διάλυση συντεχνίας {{{{{ angels }}}}

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser

Guest
Τα είπες σχεδόν όλα Jimamakas! ...όπως και τα άλλα παιδιά... αλλά με τρώει να πω κι άλλα... (δεν αφορούν τη συντεχνία Angels)

ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ είναι η ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΗ του παιχνιδιού!!!

Σε ένα παιχνίδι που πολλοί έχουν αγοράσει extra features στο παιχνίδι και όροι του παιχνιδιού τη στιγμή της αγοράς ήταν συγκεκριμένοι φαίνεται ότι κάποιοι αλλάζουν τους κανόνες αυτούς ή τους εφαρμόζουν με άλλα ΑΔΙΑΦΑΝΗ για μένα ΚΡΙΤΗΡΙΑ. ΕΙΝΑΙ ΝΟΜΙΜΟ?

Περιμένουμε επίσημες απαντήσεις από τον εκπρόσωπο της εταιρείας στην Ελλάδα:
1. Που υπάρχει γραμμένο ότι υπάρχει η δυνατότητα να γίνει roll-back του παιχνιδιού επειδή διαλύθηκε μια Συντεχνία; Και εάν υπάρχει ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΣΑΤΕ στη ΝΕΜΕΣΙΣ (πρώτη συντεχνία του Β Κόσμου με σχεδόν 200 άτομα κοντά της);

2. Γιατί ευαισθητοποιηθήκατε ΤΟΣΟ ΓΡΗΓΟΡΑ, όταν για την ΝΕΜΕΣΙΣ ανταποκριθήκατε μετά από πολλές εβδομάδες ...για να πείτε ότι 'δεν μπορούμε να ξέρουμε ποιος πάτησε το κουμπί' ή εάν έχει συμβεί κάτι άλλο; Αλήθεια πως γνωρίζατε ότι η angels 'έπεσε' από ένα συγκεκριμένο λογαριασμό; Σας το είπε ο ιδιοκτήτης του; και τον πιστέψατε; ΚΙΝΗΘΗΚΑΤΕ ΝΟΜΙΚΑ προς τον 'νεο' ιδιοκτήτη του λογαριασμού; Φαντάζομαι ότι γνωρίζετε ότι μπορείτε να απευθυνθείτε στην Ελληνική Αστυνομία ...και να τον βρει πολύ εύκολα! Υπάρχει οικονομικό όφελος για κάποιους παίκτες και ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΖΗΜΙΑ για άλλους (χρήματα που δοθήκαν για τη συντεχνία! κλπ...) και επομένως υπάρχει ΕΝΝΟΜΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ

3. Γιατί τόσα χρόνια, και μετά από πολλά posts-προτάσεις παιχτών δεν προβήκατε σε ΔΙΑΦΑΝΕΙΣ διαδικασίες ενημέρωσης ποινών παιχτών;

4. Γιατί επιτέλους δεν κάνετε κάτι με τις συνεχείς αλλαγές του παιχνιδιού; Είναι εντυπωσιακές πόσες 'ΑΛΛΑΓΕΣ ΕΞΙΣΟΡΡΟΠΗΣΗΣ' του παιχνιδιού έχουν γίνει; ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ BETA!!!

ΥΓ1 Είναι από τις ελάχιστες υπηρεσίες που έχω αγοράσει που δεν με έχουν ρωτήσει πόσο ικανοποιημένος είμαι!!! Τολμήστε και ζητήστε από τους Γερμανούς να 'τρέξουν' ένα ερωτηματολόγιο ικανοποίησης πελατών.

Αναμένω κι εγώ τις επίσημες θέσεις του εκπροσώπου του παιχνιδιού στην Ελλάδα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[με αφορμή την πρόθεσή σας για την επαναφορά τομέων που έχουν απελευθερωθεί με διαδικασίες που προβλέπονται από το παιχνίδι (διάλυση συμμαχίας), έχω σας ενημερώνω τα εξής:
είναι δεύτερη φορά που που αλλάζετε εις βάρος των "παικτών" του παιχνιδιού τους κανόνες και τους όρους κάτι αντίστοιχο έγινα με τα κτήρια των αιθουσών της δόξας. ενώ από την μία πλευρά επιβάλλετε ποινές σε κάποιους "κακόβουλους" παίκτες, προστατεύοντας το παιχνίδι, δεν κάνετε το ίδιο, όταν πρέπει να προστατευθούν οι σωστοί παίκτες.
εάν προχωρήσετε στην επιστροφή των τομέων που έχασαν (με τον οποιοδήποτε τρόπο) οι angels, θα πρέπει να ξέρετε, επειδή παραβιάζετε τους κανόνες που εσείς οι ίδιοι έχετε βάλει, ότι εγώ τουλάχιστον σκέφτομαι την περίπτωση να κινηθώ εναντίον σας νομικά, ζητώντας αποζημίωση για ό,τι έχω διαθέσει στο παιχνίδι, είτε είναι χρήμα είτε χρόνος αλλά και ψυχική οδύνη, αφού η συμμετοχή μας στο (και αυτό ευκόλως αποδεικνύεται), είναι καθημερινή και πολύωρη. ξέρετε πολύ καλά ότι σε μία τέτοια περίπτωση, το πιθανότερο είναι η δικαίωσή μου. παρακαλούμε λοιπόν να μην υλοποιήσετε την "απειλή" σας και να αφήσετε το παιχνίδι να εξελιχθεί κανονικά με τον τρόπο που έχετε και έχουμε συμφωνήσει με την εγγραφή μας.
δεν έχω καμία αντιπάθεια με την συγκεκριμένη συντεχνία και τους παίκτες, αλλά δυστυχώς δεν παίζονται έτσι τα παιχνίδια. σκεφτείτε την περίπτωση του ακυρώνεται μία αγωνιστική στο ποδόσφαιρο, επειδή μία ομάδα έβαλε αυτογκόλ.!!!
επιφυλασσόμενοι παντός δικαιώματός μου.

