Ιδέα επιλεκτικά ban

SCORPIOS

Banned
Με μεγάλη χαρά παρατηρώ ότι στο παιχνίδι όπως και στην πραγματική ζωή υπάρχουν παιδιά και αποπαίδια
Τα BAN πέφτουν βροχή σε συγκεκριμένους παίκτες για το παραμικρό ενώ άλλοι απολαμβάνουν την ασυλία που τους δίνουν οι φίλοι τους συμπαίκτες-διαχειριστές πχ απειλή κατά ζωής 3 ήμερες BAN σε συγκεκριμένο παίκτη ενώ για την χρήση εξωτερικόν προγραμμάτων 7 μέρες ΒΑΝ σε αποπαίδι το συγκεκριμένο πρόγραμμα το χρησιμοποιούν πάνω από 50 παίκτες που βεβαία θα ρωτήσετε πως το ξέρω εγώ, εγώ δεν κάνω τα στραβά μάτια βλέπω θα σας απαντήσω
Υπάρχουν παίκτες με 10πλους λογαριασμούς που πριν λίγο καιρό χακαραν το παιχνίδι και έφαγαν ΒΑΝ οι μικροί τους λογαριασμοί χωρίς να ελεγχθούν οι βασικοί τους λογαριασμοί και οι συγκεκριμένοι συνεχίζουν να παίζουν όπως <<έπαιζαν>>
Παρακαλώ μη μου στείλετε μνμ του τύπου επικοινωνήστε με το κέντρο υποστήριξης έχω χορτάσει από απαντήσεις του τύπου θα το ελέγξουμε και δε θα σας ενημερώσουμε
YΓ τώρα μπορείτε να με μπαναρετε από δω για να μη σας δημιουργώ προβλήματα
 

finrοd

Banned
Γεια χαρά!
πχ απειλή κατά ζωής 3 ήμερες BAN σε συγκεκριμένο παίκτη ενώ για την χρήση εξωτερικόν προγραμμάτων 7 μέρες ΒΑΝ
Ενώ με βρίσκει απολύτως σύμφωνο η πολιτική τής ΙΝΝΟ στη μη δημοσιοποίηση των πακτών που έχουν δεχθεί ποινή, προς αποφυγή στιγματισμών, (μην αναφερθώ σε αλήστου μνήμης εποχές που υπήρχαν δελτία ταυτότητας για πολίτες β' κατηγορίας ή, ειδικά δελτία ταυτότητας για όσους είχαν διατελέσει έγκλειστοι σε σωφρονιστικά ιδρύματα), θεωρώ πως η ανάρτηση ενός πίνακα με τις ποινές που επισύρει η κάθε παράβαση και θεμιτή είναι και σε τίποτε κανέναν δεν βλάπτει.
Αντιθέτως ξεκαθαρίζει το τοπίο.

Υπάρχουν παίκτες με 10πλους λογαριασμούς που πριν λίγο καιρό χακαραν το παιχνίδι και έφαγαν ΒΑΝ οι μικροί τους λογαριασμοί χωρίς να ελεγχθούν οι βασικοί τους λογαριασμοί και οι συγκεκριμένοι συνεχίζουν να παίζουν όπως <<έπαιζαν>>
Ναι, απ' όση γνώση έχω, αν παίκτης διατηρεί πολλαπλούς λογαριασμούς κι αυτό γίνει αντιληπτό από την ΟΔ, τότε του δίνεται η δυνατότητα να επιλέξει με ποιον λογαριασμό θα συνεχίσει στο παιχνίδι, λογαριασμός στον οποίο επιβάλλεται ποινή κάποιων ημερών αποκλεισμού πρόσβασης, ενώ οι υπόλοιποι που διατηρεί αποκλείονται δια παντός από το παιχνίδι.
Ε, όπως και να το κάνουμε, η ....θανατική ποινή έχει στις κοινωνίες μας καταργηθεί. Δεν καρατομούμε έναν παίκτη για ένα σφάλμα. Ναι μεν τον κολάζουμε, αλλά δεν τον ξαποστέλνουμε στον ...αγύριστο.
Σε περίπτωση υποτροπής δεν έχω γνώση το τι γίνεται... Αν το γνωρίζει κάποιος, απλός παίκτης ή μέλος τής ΟΔ, ας μου το πει.

Τέλος, όσων αφορά τα «βοηθήματα» στο παιχνίδι, κατά τη γνώμη μου, ΚΑΘΕ αυτοματισμός που συνεπικουρεί τη δράση του παίκτη σ' αυτό, πρέπει ν' απαγορεύεται και η ΟΔ οφείλει, αφού ειδοποιήσει τον που τον χρησιμοποιεί να πάψει να το κάνει, σε περίπτωση μη συμμόρφωσής του να του επιβάλλει ποινή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή