Carnival Game!

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Σαν να πέρασε καιρός από το τελευταίο μας παιχνίδι !
Πάμε λοιπόν να ανεβάσουμε διάθεση μιας και η περίοδος του καρναβαλιού πάντα προσφέρεται για αυτό τον σκοπό.Ξεκινάω λοιπόν εγώ και πάμε να δούμε που θα φτάσουμε , αν και πιστεύω και γω στο ρητό που λέει πως σημασία δεν έχει ο προορισμός αλλά το ταξίδι. Αυτο το ταξίδι λοιπόν ξεκινάει με μια λέξη και συνεχίζεται γράφοντας ο καθένας από μια λέξη που θα σχετίζεται με του προηγούμενου.Και επειδή ξεκίνησε η νέα μας εκδήλωση ( και ως παράφορα ερωτευμένη με τη Βενετια) , η πρώτη μου λέξη είναι
Βενετία !!αρχείο λήψης (1).jpg
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
στο .....

ασχετο
μνμ πριβε προς την/ον Συντονιστη lolitaki

μηπως θα ηταν καλυτερα να καναμε μια αυξησουλα στον αριθμο των λεξεων δηλ απο 1 σε 3 ...?
(... θα προτεινα ακομη καλυτερα μια ολοκληρη προτασουλα μεν ..? αλλα επι αυτου νομιζω οτι ξερω την απαντηση ..μην γλυφεσαι ταλα που θα το γεμισεις με τα σεντονακια σου)
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Κάντε και αύξηση δεν υπάρχει πρόβλημα .αλλά να ταιριάζει με την προηγούμενη λέξη βρε παιδιά.ειπα πχ εγώ Βενετία.ο επόμενος γράφει πχ νερό , ο επόμενος πχ λίμνη . Νομίζω είμαστε εντελώς εκτός παιχνιδιού ! Οπότε γράψτε και παραπάνω λέξεις αρκεί να ακολουθουν τη λέξη του προηγούμενου παίκτη .
 

DeletedUser29206

Guest
Ααα... Εμείς προσπαθούμε να φτιάξουμε μια πρόταση και όχι να σχετιζουμε τις λέξεις μεταξύ τους. Δεν το καταλάβαμε
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ανακεφαλαιωση....

Βενετία !!
Δεν μπορω να βλεπω τιποτα ομορφο, που λιμναζει στο....

βρωμικο λιμανι της !!!
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Τότε προσπάθησε να κοιτάξεις με τα μάτια της καρδιάς και θα δεις που όλα φαίνονται πιο καθαρά!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Ομως η ''ευωδια'' των υδατων της δεν ηταν αυτο που εκανε την παρεα του Πουπουλενιου να την επισκευτουν σε εποχη πολυκοσμιας, ο σκοπος ηταν ιερος επρεπε να ......
 

DeletedUser29206

Guest
επισκεφτούν τον Άγιο Μάρκο για να πάρουν πίσω...
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
τον σεσ!!!









































σορρυ εμενα αυτο το παινιδι μου αρεσει! χαχαχαχαχ
ξερω..μπαν! :p
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
το Αιωνιο Συμβολο της Γεννετηρας Πολης της ταλας και ετσι αρχισαν να καταστρωνουν ενα (ως συνηθως) α._λανθαστον σχεδιο που θα ..

ασχετο
και φυσικα η μεν ταλα για να προσευχηθει να μην τους ανακαλυψουν και καταληξουν στο βυθο αυτων των ..υδατων
η δε η μαντα εκανε κρυφα και ενα ''ταμα'' για να πραγματοποιηθουν ατιμωρητα και συντομα τα ως ανω ''θελω'' των 7 μητσων εκ Νικαιας
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κορυφή