[iris]θα επιστραφούν η ποσότητα των αγαθών που είχε η συντεχνία στο θησαυροφυλάκιο της και το επίπεδο της.
Δεν θα επιστραφούν τομείς. Αυτοί θα "δοθούν" από τις άλλες συντεχνίες, αν θέλουν, στα πλαίσια του fair play ή θα τους κατακτήσει η συντεχνία από την αρχή.[/iris]

ΓΕΛΑΕΙ Ο ΚΟΣΜΟΣ.......

Δεν θα αναφερθω για το αν ειναι σωστο η οχι το οτι θα κανετε roll back την συντεχνια (γιατι δεν δινω δεκαρα...) ομως ειναι τραγικο το οτι απο την μια διωχετε καθε ευθυνη και απο την αλλη λογω.. καλης καρδιας πουλατε φουμαρα


Κανουμε αναφορες και....
ΔΕΝ ενημηρωνετε την εκβαση του αποτελεσματος (οπως γινεται σε πολλα αλλα παιχνιδια)
ΔΕΝ υπαρχει αναρτηση σε καποια λιστα με τις ποινες που αναλογουν σε καθε παραβαση
ΔΕΝ σας εχουμε καμια εμπιστοσυνη γιατι πολυ απλα το συστημα ειναι σκοτεινο και τα αποτελεσματα του φανερα μεταβαλλονται αναλογα με την καθε περισταση (ναι βρε... για την Νεμεσις λεω στον Β....)

Αυτες ειναι σωστες δουλειες κυριοι... http://prntscr.com/4kclu5

Κλειδωστε με τωρα για καποιο λογο... ειναι παγια τακτικη... Ευχαριστω πολυ!

[iris] θα σας το απλά. Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν σε άλλα παιχνίδια.
Η δική μας πολιτική είναι να ενημερώνεται μόνο ο παίκτης που λαμβάνει ποινές. Δεν ενημερώνουμε κανέναν άλλον παίκτη, ούτε αυτόν που τον κατήγγειλε, ούτε κάποιο άλλο μέλος του παιχνιδιού.
[/iris]

[iris]Δεν θα γίνει καμία επαναφορά του παιχνιδιού, αλλά επαναφορά των προμηθειών και του επιπέδου της συντεχνίας.
Δεν θα δοθούν τομείς, όπως είπα και πιο πάνω.
Είπα και στο αρχικό μου post ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος για το λογαριασμό του. Αν λοιπόν είχαμε να κάνουμε μόνο με καταστροφή του λογαριασμού που ήταν υπεύθυνος για αυτή την κατάσταση, δεν θα έπαιρνε απολύτως τίποτα στο λογαριασμό του γιατί ήθελε και τα έπαθε.
Όταν όμως έχουμε να κάνουμε με 80 άτομα που βρέθηκαν να έχουν χάσει τους κόπους τους από την απερισκεψία ενός ατόμου δεν μπορούσαμε παρά να προβούμε σε αυτή την ενέργεια.
Οι ιδρυτές της έκαναν άμεσα αίτηση υποστήριξης και η ομάδα πρόλαβε να κρατήσει αρχείο από το ιστορικό της συντεχνίας. Αν η αναφορά είχε γίνει μετά τη διάλυση δεν θα είχαμε τη δυνατότητα αποκατάστασης (όπως έγινε και με τη ΝΕΜΕΣΙΣ που αναφέρατε).
Όταν διαγραφεί μια συντεχνία από το σύστημα τότε χάνονται αυτόματα και όλες οι πληροφορίες της.

Όχι δεν πιστέψαμε τα λεγόμενα κάποιου παίκτη, αλλά τα στοιχεία που βρήκαμε από το σύστημα μας.

Όπως έχω ήδη πει και όπως λέμε σε όλους τους παίκτες που κάνουν αιτήσεις αναφοράς κάποιου παίκτη, τα αποτελέσματα του ελέγχου δεν ανακοινώνονται σε κανέναν.

Οι αλλαγές που γίνονται στο παιχνίδι έρχονται απευθείας από τους σχεδιαστές και προγραμματιστές του παιχνιδιού, όπως αυτοί κρίνουν για τη σωστή λειτουργία του. Εμείς απλά τις ανακοινώνουμε.[/iris]
 

DeletedUser30568

Guest
[iris]θα επιστραφούν η ποσότητα των αγαθών που είχε η συντεχνία στο θησαυροφυλάκιο της και το επίπεδο της.
Δεν θα επιστραφούν τομείς. Αυτοί θα "δοθούν" από τις άλλες συντεχνίες, αν θέλουν, στα πλαίσια του fair play ή θα τους κατακτήσει η συντεχνία από την αρχή.[/iris]
[iris] θα σας το απλά. Δεν με ενδιαφέρει τι κάνουν σε άλλα παιχνίδια.
Η δική μας πολιτική είναι να ενημερώνεται μόνο ο παίκτης που λαμβάνει ποινές. Δεν ενημερώνουμε κανέναν άλλον παίκτη, ούτε αυτόν που τον κατήγγειλε, ούτε κάποιο άλλο μέλος του παιχνιδιού.

