Χειμερινή Εκδήλωση

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας σχετικά με το περιεχόμενο της Χειμερινής Εκδήλωσης.
Όπως πάντα επιτρέπεται μόνο γενική συζήτηση και απαγορεύεται η δημοσίευση αποστολών και των ανταμοιβών τους,
καθώς επίσης και εξωτερικοί σύνδεσμοι που δεν ανήκουν στην InnoGames.
Σύντομα θα είναι διαθέσιμο το περιεχόμενο και στη wiki για να ανατρέξετε για περισσότερες πληροφορίες.

Καλή Διασκέδαση!
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
παιδια το χειμερινο τρενο θελει 9 αναβαθμισεις.παιρνουμε 3 απο τις αποστολες οποτε μενουν 6 κιτ ακομα.αυτα για να τα παρεις πρεπει να προχωρησεις 220 θεσεις με το τρενο.αν παιρνεις 1 θεση τη φορα θελεις 2200 αστερια.τα υπολογιζω σωστα;
απο τις αποστολες και τα καθημερινα μου βγαινουν 1200 περιπου.υπολειπονται 1000 αστερια...μου φαινεται αδιανοητο να βγει το χειμερινο τρενο.εχω κανει καπου λαθος;
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
nouliadis δεν πέρνεις υπ οψιν οτι το καθε εισητηριου τρενου σου δινει την δυνατοτητα να προσωρησεις απο μια εως τρεις θεσεις. Αν εισαι τρελος γαντεμης και ολα σου τα εισητηρια βγαλουν μια ναι δυσκολη η αναβαθμιση . .
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
nouliadis δεν πέρνεις υπ οψιν οτι το καθε εισητηριου τρενου σου δινει την δυνατοτητα να προσωρησεις απο μια εως τρεις θεσεις. Αν εισαι τρελος γαντεμης και ολα σου τα εισητηρια βγαλουν μια ναι δυσκολη η αναβαθμιση . .

4 εισιτηρια ανοιξα και ολα ειχαν 1 θεση μονο.οποτε ναι ετσι το παιρνω υποψιν μου.γιατι για να δωσουν τα 1200 αστερια 220 θεσεις θελεις 2 τη φορα οποτε δεν το βλεπω καθολου πιθανον.....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Μαλλον οι γκαντεμιδες μεχρις στιμης ειμαστε ..δυο
δηλ στους 3 οι 2
και για του λογου το αληθες
https://prnt.sc/q53c18
η εικονα μιλαει απο μονη της
στις 6 συνεχομενεις προσπαθειες ..6 χ1
θεωρω οτι αυτο .. ξεπερναει τα ορια της τυχαιας εμφανισης και αγγιζει πλεον τα ορια του ...καπου υπαρχει λαθος
εκτος εαν ..η τυχαια επιλογη ζηλευει την ευμορφαδα μου και μου ριχνει μονα βηματα ...
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Χαχαχαχα τρελαίνομαι :))) https://prnt.sc/q58icc

Προς το παρόν καλά μου πάει... Με τρεις προσπάθειες 7 βήματα. Φτου να μην το ματιάσω... αν και μάλλον κάτι σημαίνει αυτό, αν λάβω υπόψιν μου την προλαλήσασα:
η τυχαια επιλογη ζηλευει την ευμορφαδα μου και μου ριχνει μονα βηματα
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
5 προσπαθειες 5 βηματα...και να φανταστει κανεις οτι μαζευεις 117 εισιτηρια και θελεις 220 βηματα....
δεν υπαρχει περιπτωση ουτε 1 στο τρισεκατομυριο να βγαλω το τρενο
 

DeletedUser31473

Guest
Ετσι και αλλιως η αμοιβη μου φαινεται μετρια οποτε δεν με νοιαζει να το τερματισω... κατα 90% δεν θα το χρησιμοποιησω καν αν το αποκτησω αλλα ακομα δεν εχω ξοδεψει τα αστερακια μου για να δω τι παιζει.

