Φθινοπωρινή Εκδήλωση 2017

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ισχυει τελικα ο παλιος κανονας
δηλ μολις πετυχεις το συγκεκριμενο δωρο ξεκλειδωνει (οχι ολα)
και το κατω για πολλαπλες αγορες
προφανως στο βετα ηταν 'η δοκιμαστικα 'η σφαλμα που το διορθωσαν στους κανονικους σερβερς
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Eχω την εντυπωση -τελειωνοντας τον 1ο κυκλο αποστολων- οτι σε καθε επιτυχημμενη αποστολη, δεν δινει και μια μηλια....
Αν θυμαμαι καλα, στις προηγουμενες εκδηλωσεις, εδινε σε καθε αποστολη....
κανω λαθος?
 

DeletedUser29206

Guest
Eχω την εντυπωση -τελειωνοντας τον 1ο κυκλο αποστολων- οτι σε καθε επιτυχημμενη αποστολη, δεν δινει και μια μηλια....
Αν θυμαμαι καλα, στις προηγουμενες εκδηλωσεις, εδινε σε καθε αποστολη....
κανω λαθος?
Εγώ είμαι στην 16 αποστολή από την δεύτερη σειρά αποστολών και έχω πάρει μήλα όλες τις φορές!
 

DeletedUser29206

Guest
Αν ο στόχος σου είναι ο «Ναός της Γνώσης», τότε μάζευε μήλα και περίμενε το πότε θα εμφανιστεί, ως κλειδωμένος, κάτω από το «Καλάθι Αγαθών» ή το «Μεγάλο Καλάθι». Έτσι και τον πετύχεις στο αντίστοιχο καλάθι, τότε θα ξεκλειδωθεί και θα μπορείς να πάρεις όσους θέλεις, καταβάλλοντας το αντίστοιχο αντίτιμο σε μήλα.
Κάτι πολύ σημαντικό: Από ό,τι κατάλαβα δεν πρόκειται να εμφανιστούν τα καθημερινά δώρα ως κλειδωμένα, οπότε μόνο από καλάθια!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Μολις τελειωσα την τελευταια αποστολη του 1ου κυκλου...
πριν την τελεισω, σιγουρευτικα οτι δεν ειχα μηλιες απο φιλους στα περιξ... επισης σιγουρευτικα -μεσω ημερολογιου- οτι δεν μου φυτεψε κανεις καμμια μηλια την ιδια ωρα.....
εκλεισα την τελευταια αποστολη, και συχγρωνως εκλεισε και η κεντρικη του 1ου κυκλου, που δινει το εργοστασιο μηλου...
ΟΥΤΕ 1 ΜΗΛΙΑ!!!!!

Μηπως δινει και σε επιλεγμενους λογαριασμους καθε φορα μηλιες???....:D

https://prnt.sc/ghtsu0
Eδω παντως, αλλα μας λεει...

Εγώ είμαι στην 16 αποστολή από την δεύτερη σειρά αποστολών και έχω πάρει μήλα όλες τις φορές!
Δεν ξερω αν ειχες φροντισει να εισαι σιγουρος οτι δεν ειχες τπτ στα περιξ πριν κλεισεις τις αποστελες, Μαριε....
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Ώπα, άλλο κατάλαβα εγώ. Ναι δεν δίνει μηλιές όπως είπες και δε θυμάμαι αν πήρα και στην πρώτη σειρά αποστολών μηλιά για κάθε ολοκληρωμένη αποστολή.
 

DeletedUser31631

Guest
Κάτι πολύ σημαντικό: Από ό,τι κατάλαβα δεν πρόκειται να εμφανιστούν τα καθημερινά δώρα ως κλειδωμένα, οπότε μόνο από καλάθια!



δηλαδή σήμερα που έβγαλε ως καθημερινό δώρο τον ναό της γνώσης δεν θα τον ξαναβγάλει μέχρι της 28 Σεπτεμβρίου στα κλειδωμένα απο κάτω ??
 

DeletedUser29206

Guest
δηλαδή σήμερα που έβγαλε ως καθημερινό δώρο τον ναό της γνώσης δεν θα τον ξαναβγάλει μέχρι της 28 Σεπτεμβρίου στα κλειδωμένα απο κάτω ??
Το αν θα το ξαναβάλει καθημερινό δώρο δεν το ξέρω. Εγώ πιστεύω πως θα το ξαναβάλει καθημερινό δώρο διότι οι μέρες είναι αρκετές.
Ωστόσο πιστεύω πως τα καθημερινά δώρα δεν μπαίνουν στα κλειδωμένα, έτσι έχω καταλάβει. Όπως βλέπεις έχει μόνο πύργο της φωτιάς και πύργο της νίκης που είναι από τα βασικά δώρα των καλαθιών. Εγώ θα "ορμίσω" σήμερα που έχω 1.200 μήλα από τις αποστολές και άμα μπει ξανά θα ξανά-ορμίσω.
 

DeletedUser30097

Guest
Σχετικά με την αποστολή που έχει ως ζητούμενο την επίτευξη επτά συνεχόμενων νικηφόρων μαχών, έχω να παρατηρήσω το εξής:
Οι συγκρούσεις όπου ο επιτιθέμενος αντιμετωπίζει δύο κύματα στρατού, μετράνε ως μία μάχη στην αποστολή.
Αυτό, κατά τη γνώμη μου, δεν θα έπρεπε να είναι έτσι, διότι ο επιτιθέμενος δίνει ΔΥΟ μάχες και πρέπει να κερδίσει και τις δύο για να είναι ο νικητής της συμπλοκής. Συνεπώς θα έπρεπε να μετράνε δύο μάχες κι όχι μία, για την ικανοποίηση του ζητούμενου της αποστολής.
 

DeletedUser29206

Guest
Αχχχχχχχ, έφαγα τα μούτρα μου σήμερα! Ούτε ένας ναός της γνώσης! Άνοιξα μόνο το δεύτερο καλάθι και είχα 1.300 μήλα! Πάνε τα μήλα!
 

DeletedUser31631

Guest
τι εννοεί οταν λέει 11: Greva Darn: " Ανιχνευστε μια επαρχία ή λύστε 12 GE συναντήσεις" και "Ξοδεψε 10 Forge ποντους" ?
Ανταμοιβή: 35 Μήλα ?

τι ειναι οι 12 GE συναντήσεις?///????
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Σχετικά με την αποστολή που έχει ως ζητούμενο την επίτευξη επτά συνεχόμενων νικηφόρων μαχών, έχω να παρατηρήσω το εξής:
Οι συγκρούσεις όπου ο επιτιθέμενος αντιμετωπίζει δύο κύματα στρατού, μετράνε ως μία μάχη στην αποστολή.
Αυτό, κατά τη γνώμη μου, δεν θα έπρεπε να είναι έτσι, διότι ο επιτιθέμενος δίνει ΔΥΟ μάχες και πρέπει να κερδίσει και τις δύο για να είναι ο νικητής της συμπλοκής. Συνεπώς θα έπρεπε να μετράνε δύο μάχες κι όχι μία, για την ικανοποίηση του ζητούμενου της αποστολής.
Καλησπερα απο την μια εχεις τα ''δικια'' σου
απο την αλλη ομως .. δεν θα ηταν και πολυ σωστο γιατι το δευτερο κυμα συνηθως εχει πιο ευκολο στρατο 'η λιγοτερο
Υπαρχει και η ευκολη λυση
Δεν ζηταει οι μαχες να γινουν σε συγκεκριμενη εποχη 'η σε συγκεγκριμενο ''χαρτη'' ετσι δεν ειναι?
μπορει ανετα να παει καποιος στο χαρτη των ηπειρων των συντεχνειων
βρισκει εναν ελευθερο προσβασιμο τομεα -λεμε τωρα- σε οποια εποχη τον βολευει και τις βγαζει ανετα
εγω στον βετα βρηκα εναν μοναχουλικο στην εποχη του σιδηρου (0% μπονους ο τομεας) εβαλα μια πολιορκια με ..7 κακοποιους και εναν τυμπανιστη
και με ιδιες στρ μοναδες ως επιθεση εβγαλα και τις 7 στο φτερο
 

DeletedUser30097

Guest
απο την αλλη ομως .. δεν θα ηταν και πολυ σωστο γιατι το δευτερο κυμα συνηθως εχει πιο ευκολο στρατο 'η λιγοτερο
Και στην πρώτη μάχη οι αντίπαλες μονάδες υστερούν και αριθμητικά και σε δυναμικότητα. Τι μ' αυτό; Μετράει κανονικά. Συνεπώς δεν μπορώ να δεχθώ ως δίκαιη αιτιολογία, για την προσμέτρηση των δύο μαχών ως μία, το ότι ο στρατός μου υπερτερεί αριθμητικά.
Εξάλλου, αν το δούμε από την άλλη όψη, μετράει ως μία τις δύο μάχες που κάνω με στρατό 8 μονάδων έναντι στρατού, πχ, 12 ή και παραπάνω μονάδων.
 