[/iris]
[iris]Δεν θα γίνει καμία επαναφορά του παιχνιδιού, αλλά επαναφορά των προμηθειών και του επιπέδου της συντεχνίας.
Δεν θα δοθούν τομείς, όπως είπα και πιο πάνω.
Είπα και στο αρχικό μου post ότι ο καθένας είναι υπεύθυνος για το λογαριασμό του. Αν λοιπόν είχαμε να κάνουμε μόνο με καταστροφή του λογαριασμού που ήταν υπεύθυνος για αυτή την κατάσταση, δεν θα έπαιρνε απολύτως τίποτα στο λογαριασμό του γιατί ήθελε και τα έπαθε.
Όταν όμως έχουμε να κάνουμε με 80 άτομα που βρέθηκαν να έχουν χάσει τους κόπους τους από την απερισκεψία ενός ατόμου δεν μπορούσαμε παρά να προβούμε σε αυτή την ενέργεια.
Οι ιδρυτές της έκαναν άμεσα αίτηση υποστήριξης και η ομάδα πρόλαβε να κρατήσει αρχείο από το ιστορικό της συντεχνίας. Αν η αναφορά είχε γίνει μετά τη διάλυση δεν θα είχαμε τη δυνατότητα αποκατάστασης (όπως έγινε και με τη ΝΕΜΕΣΙΣ που αναφέρατε).
Όταν διαγραφεί μια συντεχνία από το σύστημα τότε χάνονται αυτόματα και όλες οι πληροφορίες της.
Όχι δεν πιστέψαμε τα λεγόμενα κάποιου παίκτη, αλλά τα στοιχεία που βρήκαμε από το σύστημα μας.
Όπως έχω ήδη πει και όπως λέμε σε όλους τους παίκτες που κάνουν αιτήσεις αναφοράς κάποιου παίκτη, τα αποτελέσματα του ελέγχου δεν ανακοινώνονται σε κανέναν.

.[/iris]
Κατανοητό έκαναν αίτηση ανασύστασης της συντεχνίας πριν διαλυθεί !!!!

Είναι απλό, είσαστε εκτεθειμένοι και είμαστε καχύποπτοι, αν όχι σίγουροι στο οτι δεν λειτουργείτε αντικειμενικά
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28690

Guest
ο φιλος pafp εβαλε θαυμαστικα εγω θα βαλω ερωτηματικα.τι εννοεις οταν λες... ¨Οι ιδρυτές της έκαναν άμεσα αίτηση υποστήριξης και η ομάδα πρόλαβε να κρατήσει αρχείο από το ιστορικό της συντεχνίας. Αν η αναφορά είχε γίνει μετά τη διάλυση δεν θα είχαμε τη δυνατότητα αποκατάστασης (όπως έγινε και με τη ΝΕΜΕΣΙΣ που αναφέρατε).¨ ...σας ενημερωσαν πριν τους διαλυσουν;
 

DeletedUser3594

Guest
ο φιλος pafp εβαλε θαυμαστικα εγω θα βαλω ερωτηματικα.τι εννοεις οταν λες... ¨Οι ιδρυτές της έκαναν άμεσα αίτηση υποστήριξης και η ομάδα πρόλαβε να κρατήσει αρχείο από το ιστορικό της συντεχνίας. Αν η αναφορά είχε γίνει μετά τη διάλυση δεν θα είχαμε τη δυνατότητα αποκατάστασης (όπως έγινε και με τη ΝΕΜΕΣΙΣ που αναφέρατε).¨ ...σας ενημερωσαν πριν τους διαλυσουν;

ναι φιλε μου ετσι και εγινε, τους ενημερωσαν πριν τους διαλυσουν, γιατι το ηξεραν. ηταν 4 ατομα απο μεσα. και αποφασησαν να διαλυσουν την συντεχνια....καθε μερα σχεδον διαλυουν και μια συντεχνια....εγω δεν ειδα να μπαναρουν μονιμα τα ατομα που διαλυουν την συντεχνια τους....το ατομο λοιπον που διεγραψε τους angels μπαναριστικε μονιμα...
 

DeletedUser27181

Guest
χαχαχαχαχαχαχα εχει και ψωμι και ζουμι η ιστορια ..................πειτε κι αλλα πειτε κι αλλα : ))

υγ : μηπως δεν ηταν καλα τα πλασαρισματα στα τερεν της καθε εποχης ?
λεμε τωρα ..........................
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28459

Guest
Πιστέυω καλύτερα όλοι μας να περιμένουμε την τελική απόφαση της ΓΕΡΜΑΝΙΚΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ πριν αρχισετε να πανηγυριζετε!!
όπως το έθεσε η διαχείρηση η απόφαση δεν είναι δική τους αλλά καθαρά της Γερμανίας όπου δεν γνωρίζει τι είναι Angels, αβατον, born κλπ,Αλλά ψάχνει αρχεία κάνει ελέγχους και περνάει αποφάσεις