Ξερει κανεις να μου πει τι αμοιβη δινει το ελκηθρο ταρανδων αν μαζεψεις και τις 9 ημερησιες (απιθανο) αμοιβες ?
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Ετσι και αλλιως η αμοιβη μου φαινεται μετρια οποτε δεν με νοιαζει να το τερματισω... κατα 90% δεν θα το χρησιμοποιησω καν αν το αποκτησω αλλα ακομα δεν εχω ξοδεψει τα αστερακια μου για να δω τι παιζει.

Ξερει κανεις να μου πει τι αμοιβη δινει το ελκηθρο ταρανδων αν μαζεψεις και τις 9 ημερησιες (απιθανο) αμοιβες ?

καθε φορα που κερδιζεις μια ημερησια ανταμοιβη παιρνεις ενα ταρανδο.αυτος σου δινει τυχαια ενα δωρο.οταν μαζεψεις και τα 9 δωρα μπορεις να τα ανταλλαξεις με 2995 διαμαντια!!!!!!!!εγω φυσικα δεν θα το κανω.δεν ειμαι τρελλος να δωσω 2995 διαμαντια....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ετσι και αλλιως η αμοιβη μου φαινεται μετρια οποτε δεν με νοιαζει να το τερματισω... κατα 90% δεν θα το χρησιμοποιησω καν αν το αποκτησω αλλα ακομα δεν εχω ξοδεψει τα αστερακια μου για να δω τι παιζει.

Ξερει κανεις να μου πει τι αμοιβη δινει το ελκηθρο ταρανδων αν μαζεψεις και τις 9 ημερησιες (απιθανο) αμοιβες ?
.....Βασικα τιποτα απλως ξεκιναει ο επομενος κυκλος του ελκηθρου με τα 9 ελαφακια
τα δωρα που κρυβουν τα ελαφακια (μεταξυ μας ως ταρανδους τα ''δηλωνουν'' αλλα εγω ελαφακια τα ..κοβω)
ανοιγονται αυτοματα και μπαινουν στην αποθηκη σας αμεσως μολις πετυχαινετε το τετραγωνο με το ημερησιο δωρο
απλως ξαναρχιζεις νεο ελκηθρο με 9 ταρανδους που κρυβουν διαφορετικα δωρα κλπ
 

DeletedUser31473

Guest
.....Βασικα τιποτα απλως ξεκιναει ο επομενος κυκλος του ελκηθρου με τα 9 ελαφακια
τα δωρα που κρυβουν τα ελαφακια (μεταξυ μας ως ταρανδους τα ''δηλωνουν'' αλλα εγω ελαφακια τα ..κοβω)
ανοιγονται αυτοματα και μπαινουν στην αποθηκη σας αμεσως μολις πετυχαινετε το τετραγωνο με το ημερησιο δωρο
απλως ξαναρχιζεις νεο ελκηθρο με 9 ταρανδους που κρυβουν διαφορετικα δωρα κλπ


Την ολη διαδικασια την ειχα καταλαβει αλλα δεν ειχα βρει πουθενα που μπορω να δω τα δωρα που θα εδινε το ελκηθρο. Δεν νομιζω να μαζεψω και τους 9 ταρανδους αλλα εχω περιεργεια να δω τι δωρα κρυβουν
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Οι τάρανδοι πρέπει να αλάξουν το κείμενο, ειναι τρομερά misleading και δεν τιμά την εταιρία.
Δεν έχω κανένα πρόβλημα να κάνετε όσες προσφορές θέλετε in game για αγορές με διαμάντια, αλλά το να λέτε μία προσφορά ως ανταμοιβή είναι ένα ψέμμα. Δεν ανταμοίβετε κάποιος παίκτης με τους ταράνδους, ΣΑΣ ΠΛΗΡΩΝΕΙ για να αγοράσει μία προσφορά που δεν θα βρει κάπου αλλου
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ανταμοιβη λοιπον οι τάρανδοι, αλλα προσφορα.

επρεπε ν το πω :p
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Είναι και ανταμοιβή αφού τους αποκτάς όταν βρίσκεις την ημερήσια ανταμοιβή !
 

DeletedUser32731

Guest
καλησπερα ηθελα να ρωτησω για την εκδηλωση....
υπαρχει καποιο μυστικο για τα δωρα στον τροπο ανοιγματος εννοω η στην τυχη?
και αν εισαι γκαντεμης ...ανοιγεις ολο ασημαντα πραγματα...προμηθειες χρηματα φρουρο σημαιας κτλ...
δεν ετυχα ποτε ποντους ουτε κατι ουσιαστικο....απλα ηθελα να ξερω και εσεις τι κανετε στο πως ανοιγετε τα δωρα...ευχαριστω
 

DeletedUser25588

Guest
Σοβαρα τωρα. περιμενουν να σκασουμε 3.000 διαμαντια για να παρουμε οτι βλακεια δωσουν τα ελαφια;;;; αν εδιναν 9 σχεδια αναβαθμισης του κτηριου του ιβεντ το ναι το συζηταγαμε..... πραγματατικα δεν ξερω τι αλλο θα σκαρφιστουν για να βγαλουν χρημαατα......

Και ρωτω ο αφελης..... σου δινει ενα καρο βλακειες τα ελαφαια με 3000 διαμαντια που δεν υπαρχει περιπτωση κανεις να τα παρει. αν εδινε 9 σχεδια με 3.000 διαμαντια θα περναν ολοι. αρα μαλλον εκει οσοι ειναι συμβουλοι της επιχηρησης εκει στους γερμανους μαλλον αμπαλοι τελειως πρεπει να ειναι
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
καλησπερα ηθελα να ρωτησω για την εκδηλωση....
υπαρχει καποιο μυστικο για τα δωρα στον τροπο ανοιγματος εννοω η στην τυχη?
και αν εισαι γκαντεμης ...ανοιγεις ολο ασημαντα πραγματα...προμηθειες χρηματα φρουρο σημαιας κτλ...
δεν ετυχα ποτε ποντους ουτε κατι ουσιαστικο....απλα ηθελα να ξερω και εσεις τι κανετε στο πως ανοιγετε τα δωρα...ευχαριστω

στην τυχη ειναι φιλε....μην το ψαχνεις.δεν υπαρχει μαγικος τροπος
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
To κείμενο των ταράνδων in game μια χαρά λεεί "προσφορά", και το επίσημο κείμενο εδώ λέει "καλύτερη συμφωνία", επίσης μια χαρά. Στο loading νομίζω γράφει για ανταμοιβή, anyway μικρό το κακό, skip . .
κατα τ άλλα ωραίο είναι το event, το τραίνο και το βαγόνι ύπνου αξίζουν με τα 1000.
όσο για την προσφορά των ταράνδων, τα 3000 διαμάντια είναι πολλά αν σκεφτείς πόσο κοστίζουν, αλλά είναι λίγα σε σύγκριση με άλλες αγορές στο παιχνίδι.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
fb forge reindeer.jpg

έχει αλάξει το σύστημα των ταράνδων από τον beta στους live servers η απλά το επίσημο fb της εταιρίας λέει ψέμματα στους παίκτες ?
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ωπα φιλε τι ειπες τωρα....αν συλλεξουμε 9 ταρανδους παιρνεις τα 9 αντικειμενα ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΜΑΝΤΙΑ;;;;;μπορει καποιος να το επιβεβαιωσει αυτο;
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
ήμαστε 100% σίγουροι πλέον οτι απλά το επίσημο FB τις εταιρίας λέει οτινανε, έχω printscreen με 9 ταρανδους από live us server , οποτε μία η άλλη 2995 διαμάντια.
 
Κορυφή