Τι μου προτείνεται;

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29206
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29206

Guest
Έχω ένα πρόβλημα! Νομίζω πως έχω μείνει αρκετά πίσω στις εκτάσεις των διαμαντιών (είμαι ακόμα στα 600 διαμάντια). Έχω κάποιες ευχές στην πόλη μου και βγάζω 50-50 που και που. Επίσης τυχαίνει κάποιες φορές να μου δώσει και στην εκστρατεία της συντεχνίας. Δεν βάζω λεφτά και ούτε πρόκειται! Ωστόσο με αυτά τα λίγα δεν την βγάζω καθαρή. Για να μην τα πολυλογώ το θέμα μου είναι πως να βγάλω περισσότερα διαμάντια. Είναι θέμα τύχης, παραγωγής ή πιστωτικής;
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
χα χα χα χα χα χα Σιγουρα πιστωτικης...ααλλα μην το κανεις..απλα μαζευε απο ευχες ζουγκλα και τυχη στα ηβεντ ...δεν εισαι πολυ πισω στις επεκτασεις αμεσως μετα θα σου ζηταει 800 δ και μετα απο 3 επεκ 1000 διαμ...υπομονη θα σε συμβουλευα να ανεβαζεις επιπεδα στον καινοτομιας και στα μ/κ χαμογελου ωστε να μπορεσεις να αφαιρεσεις σπιτια και κτηρια χαμογελου....Με την καμια μην σκασεις χρημα...οσο κι αν οι επεκτασεις ειναι το σταθερο σημειο του παιχνιδιου...το ιδιο το παιχνιδι δεν αξιζει να σκαμε χρηματα....εχουν αλωστε τα πελατακια να τους τα σκανε..Και Μαριε?? απο τη Ναξο εισαι?? Απο Παρο εγω...μας βρεχει η ιδια θαλασσα ...
 

DeletedUser30097

Guest
χε χε χε, καλό το ερώτημά σου...
1ον Κάνε οικονομία στην προσωπική σου ζωή και χαλάλισε ένα 5ευρω το μήνα ή το δίμηνο για την διασκέδασή σου στο παιχνίδι.
2ον Κάνε αίτηση για να ενταχθείς στην ομάδα διαχείρισης. Τουλάχιστον εσύ γράφεις σωστά ελληνικά!
 

DeletedUser29206

Guest
χε χε χε, καλό το ερώτημά σου...
1ον Κάνε οικονομία στην προσωπική σου ζωή και χαλάλισε ένα 5ευρω το μήνα ή το δίμηνο για την διασκέδασή σου στο παιχνίδι.
2ον Κάνε αίτηση για να ενταχθείς στην ομάδα διαχείρισης. Τουλάχιστον εσύ γράφεις σωστά ελληνικά!
Αίτηση στην ομάδα διαχείρισης; Μάλλον δεν είδες την ηλικία μου... Τι λένε οι κανόνες; Πάνω από 18 για διαχείριση!
 

DeletedUser30097

Guest
Τότε σου απομένει η ...οικονομία! χαχαχα Σωστός, αν και η βιολογική ηλικία δεν συμβαδίζει, υποχρεωτικά, με την πνευματική ωριμότητα. Υπάρχουν όμως και τα νομικά κωλύματα...
 

DeletedUser29206

Guest
χα χα χα χα χα χα Σιγουρα πιστωτικης...ααλλα μην το κανεις..απλα μαζευε απο ευχες ζουγκλα και τυχη στα ηβεντ ...δεν εισαι πολυ πισω στις επεκτασεις αμεσως μετα θα σου ζηταει 800 δ και μετα απο 3 επεκ 1000 διαμ...υπομονη θα σε συμβουλευα να ανεβαζεις επιπεδα στον καινοτομιας και στα μ/κ χαμογελου ωστε να μπορεσεις να αφαιρεσεις σπιτια και κτηρια χαμογελου....Με την καμια μην σκασεις χρημα...οσο κι αν οι επεκτασεις ειναι το σταθερο σημειο του παιχνιδιου...το ιδιο το παιχνιδι δεν αξιζει να σκαμε χρηματα....εχουν αλωστε τα πελατακια να τους τα σκανε..Και Μαριε?? απο τη Ναξο εισαι?? Απο Παρο εγω...μας βρεχει η ιδια θαλασσα ...
Αχ αυτό το Αιγαίο! Περικυκλώνει πολλά νησιά :). Η πόλη μου είναι κάπως ιδιαίτερη! Δεν έχει σπίτια (όπως με συμβούλευες παραπάνω) και οι δρόμοι είναι σωστά τοποθετημένοι. Επίσης προσπαθώ να κτίσω όλα (ακόμη και τα ανούσια) τα μ/κ! Ναι, μπορεί να είναι χαζός ο στόχος αλλά από τότε που το άρχισα δεν έπαψα να το κάνω πράξη!

Ορίστε να καταλάβεις και να μάθεις την πόλη μου:
http://prntscr.com/efp7i6
http://prntscr.com/efp84u
http://prntscr.com/efp8qg
http://prntscr.com/efp9bs

και ακόμα δεν έχει φτάσει εκεί που θέλω να είναι σε θέμα κατασκευής...

Τέλος δεν νομίζω πως χρειάζομαι και περισσότερους κατοίκους! :p http://prntscr.com/efpa9y
 

DeletedUser29206

Guest
Τότε σου απομένει η ...οικονομία! χαχαχα Σωστός, αν και η βιολογική ηλικία δεν συμβαδίζει, υποχρεωτικά, με την πνευματική ωριμότητα. Υπάρχουν όμως και τα νομικά κωλύματα...
Ούτε η οικονομία! Δεν κάνω αγορά διαμαντιών εγώ! Όχι για οικονομικούς λόγους αλλά για θέμα αξίας. Αλλιώς είναι ο λεφτάς και αλλιώς αυτός που τα έκανε με τον κόπο του! Και ας μην το ξέρουν οι άλλοι. Για τον εαυτό μου και μόνο! Δεν παίζω FoE για να το παίζω κάποιος και να κοκορεύομαι. Είναι παιχνίδι που σημαίνει διασκέδαση, ψυχαγωγία. Δεν παίρνεις κύπελλο για την "πρωτιά"
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Μαριε εισαι πολυ μικρος οντως, οπως γραφεις και στο blog σου. Και εμεις οι γηραιοτεροι μελαγχολουμε!! χεχε!! Για διαμαντια δεν εχω να προτεινω κατι δυστυχως καθως μονο απο αποστολες και ευχη εχω παρει και εγω οτι εχω παρει. Απο κει και περα συμφωνω και εγω με την λογικη σου και καλα κανεις να μην νοιαζεσαι για τον ανταγωνισμο. Ενα παιχνιδι ειναι και κυριως πρεπει να παιζουμε για να διασκεδαζουμε και να χαλαρωνουμε!

ΥΓ Γενικα εχεις καλη ορθογραφια και βαζεις και τονους (σε αντιθεση με μενα!!) αλλα στον τιτλο του θεματος την πατησες λιγο! (εμενα δεν με πειραζει αλλα προσεχε μην σε δει κανας φιλολογος σου και πεσει στο τετραμηνο τσεκουρι!)
 

DeletedUser29206

Guest
Μαριε εισαι πολυ μικρος οντως, οπως γραφεις και στο blog σου. Και εμεις οι γηραιοτεροι μελαγχολουμε!! χεχε!! Για διαμαντια δεν εχω να προτεινω κατι δυστυχως καθως μονο απο αποστολες και ευχη εχω παρει και εγω οτι εχω παρει. Απο κει και περα συμφωνω και εγω με την λογικη σου και καλα κανεις να μην νοιαζεσαι για τον ανταγωνισμο. Ενα παιχνιδι ειναι και κυριως πρεπει να παιζουμε για να διασκεδαζουμε και να χαλαρωνουμε!

ΥΓ Γενικα εχεις καλη ορθογραφια και βαζεις και τονους (σε αντιθεση με μενα!!) αλλα στον τιτλο του θεματος την πατησες λιγο! (εμενα δεν με πειραζει αλλα προσεχε μην σε δει κανας φιλολογος σου και πεσει στο τετραμηνο τσεκουρι!)
Ναι το ξέρω! Από την βιασύνη μου το έκανα παθητική αντί για ενεργητική φωνή! :D
 

DeletedUser30097

Guest
Ναι το ξέρω! Από την βιασύνη μου το έκανα παθητική αντί για ενεργητική φωνή! :D
Εδώ στους δρόμους βλέπεις πινακίδες οδικής σήμανσης που γράφουν:
«Η ταχύτητα ελέγχετΕ με ραντάρ»
Σα να πληροφορεί δηλαδή πως ΕΜΕΙΣ θα ελέγχουμε την ταχύτητα με ...ραντάρ!
Φυσικά το σωστό είναι «Η ταχύτητα ελέγχετΑΙ με ραντάρ»
Δηλαδή ΑΥΤΗ, η ταχύτητα, ελέγχεται με ραντάρ.
 

DeletedUser29206

Guest
Εδώ στους δρόμους βλέπεις πινακίδες οδικής σήμανσης που γράφουν:
«Η ταχύτητα ελέγχετΕ με ραντάρ»
Σα να πληροφορεί δηλαδή πως ΕΜΕΙΣ θα ελέγχουμε την ταχύτητα με ...ραντάρ!
Φυσικά το σωστό είναι «Η ταχύτητα ελέγχετΑΙ με ραντάρ»
Δηλαδή ΑΥΤΗ, η ταχύτητα, ελέγχεται με ραντάρ.
Δεν το έχω προσέξει. Αλλά θα έπρεπε γιατί έχω περάσει από οδούς και το έχω δει που το λέει αλλά δεν το θυμάμαι. Ανορθόγραφοι :D. Παίζει να έβγαλαν μόνο το νηπιαγωγείο και αν!
 