Εγω αυτό κατάλαβα απο τα post της κ. IRIS.
Και αντί να γεμίζετε με άχρηστες κατηγορίες το φόρουμ καλύτερα να πάτε στα Skype σας
 

DeletedUser27181

Guest
Το θεμα ΔΕΝ ειναι η οποιαδηποτε αποφαση παρθει , ειναι τα 2 μετρα και 2 σταθμα σε πειρπτωσεις διαγραφης συντεχνειας !!
Διαφορετικη αντιμετωπηση ειχαμε τοτε , διαφορετικα σας αντιμετωπιζουν εσας τωρα .
Κι αυτο οπως και να το κανουμε δεν αρεσει , τουλαχιστον σε εμενα που εζησα την ιστορια με τη ΝΕΜΕΣΙΣ
 

DeletedUser28459

Guest
Έχει υπάρχει διάφορα φίλε Εμάς δεν μας διέγραψε παίκτης μας. Αλλά κάποιος ο οποίος μπήκε παράνομα σε λογαριασμό παίκτη. Και κατα τα λεγόμενα του φίλου παπαθωμα όπου γνωρίζει προσωπικά τον παίκτη του έχει ήδη πει ότι είδε κάτι περίεργα στην πόλη της. Ζήτησε αλλαγή κωδικού. http://prntscr.com/4kq2ne . Και θετω το ερώτημα μήπως το εκανε αυτος?? . Αλλιώς εμείς μιλάμε για χάκερ στη βάση των πληροφοριών του παίκτη και της επιβεβαίωσης μας μέσω εσένα και του post του Αυτή είναι η διάφορα ανάμεσα σε angels και νεμεσης Και αυτό θα αποδείξουμε και θα δικαιωθούμε.Περνώντας πίσω την συντεχνία μας ακόμη και στον χάρτη, Επίσης ζητήσαμε έλεγχο ip browser για να αποδείξουμε ότι όταν έγινε αυτό έγινε απο ΑΛΛΟ χρήστη..Επίσης ο παίκτης μπαναριστηκε λόγο ότι κάποιος άλλος μπήκε στον λογαριασμό του
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27181

Guest
Καλα αποτελεσματα τοτε !

υγ : η ευχη δεν ειναι μονο για εσας αλλα για ΟΛΟΥΣ τους παιχτες .
 

DeletedUser28459

Guest
Μάλλον θέλετε να ρίξετε τόση χολή ώστε τα πραγματικά γεγονότα να χαθούν. Ευτυχώς εδώ μέσα υπάρχουν παίκτες και αρχηγοί συντεχνιων όπου δήλωσαν καθαρά θετική άποψη και όχι χολή για τα δικά σας ψυχολογικά. Καληνυκτα σας. Και όσοι θέλουν ας καταλάβουν τι κάνετε. Που νομίζω ότι έχουν ήδη καταλάβει.
 

DeletedUser30665

Guest
Καλημερα σε ολους!
Ειναι απολυτως ξεκαθαρο οτι ο Χακερ ειδοποιησε την Διαχειρηση οτι θα διαλυσει την Συντεχνια!!!!!!!!!
Ετσι εξηγηται γιατι η Διαχειρηση εχει στοιχεια της Συντεχνιας πριν την Διαλυση!!!! και μαλιστα επειδη ξερανε οτι θα διαλυθει η Συντεχνια κρατησανε τα παντα μεχρι την τελευταια λεπτομερια!!!!!!!

και τελικα μπαναρανε και τον λογαριασμο του παιδιου γιατι του εκλεψε τους κωδικους ο ΧΑΚΕΡ!!!!!!!!!

το μπατζακι, το δεξι, του παντελονιου ειναι λιγο στενο.......

Αντωνης.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
[iris] Αγαπητέ papathwmasteo
Οι παίκτες και ιδρυτέςτης Angels έκαναν αναφορά ότι διώχθηκαν από τη συντεχνία τους.
Όταν έκανα τον έλεγχο ήταν μόνο ένας-μια παίκτης-παίκτρια στη συντεχνία.

Εξήγησα τη διαδικασία και τη διαφορά ανάμεσα στις δύο διαγραφές συντεχνιών (αν και δε θα έπρεπε).
Αν η διαγραφή γινόταν από τον ιδιοκτήτη του λογαριασμού θα ακολουθούσαμε την ίδια διαδικασία με τη Νεμεσις,
αφού δεν υπάρχει κάποιος κανόνας που να απαγορεύει τη διάλυση μιας συντεχνίας από μέλος που έχει δικαιώματα ιδρυτή.
Επιπλέον σας είπα ότι όταν λάβαμε την αναφορά των Νεμεσις η συντεχνία είχε ήδη διαλυθεί, οπότε δεν είχαμε αρκετά στοιχεία για να γίνει παρόμοιος έλεγχος.

Δυστυχώς δεν μπορώ να σας δώσω περισσότερα αποτελέσματα σχετικά με τη διαδικασία ελέγχου.

* Αλεξης
Αν διαβάσετε το αρχικό μου ποστ η απόφαση πάρθηκε σε συνεννόηση με τον ανώτερο μου στην εταιρία.

Καλή συνέχεια σε όλους.

