Φθινοπωρινή Εκδήλωση 2017

DeletedUser31712

Guest
Είναι και θέμα τύχης γιατί είναι και θέμα πιθανότητας. Αν θυμάσαι καλά όταν βοηθάς δεν φυτεύεις πάντα μηλιά, το ίδιο συμβαίνει και με του άλλους που σε βοηθάνε. Πρέπει να είσαι πολύ άτυχος!
Ε
Ευχαριστω παντος!
 

DeletedUser30097

Guest
Εν'τουτις στους πυργους τη διπλη μαχη την μετραει για 2....
Αρα, δικαιο εχει ο Γιωργης...
ή ετσι ή αλλιως... δεν γινετε μια ετσι και μια αλλιως...
Με προσπέρασες στη ...στροφή! :)
Αυτόν τον ...άσσο τον είχα κρατημένο στο μανίκι για όποιον υποστήριζε πρώτος, έτυχε να 'ναι ο Μάριος, ότι τα δύο κύματα ενός στρατού μετράνε ώς ΜΙΑ μάχη. ;)
Δεν ισχύει λοιπόν αυτό και γίνεται προφανές από τον λόγο που ανέφερε ο Δίο....
Τα δύο κύματα ενός στρατού μετράνε ως δύο μάχες. Η αναμέτρηση είναι ΜΙΑ, αποτελούμενη από ΔΥΟ μάχες.
Συνεπώς εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι κακώς δε μετράνε ως ξεχωριστές αυτές οι μάχες στην ολοκλήρωση των ζητούμενων των αποστολών της φθινοπωρινής εκδήλωσης.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Εν'τουτις στους πυργους τη διπλη μαχη την μετραει για 2....
Αρα, δικαιο εχει ο Γιωργης...
ή ετσι ή αλλιως... δεν γινετε μια ετσι και μια αλλιως...

Με προσπέρασες στη ...στροφή! :)
Αυτόν τον ...άσσο τον είχα κρατημένο στο μανίκι για όποιον υποστήριζε πρώτος, έτυχε να 'ναι ο Μάριος, ότι τα δύο κύματα ενός στρατού μετράνε ώς ΜΙΑ μάχη. ;)
Δεν ισχύει λοιπόν αυτό και γίνεται προφανές από τον λόγο που ανέφερε ο Δίο....
Τα δύο κύματα ενός στρατού μετράνε ως δύο μάχες. Η αναμέτρηση είναι ΜΙΑ, αποτελούμενη από ΔΥΟ μάχες.
Συνεπώς εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι κακώς δε μετράνε ως ξεχωριστές αυτές οι μάχες στην ολοκλήρωση των ζητούμενων των αποστολών της φθινοπωρινής εκδήλωσης.

Αχ αχ που πατε ξυπολητα στα αγκαθια αδελφια μου ?
Αφου το ξερετε καλα οχι 1 ασσο αλλα και τους 4 ασσους να εχετε
παλι η μαντα θα ..βρει να βγαλει ... 5 ασσους μεσα στο μανικι της ναι ναι τυχαια παντα
Καλως μετρανε στους πυργους
Γιατι στους πυργους της εκαστοτης γειτονιας οι παιχτες ειναι στην ιδια εποχες 'η σε κοντινες εποχες
αρα πανω κατω και στον χαρτης των ηπειρων οι τομεις εχουν τις ιδιες αριθμητικα δυνατοτητες στρατου
Εδω εχουμε να κανουμε με αποστολες κοινες σε ολους τους παιχτες ανεξαρτητου εποχης
θα πρεπει οι δυνατοτητες για την ολοκληρωση τους να ειναι ''ισοτιμες/ισοποσες''
Υπαρχουν οι παιχτες μεγαλυτερων εποχων οπου οι τομεις εχουν 2 κυματα
οι οποιοι σιγουρα εχουν ...κτισει ολα τα επιθετικα και μαλλον δεν τα εχουν στα πρωτα επιπεδα
Ομως υπαρχουν και οι παιχτες μικροτερων εποχων που οι τομεις τους εχουν 1 κυμα
δεν τους φτανει δηλ που εχουν το - των μικρων 'η των καθολου επιθετικων ΜΚ
θα πρεπει να ανοιγουν με συνεχομενες νικες 7 τομεις
ενω οι αλλοι τους μισους ?
Αυτο εμεις - δηλ η ταλα η μαντα και ο πουπουλενιος - δεν το ''λεμε'' δικαιο
 

DeletedUser30097

Guest
θα πρεπει να ανοιγουν με συνεχομενες νικες 7 τομεις
ενω οι αλλοι τους μισους ?
Υπάρχουν συγκρούσεις που ολοκληρώνονται με δύο μάχες και στην Εκστρατεία συντεχνίας.
Υπαρχουν οι παιχτες μεγαλυτερων εποχων οπου οι τομεις εχουν 2 κυματα
οι οποιοι σιγουρα εχουν ...κτισει ολα τα επιθετικα και μαλλον δεν τα εχουν στα πρωτα επιπεδα
Ομως υπαρχουν και οι παιχτες μικροτερων εποχων που οι τομεις τους εχουν 1 κυμα
δεν τους φτανει δηλ που εχουν το - των μικρων 'η των καθολου επιθετικων ΜΚ
Είτε μία σύγκρουση με δύο μάχες είτε σύγκρουση που ολοκληρώνεται με μία μάχη η ενίσχυση δυναμικότητας των στρατιωτικών μονάδων δεν αλλάζει. Επομένως αυτό δεν έχει καμμία σχέση με το θέμα.

Ας μη μπερδεύομαστε. Το ζητούμενο είναι η ολοκλήρωση συγκεκριμένων αριθμού μαχών.
Σε παίκτη που δίνει δύο μάχες για να επιτύχει νίκη σε μία σύγκρουση, πρέπει, κατά τη γνώμη μου, να μετρήσουν και οι δύο μάχες.
 

DeletedUser31631

Guest
τι εννοεί οταν λέει 14: Greva Darn: " Ανιχνευσε μια επαρχία Ή ολοκληρωστε το πρώτο επιπεδο δυσκολίας στην Guild Expedition" και " Ξοδεψε 15 Forge ποντους " ?

που ειναι η Guild Expedition???
 

DeletedUser29206

Guest
Με προσπέρασες στη ...στροφή! :)
Αυτόν τον ...άσσο τον είχα κρατημένο στο μανίκι για όποιον υποστήριζε πρώτος, έτυχε να 'ναι ο Μάριος, ότι τα δύο κύματα ενός στρατού μετράνε ώς ΜΙΑ μάχη. ;)
Δεν ισχύει λοιπόν αυτό και γίνεται προφανές από τον λόγο που ανέφερε ο Δίο....
Τα δύο κύματα ενός στρατού μετράνε ως δύο μάχες. Η αναμέτρηση είναι ΜΙΑ, αποτελούμενη από ΔΥΟ μάχες.
Συνεπώς εξακολουθώ να υποστηρίζω ότι κακώς δε μετράνε ως ξεχωριστές αυτές οι μάχες στην ολοκλήρωση των ζητούμενων των αποστολών της φθινοπωρινής εκδήλωσης.
Δεν παίζει ρόλο ο πύργος!
Γιατί όταν νίκησα το πρώτο κύμα και πήγα στο δεύτερο και πάτησα υποχώρηση δεν μου μέτρησε ως μία νίκη στις κερδισμένες μάχες στην παγκόσμια κατάταξη; Γιατί όταν νίκησα την διπλή μάχη μου την μέτρησε ως μία νίκη στις κερδισμένες μάχες στην παγκόσμια κατάταξη; Αυτό ήταν το μπαλαντέρ μου! Α! Και είμαι στην τελική ευθεία, δεν πιστεύω να παιχτεί κανένα κολπάκι... :rolleyes:
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31631

Guest
Το αν θα το ξαναβάλει καθημερινό δώρο δεν το ξέρω. Εγώ πιστεύω πως θα το ξαναβάλει καθημερινό δώρο διότι οι μέρες είναι αρκετές.
Ωστόσο πιστεύω πως τα καθημερινά δώρα δεν μπαίνουν στα κλειδωμένα, έτσι έχω καταλάβει. Όπως βλέπεις έχει μόνο πύργο της φωτιάς και πύργο της νίκης που είναι από τα βασικά δώρα των καλαθιών. Εγώ θα "ορμίσω" σήμερα που έχω 1.200 μήλα από τις αποστολές και άμα μπει ξανά θα ξανά-ορμίσω.


