Συζήτηση Χειμερινή Εκδήλωση 2020

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με τη φετινή Χειμερινή Εκδήλωση, καθώς και να συζητήσουμε οποιαδήποτε απορία έχετε σχετικά με αυτή!
Καλό Χειμώνα :)
 

finrοd

Banned
Καλό χειμώνα, αλλά από τις 21 τού Δεκέμβρη και μετά!
Ερώτημα: Για την προσαύξηση τής απόδοσης των φούρνων, αυτοί θα πρέπει να εφάπτονται με άλλους δύο ή έναν ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ τύπυο ή μπορούν όλοι να είναι του ίδιου τύπου;
Προσαυξάνεται η απόδοση όλων των εφαπτόμενων φούρνων;
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Εκτος απο τις αποριες του Φινροντ που ειναι ευλογες εισης να αναφερω οτι στην παρουσιαση του εβεντ στους 3 απο τους 4 φουρνους γραφει οτι αυξηση εξτρα μπονους παιρνουμε αν ακουμπανε σε 2 χειμερινους πυργους. Φανταζομαι ειναι λαθος και εννοει φουρνους. Ας διορθωθει και ας μας ξεκαθαριστει τι ακριβως ισχυει.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εκτος απο τις αποριες του Φινροντ που ειναι ευλογες εισης να αναφερω οτι στην παρουσιαση του εβεντ στους 3 απο τους 4 φουρνους γραφει οτι αυξηση εξτρα μπονους παιρνουμε αν ακουμπανε σε 2 χειμερινους πυργους. Φανταζομαι ειναι λαθος και εννοει φουρνους. Ας διορθωθει και ας μας ξεκαθαριστει τι ακριβως ισχυει.

"Φούρνους ", ευχαριστώ για την παρατήρηση, διορθώθηκε
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Καλό χειμώνα, αλλά από τις 21 τού Δεκέμβρη και μετά!
Ερώτημα: Για την προσαύξηση τής απόδοσης των φούρνων, αυτοί θα πρέπει να εφάπτονται με άλλους δύο ή έναν ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΟΥ τύπυο ή μπορούν όλοι να είναι του ίδιου τύπου;
Προσαυξάνεται η απόδοση όλων των εφαπτόμενων φούρνων;

Εγώ πάντως έμαθα ότι έπεσαν τα πρώτα χιόνια :p
Θα πρέπει να είναι διαφορετικοί φούρνοι για να δώσουν τις επιπλέον αποδόσεις τους
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Δεν βγαινουν ολοι...φυσιολογικα παντα....διαμαντονωντας ολα γινονται
 
Ωραίο εβέντ, το χειμερινό είναι το αγαπημένο μου!!!
Πως συμφέρει να πουλήσεις το νέο κτίριο? Κομμάτι κομμάτι ή ολοκληρωμένο ξοδεύοντας ένα κιτ αποθήκευσης? :confused:
 

finrοd

Banned
Προς, για κάθε λόγο, επισκέπτες τής πόλης μου, που το ...ψωμί τούς αρέσει:
Φροντίστε να 'χετε στις αποσκευές σας ...ψωμί, διότι στην πόλη μου φούρνος δεν υπάρχει κι ούτε πρόκειται να υπάρξει!
Με ...παντεσπάνι την περνάμε.
Ουδεμία άμεση ή έμμεση αναφορά στο ιστορικό πρόσωπο της Μαρίας Αντουανέτας.
Απλώς, κύρια έπαθλα εκδήλωσης, κτίσματα για τα ...«μπάζα», καθώς και στήσιμο εκδήλωσης για ξαλάφρωμα των πόλεων από διαμάντια.
Ευχαριστώ για τον κόπο των εμπνευστών αυτής της εκδήλωσης, μα δεν, δεν θα πάρω.

ΥΓ
Μιας και θα παίξω μόνο για κάποια ημερήσια έπαθλα, μόνη μου ανησυχία μην τυχόν και οι σχεδιαστές τής εκδήλωσης «φρόντισαν» να ΜΗΝ «κάτσουν» αυτά σε άτομα, σαν κι εμένα, που θα γράψουν στις σόλες των παλαιότερων των υποδημάτων τους την εκδήλωση, (μη ξοδεύοντας διαμάντια), μαζί με τα κύρια έπαθλά της.
Άντε, καλές εορτές και τα λέμε στην χειμερινή εκδήλωση της επόμενης χρονιάς!

ΥΓ2
Γιατί κάτι, στ' αυτί, μου ψιθυρίζει πως ο συνδυασμός των αποδόσεων των φούρνων, (δύο εξ αυτών), έχει να κάνει, μεσοπρόθεσμα, με την ΠεΠ Αρένα. Δηλαδή με την «διευκόλυνση» των πόλεων στο να συμμετέχουν επιτυχώς σ' αυτήν, σαν τολμήσει η ΙΝΝΟ να την επαναφέρει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

xlntstay

Ενεργό Μέλος
Δεν νομίζω ότι αξίζει η προσπάθεια συλλογής 3 φουρνων(μαλιστα δεν ξερω εαν αξιζει και ενας) ... ακόμα και εάν κάποιος εχει πληθώρα διαμαντιών μλαμε για κτήρια 5χ3(45 σύνολο σχεδόν οσο ένα μεγάλο ΜΚ 7χ7) και μάλιστα για μέγιστη απόδοση θα πρέπει να έχουν "κυκλική" διάταξη ... δηλαδή τρελές απατήσεις σε χώρο - τετράγωνα και ανακατάταξη που μπορεί να στοιχίζει σε ακόμα περισσότερα τετράγωνα ...και αυτό γιατι...για λιγο επιθεσο-αμυνα και κάποια αγαθά και forge...ισως από τα χειρότερα ειδικά κτήρια σε απόδοση ... κριμα ... ίσως να αξίζουν ΜΟΝΟ τα δωρα και οι ημερήσιες ανταμείβες...οσο για τον φουρνο...παει σχεδον αμεσα σε παλαιοπώλη...
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Οπως εγραψα και πιο πανω μονο με διαμαντια..και παλι δεν αξιζει....τον τελευταιο καιρο η inno εχει αναγκη,, παιδια παρτε διαμαντια.....μην κλεισει το μαγαζι και μεινουμε χωρις φοε...και πως θα βγει το υπολοιπον της ζωης δεν ξερω...
υ.γ Δεν ξερω αν εχουν αξια και στον εμπορο...
 

alex123.

Νέο Μέλος
Εβαλα 2 φουρνους διαφορετικους στην πολη διπλα διπλα , το μπονους δεν το δινει , ενας φιλος εβαλε τρεις φουρνους διαφορετικους και διπλα διπλα και κυκλικα , παλι δεν δινει το μπονους . Πρεπει να κανουμε κατι αλλο ? Η να τους στειλουμε στον εμπορο ?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα για να δινουν τα μπονους θα πρεπει να εχουν φτασει στην τελικη του μορφη ο καθε φουρνος
να επιλεξετε διαφορετικα ειδη
φυσικα κατα την γνωμη μου δεν αξιζει το κοπο να τους βαλετε ....σετακια
σας δεσμευουν πολυ χωρο για το τιποτα
 

force6

Νέο Μέλος
Καλησπερα, εχω μια απορια. Είναι δυνατον με το ρυθμο που δινονται τα αστερια και τον αριθμο των σπιρτων να αποκτησει καποιος και τους 4 φουρνους; Πάντως και την ειδικη προσφορα που πηρα με την αγορα διαμαντων μου φαινεται απιθανο να γινει αυτό.
 

DeletedUser

Guest
Και τους 4; Το θεωρώ απίθανο! Οι δύο κερδίζονται πανεύκολα, δεν ξέρω για τον 3ο, ώστε να έχεις και τη μέγιστη απόδοση τουλάχιστον σε έναν φούρνο, ενώνοντας τους άλλους δύο (διαφορετικούς) φούρνους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: force6

finrοd

Banned
Εβαλα 2 φουρνους διαφορετικους στην πολη διπλα διπλα , το μπονους δεν το δινει , ενας φιλος εβαλε τρεις φουρνους διαφορετικους και διπλα διπλα και κυκλικα , παλι δεν δινει το μπονους . Πρεπει να κανουμε κατι αλλο ? Η να τους στειλουμε στον εμπορο ?
Αν μπορείς, βάλε μια εικόνα με τους φούρνους και τις αποδόσεις τους, για να το δούμε.
 
Κορυφή