ερώτηση για αμοιβές.

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser32463
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser32463

Guest
Φορτώνοντας το παιχνίδι διάβασα ότι οι αμοιβές-περιστατικά έχουν καλύτερη αμοιβή ανάλογα με την σπανιότητά τους... μπορεί κάποιος να μου πει ή να βρω κάπου ποια είναι η σπανιότητα κάθε αμοιβής? υπάρχει καμιά λίστα?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλημερα
στο δικο μας wiki δεν βρηκα που ειναι η λιστα
ομως σας εχω μια εικονα με την λιστα απο τον σερβερ βετα
http://prntscr.com/m4rjza

Τα βρηκα και στο δικο μας wiki ομως θελει .. ''τροπο'' για να τα βρεις
1 απο την μηχανη αναζητησης ομως
πρεπει να τα γραψεις σωστα μονο την λεξη Περιστατικά
διαφορετικα η αναζητηση δεν σε παραπεμπει σε καποιο αποτελεσμα
http://prntscr.com/m4u762

2 Η κανονικη διαδρομη απο τον αρχικο καταλογο εχει ..πολυ δρομο και χρειαζεται χρονο 'η τυχη για να βρεθεις στην καταλληλη σελιδα
Επιλεγετε απο την κατηγορια Εργαλεια --> Ειδικες Σελιδες --> Αρθρα με τις λιγοτερες αναθεωρησεις
στον αριθμο 20 υπαρχουν οι αντιστοιχες πληροφοριες στα Ελληνικα

https://gr.wiki.forgeofempires.com/index.php?title=Περιστατικά
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Γενικα η δικια μας WiKi ειναι λιγο δυσχρηστη....
 

DeletedUser29206

Guest
Γενικα η δικια μας WiKi ειναι λιγο δυσχρηστη....
Δεν καταλαβαίνω γιατί να επισκέφτεται κάποιος το ελληνικό wiki και όχι το αγγλικό.
Αφού δε λειτουργούν παράλληλα τότε θα επισκεφτόμαστε σε αυτό που ενημερώνεται πρώτο.
 

DeletedUser30097

Guest
Δεν καταλαβαίνω γιατί να επισκέφτεται κάποιος το ελληνικό wiki και όχι το αγγλικό.
Αφού δε λειτουργούν παράλληλα τότε θα επισκεφτόμαστε σε αυτό που ενημερώνεται πρώτο.
Γιατί να διδασκόμαστε την ελληνική γλώσσα κι όχι την εγγλέζικη, μιας και μ' αυτήν έχουμε τη δυνατότητα να συνεννούμαστε με περισσότερους ανθρώπους στον κόσμο; :confused:
Να επισκεπτόμαστε την ελληνική wiki, να την κάνουμε βασικό εργαλείο πληροφόρησής μας, να εντοπίζουμε τις ατέλειες ή/και τις πιθανές αιτίες δυσχρηστίας της, να τις γνωστοποιούμε και να απαιτούμε την αντιμετώπισή τους. :)
 
  • Like
Αντιδράσεις: dio21

dio21

Καμένος Χρήστης
Με την Κινεζικη γλωσσα μπορουμε να συννενοηθουμε με τους περισσοτερους ανθρωπους στο κοσμο...;)
Anyway...

Το δυσχρηστο της δικια μας WiKi εγγυται -κυριως- στο εργαλειο αναζητησης και σε αυτο που ανεφερε η Ταλα παραπανω...αν δλδ δεν βαλεις ακριβως και χωρις λαθος ακομα και στο τονο, τον ορο που ψαχνεις, το αποτελεσμα ειναι 0....:confused::confused:
Θα μπορουσε πολυ ευκολα να βγαινει ενα υπομενου απο κατω απο την "αναζητηση" οταν αρχιζει να γραφεις κατι εσυ, ενα T9 δλδ να ενσωματωθει στο "αναζητηση" ωστε να βοηθησει...
Αυτο βεβαια ειναι θεμα προγραμματιστη και στησιματος της σελιδας, οποτε μια βοηθεια απο τους προγραμματιστες θα ηταν σκοπιμη...
Απο εμας (οσους δλδ γνωριζουν σωστα και ικανοποιητικα την Αγγλικη γλωσσα) εξαρτατε αν η Ελληνικη WiKi γινει το καταρχην εργαλειο μας...αυτη τη στιγμη δεν ειναι παντως.... Εχω την εντυπωση ομως οτι ζητηθηκε η βοηθεια της κοινοτητας, οταν "ανεβηκε" η WiKi μας, δεν ξερω βεβαια την ανταποκριση μας σε αυτο το καλεσμα....

ΥΓ... μαλλον αυτο το μνμ θα επρεπε να μεταφερθει στο Θεμα της WiKi, αλλα και εδω στο Φορουμ υπαρχει το ιδιο προβλημα με το εργαλειο αναζητησης, οποτε εγω λογω βιασυνης αδυνατω...
Αν θελει και νομιζει η διαχειρηση οτι πρεπει, δινω την αδεια μου για μεταφορα των 2 παραπανω παραγραφων....:D
 

DeletedUser30097

Guest
Με την Κινεζικη γλωσσα μπορουμε να συννενοηθουμε με τους περισσοτερους ανθρωπους στο κοσμο...;)
Οι Κινέζοι ίσως είναι οι περισσότεροι άνθρωποι στον κόσμο οι οποίοι έχουν την ίδια μητρική γλώσσα.
Οι περισσότεροι άνθρωποι όμως στον κόσμο, περισσότεροι κι από τους Κινέζους, ομιλούν ή/και μπορούν να συνεννοηθούν στα εγγλέζικα. Ξέρεις πόσοι Κινέζοι ομιλούν εγγλέζικα; χαχαχα :p:cool:
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Σαν τα δικα μου τα Εγγλεζικα μπορει....χαχαχαχαχ
Εχεις προσπαθησει να συννενοηθεις με Κινεζο στα Αγγλικα?
ακομα και αυτοι που κανουν εξαγωγες και τα καταστηματα στο ΙΝτερνετ δεν μιλανε φιλε....
ασε σου λεω....μη σου τυχει καμμια παραγγελια στραβη....την εκατσες μεχρι να βγαλεις ακρη.....χαχαχαχαχ
 

DeletedUser30097

Guest
Σαν τα δικα μου τα Εγγλεζικα μπορει....χαχαχαχαχ
Εχεις προσπαθησει να συννενοηθεις με Κινεζο στα Αγγλικα?
ακομα και αυτοι που κανουν εξαγωγες και τα καταστηματα στο ΙΝτερνετ δεν μιλανε φιλε....
ασε σου λεω....μη σου τυχει καμμια παραγγελια στραβη....την εκατσες μεχρι να βγαλεις ακρη.....χαχαχαχαχ
Είναι τακτική βρε. Σιγά μη σ' αφήσουν να βγάλεις άκρη και να έχουν χασουρα. Σε σκάνε έως να πεις ...«άι σιχτιρ» και να τα παρατήσεις!
 
Κορυφή