event forge bowl

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
ΕΧΩ παιξει ολες τις μερες αλλα μαλλον για αλλη μια φορα το τελευταιο επιπεδο θα το εχω μονο με διαμαντια.....απο το καλο στο καλυτερο παει το ΦΟΕ...
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
ΕΧΩ παιξει ολες τις μερες αλλα μαλλον για αλλη μια φορα το τελευταιο επιπεδο θα το εχω μονο με διαμαντια.....απο το καλο στο καλυτερο παει το ΦΟΕ...

Το εβεντ αυτο για να αποκτησεις το κεντρικο δωρο τερματισμενο ηταν πολυ ευκολο αρκει να στοχευες εκει και να ακολουθουσες λιγο μερικες οδηγιες και στρατηγικη. Εβαζες τους καταλληλους προπονητες και κοιταγες να δωσεις πασες στους πιο αποδοτικους παικτες και το πραγμα κυλαγε πολυ ευκολα. Εγω μολις παρω και την αναβαθμιση απο την τελευταια αποστολη θα εχω 11 αντι για τις 9 που χρειαζομαι. Αλλα παιδια τα πηγανε ακομα καλυτερα.

Σε αυτο το thread ειχες κοιταξει καθολου που τα ειχαμε αναλυσει ολα πολυ καλα?

 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
τι να πω????εχω απογοητευτει....ειναι το τριτο ηβεντ που δεν τα καταφερνω.....χρηματα φυσικα και δεν θα δωσω..δεν τα χαλαλιζω....δεν τα δινω στην πονηρια...κανονικα θα επρεπε ολοι που τελειωνουμε τις αποστολες να εχουμε το πληρες σετ.....
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Κοιτα καταλαβαινω την απογοητευση σου αλλα δεν ειναι ολα τα εβεντ ιδια. πχ στο χειμερινο εβεντ ειχε το παραγοντα τυχης με τις ραγες αν θα σου εδινε 1,2 ή 3. Στο αρχαιολογικο εβεντ ειχε παραγοντα τυχης αν θα σου εδινε τα βιβλια και ποια απο αυτα. Οποτε εκει σε καταλαβαινω να μουρμουρησεις

Αλλα σε αυτο το εβεντ ΔΕΝ ειχε καθολου θεμα τυχης μεσα. Εδινε σε ολους τους παικτες ενα συγκεκριμενο αριθμο απο μπαλες (αν εκανες ολες τις αποστολες κτλ) και φτανανε ανετα για να παρεις ολες τις αναβαθμισεις αρκει να ησουν λιγο προσεκτικος στις επιλογες προπονητη και σε ποιους παικτες θα δωσεις πασες. Ενταξει ηθελε στρατηγικη οπως και ολο το παιχνιδι αλλα οχι τυχη.

Οποτε απλα θα σου πω να το ψαχνεις λιγο περισσοτερο οταν ξεκιναει ενα εβεντ και να μην παιζεις στην αυτοματο. Στο λινκ που σου εβαλα θα δεις οτι εγω και κυριως ο Nouliadis και ο finrod εξηγησαμε πολυ καλα με πραξεις οτι οι μπαλες που θα παρουμε αρκουν ανετοτατα για ολες τις αναβαθμισεις. Κια τετοιου ειδους πληροφοριες παντα τις κουβεντιαζουμε εδω δημοσια ωστε ολοι να εχουμε προσβαση. Και φανταζομαι και στις συντεχνιες μεσα δινουν πληροφοριες , οπως κανω και εγω που φροντιζω και ενημερωνομαι (απο τον test server) και συμβουλευω τους συντεχνους μου οσο μπορω.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Οποτε απλα θα σου πω να το ψαχνεις λιγο περισσοτερο οταν ξεκιναει ενα εβεντ και να μην παιζεις στην αυτοματο. Στο λινκ που σου εβαλα θα δεις οτι εγω και κυριως ο Nouliadis και ο finrod εξηγησαμε πολυ καλα με πραξεις οτι οι μπαλες που θα παρουμε αρκουν ανετοτατα για ολες τις αναβαθμισεις. Κια τετοιου ειδους πληροφοριες παντα τις κουβεντιαζουμε εδω δημοσια ωστε ολοι να εχουμε προσβαση. Και φανταζομαι και στις συντεχνιες μεσα δινουν πληροφοριες , οπως κανω και εγω που φροντιζω και ενημερωνομαι (απο τον test server) και συμβουλευω τους συντεχνους μου οσο μπορω.