DeletedUser29206

Guest
Όλοι έχετε τα δίκια σας αλλά μία μάχη είναι μία πλήρης μάχη.
Μάχη είναι:
1) Μάχη με γείτονα (δεν πάει να έχει 2 στρατιώτες με ακόντια...; Είναι μάχη)
2) Μάχη στις εκστρατείες συντεχνίας
3) Πολιορκία στον ΣεΣ
4) Μάχη στον χάρτη της ηπείρου (κατάκτηση ενός τομέα)
Δεν παίζει ρόλο το αν θα είναι μονή ή διπλή και πόσες μονάδες θα έχει.
Μάχες είναι όλα τα παραπάνω και ο καθένας επιλέγει αυτήν που πιστεύει ότι είναι καλύτερη.
Το παιχνίδι έχει ορίσει την μάχη με τα δύο κύματα ως ΜΙΑ (διπλή) μάχη! Αυτό δεν αλλάζει.
Είναι στοιχείο του παιχνιδιού. Για αυτόν τον λόγο ο καθένας μπορεί να επιλέξει ένα από τα παραπάνω.
Εγώ κατά την γνώμη μου είμαι με την άποψη της talamanta γιατί δεν είναι κάτι δύσκολο τουλάχιστον για εμένα.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εν'τουτις στους πυργους τη διπλη μαχη την μετραει για 2....
Αρα, δικαιο εχει ο Γιωργης...
ή ετσι ή αλλιως... δεν γινετε μια ετσι και μια αλλιως...
 

DeletedUser31712

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Φθινοπωρινή Εκδήλωση.
Παρακαλούμε περιορίστε τα σχόλια σας στο περιεχόμενο της εκδήλωσης
Γεια δεν ξερω σημερα τι γινεται εγω οταν πατησα τη βοηθεια αλλων παικτων φυτεψα περιπου 40 μηλιες ενω σε μενα οσοι εχουν πατησει βοηθεια δεν εχει εμφανιστει ουτε μια μηλια υπαρχει υπαρχει καποιο προβλημα!
 

DeletedUser29206

Guest
Γεια δεν ξερω σημερα τι γινεται εγω οταν πατησα τη βοηθεια αλλων παικτων φυτεψα περιπου 40 μηλιες ενω σε μενα οσοι εχουν πατησει βοηθεια δεν εχει εμφανιστει ουτε μια μηλια υπαρχει υπαρχει καποιο προβλημα!
Όχι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αυτό που λες υπάρχει στην ανακοίνωση της εκδήλωσης: εδώ
 

DeletedUser31712

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Φθινοπωρινή Εκδήλωση.
Παρακαλούμε περιορίστε τα σχόλια σας στο περιεχόμενο της εκδήλωσης
Όχι δεν υπάρχει κάποιο πρόβλημα. Αυτό που λες υπάρχει στην ανακοίνωση της εκδήλωσης: εδώ
Οκ ομως τελευταια φορα που φυτεψε καποιος παικτης ηταν χθες 10΄01 μ.μ απο τοτε εχουν κανει 45 βοηθειες και δεν εχει φυτεψει ουτε 1 μηλια ειναι σωστο αυτο
 

DeletedUser29206

Guest
Οκ ομως τελευταια φορα που φυτεψε καποιος παικτης ηταν χθες 10΄01 μ.μ απο τοτε εχουν κανει 45 βοηθειες και δεν εχει φυτεψει ουτε 1 μηλια ειναι σωστο αυτο
Είναι και θέμα τύχης γιατί είναι και θέμα πιθανότητας. Αν θυμάσαι καλά όταν βοηθάς δεν φυτεύεις πάντα μηλιά, το ίδιο συμβαίνει και με του άλλους που σε βοηθάνε. Πρέπει να είσαι πολύ άτυχος!
 
Κορυφή