[/iris]
 

DeletedUser700

Guest
To συμβάν έχει ως εξής :
Σε ένα άτομο μιας συντεχνίας με ιδρυτικά δικαιώματα, μπαίνει ένας hacker από άλλο pc , αφού έχει υποκλέψει τον κωδικό του νόμιμου κατόχου.
Σιγά-σιγά και μέσα σε δύο ώρες , βγάζει όλους τους παίχτες της συντεχνίας , έξω από την συντεχνία.
Οι παίκτες που εκείνη την στιγμή ήταν στο παιχνίδι και βγήκαν εκτός συντεχνίας , ειδοποιούν την Διαχείριση.
Ο hacker εν τω μεταξύ, μετά από 2 ώρες και αφού η Διαχείριση έχει αρχίσει να το ψάχνει και αυτός έχει βγάλει όλους τους παίκτες της συντεχνίας εκτός, πατάει διάλυση της συντεχνίας.
Δημιουργούνται τα ακόλουθα ζητήματα και διαπιστώσεις από το συμβάν αυτό :
1. Το ανήθικον και το ανέντιμον του θέματος.
2. Δεν υπάρχει η παραμικρή ομοιότης με το συμβάν στον beta με την ΝΕΜΕΣΙΣ, όπου εκεί ένας εκ των ιδρυτών, πάτησε Ο ΙΔΙΟΣ, το κουμπί διάλυσης της συντεχνίας του.
3. To χακάρισμα και η είσοδος ενός τρίτου σε λογαριασμό άλλου , δίχως την άδεια του, σε οποιαδήποτε ψηφιακή πλατφόρμα συμβαίνει αυτό, είτε αυτή είναι παιχνίδι, είτε χρηματηστηριακή πλατφόρμα, είτε πλατφόρμα στοιχήματος , κλπ, διώκεται ποινικά και από την αρμόδια αρχή που το διαπιστώνει και από όσους έχουν υποστεί άμεσες ή έμμεσες ζημιές από τις ενέργειες του hacker.
4. Εμμέσως πλήν σαφώς και εάν αυτό το περιστατικό δεν καταπολεμηθεί με την πλήρη επαναφορά της πρότερης κατάστασης , προ του χακαρίσματος, εισάγεται πλέον στο παιχνίδι (αφού ουσιαστικά ο hacker πέτυχε τον στόχο του) και στα πλαίσια του διαρκούς ανταγωνισμού των Συντεχνιών, ή έννοια και οι ενέργειες του “hacking’’ , όπου σε λίγο, παίκτες από Συντεχνίες έντονα ανταγωνιζόμενες μεταξύ τους , θα μπαίνουν σε τέτοιες ενέργειες εναντίον άλλων Συντεχνιών με ίδια μέσα ή πληρώνοντας για τον σκοπό αυτό , hackers…..

Ελπίζω η τελική απόφαση της μητρικής εταιρίας από την Γερμανία , να είναι “σοφή” , αντιμετωπίζoντας όλα τα παραπάνω θέματα……
 

DeletedUser2103

Guest
καλημερα σας ,
Συμφωνω απολυτα με το μυνημα του Harry Potter.
Και θα ήθελα απλά να σας θυμήσω ,
α) την εξέλιξη των Μ/Κ με διπλούς λογ/σμους , από που ξεκίνησε και που τελίκα κατέληξε
β) των διπλών λογαριασμών για την απόκτηση διαμαντιων
γ) των στημένων μαχών στις γειτονιές
δ) των στημένων μαχών στον χάρτη
ε) τις μούφες συντεχνιες στον πόλεμο
Ελπίζω να ΜΗΝ φτάσουμε να συμπληρώσουμε σε αυτή την λίστα και το Χακάρισμα των λογαριασμών για κακόβουλες ενέργιες " ΔΙΑΛΥΣΗ ΣΥΝΤΕΧΝΙΩΝ στο Χάρτη " "ΣΕΣ"..
 

DeletedUser1879

Guest
To hacking προφανώς αποτελεί αδίκημα και διώκεται ποινικά αλλά με την εξής διαφορά. Δεν διώκεται ποτέ ο χρήστης μέσω του οποίου ο χάκερ εξετέλεσε τις ενέργειές του αλλά ο ίδιος ο δράστης. Είναι σα να τιμωρηθεί κάποιος επείδη με το κλεμμένο αυτοκίνητο της ιδιοκτησίας του διεπράχθει ληστεία μετά φόνου. Ο ληστής τιμωρείται. Όχι φυσικά ο αθώος ιδιοκτήτης. Έτσι και εδώ. Ο λογαριασμός stella.f ή όπως κι αν λέγεται πρέπει άμεσα να γίνει unban να δοθούν νέοι κωδικοί στον ιδιοκτήτη του (αν υπάρχει) και να παρουσιαστεί εδώ επώνυμα να μας πει κι αυτός την άποψή του.
Στην περίπτωση αυτή εγώ -και σας βεβαιώ και πολλοί άλλοι- θα ταχθούμε ξεκάθαρα υπερ της αποκατάστασης της συντεχνίας σας.
Και σας το λέω εγώ που είναι γνωστό σε όλο το FoE ότι όχι μόνο καταπατήσατε συμφωνία απέναντί μου αλλά και ένας εκ των ιδρυτών σας ΑΘΕΤΗΣΕ ΤΟ ΛΟΓΟ ΤΙΜΗΣ που είχε δώσει δια ζώσης μέσω skype παρουσία στη συζήτηση ενός ακόμη ατόμου.
Ωστόσο το άδικο ποτέ δε θα το υποστήριζα. Ούτε φυσικά υιοθετώ πρακτικές που θα με εξευτέλιζαν. Αυτός που επιτρέπει σήμερα την αδικία αύριο θα την υποστεί ο ίδιος.
Πάω παρακάτω και θέλω να απευθυνθώ στο χρήστη nefeli1973. Με τον χρήστη αυτόν γνωριζόμαστε από πολύ παλαιά, γνωρίζω το όνομά του, έχουμε μιλήσει στο skype κλπ κλπ Γνωρίζω λοιπόν πως τώρα ο χρήστης αυτός παίζει τον λογαριασμό nimaj και τον αρχικό λογαριασμό τον χειρίζεται συγγενικό του πρόσωπο. Και ερωτώ:

