Firefox....???

dio21

Καμένος Χρήστης
ΠΑιζω το παιχνιδι αρκετα χρονια....παντα με firefox...
Τις τελευταιες 10 μερες εχω θεμα με καθυστερησεις και γενικα αδυναμιες φορτωσης σε μαχες τοσο στη Ζουγκλα οσο και στις γειτονιες....
Επειδη και παλαιοτερα ειχα αναφερθει σε θεματα που παρουσιαζοταν στο παιχνιδι με τον συγκεκριμενο browser, οπως αδυναμια εναλλαγης χαρτων στον ΣεΣ (προβλημα που διορθωθηκε στο μεγαλυτερο βαθμο το τελευταιο διαστημα και αφου ειχε περασει μισος χρονος απο την πρωτη επισημανση μου, εδω στο φορουμ), θα ηθελα να ενημερωσετε τους τεχνικους σας -ξανα- για τα θεματα που προανεφερα...
Ελπιζω να μην μου (ξανα)προτεινετε να αλλαξω browser, φυσικα...o_O
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
ΠΑιζω το παιχνιδι αρκετα χρονια....παντα με firefox...
Τις τελευταιες 10 μερες εχω θεμα με καθυστερησεις και γενικα αδυναμιες φορτωσης σε μαχες τοσο στη Ζουγκλα οσο και στις γειτονιες....
Επειδη και παλαιοτερα ειχα αναφερθει σε θεματα που παρουσιαζοταν στο παιχνιδι με τον συγκεκριμενο browser, οπως αδυναμια εναλλαγης χαρτων στον ΣεΣ (προβλημα που διορθωθηκε στο μεγαλυτερο βαθμο το τελευταιο διαστημα και αφου ειχε περασει μισος χρονος απο την πρωτη επισημανση μου, εδω στο φορουμ), θα ηθελα να ενημερωσετε τους τεχνικους σας -ξανα- για τα θεματα που προανεφερα...
Ελπιζω να μην μου (ξανα)προτεινετε να αλλαξω browser, φυσικα...o_O

Καλησπερα καπου διαβασα (ορκο δεν παιρνω) οτι λειτουργει καλυτερα με την προηγουμενη εκδοση του Adobe Flash Player
 

DeletedUser29206

Guest
Όταν μπαίνω με firefox αργεί να φορτώσει το κάθε τι... Όντως διορθώνεται με αυτό;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Οι παικτες στο beta βρηκαν ως προσωρινη λυση
την απεγκατασταση της τελευταιας εκδοσης και την εγκατασταση της προηγουμενης
σας παραθετω την απαντηση ενος παικτη (podkap1970) που αντιμετωπισε το ιδιο προβλημα
podkap1970 :
i did download it there >
https://helpx.adobe.com/flash-player/kb/archived-flash-player-versions.html
Version: 24.0.0.221 (405 MB)
in this package are all browser versions, thats why its so big ..
flashplayer24_0r0_221_win.exe that file in that package was for my firefox
 

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά Σας!
Χρησιμοποιώ τον φάιερφοξ και μόνον αυτόν. Δεν αντιμετώπισα κάποιο ιδιαίτερο πρόβλημα. Για να κάνω ταχύτερη την προσπέλαση των σελίδων, δημιούργησα ένα RAMDrive, (δεσμεύοντας σ' αυτό το 1/4 της διαθέσιμης RAM του συστήματος), στο οποίο και όρισα να αποθηκεύονται τα Temp (προσωρινά) αρχεία των Windows, του Χρήστη, και φυσικά του φάιερφοξ. Κατ' αυτόν τον τρόπο επιτυχγάνεται η ταχύτερη δυνατή πρόσβαση κι ανάκτηση των προσωρινών δεδομένων του περιηγητή, κι όλο και κάτι κερδίζω σε ταχύτητα και σ' αποφυγή καταρρεύσεων, νεοελληνιστί "κρασαρισμάτων".
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα ρωτησα μια φιλη εκτος ... συνορων
και μου εδωσε και αυτο
ως την επισημη απαντηση των υπευθυνων
απο αγγλικουλα ξερω οτι πατε καλα

http://prntscr.com/ekqwl5
αυτο ειναι το κειμενο απο αυτοματο μεταφραστη
http://prntscr.com/ekqx5e
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser30097

Guest
Γεια χαρά σας,
Δε θα συμφωνήσω με τη φίλη σου από την ...αλλοδαπή μιας και όπως βλέπεις στην εικόνα, η συγκεκριμένη τιμή είναι, από προεπιλογή, ορισμένη ως false!
e403e378457b4f439955ac2b60d25da6.png

Αντίθετα, προσωπικά προτίμησα, να απενεργοποίσω την, ειδικά για τον firefox δημιουργημένη, ασφαλή λειτουργία του adobe flash, κάτι που μπορεί να γίνει πηγαίνοντας στα εργαλεία-->πρόσθετα-->πρόσθετες λειτουργίες κι έπειτα στις επιλογές να αποεπιλεγεί η συγκεκριμένη δυνατότητα.
Βέβαια μπορεί να γίνει και γράφοντας στην γραμμή διευθύνσεων about:config κι αφού από την αναζήτηση βρούμε την συγκεκριμένη τιμή, (αυτήν που είναι έντονα σκιαγραφημένη), κάνουμε δεξί κλικ στην τιμή false που έχει οριστεί από προεπιλογή και επιλέξουμε εναλλαγή στο αναδυόμενο μενού επιλογών.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Γεια χαρά σας,
Δε θα συμφωνήσω με τη φίλη σου
...
Μια διευκρινιση η δευτερη λυση δεν ειναι της ..φιλης μου αλλα των υπευθυνων του παιχνιδιου
Εγω δηλωνω ασχετη με ..τους υπολογιστες
'η κατα μαντα οι υπολογιστες ... δεν εχουν ταλια εκπαιδευση
Ασφαλως και δεν αντιλεγω οτι μπορει να εχεις δικιο στον τροπο που προτεινεις
 

DeletedUser30097

Guest
Μια διευκρινιση η δευτερη λυση δεν ειναι της ..φιλης μου αλλα των υπευθυνων του παιχνιδιου
Να μου επιτρέψουν οι υπεύθυνοι του παιχνιδιού να συνταχθώ με την πραγματικότητα και να διαφωνήσω μαζί τους!
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ταλα, Γιωργη....
Ευχαριστω για τις πολυτιμες συμβουλες σας... ηδη εχω δει σημαντικη βελτιωση στη ταχυτητα του Firefox... θα δω και τις επομενες μερες και θα σας πω...μακαρι οι τεχνικοι της εταιρειας να ηταν το ιδιο ενημερωμενοι και προσεκτικοι στις κινησεις που κανουν...
 
Κορυφή