Dinegu, Πρόβλημα με επικύρωση ολοκλήρωσης αποστολής

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30097
  • Ημερομηνία έναρξης
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

DeletedUser30097

Guest
Στην παρακάτω αποστολή της ιστορίας http://prntscr.com/addwom
addwom


κι ενώ ολοκλήρωσα το ζητούμενό της όπως βλέπετε εδώ http://prntscr.com/addw2c
addw2c

δεν μου επικυρώνει την ολοκλήρωσή της, εμφανίζοντας πως εισέβαλα σε έναν από τους τρεις συνολικά τομείς που απαιτούσε η ολοκλήρωσή της.
Γιατί;
 

DeletedUser30097

Guest
Τελικά, κατακτώντας και τον 4ο και τελευταίο τομέα του Pfefferberg, θεώρησε την αποστολή περαιωμένη, μετρώντας τον έναν τομέα που εισέβαλα και κατέκτησα ως ...δύο!!
Μπορείτε να κλείσετε το θέμα και ν' αγνοήσετε την αναφορά σφάλματος που υπέβαλα, εκτός κι αν το πρόβλημα παρουσιάζεται και σ' άλλους παίκτες.
Ευχαριστώ για τον χρόνο σας.
 

DeletedUser

Guest
Θα σημειώσω το θέμα ως Επιλυμένο. Ενημερώστε μας εδώ αν αντιμετωπίσετε ξανά πρόβλημα με ολοκλήρωση αποστολής.
 

DeletedUser30097

Guest
Ευχαριστώ,
Τώρα που το ξανασκέφτομαι, ίσως και να μην υπάρχει πρόβλημα στο παιχνίδι και στον υπολογισμό που κάνει για να θεωρήσει την αποστολή περαιωμένη.
Ξαναδιαβάζοντας το κείμενο της αποστολής και δίνοντας περισσότερη προσοχή στη διατύπωσή του, διαπιστώνω πως εκείνο που απαιτεί είναι η εισβολή σε τρεις τομείς κι όχι η κατάκτησή τους.
Δηλαδή, ίσως να πρέπει να γίνει επίθεση και ...υποχώρηση, δίχως να καταληφθεί ο τομέας!!!
Είναι λίγο "γκρίζα" η ερμηνεία και πονηρή η διατύπωση, μιας και δεν διευκρινίζει τι πρέπει να γίνει μετά την εισβολή.
Πάντως και στις δύο περιπτώσεις -υποχώρησης ή κατάκτησης- η εισβολή είναι δεδομένη.
ΜΦΧ
Γιώργης.
 

DeletedUser28896

Guest
Η αποστολή μάλλον ζητάει "εισχώρηση".
Κατακτώντας τον τομέα χωρίς εισχώρηση δε μετράται.

Αν δεν υπάρχουν αρκετοί τομείς για εισχώρηση τότε η αποστολή ολοκληρώνεται με την κατάκτηση της επαρχίας.
 

DeletedUser32530

Guest
καλημέρα σας.

έχω κάνει εισχωρηση απο πριν σε 5 τομείς (cuttingham) αλλά δεν μου ξεκλειδώνει την αποστολή, ώστε να ολοκληρωθει. Εχω κάνει κάτι λάθος;
 

DeletedUser29206

Guest
καλημέρα σας.

έχω κάνει εισχωρηση απο πριν σε 5 τομείς (cuttingham) αλλά δεν μου ξεκλειδώνει την αποστολή, ώστε να ολοκληρωθει. Εχω κάνει κάτι λάθος;
Τι σου ζητάει η αποστολή;
 

dio21

Καμένος Χρήστης
καλημέρα σας.

έχω κάνει εισχωρηση απο πριν σε 5 τομείς (cuttingham) αλλά δεν μου ξεκλειδώνει την αποστολή, ώστε να ολοκληρωθει. Εχω κάνει κάτι λάθος;

Απο την ωρα που σου ανοιγει μια αποστολη και ζηταει εισχωρηση, και μετα μετραει να κανεις εισχωρηση...
αν εχεις κανει απο πριν, πρεπει να βρεις αλλους τομεις και να ξανακανεις εισχωρηση....
 

DeletedUser32530

Guest
Απο την ωρα που σου ανοιγει μια αποστολη και ζηταει εισχωρηση, και μετα μετραει να κανεις εισχωρηση...
αν εχεις κανει απο πριν, πρεπει να βρεις αλλους τομεις και να ξανακανεις εισχωρηση....


Αυτό ακριβώς συνέβη! Εχω κάνει ήδη εισχωρησει σε άλλους 3 τομείς σε άλλη επαρχια και μου μένει άλλος ένας για να τον ολοκληρώσω. Τότε θα δω αν θα μου το ξεκλειδώσει! Και θα ξαναπαντησώ.
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή