FOE helper

up the irons

Νέο Μέλος
καλησπερα,
ποσταρω αυτο το θεμα γτ αν κ εψαξα πρωτα στο φορουμ δν βρηκα καποιο αναλογο thread που να απαντα αυτο το ερωτημα(κ μου κανει εντυπωση που δν το συζητησε κανεις..).
Τελικα επιτρεπεται η οχι το foe helper στον ελληνικο σερβερ?
Μην με παραπεμψετε στους κανονισμους του παιχνιδιου τους εχω διαβασει κ ειναι μια γενικολογια οσον αφορα τα εξωτερικα script...
αλλα περα απο αυτο εγω θα αναλυσω το σκεπτικο μου κ οποιος γνωριζει κατι καλυτερα με διορθωνει...
1)το foe helper ουτε σκριπτ ειναι, ουτε μποτ ειναι αν το δουμε στη θεωρια του αλλα ενα browser extension => Aρα ΛΟΓΙΚΑ επιτρεπεται.
2)το foe helper ειναι ενα extension πληρως απενοχοποιημενο σε πολλους σερβερ που παιζεται το ΙΔΙΟ παιχνιδι => Αρα αν δν επιτρεπεται ΛΟΓΙΚΑ θα επρεπε να επιτρεπεται.

Αρα τελικα επιτρεπεται η οχι το ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ extension (που δν παραβιαζει κανεναν απο τους κανονισμους του παιχνιδιου) και εαν δεν επιτρεπεται θα ηθελα μια σοβαρη απαντηση για τους συγκεκριμενους λογους που δν επιτρεπεται στον ελληνικο σερβερ ενω αλλου επιτρεπεται και δε δινει καποιο αδικο πλεονεκτημα στον χρηστη απλα του παρεχει ενα καλυτερο gameplay χωρις να αδικει καποιον αλλο..
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

DeletedUser

Guest
Έχει ξανασυζητηθεί αν ψάξεις καλύτερα ή με άλλους όρους. Έχω πάρει θέση κάμποσες φορές υπερ του συγκεκριμένου εργαλείου. Η εταιρεία όμως δεν μπορεί να εγγυηθεί κάτι∙ σου προτείνει να αποφεύγεις κάθε τέτοιο εργαλείο καθώς ενώ στο παρόν μπορεί να μην γίνεται παράβαση κάποιου κανόνα (απόδειξη ότι δεν έχεις αποκλειστεί ή έστω προειδοποιηθεί) μόνο οι δημιουργοί του εκάστοτε εργαλείου μπορούν να σου εγγυηθούν ότι και αύριο δεν θα αλλάξουν κάτι στον κώδικα που τελικά θα παραβαίνει κάποιον κανόνα. Η ΙΝΝΟ δεν μπορεί να εγγυηθεί επ αυτού (και λογικό), οπότε απαντάει με την προτροπή να ακολουθούμε τους κανόνες και όποια χρήση να γίνεται με δική μας ευθύνη ή ακόμα καλύτερα να αποφεύγουμε κάθε τέτοια χρήση (φιλική εταιρική συμβουλή) ώστε να αποφύγουμε στο μέλλον ανεπιθυμήτες ενέργειες αποκλεισμού κτλ κτλ.

Επομένως, είτε όρθιος παίζεις είτε καθιστός, την ΙΝΝΟ την ενδιαφέρει να τηρείς τους κανόνες. Το αν τους τηρείς είναι δικό σου θέμα (της ΙΝΝΟ είναι μόνο ο έλεγχος, το θέμα της) και του εκάστοτε δημιουργού του όποιου εργαλείου που ίσως χρησιμοποιείς. Επομένως τους δημιουργούς των εργαλείων αυτών θα έπρεπε να ρωτάμε τελικά και όχι την ΙΝΝΟ. Προσωπικά θα ήθελα και η εταιρεία να έχει ελέγξει το κάθε εργαλείο (δεν είναι και πολλά) ώστε να μου απαντάει με σιγουριά στο αν μπορώ να το χρησιμοποιήσω ή όχι(αν και έμμεσα απαντάει, όταν δεν υπάρχουν κυρώσεις), αλλά μετά από συζητήσεις εδώ στο φόρουμ, έχω πλέον πειστεί πως πραγματικά δεν είναι πρόβλημα της εταιρείας αυτό και αν τελικά έκανε τον έλεγχο του εργαλείου αντί εμου, θα ήταν πέραν των υποχρεώσεών της και όχι απόρροια χρέους της προς εμένα.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όπως έχουμε πει αρκετές φορές, δεν ενθαρρύνουμε τη χρήση οποιουδήποτε εξωτερικού προγράμματος. Είναι ευθύνη του χρήστη να φροντίσει να παίζει σύμφωνα με τους κανόνες του παιχνιδιού. Αυτό περιλαμβάνει και τη χρήση αυτών των εργαλείων. Αφού αυτά δημιουργούνται από τρίτους δε μπορούμε να ελέγξουμε το περιεχόμενο και τις λειτουργίες τους κι έτσι δε μπορούμε να σας δώσουμε σαφέστερη απάντηση, αφού το πρόσθετο μπορεί να αλλάξει οποιαδήποτε στιγμή τη λειτουργία του.
Η εταιρία έχει κοινή πολιτική σε όλους τους σέρβερς στους οποίους παίζεται το παιχνίδι. Σε κανένα σέρβερ δεν επιτρέπεται η χρήση οποιουδήποτε εξωτερικού εργαλείου και κανένας/καμία Community Manager ή Μέλος Ομάδας Υποστήριξης δε θα σου δώσει άδεια χρήσης.
Το σύστημα μας εντοπίζει και τιμωρεί αυτόματα τη χρήση παράνομων εργαλείων ή όταν αυτά αλλάξουν τη συμπεριφορά τους.
 
  • Like
Αντιδράσεις: vulder
Κορυφή