Συζήτηση Φθινοπωρινή Εκδήλωση 2020

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη Φθινοπωρινή Εκδήλωση!
 

finrοd

Banned
Ωραία! Ενεργά και τα λήμματα για τα επιμέρους κτίσματα του συμπλέγματος «Φάρμα Θερισμού» στην η-ΦοΕπαίδεια, (αν και προτείνω να προτιμηθεί η λέξη «Αγρόκτημα» στη θέση τής λέξης «Φάρμα»), κι έτσι μπορούμε να ενημερωθούμε και το ύψος της ποσότητας των παροχών τους.
Παραθέτω τον σύνδεσμο για κάθε ενδιαφερόμενο: Αποδόσεις κτισμάτων συμπλέγματος «Φάρμα Θερισμού»
(να ελέγξουμε αν τα γράφει κατά πως στην πραγματικότητα είναι; Αν βρούμε λάθος θα πάρουμε ένα ακόμη «+1»; χαχαχα)

Ερώτηση: Τ' αντικείμενα των ημερήσιων επάθλων, όπως στην δοκιμαστική έκδοση εμφανίστηκαν, μπορούν να δημοσιευθούν στην ενότητα των «αποκαλύψεων πλοκής»; Πλειοδοτώ υπέρ τού «Ναι», καλού-κακού όμως ας διευκρινιστεί ακόμη μια φορά.

ΥΓ
Ελπίζω να γίνει ...τουρλουμπούκι η σειρά εμφάνισης των ημερήσιων επάθλων! Άκου εκεί η αναβάθμιση τού Φρουρού Οικισμού την 3η ημέρα. Αυτό και μόνο μ' ωθεί να κρυφοκοιτάξω τις αποστολές για να ολοκληρώσω έως την τρίτη μέρα τις αποστολές άμεσης, δίχως χρονική καθυστέρηση, διαδοχής, έτσι ώστε ν' αυξήσω τις πιθανότητες απόκτησης όσων περισσότερων αναβαθμίσεων «Φρουρού Οικισμού» γίνεται.
Δεν θα το πράξω, όμως όσοι το πράξουν θα έχουν ένα τεράστιο πλεονέκτημα, (αθέμιτο κατά την άποψή μου), απέναντί μου κι απέναντι σ' όποιο άλλο άτομο δεν χρησιμοποιεί «σκονάκι».
Εκτός κι αν κάνετε ...τουρλουμπούκι και τη σειρά διαδοχής των συγκεκριμένων αποστολών, έτσι που να «χάνει η Μάνα το παιδί και το παιδί τη Μάνα» κι άκρη να μην μπορεί να βγει!
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Θετικό το γεγονός ότι οι ποσοστιαίες αυξήσεις είναι οι ίδιες σ' όλες τις εποχές. Δίκαιο το θεωρώ αυτό.
Δεν θα διστάσω να προτείνω να εξισωθούν για όλα τα κτίσματα οι συγκεκριμένες αποδόσεις στις εποχές, εν ευθέτω χρόνω.

ΥΓ (προς CM)
Αν μου πεις πως έχεις μεταφέρει το σχόλιό μου για το θέμα των ποσοστιαίων αυξήσεων και την εξίσωσή τους στις εποχές, κι ότι λήφθηκε υπ' όψιν κι εφαρμόστηκε στα κτίσματα του συμπλέγματος «Φάρμα Θερισμού» θα οφείλω ένα «ΕΥΓΕ» στην ΙΝΝΟ. Δεν τα τσιγκουνεύομαι εκεί που τ' αξίζει, όπως δεν τσιγκουνεύομαι και το «γιουχάρισμα» εκεί που τής αρμόζει. :smiling_imp:
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Haha
Αντιδράσεις: *iris*

finrοd

Banned
Τώρα τι να Σας πω; Εύγε και πάλι Εύγε!
«Σκίστηκα» να ολοκληρώσω τις δίχως χρονική καθυστέρηση, στη διαδοχή τους, αποστολές, εκπληρώνοντας και τα ζητούμενα της 56ης αποστολής.
*(Αυτό με την διπλή εμφάνιση των αποστολών και τα 8ωρα καλό ήτανε, μόνο σ' έναν κόσμο μου την «φέρατε», μα ας είναι καλά τα εργαλεία επίσπευσης της παραγωγής προμηθειών, μετά είχα το «νου» μου, δεν την «ξαναπάτησα» ούτε στις παραγωγές, ούτε στις μάχες, ούτε στις βοήθειες, ούτε στους ΦΠ).
Περίμενα την αναβάθμιση του «Φρουρού Οικισμού» όμως έχασε το ...δρόμο και δεν εμφανίστηκε! Καλό!
Έτσι πάντα. Ήταν ενδιαφέρουσα πρόκληση να είναι οι πόλεις μου έτοιμες, με το μέγιστο των υλικών, για ν' αρχίσουν το ...μαγείρεμα, στην περίπτωση που εμφανίζονταν.
Πάντα τέτοια λοιπόν και καλή μας συνέχεια στην εκδήλωση!
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Τωρα σοβαρα θεωρειτε οτι αξιζει αυτο το ηβεντ?οτι δινει δωρα που αξιζουν??Εχει πεσεΙ ο πήχης πολύ...
 

finrοd

Banned
Εξαρτάται. Ποιά επιμέρους κομμάτια θα διαλέξεις; Με ποιο τρόπο θα τα συνδυάσεις; Από τη στιγμή που το βασικό κτίσμα τού συμπλέγματος δεν αποτελεί προαπαιτούμενο για την ύπαρξη των αποδόσεων των υπολοιπων, εξαρτάται από το πως προσεγγίζεται από το κάθε άτομο και, φυσικά, από το σε τι θέλει την πόλη του να ενισχύσει.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Εξαρτάται. Ποιά επιμέρους κομμάτια θα διαλέξεις; Με ποιο τρόπο θα τα συνδυάσεις; Από τη στιγμή που το βασικό κτίσμα τού συμπλέγματος δεν αποτελεί προαπαιτούμενο για την ύπαρξη των αποδόσεων των υπολοιπων, εξαρτάται από το πως προσεγγίζεται από το κάθε άτομο και, φυσικά, από το σε τι θέλει την πόλη του να ενισχύσει.
Βρε φιλε που σε εκτιμάω...ποιος θα παρει 4 αναβαθμισεις για τον αχυρωνα???και τα περιφερειακα τι να τα κανεις??12 επιθεση???μα 10 βρισκεις και στην αγορα,,,,και τα βαζεις οπου θες....σας θελω απαιτητικους αφου δεν βαριεσται και ασχολείσται...συγνωμη αλλα απο τα ηβεντ περιμενω αξιολογα πραγματα...οχι χαντρες και καθρεφτακια....για τον εμπορο μου τα βλεπω...
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Αν τα χωράφια του ιβεντ τα τοποθετήσεις με τρόπο διαφορετικό από αυτόν που προτείνετε σαν σετ η επίθεση αυξάνει παρά πολύ ! Θέλει τρόπο όχι κόπο !
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Τα στάχυα θα γίνουν οι νέοι βράχοι sakura, φίλε Zachos έχεις άδικο, ο συνδιασμός των κομματιών μπορέι να φέρει τα καλύτερα στατιστικά επίθεσης αυτη τη στιγμη στο παιχνιδι ανά τετράγωνο.
 

finrοd

Banned
Κι όχι μόνο τα στάχυα. Το κεντρικό κτίριο του συμπλέγματος δεν θα μπει ποτέ στην πόλη μου. Κάποια άλλα όμως... Και δεν θέλουν και δρόμο όλα τους και πιάνουν και λίγο χώρο.
Καιρός να βάλω στην πόλη και «ΝεράΙδες», «Δρυΐδιδες», «Ελάφια» και «Βράχους» από το σύμπλεγμα «Κέλτικο Δάσος». (2ο επ. βέβαια, εκτός από ένα τους, οπου δεν χρειάζεται, μιας και μπαίνει για να μεγιστοποιήσει τις αποδόσεις των «Ελαφιών»).

Ένα κτίσμα που ν' αυξάνει το ποσοστό των πόντων από τις μάχες θαρρώ πως δεν υπάρχει. Μόνο μέσω τής ικανοποίησης των πολιτών αυτοί προσαυξάνονται. Λαθεμένη γνώση έχω;
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Αν τα χωράφια του ιβεντ τα τοποθετήσεις με τρόπο διαφορετικό από αυτόν που προτείνετε σαν σετ η επίθεση αυξάνει παρά πολύ ! Θέλει τρόπο όχι κόπο !
χα χα εχω παρει το σχετικο διαγραμμα και δεν ενθουσιαστικα...ομως ιδωμεν στο τελος θα αποφασισω εχοντας ολα τα δεδομενα...παντως δεν ενθουσιαζει το ηβεντ..δεν ειναι εξοχικο ...δεν ειναι τρενο...ουτεν καν κολοσσαιο ...
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Δεν υπάρχει κανένα κτίριο στο παιχνίδι που να δίνει αυτά τα στατιστικά ανά τετράγωνο (ακόμα :p).
Η συζήτηση fps VS στατιστικά επιθετικού νομίζω καταλήγει πάντα στο να διαγράψεις κάτι που δίνει πόντους για . ακόμα . . λίγη . . επίθεση . . !
 
Κορυφή