Forge of Empires - Επίσημοι Κανόνες του Παιχνιδιού


(1) Ένας λογαριασμός για κάθε παίκτη
Κάθε παίκτης επιτρέπεται να έχει ένα λογαριασμό σε κάθε κόσμο. Κάθε λογαριασμός πρέπει να έχει μόνο έναν ιδιοκτήτη και δεν επιτρέπεται να παίζεται ή να γίνεται είσοδος σε αυτόν από άλλον παίκτη.
Η γνωστοποίηση / κοινή χρήση του κωδικού σας με άλλον παίκτη απαγορεύεται.
Απαγορεύεται η δημιουργία πολλαπλών λογαριασμών σε ένα κόσμο για οποιοδήποτε λόγο

παραδείγματα:
- Επιτρέπεται σε δύο ή περισσότερους παίκτες να χρησιμοποιούν τον ίδιο υπολογιστή και/ή την ίδια σύνδεση internet, αρκεί ο κάθε παίκτης να ελέγχει μόνο το δικό του/της λογαριασμό (παρακαλούμε επικοινωνήστε με την υποστήριξη για να μας ενημερώσετε).
- Η γνώση, αποθήκευση ή ζήτηση κωδικών από λογαριασμούς άλλων παικτών απαγορεύεται. Αν κάποιος παίκτης σας στείλει τον κωδικό του, θα πρέπει πάντα να τον αναφέρετε, διαφορετικά κινδυνεύει και ο δικός σας λογαριασμός.
- Δε μπορείτε να έχετε πρόσβαση σε ένα λογαριασμό που δε σας ανήκει, σε κανένα κόσμο.
- Απαγορεύεται να παίζετε για λογαριασμό άλλου παίκτη που ίσως χρειαστεί να απουσιάσει για μικρό χρονικό διάστημα ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο.
- Απαγορεύεται η είσοδος σε ένα λογαριασμό με οποιαδήποτε μορφή βίας ή να προσπαθήσετε να ξεγελάσετε έναν παίκτη να σας δώσει τις πληροφορίες σύνδεσης του
.


Αυτός ό κανονισμός του παιχνιδιού ισχύει για όλους ή όχι;
Ας βγει ο χρήστης nefeli1973 και nimaj και να με διαψεύσουν αν μπορούν.
Ελάτε! Όλοι μας τα γνωρίζουμε αυτά. Αλλά αυτό που δεν γνωρίζω είναι ΓΙΑΤΙ ΜΕΝΟΥΝ ΑΤΙΜΩΡΗΤΟΙ;;;
Σας ερωτώ κύριοι διαχειριστές και υποχρεούστε να δώσετε επιτέλους απαντήσεις προς όλους μας.
Όσα λοιπόν α,β,γ κλπ αναφέρει ο χρήστης αυτός ότι διαπράχθησαν ή διαπράτονται -αν και μερικά δεν αποτελούν παραπτώματα- διαπράχθησαν κατά κόρον και εξακολούθηση από εσάς τους ιδίους. Είστε πρωτεργάτες. Και απόδειξη αποτελεί το παραπάνω ερώτημα που ζήτησα να απαντήσετε σχετικά με την ταυτότητα σας.
Ξαναλέω. Κανείς δε θέλει την αδικία. Αλλά εδώ εσείς είστε εκτεθειμένοι.
 

DeletedUser28080

Guest
καλημέρα ....
διαβαζω και ξαναδιαβαζω ..και το μονο που βλεπω ειναι η λεξη ''χακ'' ''χακαρισμα'' ....δλδ με λιγα λογια ειμαστε ολοι εκτεθημενοι στον οποιοδηποτε χακερ....και η κοντρα μας στην ΣεΣ θα ληξη ετσι , το παιχνιδι θα τελείωσει με νικητη τον ''χακερ'' ....αρα ποιος ο λογος να παιζουμε ακομα.....πολύ καλη η κινηση να επιστραφουν τα κεκτημενα [επιπεδο και αγαθα θ/φ ] αλλα αυριο θα μας χακαρουνε παλι....τι εγγυησεις μας δίνει η εταιρια ?? περα απο το ''ας πρόσεχατε '' ''να μας αναφερεται'' . αμα σε χακαρουν....τελος ουτε να αναφερθεις θες ουτε να καταγγειλεις . αρα η σταματαμε το παιχνιδι η παμε σε αλλη συντεχνια [αλλα απαγορευετε ρητα να πας στη ''ANGELS'' ]η πολυ απλα κανεις και τον ''χακερ'' και διαλυεις οποιον θες . με το ετσι θελω ....

ολοι εσεις που κραζετε την ''angels'' και το παθημα της σκεφτητε αυτό........

