Χειμερινή Εκδήλωση

dio21

Καμένος Χρήστης
Θα βαλω σκοπο της ζωης μου, μεχρι τα Χριστουγεννα να μαζεψω 19 ταρανδους....:p
αλλα τοσο κερατο ρε παιδι μου, θελει προσοχη....:eek:
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ήμαστε 100% σίγουροι πλέον οτι απλά το επίσημο FB τις εταιρίας λέει οτινανε, έχω printscreen με 9 ταρανδους από live us server , οποτε μία η άλλη 2995 διαμάντια.

δεν ειναι χοντρο ψεμα ομως να πουνε τετοιο πραγμα στο φατσοβιβλιο;
 

DeletedUser31473

Guest
Θα βαλω σκοπο της ζωης μου, μεχρι τα Χριστουγεννα να μαζεψω 19 ταρανδους....:p
αλλα τοσο κερατο ρε παιδι μου, θελει προσοχη....:eek:


σιγουρο απο τον σερβερ μας οτι με 9 ταρανδους ζηταει 2995 διαμαντακια... ειχε και μια τυχαια αναβθμιση του τρενου μεσα σε αυτα.
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
@nouliadis δεν το κόβω για ψέμα, είναι που η εταιρία ενημερώνει καλά τους συνεργάτες της ! :p
 

DeletedUser29206

Guest
Εγω τώρα είδα τι γίνεται με τους ταράνδους, τόσο καιρό δεν έδινα σημασία. Πραγματικά και αυτό σκέτο χάλι! Μπράβο σε αυτούς που ενισχύουν οικονομικά την Inno και σχηματίζει λάθος εντύπωση!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Παιδιά μη ξεχνάτε ότι οι Τάρανδοι είναι ένα επιπλέον χαρακτηριστικό που προστέθηκε για να δώσει επιπλέον δώρα αν ολοκληρωθεί η συλλογή.
Αυτό σημαίνει ότι δε θα πρέπει να σας αποσπά την προσοχή από το Τρένο και τη σειρά αποστολών
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gabath

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Εάν συνδέσω 2 βαγόνια με ίδιο μπόνους (π.χ. πόντους), θα πάρω το μπόνους και από τα 2 ή μόνο από το 1 και το άλλο απλά θα πιάνει χώρο?
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
Εάν συνδέσω 2 βαγόνια με ίδιο μπόνους (π.χ. πόντους), θα πάρω το μπόνους και από τα 2 ή μόνο από το 1 και το άλλο απλά θα πιάνει χώρο?
και από τα 2, 3 βαγόνια ύπνου = +6 fps στο μάζεμα του τρένου, 2 βαγόνια-εστιατόρια = +8 attack κτλ
 
  • Like
Αντιδράσεις: MarkDr

Gabath

Ενεργό Μέλος
iris ενώ θα συμφωνήσω μαζί σου οτι οι τάρανδοι είναι ΄ένα χαρακτηριστικό έξτρα στην εκδήλωση, το κυρίως τρένο έχει σημασία και τα βαγονάκια, το να το παρουσιάζεις ως επιπλέον δώρα ενώ είναι μια αγορά με πραγματικά λεφτά δεν είναι πολύ καλό marketing και προσωπικά αισθάνομαι οτι με κοροιδεύουν μες στη μούρη. μία καλή έκπτωση είναι και μέχρι εκεί. ούτε ανταμοιβή ούτε δώρο.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παιδιά μη ξεχνάτε ότι οι Τάρανδοι είναι ένα επιπλέον χαρακτηριστικό που προστέθηκε για να δώσει επιπλέον δώρα αν ολοκληρωθεί η συλλογή.
Αυτό σημαίνει ότι δε θα πρέπει να σας αποσπά την προσοχή από το Τρένο και τη σειρά αποστολών

Συγνωμη iris, μια διορθωση, αν μου επιτρεπεις...
δεν ειναι δωρα, ειναι προ'ι'οντα προς πωληση...
ισως σε ευννοικη -για τα δεδομενα- τιμη, αλλα υπαρχουν και οι Ταρανδοι που πρεπει να μαζεψει ο παικτης, οποτε μετριαζετε η χριστουγεννιατικη "απλοχερια" της Ιnno....:oops:
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
εγω δεν εστιαζω εκει.εξαλλου εγραψα απο την πρωτη στιγμη οτι δεν υπαρχει περιπτωση να δωσω 2995 διαμαντια για τιποτα.
εγω εστιαζω στο γεγονος οτι στη επσημη σελιδα στο φατσοβιβλιο και ενας υπευθυνος διαχειριστης απαντησε λεγοντας ψεμματα
οτι παιρνεις τα 9 δωρα χωρις να σπαταλησεις διαμαντια....
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
iris ενώ θα συμφωνήσω μαζί σου οτι οι τάρανδοι είναι ΄ένα χαρακτηριστικό έξτρα στην εκδήλωση, το κυρίως τρένο έχει σημασία και τα βαγονάκια, το να το παρουσιάζεις ως επιπλέον δώρα ενώ είναι μια αγορά με πραγματικά λεφτά δεν είναι πολύ καλό marketing και προσωπικά αισθάνομαι οτι με κοροιδεύουν μες στη μούρη. μία καλή έκπτωση είναι και μέχρι εκεί. ούτε ανταμοιβή ούτε δώρο.

Όποιος θέλει μπορεί να την αγοράσει από τη στιγμή που θα βρει τον πρώτο τάρανδο. Αυτό λέει η ανακοίνωση, αυτό αναφέρεται παντού. Διαφορετικά μπορείς να την αποκτήσεις εντελώς δωρεάν απλά συλλέγοντας όλους τους ταράνδους στη διάρκεια της εκδήλωσης.
Νομίζω ότι συνεχίζετε να κοιτάτε το δάχτυλο. Σε κανένα μέρος του παιχνιδιού δεν είναι υποχρεωτική η χρήση Διαμαντιών. Το ότι δίνουμε (και παίρνετε) την ευκαιρία να κάνετε κάποια πράγματα πιο γρήγορα, νομίζω ότι είναι θεμιτό.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Αγαπημένε μου, κι εσύ όπως και πολλοί άλλοι φαίνεται ότι το έχετε καταλάβει λάθος.

Κάθε φορά που βρίσκεις την ημερήσια ανταμοιβή μέσα στα δώρα κερδίζεις έναν τάρανδο. Έτσι μπορείς να ολοκληρώσεις τη συλλογή χωρίς να ξοδέψεις ούτε ένα διαμάντι.

Γι' αυτό λέω, ότι ο στόχος σας θα πρέπει να είναι η σειρά Αποστόλων και το τρένο.

περιμενε Ειρηνη να το ξεδιαλυνουμε.λες οτι αν βρουμε 9 ταρανδους παιρνουμε τα 9 αντικειμενα χωρις να ξοδεψουμε διαμαντια;στο screenshot που ποσταρε ο φιλος παραπανω δεν φαινεται κατι τετοιο.εχει παρει 9 ταρανδους και παλι του ζηταει για την παραλαβη τα 2995 διαμαντια.
κατα τα αλλα συμφωνω πως πρωταρχικος στοχος ειναι και παραμενει η ολοκληρωση της σειρας των αποστολων και το τρενο.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Ok παιδιά. Το ξεκαθαρίσαμε και ζητώ συγνώμη για το μπέρδεμα.
ΝΑΙ, χρειάζεται να πληρώσετε 2995 για να πάρετε τα αντικείμενα, ακόμα κι αν έχετε ολοκληρώσει το σετ.
το ίδιο μπέρδεμα φαίνεται ότι επικρατεί και σε άλλους servers με το συγκεκριμένο θέμα.
οπότε... Επικεντρωθείτε στο βασικό στόχο
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Με λιγα λογια:
"αφηνουμε τα κερατα, σε οποιους τα γουσταρουν".....χααχχαχααχχα:eek::eek::rolleyes:
ε ναι, απο την αρχη αυτο λεμε να κανουμε...
οκ, ευχαριστουμε, για μενα εκλεισε το θεμα...
βολτα με ταρανδο, δεν εχει φετος....:p
 

Gabath

Ενεργό Μέλος
τι να πώ , το ποιος έχει δίκιο εν τέλη το δείχνει μόνο του το παιχνίδι.
@hmmm απλά έχεις ήδη 170 διαμάντια στο απόθεμά σου η μου φαίνεται ?
καμία έκπτωση δεν υπάρχει όσους ταράνδους και να μαζέψεις.
Το να υπάρχει σε όλους τους server το ίδιο μπέρδεμα είναι λίγος κάπως δε νομίζετε ?
να σταματήσει η παραπληροφόρηση παρακαλώ, η έστω παίχτε το παιχνίδι αν ειναι να μας συμβουλευετε για "δώρα" που κοστιζουν λεφτάκια.
ενοείτε ασχολιόμαστε με την εκδήλωση, η οποία είναι ΜΙΑ ΧΑΡΑ.
απλά η όλη φ΄ση με τους τάρανδους ειναι misleading εντελώς.
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Αν τυχόν είδατε κάτι γραμμένο από μένα πριν από λίγη ώρα σχετικά με το θέμα τάρανδοι-διαμάντια, το έχω διαγράψει, γιατί ήταν άκυρο
 

Mama Au Rum

Καμένος Χρήστης
Ναι, insom, αυτό έκανα λάθος. Δεν υπολόγισα τα διαμάντια στο απόθεμά μου. :)
Συγγνώμη για το μπέρδεμα
 
  • Like
Αντιδράσεις: Gabath
Κορυφή