινοποιήστε τον μου στο mail

Πως γίνεται όλα να είναι επιτυχή στα log και να έχω προβλήματα? Δεν έχω κανένα σκοπό να βγάλω σφάλμα στο παιχνίδι πάντως με το ζόρι.
Υπάρχει τέλος τρόπος να ζητήσω να διαγραφεί ο λογαριασμός μου?
 

DeletedUser410

Guest
[vam]Η απάντηση αναφέρει πως απλά η πώληση των κτιρίων έγινε από κάποια σύνδεση που χρησιμοποιείτε συχνά εσείς. Μπορεί να είναι οποιαδήποτε. Αν υπάρχει παραβίαση δεν μπορεί να γίνει κάτι. Για τα υπόλοιπα κάντε αίτηση υποστήριξης.

Τέλος οι λογαριασμοί διαγράφονται μετά από κάποιες ημέρες πλήρους αδράνειας.[/vam]
 

DeletedUser

Guest
καλησπερα....μου εχει παρουσιαστει ενα θεμα τωρα τελευταια...κανω τελειοποιησεις/παροτρυνσεις κλπ και δεν περνω κανενα κομματι εδω και 2-3 βδομαδες ενω πριν κανα μηνα επερνα τη μερα 3-4 κομματια,και οι παιχτες που εχω στους φιλους μου ειναι ατομα που βαζουν σιγουρα ποντους σε κτιρια γιατι τους βρηκα απο ερευνα σε κτιρια.....δεν ειναι λογικο,δεν νομιζω ξαφνικα ολοι οι παιχτες να σταματησαν να βαζουν ποντους σε κτιρια,τι ειναι,συνεννοημενοι μεταξυ τους???παρακαλω τσεκαρε τε το αν μπορειτε....ευχαριστω!!
 

DeletedUser1092

Guest
από εχθές δεν μπορώ να συνδεθώ. μόλις πατήσω τη σύνδεση (αφού έχουν μπει οι κωδικοί) μου βγάζει μαύρη οθόνη. Όσο και να περιμένω δεν γίνετε τπτ. δεν βγαζει τη μπάρα φόρτωσης
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
από εχθές δεν μπορώ να συνδεθώ. μόλις πατήσω τη σύνδεση (αφού έχουν μπει οι κωδικοί) μου βγάζει μαύρη οθόνη. Όσο και να περιμένω δεν γίνετε τπτ. δεν βγαζει τη μπάρα φόρτωσης

[iris] κάντε αίτηση υποστήριξης (αν δεν έχετε κάνει) να το ελέγξουμε [/iris]
 

DeletedUser

Guest
Γεια σας.
Έχω προβλήματα σύνδεσης εδώ και μια εβδομάδα. Δεν μου αναγνωρίζει ποτέ το password και πατάω υπενθύμιση, για να μου e-mail το σύστημα. Στην αρχή μου έστελνε κανονικά και έμπαινα αλλάζοντας κωδικό. Κάποια στιγμή παρατήρησα ότι ο κόσμος Arvahall ήταν πειραγμένος. Είχαν μεταφερθεί κτίρια αλλού, κάποια έλειπαν και είχαν προστεθεί κάποια νέα που δεν τα είχα βάλει εγώ. (Ούτε μπορώ να συνδεθώ και στους άλλους 2 κόσμους).

Από την επόμενη φορά και μέχρι σήμερα, το σύστημα έπαψε να μου στέλνει e-mail για αλλαγή κωδικού.

Καθάρισα τα cookies και την μνήμη cache του browser. Δοκίμασα με άλλον browser και με 2 άλλους υπολογιστές. Ούτε μπορώ να κάνω "Αίτηση Υποστήριξης" γιατί και το password δεν μου αναγνωρίζει πάλι και δεν μου στέλνει τίποτα στο e-mail.

Επιπλέον γράφτηκα σήμερα εδώ στο φόρουμ σήμερα το πρωί, δημοσίευσα το πρόβλημα και τώρα που πήγα να ξαναμπώ δεν με αναγνώριζε. Αναγκαστικά ξαναγράφτηκα από την αρχή. Παίζω και τους 3 κόσμους από τον Απρίλιο. Έχω φτάσει στον Ύστερο Μεσαίωνα,

Τελικά που μπορώ να απευθυνθώ για να λυθούν τα προβλήματα; Το username είναι το test123
 

DeletedUser

Guest
Έκανα με αυτό το Username αίτημα υποστήριξης. Αργεί να απαντηθεί συνήθως;

Στο τέλος θα διαγραφεί ο λογαριασμός test123 λόγω αδράνειας.
 

DeletedUser

Guest
Από την Υποστήριξη έλαβα στις 16-9-2013 το εξής μήνυμα και έκτοτε αναμένω:

Γεια σας pektis123,

Θα σας δοθεί απάντηση στην πρώτη σας αίτηση.

Δεν χρειάζεται να ανοίγετε μία στον κάθε κόσμο.

-----
Ήταν χαρά μας που επικοινωνήσατε μαζί μας. Αν καλύψαμε το ερώτημα σας παρακαλούμε να μην απαντήσετε ξανά σε αυτό το αίτημα. Θα είμαστε πάντα στην διάθεση σας για κάθε νέα σας απορία.

με εκτίμηση,
immortal
Support Team
 

DeletedUser

Guest
Οκ, τακτοποιήθηκε το πρόβλημα και συνδέθηκα.
 

DeletedUser27591

Guest
καλησπερα σας.εδω και 5 μερες δεν μπορω να μπω στον κοσμο arvahall!!!τι προβλημα υπαρχει?ευχαριστω.
 

mtzounis3

Νέο Μέλος
Δεν μου έχουν επιστραφεί οι εμπορικές σχέσεις μετά από αποτυχημένη προσφορά στον παλαιοπώλη.
 
Κορυφή