φιλε μου εδω ο αλβερτος εχει τεραστιο δικιο.αυτος,εγω και ο finrod ειχαμε αναλυσει τη διαδικασια στο σχετικο θεμα και ειχαμε πει ξεκαθαρα ΠΟΙΟΥΣ παικτες να επιλεξετε,ΠΟΙΟΝ προπονητη και ΓΙΑΤΙ.με στατιστικα και πραξεις και πινακακια.αν τα ειχες ακολουθησει τοτε θα εβλεπες οτι ηταν ισως το πιο ευκολο εβεντ ολων των εποχων και ευχαριστουμε την εταιρεια για αυτο γιατι το εκανε σε ενα κτιριο που ειναι παρα πολυ καλο.να υποθεσω πως επαιρνες παντα τον παικτη που εκανε τα περισσοτερα μετρα....
μαλιστα ετσι οπως το αναλυσαμε και το επαιξα αντι για 9 αναβαθμισεις (+1 το κεντρικο κτιριο) εγω εβγαλα 11.....οι 2 θα πουληθουν στον παλαιοπωλη.και φυσικα χωρις την χρηση διαμαντιων.καταλαβαινω την απογοητευση σου αλλα η εταιρεια δεν φταιει σε τιποτα.
 

DeletedUser31374

Guest
Ο/Η albertus magnus και nouliadis post: 46597 έγραψε:
Οποτε απλα θα σου πω να το ψαχνεις λιγο περισσοτερο οταν ξεκιναει ενα εβεντ και να μην παιζεις στην αυτοματο. Στο λινκ που σου εβαλα θα δεις οτι εγω και κυριως ο Nouliadis και ο finrod εξηγησαμε πολυ καλα με πραξεις οτι οι μπαλες που θα παρουμε αρκουν ανετοτατα για ολες τις αναβαθμισεις. Κια τετοιου ειδους πληροφοριες παντα τις κουβεντιαζουμε εδω δημοσια ωστε ολοι να εχουμε προσβαση. Και φανταζομαι και στις συντεχνιες μεσα δινουν πληροφοριες , οπως κανω και εγω που φροντιζω και ενημερωνομαι (απο τον test server) και συμβουλευω τους συντεχνους μου οσο μπορω.

φιλε μου εδω ο αλβερτος εχει τεραστιο δικιο.αυτος,εγω και ο finrod ειχαμε αναλυσει τη διαδικασια στο σχετικο θεμα και ειχαμε πει ξεκαθαρα ΠΟΙΟΥΣ παικτες να επιλεξετε,ΠΟΙΟΝ προπονητη και ΓΙΑΤΙ.με στατιστικα και πραξεις και πινακακια.αν τα ειχες ακολουθησει τοτε θα εβλεπες οτι ηταν ισως το πιο ευκολο εβεντ ολων των εποχων και ευχαριστουμε την εταιρεια για αυτο γιατι το εκανε σε ενα κτιριο που ειναι παρα πολυ καλο.να υποθεσω πως επαιρνες παντα τον παικτη που εκανε τα περισσοτερα μετρα....
μαλιστα ετσι οπως το αναλυσαμε και το επαιξα αντι για 9 αναβαθμισεις (+1 το κεντρικο κτιριο) εγω εβγαλα 11.....οι 2 θα πουληθουν στον παλαιοπωλη.και φυσικα χωρις την χρηση διαμαντιων.καταλαβαινω την απογοητευση σου αλλα η εταιρεια δεν φταιει σε τιποτα.
Τα παιδιά έχουν δίκιο και τα ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές τους
Εγώ έκανα χρήση διαμαντιών για το σπέσιαλ προπονητή και εγώ 11 αναβαθμίσεις έβγαλα
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπαίνετε στο φόρουμ εδώ έχει πάντα οδηγίες για τους διαγωνισμούς

