Υποβολη για διαχειριστης

skylander

Νέο Μέλος
Γιατι χρειαζεται να εισαι ανω των 18 για να γινεις διαχειριστης??
 

finrοd

Banned
Μάλλον για να μπορούν να σου επιβληθούν νομικές κυρώσεις σε περίπτωση που παραβείς τους όρους ή/και παίκτης στραφεί δικαστικώς εναντίον ενεργειών σου, οι οποίες θα κρίνει πως τον θίγουν και τον ζημιώνουν. Μάλλον όμως...
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser

Guest
Νομίζω για να διασφαλίσουν ότι δεν θα χάνει ώρες από (ή με) το διάβασμά του ο διαχειριστής.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θα πρέπει να είσαι ενήλικος και αρκετά ώριμος για να μπορέσεις να διαχειριστείς προσωπικά δεδομένα παικτών.
Τι σημαίνει "διαχείριση" σε αυτή την περίπτωση? Να παραμείνουν κρυφά και να μη διαρρεύσουν σε καμιά περίπτωση έξω από το σύστημα.

Η ωριμότητα σίγουρα δεν έχει να κάνει με την ηλικία, αλλά αν είσαι κάτω των 18 θα χρειαστεί να πάρουμε άδεια από τους γονείς σου και σε οποιαδήποτε παραβίαση των κανόνων περί προστασίας προσωπικών δεδομένων ίσως χρειαστεί να κινηθούμε νομικά εναντίον σου ή/και του γονέα/κηδεμόνα που θα έχει συναινέσει.

Αυτός νομίζω πως είναι και ο πιο σημαντικός λόγος :)
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όταν θα έχουμε ανοιχτό recruitment για spammers θα σε έχουμε υπό την υποψία μας :p
 

skylander

Νέο Μέλος
Θα πρέπει να είσαι ενήλικος και αρκετά ώριμος για να μπορέσεις να διαχειριστείς προσωπικά δεδομένα παικτών.
Τι σημαίνει "διαχείριση" σε αυτή την περίπτωση? Να παραμείνουν κρυφά και να μη διαρρεύσουν σε καμιά περίπτωση έξω από το σύστημα.

Η ωριμότητα σίγουρα δεν έχει να κάνει με την ηλικία, αλλά αν είσαι κάτω των 18 θα χρειαστεί να πάρουμε άδεια από τους γονείς σου και σε οποιαδήποτε παραβίαση των κανόνων περί προστασίας προσωπικών δεδομένων ίσως χρειαστεί να κινηθούμε νομικά εναντίον σου ή/και του γονέα/κηδεμόνα που θα έχει συναινέσει.

Αυτός νομίζω πως είναι και ο πιο σημαντικός λόγος :)
Αρα ουσιαστικα μπορεις με καποιες προηποθεσεις
Ευχαριστω :)
 
Κορυφή