καποοι στην συντεχνία μου λενε οτι περσι μπορουσες να παρεις εκτος απο τα καθημερινα και απο τα κλειδωμεα τον ναο της γνωσης ---ετσι ηταν περσι γιατι εγω παιζω το παιχνιδι 8 μηνες???////??????
 

DeletedUser29206

Guest
καποοι στην συντεχνία μου λενε οτι περσι μπορουσες να παρεις εκτος απο τα καθημερινα και απο τα κλειδωμεα τον ναο της γνωσης ---ετσι ηταν περσι γιατι εγω παιζω το παιχνιδι 8 μηνες???////??????
Ναι! Τι γινόταν πέρυσι, θα σου πω:
Με τα μήλα που είχες συλλέξει είχες τη δυνατότητα να ανοίξεις Καλάθια - αυτά είχαν μέσα έναν αριθμό διάφορων βραβείων που μπορούσες να κερδίσεις! Υπήρχε επίσης ένα ιδιαίτερο ημερήσιο βραβείο και τα Καλάθια είχαν μια συγκεκριμένη πιθανότητα για να το κερδίσεις. Επιπλέον, υπήρχαν καθημερινά δύο κλειδωμένα βραβεία - ένα για κάθε Καλάθι. Αν κέρδιζες αυτό το βραβείο σε ένα Καλάθι, θα ξεκλειδώσεις την ικανότητα να το πάρεις απευθείας με μήλα όσες φορές θέλεις!
 

DeletedUser31631

Guest
Mario Touloupis εσύ από που έμαθες ότι τα καθημερινά δώρα δεν μπαίνουν στα κλειδωμένα?---από που ενημερώνεσαι?? ---εγώ ρώτησα στο support του forge και μου είπε ότι θα το βγάλει στα κλειδωμένα ----δεν ξέρω τι να κάνω να κρατήσω τα μηλα που εχω και να περιμένω άμα τα βγάλει στα κλειδωμένα ή να τα ξοδέψω πιο μπροστά άμα το βγάλει στα καθημερινά ?? δεν ξερω τι ισχύει ?
 

DeletedUser29206

Guest
Mario Touloupis εσύ από που έμαθες ότι τα καθημερινά δώρα δεν μπαίνουν στα κλειδωμένα?---από που ενημερώνεσαι?? ---εγώ ρώτησα στο support του forge και μου είπε ότι θα το βγάλει στα κλειδωμένα ----δεν ξέρω τι να κάνω να κρατήσω τα μηλα που εχω και να περιμένω άμα τα βγάλει στα κλειδωμένα ή να τα ξοδέψω πιο μπροστά άμα το βγάλει στα καθημερινά ?? δεν ξερω τι ισχύει ?
Αφού σε ενημέρωσαν έτσι φυσικά και να τους ακούσεις! Εγώ δεν το είπα και με πολύ σιγουριά και για αυτό είπα "Απ' ό,τι κατάλαβα". Αυτό το διατύπωσα μόνος μου γιατί ακόμα και τώρα αυτό γίνεται! Μια συμβουλή όμως: Αν περάσουν καμιά δεκαριά μέρες και βλέπεις ότι δεν γίνεται καμιά αλλαγή και εξακολουθείς να χάνεις κάποια δώρα που ήθελες να τα πάρεις, τότε δοκίμασε κατευθείαν στα επόμενα!
 

DeletedUser31766

Guest
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Φθινοπωρινή Εκδήλωση.
Παρακαλούμε περιορίστε τα σχόλια σας στο περιεχόμενο της εκδήλωσγεια
γεια σας>>>πως κανω ερευνα μιας τεχνολογιας..????
 

DeletedUser31631

Guest
18: Greva Darn: "Κερδίστε 10 μάχες Ή δώστε 100 αγαθά από την τρέχουσα εποχή σας στο θησαυροφυλάκιο της συντεχνιας " και "ολοκληρωσε οποιαδήποτε άλλη αναζήτηση" ?


τι εννοει ολοκληρωσε οποιαδήποτε άλλη αναζήτηση" ?
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
18: Greva Darn: "Κερδίστε 10 μάχες Ή δώστε 100 αγαθά από την τρέχουσα εποχή σας στο θησαυροφυλάκιο της συντεχνιας " και "ολοκληρωσε οποιαδήποτε άλλη αναζήτηση" ?


τι εννοει ολοκληρωσε οποιαδήποτε άλλη αναζήτηση" ?

Ειναι λιγο μπερδεμα η μεταφραση καμια φορα. εννοει αποστολη αλλη (quest) δηλ στα αλλα παραθυρα ή επαναλαμβανομενες ή σεναριου.
 

DeletedUser31103

Guest
καλησπερα και καλη εβδομαδαθα ηθελα να ρωτησω εκτος απ τις μηλιες που μαζευουμε γυρω γυρω απ την πολη μας ειχαν ανεφερει και για καποιες ενεργεις που θα γινονται και θα κερδιζουμε καποια ειδικα δωρα...
1. θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει?
2. πρεπει να κανουμε κατι για να εμφανιστει π.χ να χαλασουμε καποια μηλα ή να γεμισει η πρωτη μπαρα του χυμου?
3. αν αυτο εμφανιστει θα φυγει αν δεν το μαζεψουμε εγκαιρως?
και 4. ποσες πιθονητες εχουμε για να εμφανιστει ή να μην εμφανιστει καθολου καθ ολη την διαρκεια της εκδηλωσης..
θα περιμενω απαντηση σας!σας ευχαριστω για τον χρονο σας!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
[QUOαTE="ναπολέων, post: 36943, member: 31103"]καλησπερα και καλη εβδομαδαθα ηθελα να ρωτησω εκτος απ τις μηλιες που μαζευουμε γυρω γυρω απ την πολη μας ειχαν ανεφερει και για καποιες ενεργεις που θα γινονται και θα κερδιζουμε καποια ειδικα δωρα...
1. θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει?
2. πρεπει να κανουμε κατι για να εμφανιστει π.χ να χαλασουμε καποια μηλα ή να γεμισει η πρωτη μπαρα του χυμου?
3. αν αυτο εμφανιστει θα φυγει αν δεν το μαζεψουμε εγκαιρως?
και 4. ποσες πιθονητες εχουμε για να εμφανιστει ή να μην εμφανιστει καθολου καθ ολη την διαρκεια της εκδηλωσης..
θα περιμενω απαντηση σας!σας ευχαριστω για τον χρονο σας![/QUOTE]

Καλησπερα καταρχας εκτος απο τα μηλα που βρισκετε εκτος πολης
μηλα κερδιζετε και απο τις αποστολες της εκδηλωσης
http://prntscr.com/gjwbeu

Εαν ανοιξετε το παραθυρο στο πανω μερος
http://prntscr.com/gjw3cp
βρισκεστε στην αγορα των δωρων
δηλ ξοδευοντας τα μηλα ανοιγετε τα καλαθια= πετυχαινετε ενα απο τα δωρα που περιεχει
https://prnt.sc/gjw46f

κοκκινο βελος = εχτρα δωρο
μεσα στα καλαθια υπαρχουν διαφορα δωρα
ολα ειναι καθε μερα τα ιδια πλην απο ενα -εχτρα δωρο- αυτο αλλαζει

αναφερονται και τα ποσοστα ''τυχης'' του καθενος
κανοντας δεξι κλικ πανω στο καλαθι βλεπετε τι δωρα εχει και τα ποσοστα τους
http://prntscr.com/gjwh9v

Τωρα καθε μερα υπαρχουν και τα κλειδωμενα δωρα -κιτρινα βελη- δηλ εαν τα πετυχεις μεσα στα αντιστοιχα μπαουλα
μπορεις να τα αγοραζεις με μηλα χωρις να πρεπει να τα ''πετυχεις'' στα μπαουλα
Τελος υπαρχει και το πρασινο βελος
αναλογα με το συνολο των μηλων που ξοδευεις για το ανοιγμα των μπαουλων
γεμιζει η μπαρα αυτοματα μολις συμπληρωθει ο απαιτουμενος αριθμος μηλων τοτε κερδιζεις αυτοματα το κιτ αναβαθμισης του εργοστασιου μηλων
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser31103

Guest
[QUOαTE="ναπολέων, post: 36943, member: 31103"]καλησπερα και καλη εβδομαδαθα ηθελα να ρωτησω εκτος απ τις μηλιες που μαζευουμε γυρω γυρω απ την πολη μας ειχαν ανεφερει και για καποιες ενεργεις που θα γινονται και θα κερδιζουμε καποια ειδικα δωρα...
1. θα ηθελα να ρωτησω αν ισχυει?
2. πρεπει να κανουμε κατι για να εμφανιστει π.χ να χαλασουμε καποια μηλα ή να γεμισει η πρωτη μπαρα του χυμου?
3. αν αυτο εμφανιστει θα φυγει αν δεν το μαζεψουμε εγκαιρως?
και 4. ποσες πιθονητες εχουμε για να εμφανιστει ή να μην εμφανιστει καθολου καθ ολη την διαρκεια της εκδηλωσης..
θα περιμενω απαντηση σας!σας ευχαριστω για τον χρονο σας!

Καλησπερα καταρχας εκτος απο τα μηλα που βρισκετε εκτος πολης
μηλα κερδιζετε και απο τις αποστολες της εκδηλωσης
http://prntscr.com/gjwbeu

τωρα εαν ανοιξετε το παραθυρο στο πανω μερος
http://prntscr.com/gjw3cp
βρισκεστε στην αγορα των δωρων
δηλ ξοδευοντας τα μηλα ανοιγετε τα καλαθια
https://prnt.sc/gjw46f
κοκκινο βελος εχτρα δωρο
μεσα στα καλαθια υπαρχουν δωρα ολα ειναι καθε μερα τα ιδια πλην απο ενα αυτο αλλαζει
αναφερονται και τα ποσοστα ''τυχης'' του καθενος
τωρα καθε μερα υπαρχουν και τα κλειδωμενα δωρα -κιτρινα βελη- δηλ εαν τα πετυχεις μεσαστα αντιστοιχα μπαουλα μπορει να τα αγοραζεις με μηλα χωρις να πρεπει να πετυχεις στα μπαουλα
τελος υπαρχει και το πρασινο βελος
αναλογα με το συνολο των μηλων που ξοδευεις για το ανοιγμα των μπαουλων
γεμιζει η μπαρα αυτοματα μολις συμπληρωθει ο απαιτουμενος αριθμος μηλων τοτε κερδιζεις αυτοματα το κιτ αναβαθμισης του εργοστασιου μηλων[/QUOTE]


δεν ρωταω για αυτα τα δωρα μιλαω για καποιες ενεργεις που γινονται εκτος πολης και κερδιζεις κατι επιπλεον...οπως με πληροφορησαν συντεχνοι μου παιζοντας και σε αλλους κοσμους μου μιλησαν για καποια ναυαγια και για καποιους που παιζουν μπαλα γυρω γυρω απ την πολη.δεν ξερω αν γνωριζεις κατι περι αυτου του θεματος...αλλα σε αυτο απευθυνω την ερωτηση μου!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αυτα ακομη δεν εχουν ερθει στους κανονικους σερβερς και δεν ξερω καν εαν θα ερθουν
Προσωπικα πιστευω οτι ακομη δεν εχει επισημα αποφασιστει εαν θα αντικαταστησουν το κυνηγι του θησαυρου με αυτα 'η με τον εβδομαδιαιο καταλογο αποστολων
δοκιμαστικα ισως εμφανιστηκαν για λιγο σε καποιους ομως τιποτα δεν ειναι σιγουρο
 

DeletedUser31103

Guest
α...για να καταλαβω δεν ειναι μερος του ιβεντ...οκ σε ευχαριστω!
 
Κορυφή