Αν χακαραν τον λογαριασμό χωρίς να έχει το δικαίωμα του Ιδρυτή και να το απέκτησαν με χάκιν τότε το σύστημα ασφάλειας της εταιριάς είναι αωενικό. Υπάρχει κίνδυνος για κάθε pc που στέλνει και λαμβάνει δεδομένα προς την εταιριά, άρα όσοι κάνουν χρήση κάρτων από τα ίδια pc ή κάνουν ηλεκτρονικές συναλλαγές μέσω e-banking, τότε μπορούν πολλοί να υποστούν στην πραγματική ζωή τους ζημιά, χάνοντας χρήματα. αρα και στο παιχνιδι και στην ΣεΣ .....εάν θελετε ετσι να ειστε νικητες με γεια σας με χαρα σας

ευχαριστώ
 

DeletedUser27758

Guest
Καλησπέρα

Διαβάζω το θέμα που άνοιξε και το ξαναδιαβάζω
Με ρωτάνε πολλοί γιατί δεν έχω τοποθετηθεί ακόμα....

Θέλω να είμαι υπεύθυνος και σοβαρός σε ότι σχολιάσω, ανακοινώσω

αλλά θα πω το εξής...

κοιτάτε μερικοί τόσο με εμπάθεια και κοντόφθαλμα που δεν έχετε καταλάβει τι γίνεται..." τι παίζει" και πόσο μακριά πάει η "βαλίτσα"...

Μόνο αν πάθετε το ίδιο ...ίσως αρχίσετε να παίρνετε είδηση

Αλλά… μην θέλετε όλοι από ένα «χάκερ» δεν φτάνουν για όλους ( sic )

το θέμα δεν είναι η {{{ angels }}}

το θέμα δεν είναι η ΝΕΜΕΣΙΣ

TO θέμα δεν είναι η GUARDIAN ANGELS ( την οποία αν θυμάστε μερικοί την διέλυσε ο "netronio"... που ήρθε από το πουθενά...έγινε ιδρυτής και έκανε οτι έκανε .... στις 13/2/2013 - δεν είπαμε τότε κουβέντα... γιατί το πράγμα έγινε από "μεσα")


το θέμα είναι πολύ μεγαλύτερο...δεν έχει να κάνει με τα αγαθά , τους τομείς, και το επίπεδο... μιας συντεχνίας

θα αναφερθώ με λεπτομέρειες τι βάζουμε σε κίνδυνο…
Περιμένω την Υποστήριξη και την Εταιρεία να ανοίξουν αυτό το θέμα και κυρίως να πάρουν μέτρα…. Και να τα ανακοινώσουν….
Για να αισθανθούμε και εμείς ότι « safety first”
Στο υπολογιστή μας μερικοί δεν παίζουμε μόνο …foe
Και δεν παίζουμε μόνο παιχνίδια…

Άρα…

το θέμα είναι οι "κακόβουλες" ενέργειες* , [ * http://www.e-crime.gr/crime.htm ]

το θέμα είναι ...πως εμείς οι παίκτες θα κάνουμε αυτό το παιχνίδι καλύτερο με τις προτάσεις μας
- το ζω απο τότε που ήταν "beta"... και πολλά πράγματα έχουν εξελίχθεί, διορθωθεί...
αλλά "πεθαίνουμε" να ψοφήσει η κατσίκα του γείτονα...και όχι αν η δικία μας κατεβάζει γάλα...

άκουσα και αυτό !!!
«καλησπερα σε ολους...και το γελιο ξερετε πιο ειναι ; οτι το ατομο που εκανε αυτη την δουλεια το ξερω προσωπικα, ειναι φιλικο μου προσωπο....μπαναριστηκε για κατι που μεσα στο παιχνιδη ειναι απολυτα νομιμο, [ το να διαλυσει μια συντεχνεια ] ασχετα εαν ειναι ηθικο η οχι...δεν τιμωρειται μεσα σε ενα παιχνιδι η ανηθικοτητα, αλλα η παρανομια...»

By papathwmasteo

Θα επανέρθω… με μία «επίσημη» τοποθέτηση
Και θα απαντήσω σε κάθε μήνυμα που με αφορά προσωπικά ή αφορά την συντεχνία μου
Ζητώ την κατανόηση της Διαχείρισης… αλλά είναι πολύ δύσκολο..σχεδόν ακατόρθωτο να απαντήσω σε ένα post…
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser5

Guest
[swt]Έχουμε προειδοποιήσει άπειρες φορές να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί με τους κωδικούς σας.
Έχουμε προειδοποιήσει να προσέχετε σε ποιους δίνετε δικαιώματα μέσα στην συντεχνία.

Για το δεύτερο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Εάν αναφερθώ όμως στο πρώτο δεν προλαβαίνουμε να αποκλείουμε παίχτες καθημερινά.
Είναι πολύ σκληρό να συμβαίνει μία διάλυση συντεχνίας και να χάνεται τόσος κόπος αλλά κυρίως εσείς θα πρέπει να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί.

*Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα προς κάποιον ή προς τα μέλη της συντεχνίας, αναφέρω γεγονότα.*[/swt]
 

DeletedUser30568

Guest
[swt]Έχουμε προειδοποιήσει άπειρες φορές να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί με τους κωδικούς σας.
Έχουμε προειδοποιήσει να προσέχετε σε ποιους δίνετε δικαιώματα μέσα στην συντεχνία.

Για το δεύτερο δεν μπορώ να εκφέρω άποψη. Εάν αναφερθώ όμως στο πρώτο δεν προλαβαίνουμε να αποκλείουμε παίχτες καθημερινά.
Είναι πολύ σκληρό να συμβαίνει μία διάλυση συντεχνίας και να χάνεται τόσος κόπος αλλά κυρίως εσείς θα πρέπει να είστε ιδιαίτερα προσεκτικοί.

*Δεν αναφέρομαι συγκεκριμένα προς κάποιον ή προς τα μέλη της συντεχνίας, αναφέρω γεγονότα.*
[/swt]

Πραγματικά έχουμε τρελαθεί....
Εάν υπήρξε χάκερ, οφείλει η εταιρεία και μάλιστα η μητρική (στη Γερμανίαι;), να βγάλει ανακοίνωση να μας ενημερώσει και να μας διαβεβαιώσει οτι κάτι τέτοιο δεν θα ξανασυμβεί διότι πήρε επιπρόσθετα μέτρα. Από τη στιγμή, που με κανέναν τρόπο, δεν φαίνεται η εταιρεία να παίρνει τέτοια ευθύνη 2 πράγματα μπορεί να συμβαίνουν, ή οι angels μας κοροιδεύουν ή η διαχείριση και η εταιρεία.
Στην περίπτωση του χάκερ, τα πράγματα είναι όντως πολύ σοβαρά. Γίνονται ακόμη σοβαρότερα γιατί το "χάκινγκ", δεν το ανακάλυψε η εταιρεία, αλλά η ίδια η συντεχνεία, δηλαδή η εταιρεία κοιμάται.
Στην περίπτωση κακόβουλης ενέργειας κάποιου, προκύπτουν προφανή ερωτήματα, τα οποία, ως παίκτες, που θα "υποστούμε" κάποιες συνέπειες, μας ενδιαφέρουν.
Ερώτ. 1. Εάν ο "κακόβουλος" λογαριασμός, ήταν ανενεργός εδώ και πολύ καιρό γιατί τον διατηρούσατε στην συντεχνία σας.
Ερώτ. 2. Εάν δεν ήταν ανενεργός αυτός ο λογαριασμός, ποιός τότε τον χρησιμοποιούσε;
Ερώτ. 3. Εάν κάποιος παίκτης τον χρησιμοποιούσε και δεν ήταν ο ιδιοκτήτης του λογαριασμού, τότε αυτός δεν είναι 2ος λογαριασμός.;
Ερώτ. 4. Εάν τον χρησιμοποιούσε ο ιδιοκτήτης του και είχε δικαίωμα διάλυσης της συντεχνίας, τότε δεν χρειάζεται κανένας να κάνει καμία ενέργεια. Η διάλυση είναι έγκυρη.
Ερώτ. 5. Εάν ήταν ενεργός λογαριασμός, χωρίς δικαιώματα διάλυσης και με κάποιο τρόπο, "παράνομο", απέκτησε τα δικαιώματα αυτά, τότε πάλι φταίει η εταιρεία και πρέπει να μας ενημερώσει.

Τελικά σίγουρα κάποιος λέει ψέματα και θα πρέπει να διαλέξετε ποιός είναι. Δηλαδή να το κάνω λιανά ή η διαχείριση καλύπτει τους angels (αποκρύπτοντας την φύση της κακόβουλης πράξης), ή οι angels καλύπτουν και δεν "κράζουν" την εταιρεία κάνοντάς την ρόμπα εάν έχει υπάρξει χάκερ.
Όλη αυτή η συζήτηση και το πρόβλημα που την δημιούργησε γίνονται ακόμα μεγαλύτερα, διότι δεν υπάρχει εμπιστοσύνη στις ενέργειες της διαχείρισης. Υπάρχει κάτι που μπορεί να κάνει άμεσα η διαχείριση και θα βελτιώσει τη σχέση των παικτών μαζί της. Να πάψει να απαντάει στις ενστάσεις και στα παράπονα των χρηστών, με τρόπο μη ευγενικό, μη επεξηγηματικό και να βρει τρόπο να μας δείξει οτι οι ποινές που επιβάλλονται στους διάφορους παίκτες δεν γίνονται επιλεκτικά, αποφεύγοντας συγκεκριμένες συντεχνίες.
Τελικά επαναφέρετε Ο,ΤΙ θέλετε, όμως μη μας κοροϊδεύετε. Καλύτερα να πείτε την αλήθεια (και οι δύο πλευρές), δεν τρέχει τίποτα, φοε χωρίς angels, έχει λιγότερο ενδιαφέρον.
Υ.Γ. 1. Μόνο όταν πείτε την αλήθεια, μπορείτε να μιλάτε γιά παντελόνια, γιατί τότε μόνο θα έχετε φορέσει τα δικά σας.
Υ.Γ. 2. Θεωρώ οτι μόνο στην περίπτωση του χάκερ, δικαιούστε, κύριοι της διαχείρισης, να μιλάτε για fair play.
Υ.Γ. 3. Εάν δεν έχει υπάρξει χάκερ, πρέπει να μιλάτε γιά την μεγαλοψυχία, αυτών που θα επιστρέψουν επαρχίες.

Τέλος το πιο βασικό..... angels μην ευχαριστείτε την διαχείριση με τέτοιο τρόπο. Είσαστε μεγάλη και δυνατή συντεχνία ..........
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή