Τεχνικά προβλήματα Κόσμου Arvahall

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser5
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser21

Guest
[yio]Δεν έχει κανένας πρόθεση να σε "δουλέψει", ούτε εσένα αλλά ούτε και κάποιον άλλο παίκτη. Όλη η Ομάδα Διαχείρισης έχει την πρόθεση να σε βοηθήσει όμως ζητάς να κάνουμε ενέργειες που δεν είναι στο δικό μας χέρι.

Όπως έχουμε πει και σε άλλες αντίστοιχες περιπτώσεις το μόνο που μπορούμε να κάνουμε είναι να αναφέρουμε το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις στους Τεχνικούς της Εταιρείας και αυτοί με τη σειρά τους να το διορθώσουν το συντομότερο δυνατόν.

Με το να μας βρίζεις το μόνο που μπορείς να καταφέρεις είναι να μας ωθήσεις να σε αποκλείσουμε για δεύτερη φορά από το Φόρουμ. Έχεις μόλις 4 μηνύματα και επιδιώκεις να αποκλειστείς για 2η φορά, μ' αυτόν τον τρόπο προσβάλεις τους συμπαίκτες σου που τηρούν τους Κανόνες επικοινωνίας του Κεντρικού Φόρουμ της κοινότητάς μας.

Όσο για τις τελευταίες σου παρατηρήσεις για τους συμπαίκτες σου, να είσαι βέβαιος ότι στο σύνολό τους δεν πράτουν όπως πιστεύεις, ένας "καμένος" παίκτης, μπορεί να γίνει καλός αλλά δε μπορεί να έχει μεγάλη διάρκεια σε τέτοιου είδους παιχνίδια, οι περισσότεροι παίκτες παίζουν για να σκοτώσουν λίγο από τον ελεύθερο χρόνο τους και όχι για να χάσουν όλη την ημέρα τους μπροστά σε μία οθόνη. Αν εσύ παίζεις διαφορετικά θα πρέπει να το αξιολογήσεις για σένα και για κανέναν άλλο.[/yio]
 

DeletedUser

Guest
τι γίνετε με τους πόντους θα επιστραφούν?
πρέπει να ξέρουμε τι να κάνουμε.
το τουρνουά θα τελειώσει.
να ξαναχτηπίσω στον πήργο ? να χτηπίσω αλλού ? πρέπει να υπολογίσο τις μάχες που μου απομένουν και τους πόντους μου.
δώστε μας μια απάντηση!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] όπως είπα και στη σχετική ανακοίνωση
όλοι οι πόντοι μάχης μεταξύ 1:00 - 3:00 gmt+2 και την επανεκίννηση (7:30 gmt+2) (ξημερώματα δευτέρας) δε μπορούν να μετρηθούν και χάνονται. (αυτό δε μπορούμε να το διορθώσουμε).

για τα υπόλοιπα περιμένουμε από τους τεχνικούς μας ενημέρωση, οι οποίοι δουλεύουν πάνω σε αυτό το θέμα από χθες που παρουσιάστηκε η δυσλειτουργία του σέρβερ[/iris]
 

DeletedUser

Guest
Exo provlima me tin kataskevi dromon. Eno mou pairnei kanonika tous porous meta mou petaei mhnyma gia esoteriko sfalma,.patao refresh kai o dromos den einai xtismenos alla oi poroi leipoun kanonika!!!

[vam]Καλησπέρα.

Προειδοποίηση για χρήση greeklish... απαγορεύεται η χρήση greeklish στο φόρουμ σύμφωνα με τον παρακάτω κανόνα....[/vam]

1. Μόνο Ελληνικά

1.α. Greeklish
Στο forum απαγορεύονται τα Greeklish. Η τιμωρία για χρήστες που γράφουν με Greeklish είναι infraction 5 πόντων για κάθε μήνυμα ή απάντηση σε Greeklish. Αυτό σημαίνει ότι μετά από 6 μηνύματα ή απαντήσεις με Greeklish επέρχεται αυτόματα αποκλεισμός για 1 μήνα. Απαγορεύονται οι αιτήσεις υποστήριξης γραμμένες με λατινικούς χαρακτήρες (Greeklish) και τέτοιες δεν θα απαντιούνται.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser410

Guest
[vam]Υπάρχει πρόβλημα σε ένα σετ δρόμων... οι τεχνικοί είναι ενήμεροι και προσπαθούν να το διορθώσουν...

Επίσης ελέγξτε αν κάνατε αναβάθμιση των δρόμων ή χτίζατε νέους...[/vam]
 

DeletedUser12816

Guest
καλησπερα θελω να ρωτησω γιατι δεν μπορω να στηλω μηνημα σε σηντεχνια
 

DeletedUser410

Guest
[vam]Μπορείτε να γίνετε ποιο συγκεκριμένος;[/vam]
 

DeletedUser544

Guest
Γεια χαρά...
Από χθες δεν μου ανοίγει καθόλου ο χάρτης ηπείρων. Μόλις προσπαθώ να μπω παίρνω το εξής μήνυμα: "Λύπουμαστε παρουσιάστηκε ένα εσωτερικό σφάλμα" και αμέσως γίνεται επανεκκίνηση. Έχω δοκιμάσει με τρεις διαφορετικούς browsers (explorer, mozila, chrome) αλλά δε γίνεται τίποτα...
 