DeletedUser29206

Guest
Καλησπερα θα στοιχιματιζα στην κουρτινα ..3 αλλα θα ειναι σαν να κλεβω εκκλησια
Υπαρχει και η δυνατοτητα προσκλησης φιλου
Επειδη δε ποτε δεν ''μασαω'' τα λογια μου
θεωρω οτι αρκετοι με ιδιοκτητα ..χωρια καπως ετσι ξεκινησαν να τα ..κατασκευαζουν
δηλ ουσιαστικα αλλοι τους πρωτοεσπρωξαν στον ευκολο ..παραδρομο
Δυστηχώς ούτε και με πρόσκληση φίλου δεν γίνεται! Δεν έχω και άμα είχα δε θα παίζανε :D
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Έχω ένα πρόβλημα! Νομίζω πως έχω μείνει αρκετά πίσω στις εκτάσεις των διαμαντιών (είμαι ακόμα στα 600 διαμάντια). Έχω κάποιες ευχές στην πόλη μου και βγάζω 50-50 που και που. Επίσης τυχαίνει κάποιες φορές να μου δώσει και στην εκστρατεία της συντεχνίας. Δεν βάζω λεφτά και ούτε πρόκειται! Ωστόσο με αυτά τα λίγα δεν την βγάζω καθαρή. Για να μην τα πολυλογώ το θέμα μου είναι πως να βγάλω περισσότερα διαμάντια. Είναι θέμα τύχης, παραγωγής ή πιστωτικής;
Καλησπερα θα στοιχιματιζα στην κουρτινα ..3 αλλα θα ειναι σαν να κλεβω εκκλησια
Υπαρχει και η δυνατοτητα προσκλησης φιλου
Επειδη δε ποτε δεν ''μασαω'' τα λογια μου
θεωρω οτι αρκετοι με ιδιοκτητα ..χωρια καπως ετσι ξεκινησαν να τα ..κατασκευαζουν
δηλ ''αλλοι'' τους πρωτοεσπρωξαν στον ευκολο ..παραδρομο
ουσιαστικα ..δικαιως θα μπορουσαν να τραγουδησουν το :
Aνοιξαν το παραθυρο να μπει .. δροσια να μπει του Μαη
εμεις γι' αλλου κινησαμε γι' αλλου κι αλλου το ..ΦΟΕ μας πηγε
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Καλησπερα θα στοιχιματιζα στην κουρτινα ..3 αλλα θα ειναι σαν να κλεβω εκκλησια
Υπαρχει και η δυνατοτητα προσκλησης φιλου
Επειδη δε ποτε δεν ''μασαω'' τα λογια μου
θεωρω οτι αρκετοι με ιδιοκτητα ..χωρια καπως ετσι ξεκινησαν να τα ..κατασκευαζουν
δηλ ''αλλοι'' τους πρωτοεσπρωξαν στον ευκολο ..παραδρομο
ουσιαστικα ..δικαιως θα μπορουνσαν να τραγουδησουν το :
Aνοιξαν το παραθυρο να μπει .. δροσια να μπει του Μαη
εμεις γι' αλλου κινησαμε γι' αλλου κι αλλου το ..ΦΟΕ μας πηγε
Ούτε και με πρόσκληση φίλου δεν γίνεται! Δεν έχω και αν είχα δε θα παίζανε :D
 

DeletedUser28412

Guest
Αν έχεις χρόνο και μπορείς να παίξεις σε όλους τους κόσμους θα μαζεύεις διαμάντια από όλους και θα τα ξοδεύεις στο βασικό σου κόσμο. Επίσης προσπάθησε να κάνεις και το 4ο επίπεδο στις εκστρατείες συντεχνίας, δίνει αρκετά διαμάντια εκεί με πιθανότητα 50% στις μεγάλες μάχες. Προσπάθησε να ανεβάσεις το Φροντενάκ σου όσο πιο ψηλά μπορείς για να έχεις καλύτερο μπόνους στις αμοιβές των αποστολών και κατά συνέπεια και στα διαμάντια που δίνουν αυτές. Και φυσικά οι Ευχές, και τώρα και η Κρήνη Νεότητας, θα σου δίνουν που και που. Και κάποιες επαρχίες στο χάρτη σου, προχωρώντας, θα σου δώσουν διαμάντια.
 

DeletedUser29206

Guest
Αν έχεις χρόνο και μπορείς να παίξεις σε όλους τους κόσμους θα μαζεύεις διαμάντια από όλους και θα τα ξοδεύεις στο βασικό σου κόσμο. Επίσης προσπάθησε να κάνεις και το 4ο επίπεδο στις εκστρατείες συντεχνίας, δίνει αρκετά διαμάντια εκεί με πιθανότητα 50% στις μεγάλες μάχες. Προσπάθησε να ανεβάσεις το Φροντενάκ σου όσο πιο ψηλά μπορείς για να έχεις καλύτερο μπόνους στις αμοιβές των αποστολών και κατά συνέπεια και στα διαμάντια που δίνουν αυτές. Και φυσικά οι Ευχές, και τώρα και η Κρήνη Νεότητας, θα σου δίνουν που και που. Και κάποιες επαρχίες στο χάρτη σου, προχωρώντας, θα σου δώσουν διαμάντια.
Ευχαριστώ για την συμβουλή σου! Προσπαθώ να εφαρμόζω ό,τι μπορώ από αυτά.
 
Κορυφή