και για διάφορα άλλα χρήση του κάνουμε 5-10 άτομα.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Τα παιδιά έχουν δίκιο και τα ευχαριστώ πολύ για τις συμβουλές τους
Εγώ έκανα χρήση διαμαντιών για το σπέσιαλ προπονητή και εγώ 11 αναβαθμίσεις έβγαλα
Το πρόβλημα είναι ότι δεν μπαίνετε στο φόρουμ εδώ έχει πάντα οδηγίες για τους διαγωνισμούς

και για διάφορα άλλα χρήση του κάνουμε 5-10 άτομα.

μπραβο γιωργο.και εγω επαιζα με τον προπονητη που ηθελε διαμαντια.τον επελεξα 2 φορες μονο ευτυχως και πηρα 11 αναβαθμισεις,οσες και εσυ.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Καλημερα κι ευχαριστω για τις απαντησεις!!!λοιπον για 11 κτυπηματα επαιξα με τον προπονητη των 150 διαμαντιων και οχι δεν διαλεγα τον παικτη με τα περισοτερα μετρα παρα μονο οταν ειχε ιδιοκτησια συμετοχ......μπορει να μην ακολουθησα κατα γραμμα τις συμβουλες σας αλλα δεν σταθηκα κι αδιαφορος...το ζητημα ειναι...αν η εταιρια θελει τα ηβεντ να ειναι ιδια για ολους...αν θελει θα μπορουσε να εχει εξτρα αμοιβες για τους καλυτερους αλλα!! το δωρο με ολα τα παρελκομενα θα επρεπε να ειναι για ολους που τελειωνουν τις αποστολες...Δεν πειραζει η εταιρια απαξιωνει το παιχνιδι σιγα σιγα με ολες τις εξυπναδες που κανει...απλα δειτε ποσοι εχουν αποχωρησει δειτε τι ηταν το foe το 15-16 και τι ειναι τωρα ....οτι δεινεις παιρνεις...κι οταν βρεθει το καλυτερο θα πιασει αραχνες εδω μεσα.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
επρεπε να παιρνεις τον προπονητη με το εξτρα μετρο και να παιζεις με αυτους που ειχαν την καλυτερη αποδοση (στα πινακακια τα λεγαμε αναλυτικα).οι 3 που εκαναν τα περισσοτερα μετρα ηταν μακραν οι χειροτεροι.αν επαιζες λοιπον με αυτους που ειχαν την καλυτερη αποδοση θα χρειαζοσουν 9800 μπαλες για να παρεις ολες τις αναβαθμισεις.το παιχνιδι (εξαιρουμενων των σκουπιδιων γυρω απο την πολη που σου εδιναν μπαλες) σου εδινε 10,300 οποτε οπως καταλαβαινεις ηταν αδυνατο να μην τελειωσει καποιος το κτιριο.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα Καλο Μηνα
Σας ζητω συγνωμη που δεν εβαλα ταλιες οδηγιες στην αρχη της εκδηλωσης
ομως μου ηταν αρκετα δυσκολο να μπαινω στο φορουμ μας
γιατι θα μου υπενθυμιζε οτι ο ευγενικος πριγκιπας μας σταματησε το φοε
δεν θα εβρισκα μνμ του γλυκου ναξιωτη μας με οδηγιες ευστοχες παρατηρησεις κλπ
και αυτο με ..''ενοχλει''
ξερω οτι ειναι για το καλο του
ξερω οτι αυτη την χρονια θα δωσει μια πολυ σημαντικη και καθοριστικη μαχη
και ειμαι σιγουρη οτι θα νικησει γιατι ειναι εκ γεννετης ο πρωταθλητης των μονομαχων
Ευελπιστω οτι θα επιστεψει καποια στιγμη και παλι στα φοεκικα λημερια
Σας υποσχομαι οτι στην επομενη εκδηλωση θα σας .. βαλω τα ταλια σεντονακια εγκυρα
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
επρεπε να παιρνεις τον προπονητη με το εξτρα μετρο και να παιζεις με αυτους που ειχαν την καλυτερη αποδοση (στα πινακακια τα λεγαμε αναλυτικα).οι 3 που εκαναν τα περισσοτερα μετρα ηταν μακραν οι χειροτεροι.αν επαιζες λοιπον με αυτους που ειχαν την καλυτερη αποδοση θα χρειαζοσουν 9800 μπαλες για να παρεις ολες τις αναβαθμισεις.το παιχνιδι (εξαιρουμενων των σκουπιδιων γυρω απο την πολη που σου εδιναν μπαλες) σου εδινε 10,300 οποτε οπως καταλαβαινεις ηταν αδυνατο να μην τελειωσει καποιος το κτιριο.
Καλημερα αν ηθελα στραυρολεξο ευρισκα κι αλλου κι αν ηθελα πιεση θα προτιμουσα το σκακι......χαλαρωμα μετα τις 12 ωρες δουλεια θελω ....απλα μονο αυτο...κι οπως και να εχει αυτο που λεω εγω ειναι τελειωνει ο παικτης τις αποστολες παιρνει το πακετο τελος....κι ας βαλει το ΦΟΕ κι αλλα δωρα για δυνατους λυτες...μην κανετε το δικηγορο του Φοε βλεπετε ποσο φθινει με τα χρονια...δεν ειναι τυχαιο, μαλλον η πλειοψηφια που αδρανει, αποχωρει εχει το δικιο κι οχι εμεις που επιμενουμε περισοτερο γιατι δεν θελουμε να παραδεχθουμε οτι λαθος ειμαστε τοσα χρονια...
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Αδελφε δεν θα τσακωθουμε για το παιχνιδι και ουτε κανουμε τους δικηγορους του πιστεψε με. Οταν υπαρχει αδικια ή τζογος και ΔΕΝ εξαρταται απο τον παικτη αν θα παρει το μεγαλο δωρο τοτε ΝΑΙ θα κραξουμε ολοι μαζι παρεα. Οταν ομως το εβεντ ειναι μαθηματικως βεβαιο οτι σου επιτρεπει να παρεις το μεγαλο δωρο αν παιξεις ολες τις αποστολες (οπως λες και εσυ) τοτε πρεπει να τους δωσουμε τα ευσημα ωστε να ειναι και τα επομενα εβεντ ετσι.

Εγω σε καταλαβαινω οτι θες να χαλαρωσεις (και εγω αυτο θελω, ενα παιχνιδι ειναι) και δεν θες πολυπλοκα πραγματα αλλα εκτος απο το εβεντ και ολο το παιχνιδι ειναι πολυπλοκο και στρατηγικης και θελει αποφασεις τι θα χτισεις, πως θα πολεμησεις, τι θα παραγεις κτλ κτλ Οποτε το να ζητας κατι πιο απλο σε ενα παιχνιδι στρατηγικης δεν ξερω αν κολλαει.
 

DeletedUser31374

Guest
Καλημερα κι ευχαριστω για τις απαντησεις!!!λοιπον για 11 κτυπηματα επαιξα με τον προπονητη των 150 διαμαντιων και οχι δεν διαλεγα τον παικτη με τα περισοτερα μετρα παρα μονο οταν ειχε ιδιοκτησια συμετοχ......μπορει να μην ακολουθησα κατα γραμμα τις συμβουλες σας αλλα δεν σταθηκα κι αδιαφορος...το ζητημα ειναι...αν η εταιρια θελει τα ηβεντ να ειναι ιδια για ολους...αν θελει θα μπορουσε να εχει εξτρα αμοιβες για τους καλυτερους αλλα!! το δωρο με ολα τα παρελκομενα θα επρεπε να ειναι για ολους που τελειωνουν τις αποστολες...Δεν πειραζει η εταιρια απαξιωνει το παιχνιδι σιγα σιγα με ολες τις εξυπναδες που κανει...απλα δειτε ποσοι εχουν αποχωρησει δειτε τι ηταν το foe το 15-16 και τι ειναι τωρα ....οτι δεινεις παιρνεις...κι οταν βρεθει το καλυτερο θα πιασει αραχνες εδω μεσα.

Καλημερα αν ηθελα στραυρολεξο ευρισκα κι αλλου κι αν ηθελα πιεση θα προτιμουσα το σκακι......χαλαρωμα μετα τις 12 ωρες δουλεια θελω ....απλα μονο αυτο...κι οπως και να εχει αυτο που λεω εγω ειναι τελειωνει ο παικτης τις αποστολες παιρνει το πακετο τελος....κι ας βαλει το ΦΟΕ κι αλλα δωρα για δυνατους λυτες...μην κανετε το δικηγορο του Φοε βλεπετε ποσο φθινει με τα χρονια...δεν ειναι τυχαιο, μαλλον η πλειοψηφια που αδρανει, αποχωρει εχει το δικιο κι οχι εμεις που επιμενουμε περισοτερο γιατι δεν θελουμε να παραδεχθουμε οτι λαθος ειμαστε τοσα χρονια...

Ζαχαρία συμφωνούμε σε όλα μαζί σου και εμείς το ίδια λέμε πολλές φορές.
Σε αυτό το ιβεντ έβαλαν το σούπερ προπονητή για να το κάνουν ποιο εύκολο ........
τα διαμαντάκια βλέπεις αλλά έβγαινε και χωρίς με τις οδηγίες των παιδιών.
Αυτό ήταν λάθος ( μην κάνετε το δικηγόρο ) να βοηθήσουμε θέλαμε
τα παιδιά αφιερώνουν πάρα πολύ χρόνο για να μας τα δώσουν έτοιμα
σε βεβαιώ ότι τα ιβεντ βγαίνουν χάρη σε αυτούς.
Καλή συνέχεια
Γιώργος
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Ζαχαρία συμφωνούμε σε όλα μαζί σου και εμείς το ίδια λέμε πολλές φορές.
Σε αυτό το ιβεντ έβαλαν το σούπερ προπονητή για να το κάνουν ποιο εύκολο ........
τα διαμαντάκια βλέπεις αλλά έβγαινε και χωρίς με τις οδηγίες των παιδιών.
Αυτό ήταν λάθος ( μην κάνετε το δικηγόρο ) να βοηθήσουμε θέλαμε
τα παιδιά αφιερώνουν πάρα πολύ χρόνο για να μας τα δώσουν έτοιμα
σε βεβαιώ ότι τα ιβεντ βγαίνουν χάρη σε αυτούς.
Καλή συνέχεια
Γιώργος
Δεν αμφεβαλα για τις προθεσεις των παιδιων...οντως λαθος εκφραση....ηθελα απλα να τονισω οτι οταν δικαιολογουμε την εταιρια...αυτη βρισκει αλλοθι...τεσπα στο Γ κοσμο ειχα 1300 διαμαντια και καταφερα να το 10 ρισω...αλλα αν ξαναβαλουν ηβεντ με κολπα ισως και να ειναι η αφορμη να αραιωνω....με εκνευριζει με τα κολπα το φοε τον τελευταιο χρονο....εχω και τον παλαιοπωλη να με ''φτιαχνει'' καθε μερα....αληθεια μακαρι να μας εδιναν το δικαιωμα να τον ξηλωναμε απο την πόλη...
 
Κορυφή