DeletedUser410

Guest
[vam]Δεν σας ανοίγει μόνο τον χάρτη ηπείρου; Δηλαδή αν επισκεφθείτε άλλη πόλη ανοίγει κανονικά;[/vam]
 

DeletedUser544

Guest
[vam]Δεν σας ανοίγει μόνο τον χάρτη ηπείρου; Δηλαδή αν επισκεφθείτε άλλη πόλη ανοίγει κανονικά;[/vam]

Αν εννοείτε πόλεις γειτόνων και συμμάχων, μου ανοίγουν κανονικά. Μπορώ να μπω σε όλες τις πόλεις αλλά δεν μπορώ να μπω στο χάρτη όπου γίνονται οι αποστολές και οι διεκδικήσεις εδαφών (χάρτης ηπείρων).
Το ίδιο πρόβλημα έχει εντοπιστεί και σε άλλο σύμμαχό μου...
 

DeletedUser1426

Guest
ακριβως το ιδιο προβλημα εχω κι εγω εδω και 3 μερες μαλιστα .
δεν ανοιγει μονο - ΜΟΝΟ - ο χαρτης της ηπειρου , οι υπολοιπες λειτουργιες γινονται κανονικα επισκεψεις λεηλασιες , πολεμοι εναντιον γειτονων κτλ κι επειδη παιζω και στους δυο κοσμους ΜΟΝΟ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ARVAHALL συμβαινει το συγκεκριμενο να μην ανοιγει ο χαρτης - στον αλλο κοσμο ανοιγει κανονικα .
δοκιμασα και αλλους browser και τιποτε
 

leontari

Νέο Μέλος
Αντιμετωπίζω κι εγώ αδυναμία πρόσβασης στον χάρτη εδώ και 3-4 ημέρες, νομίζω αμέσως μετά την αναβάθμιση...

Έχω κάνει και σχετική αίτηση αναφέροντας το πρόβλημα αφού δοκίμασα με διάφορους browsers...μάλιστα το αξιοπερίεργο στην περίπτωσή μου είναι ότι δεν ανοίγει ο χάρτης σε κανέναν από τους 2 υπολογιστές που χρησιμοποιώ για την σύνδεσή μου στο παιχνίδι-της εργασίας μου και του σπιτιού...
 

DeletedUser410

Guest
[vam]Ευχαριστούμε για την ενημέρωση το πρόβλημα έχει προκύψει μάλλον λόγο της αναβάθμισης και θα διορθωθεί σύντομα![/vam]
 

DeletedUser544

Guest
Ξέρουμε πόσο "σύντομα" είναι το σύντομα;
Είμαστε στην 4η μέρα αυτή τη στιγμή και χάνουμε αποστολές και περιοχές με high bonus που αδιαφορήσαμε να πάρουμε αλλά τώρα είναι απαραίτητες για την κατασκευή μεγάλων κτηρίων...
Από τη στιγμή που το πρόβλημα δεν το έχουν όλοι, εμείς οι λίγοι θεωρώ πως "αδικούμαστε" στην παρούσα φάση.

Ευχαριστώ και συγγνώμη για την επιμονή αλλά πραγματικά είναι αρκετά απογοητευτική αυτή η καθυστέρηση.
 

DeletedUser1426

Guest
ειμαστε η στην πεμπτη η στην εκτη μερα αδυναμιας ανοιγματος του χαρτη , και φυσικα εκτος του οτι καθυστερουμε στην αναπτυξη κατα περιεργο τροπο ουτε ενα σχεδιο δεν πεταει παρολες τις παροτρυνσεις τελειοποιησεις .
κατανοητο οτι μεσολαβησε σαββατοκυριακο αλλα κι η θεση ανισονομιας ειναι δυσκολη
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] φαίνεται ότι το πρόβλημα είναι μεμονωμένο.
παρακαλώ κάντε αίτηση υποστήριξης (όσοι δεν έχετε κάνει) για να ελέγξουμε στους λογαριασμούς σας αυτή τη δυσλειτουργία[/iris]
 

DeletedUser1426

Guest
Καλη μερα απο ο πρωι φαινεται .
Μολις εκανα αιτηση υποστηριξης , λεω να δοκιμασω να μπω κι ανοιξε ο χαρτης
ειδαμε το φως λοιπον
 

DeletedUser544

Guest
Το πρόβλημα με τον χάρτη διορθώθηκε και για εμένα.
Ευχαριστώ.
 

DeletedUser26686

Guest
Εχω φτιαξει τον καθεδρικο του Ααχεν. Το κτιριο δινει 50% επιθεση και 50% αμυνα οταν εισαι επιτιθομενος.Ωραια και καλα μεχρι εδω.Οταν μπενω για μαχη ομως οι μοναδες μου περνουν μονο το bonus επιθεσης.Η αμυνα δεν περνει το αναλογο bonus οπως αναφερει το κτιριο
 

DeletedUser

Guest
Kαλησπερα.εδω και μιση ωρα περιπου προσπαθω να συνδεθω στο παιχνιδι και δεν μπορω.
βγαζει μαυρη οθονη.τοσο απλα.
γνωριζει κανεις τι συμβαινει ?
 
Κορυφή