Forge Πόντοι

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser29206
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser29206

Guest
Ήταν πρόσφατα που αναγκάστηκα να χρησιμοποιήσω το κινητό μου διότι υπήρχε ένα πρόβλημα με τον υπολογιστή μου. Πάω λοιπόν να μαζέψω την 24ωρη παραγωγή μου και φτάνω στο σημείο να χαλάω τους forge σε μ/κ. Είχα περίπου 60 και πάω να βάλω τους 20 σε ένα μ/κ και πάταγα το «1 forge πόντος» γρήγορα (2-3 κλικ το δευτερόλεπτο). Εκεί που έβαλα 20 πόντους ωραία και σωστά μου περίσσεψαν άλλοι 50 από τους 60 που είχα αρχικά. Αυτό στην αρχή δεν το παρατήρησα καλά και πάω στο επόμενο μ/κ να βάλω άλλους 20 και γίνεται πάλι το ίδιο! Μετά από όλο αυτό δεν μου βγήκε κανένα παραθυράκι να μου λέει πως υπήρξε κάποιο σφάλμα και να με πετάξει έξω. Μόνο τους δέχτηκε και είναι ακόμη εκεί. Συμπέρασμα: Υπάρχει μεγάλο σφάλμα στα κινητά! Δηλαδή αυτοί που βγάζουν 100-200 πόντους την ημέρα βάζουν τους διπλάσιους έτσι; Για δείτε το λίγο.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
δλδ να το ριξουμε ολοι στα κινητα?
Λες να ειναι καποιο μπονους για να παιζουμε απο συσκευες?:rolleyes:
εγω παντως απορω με αυτους που βαζουν 200-300 ποντους τη μερα....ποση ωρα τρωνε στα κλικ?
 

DeletedUser30097

Guest
Πρόβλημα συγχρονισμού της εφαρμογής είναι. Πρέπει να πατάτε το κουμπί του ενός πόντου με πιο αργό ρυθμό. Μην εκπλαγεί κανείς αν οι πόντοι κάποια στιγμή κάνουν φτερά και τους ζητάει πίσω...
 

DeletedUser29206

Guest
δλδ να το ριξουμε ολοι στα κινητα?
Λες να ειναι καποιο μπονους για να παιζουμε απο συσκευες?:rolleyes:
εγω παντως απορω με αυτους που βαζουν 200-300 ποντους τη μερα....ποση ωρα τρωνε στα κλικ?
Πλάκα-πλάκα σαν μπόνους είναι. Εγώ δεν το κάνω και για αυτό το ανάφερα.
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Παιδες εχει να παρω δωρο το πακετο των 100 ποντων πανω απο 4 μηνες..ενω πιο πριν μια φορα το μηνα μου ερχοταν....εσεις τι εχετε καταλαβει αλλαξαν τον αλγόριθμο? Να πεταξω το ναο κειμηλιων? Τον εχω στο 5 και ποτε δεν τον εκτιμησα...μονο στρατιωτες και προσωπα των αρχαιων δινει..σπανιο αγαλματακι μια φορα μου εκατσε και ηταν φλογα....Λεω να τον βγαλω το ναο...ακουω γνωμες εκτος του να τον ανεβασω ψηλα...αυτο δεν παιζει γιατι αν αλαξαν τωρα τον αλγοριθμο ευκολα θα το ξανακανουν...
 

DeletedUser29206

Guest
Και εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω! Αλλά δεν φταίει ο ναός αλλά το χαμηλό επίπεδο του ναού. Πρώτα από όλα είναι πιο πολύ θέμα τύχης διότι έχω για παράδειγμα τον ναό στο επίπεδο 7 και έχω τύχει περίπου 5-7 φορές την 100αρα πόντων και 3-5 σπάνια κειμήλια (αν και δεν πήρα αυτό που ήθελα). Αυτό που φταίει αρχικά είναι που πήγανε και βάλανε αυτά τα νέα αχρείαστα κτίρια (μόνο αυτά που παίρνεις από το σπάνιο κειμήλιο είναι χρήσιμα πάνω-κάτω). Πριν από αυτήν την αναβάθμιση συναντούσα πιο συχνά την 100αρα. Η απόδειξη είναι μαθηματική: http://prntscr.com/fgothf
Ό,τι είναι υπογραμμισμένο είναι τα νέα κτίρια όπως βλέπεις
Αφού μπήκαν 2 νέα κτίρια στο χρυσό κειμήλιο τότε η έννοιας της πιθανότητας άλλαξε από 1/4 σε 1/6 ;)

Υ.Γ. Αν και νομίζω πως είχε άλλο ένα κτίριο/αντικείμενο στο χρυσό κειμήλιο αντί για τα δύο νέα κτίρια άρα η πιθανότητα παίζει να ήταν 1/5. Αλλά το συμπέρασμα και το πιο βασικό πράγμα που πρέπει να κρατήσουμε είναι πως ο λόγος (κλάσμα) έχει μικρύνει και είναι πιο δύσκολο να πετύχουμε αυτό που θέλουμε σε ΟΛΑ τα κειμήλια :(

Αχ...πόσο μου αρέσουν τα μαθηματικά...!
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
Με λιγα λογια στο επομενο ζορι απο χωρο ο ναος θα πεταξει προς αγνωστη κατεύθυνση..Ευτυχως το επιπεδο της πολης μου ειναι τετοιο που τα δωρα του ναου ειναι σταγονες στη θαλασσα......ποντακια στο ναο του τζογου εγω δεν βαζω....η γραμμη που εχω δωσει στην παρεα μου ειναι να μην τον βαλουν καθολου....και βλεπω αρκετα παιδια της ομαδας μου το ακουσαν και προχωρανε μια χαρα....ολα στο μυαλο ειναι παιδες...παιζουν με το μυαλο μας και τις δηθεν αναγκες μας στο παιχνιδι....Αληθεια τα ωραια κτηρια αλυσιδα του καλοκαιρινου ηβεντ τα ειδατε? Για να τα εχουμε ολα πρεπει να αδειασουμε τη μιση πολη...
 

DeletedUser29206

Guest
Ναι! Νομίζω είναι 8χ? (κάτι) είναι δύσκολο αυτό που κάνουν :eek: ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!! Τι είναι όλα αυτά!!!
10 κτίρια νομίζω πως είναι
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα
Εγω δηλ που τον Ναο τον εχω 10 και καπου 11 τι να πω
Τελειωνω επιπεδο δυσκ 4 (με διαπραγματευση κυριως πλεον) και αντε να κερδισω 3-4 σχεδια απο καποιο ΜΚ που ουτε το εβαλα ποτε στην πολη μου Στα αζητητα της αποθηκης μου αραχιαζουν τα ...πολλαστα σχεδια του
Αντε να κερδισω κανενα διαμαντικο στα πρωτα επιπεδα δυσκολιας (που ουτε για ενα ολοκληρο σετ να φτιαξω δεν μου φτανουν) και το πακετο των 20 ποντων
Την περασμενη εβδομαδα ('η την προπερασμενη) ολοκληρο 4 επιπεδο και ουτε ειδα απο μακρυα κειμηλιο
Μεταξυ μας νομιζω οτι τα πρωτα επιπεδα δυσκολιας δινουν περισσοτερα κειμηλια
Εγω αυτην την φαρμα ηθελα να πετυχω αλλα που τετοια τυχη
ακομη και σμαραγδενιο κειμηλιο να μου κατσει τα αλλα κτηρια μου δινει
Ομως δε θα το γκρεμισω γιατι η ..ελπιδα του μπας και πετυχω κατι καλο
ειναι ο μονος λογος που παιζω πλεον στην ζουγκλα
Αλλωστε τον τελευταιο καιρο κατι μου ''μυριζει'' σε ολη την ιστορια της ζουγκλας
και επειδη ξερω τι σκεφτεστε τωρα
οχι δεν ειναι ουτε ο ταρζαν ουτε η τσιτα του
Λετε να θελουν να την σταματησουν ομως να θελουν να φανει οτι επειδη η πλειοψηφια δεν την θελει ..θα το κανουν?
Ξερετε σαν την περιπτωση που θελει καποιος να διαλυσει μια σχεση και θελει παραλληλα να το ''παιξει '' και θυμα
Εξαναγκαζει λοιπον σιγα σιγα με την συμπεριφορα του τον/την συντροφο του να ''διαλυσει'' την σχεση πρωτος/η

Τωρα για την καλοκαιρινη εκδηλωση
Τα 2 σετ θελουν 4χ6 το ενα
και 4χ8 ('η 6χ6 ) το αλλο
Ομως αξιζουν ειδικα το σετ με το ινδικο ..συντριβανι?
κατ εμε το κορυφαιο ολων των ...μεχρι τωρα εξτρα κτιριων !!!
Εαν εννωθουν και τα 5 κτιρια του σετ αυτου δινουν..
+14% προσαυξηση των νομισματων και των σφυριων σας που μαζευετε καθημερινα
+9%αμυνα
*8%επιθεση
1 φοε ποντο
γυρω στις 35000 νομισματα
1 μεταλλιο? -αυτο μπορει να αλλαξει
και γυρω στις 8000 ευτυχια
Και σας ρωτω ποιο αλλο κτιριο 4χ6 με μονο δρομο χωρις εξοδα κατασκευης, χωρις να χρειαζεται πληθυσμο δινει ολα αυτα?
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
Να το βγάλουν αποκλείετε! Αυτό είναι περίπου ένα χρόνο και δεν είναι θέμα κειμηλίων μόνο αλλά για ισχύς συντεχνίας ο οποίος είναι ο βασικός σκοπός της εκστρατείας αν και δεν φαίνεται διότι έχουμε μάθει με τις ανταμοιβές. Φυσικά δεν έχω καμιά αντίρρηση με τα καλοκαιρινά κτίρια με τόσα που δίνουν αλλά θα προτιμούσα να ήταν λιγότερα και να δίνανε έστω και λιγότερα...
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Εχω την εντυπωση οτι εχει αφαιρεθει απο τα χρυσα αγαλματακια το δωρο των 100 ποντων...
κανω λαθος???
Το αν προσθεσαν αλλο ενα δωρο στα Χρυσα Αγαλματακια, δεν νομιζω οτι ειναι λογος να μην εχω παρει 100αρα....ε?
εχω ανοιξει πανω απο 40 χρυσα και 100αρα πουθενα...οεο?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Εχω την εντυπωση οτι εχει αφαιρεθει απο τα χρυσα αγαλματακια το δωρο των 100 ποντων...
κανω λαθος???
Το αν προσθεσαν αλλο ενα δωρο στα Χρυσα Αγαλματακια, δεν νομιζω οτι ειναι λογος να μην εχω παρει 100αρα....ε?
εχω ανοιξει πανω απο 40 χρυσα και 100αρα πουθενα...οεο?
Καλημερα κι γω αυτο νομιζα ομως εχθες σε εναν (δεν θυμαμαι σε ποιον) απο τους 4 κοσμους το πετυχα
οπως και το πακετο με τα 200 υλικα
 

DeletedUser29206

Guest
Είναι αυτό που λέω: Άμα είσαι άτυχος ή τυχερός!
Στις προάλλες είδα έναν με ένα ναό των κειμηλίων στο 4 επίπεδο και έβλεπα στην πόλη να είχε τα κτίρια που παίρνεις από το σπάνιο κειμήλιο (π.χ. είχε κρήνη νεότητας χ4 και είχε και άλλα). Ενώ εγώ το έχω στο 7 επίπεδο και έχω 2 κρήνη νεότητας και 2-3 από τα άλλα κτίρια που μπορείς να τα βρεις στα σπάνια κειμήλια (είναι στην απογραφή μου).
 

DeletedUser30097

Guest
Κοινό (Ασημί
50px-Ge_relic_common.png

20 Forge Πόντοι
25 Αγαθά (1 τύπος)
5 Ελαφριές Μονάδες
5 Μονάδες Εμβέλειας
5 Γρήγορες Μονάδες
5 Βαριές Μονάδες
5 Μονάδες Πυροβολικού
Διπλό Σχέδιο
Το Πρόσωπο των Αρχαίων
Πύλη του Θεού Ήλιου


Ασυνήθιστο (Χρυσό)
50px-Ge_relic_uncommon.png

100 Forge Πόντοι
200 Αγαθά (1 τύπος)
10 Κακοποιοί

Φλόγα Τελετουργίας
Πλατεία Φυλής
Μικρό Πακέτο Μεταλλίων


Σπάνιο (από Νεφρίτη)
50px-Ge_relic_rare.png

Φάρμα με Αναβαθμούς
Ιερό Ουρανοσκόπιο

Κρήνη Νεότητας
Κιτ Αναβάθμισης
Κιτ Ανακαίνισης
Εργαλείο Αποθήκευσης Κτιρίων

Για περισσότερες πληροφορίες ανατρέξτε στη WIKI
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
τα ποσοστα ειναι ιδια? πχ στο χρυσο αυτα τα 6 δωρα εχουν 16.6% πιθανοτητα?
γιατι πιστευω οτι δεν ισχυει αυτο?
 

DeletedUser29206

Guest
τα ποσοστα ειναι ιδια? πχ στο χρυσο αυτα τα 6 δωρα εχουν 16.6% πιθανοτητα?
γιατι πιστευω οτι δεν ισχυει αυτο?
Φυσικά και είναι διαφορετικά τα ποσοστά αν και δεν αναφέρεται κάπου. Αυτό μπορούμε να το διακρίνουμε εύκολα σύμφωνα με το πόσο συχνά παίρνουμε ένα αντικείμενο/κτίριο π.χ. στο άσπρο κειμήλιο συναντάμε περισσότερο το πρόσωπο των αρχαίων και την πύλη του Θεού Ήλιου διότι έχουν το μεγαλύτερο ποσοστό πιθανότητας για να τα πετύχουμε.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Παντως στο Χρυσο, οι 100 ποντοι πρεπει να ειναι στο 1%...για μενα τουλαχιστον....:D
εχω ανοιξει 95 Χρυσα αγαλματακια και ακομα 100αρα δεν πηρα...
μαλλον ερχετε τη ωρα της....;)
 

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
παιδες καλημερα!! Απο τα δωρα μονο η φαρμα αξιζει και παλι ποσες να βαλεις??? θα γινεις στοχος και για τα λαμογια της λεηλασιας( α ενα κτηριο δεν θα λεηλατητο και το αλλαζουν και αυτο)...ο Ναος ειναι αχρηστο κτηριο και προκαλω οποιον νομιζει οτι κανω λαθος να μου πει το γιατι....τωρα για τουσ 100 ποντους??? παιζω καθε βδομαδα τη ζουγκλα σχεδον παντα 4 επιπεδα....εχω να δω 100 ποντους 5 μηνες και ερωτω αν στη θεση του ναου ειχα ναους των 2 ποντων η εστω ενα μπαζαρ...ποσους ποντους θα ειχα στους 5 μηνες? και μην μου πειτε για τα αλλα δωρα γιατι χωρις να θελω θα φανω αγενης....Τωρα τα κτηρια του καλοκαιρινου νομιζω αξιζουν..παρα το οτι θελουν χωρο...το ζητημα ειναι ποσο ευκολα θα κατσουν...στο beta χαλασα 1500 διαμαντια για να τα εχω ολα....εδω φυσικα δεν παιζει να χαλασω διαμαντια η ευρουλακια...
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
παιδες καλημερα!! Απο τα δωρα μονο η φαρμα αξιζει και παλι ποσες να βαλεις??? θα γινεις στοχος και για τα λαμογια της λεηλασιας( α ενα κτηριο δεν θα λεηλατητο και το αλλαζουν και αυτο)...ο Ναος ειναι αχρηστο κτηριο και προκαλω οποιον νομιζει οτι κανω λαθος να μου πει το γιατι....τωρα για τουσ 100 ποντους??? παιζω καθε βδομαδα τη ζουγκλα σχεδον παντα 4 επιπεδα....εχω να δω 100 ποντους 5 μηνες και ερωτω αν στη θεση του ναου ειχα ναους των 2 ποντων η εστω ενα μπαζαρ...ποσους ποντους θα ειχα στους 5 μηνες? και μην μου πειτε για τα αλλα δωρα γιατι χωρις να θελω θα φανω αγενης....Τωρα τα κτηρια του καλοκαιρινου νομιζω αξιζουν..παρα το οτι θελουν χωρο...το ζητημα ειναι ποσο ευκολα θα κατσουν...στο beta χαλασα 1500 διαμαντια για να τα εχω ολα....εδω φυσικα δεν παιζει να χαλασω διαμαντια η ευρουλακια...

Ας πετυχαινα και καμμια αλλη και χωρο θα βρισκα
..μεχρι και στους ωμους θα τις κραταγα αλλα που ? μια εχω και μαλιστα απο την πρωτη μερα που εμφανιστηκε
... μετα ουτε την ματα ειδα
Εγω θα συμφωνησω μαζι σου δηλ οτι αξιζουν τα σετ
τουλαχιστον θα επιμεινω στο σετ με το συντριβανι
αξιζει απο οποια αποψη κι αν το δει καποιος
ΚΑΝΕΝΑ ΑΛΛΟ ΚΤΙΡΙΟ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΔΩΣΕΙ ΠΟΤΕ ΤΟΣΑ ΟΣΑ ΘΑ ΔΙΝΕΙ ΤΟ ΣΕΤ ΑΥΤΟ
δεν εχει κοστος κατασκευης, δεν χρειαζεται πληθυσμο, θελει μονο δρομο και οι διαστασεις του ειναι 4χ6
+14% προσαυξηση των νομισματων και των σφυριων
+9% αμυνα, +8% επιθεση, 1 φοε ποντο /24h, 35000 νομισματα , 47 μεταλλια και γυρω στις 8000 ευτυχια
Δεν αντιλεγω ειναι δυσκολο να πετυχει καποιος ολα τα κομματια του σετ ομως η ελπιδα πεθαινει παντα τελευταια
 

DeletedUser29206

Guest
Τι να πει κανείς... Όλοι το ίδιο πρόβλημα έχουμε: Πού είναι οι 100 πόντοι; Μάλλον τους πήραν τα καινούργια κτίρια αφού άλλαξαν οι πιθανότητες :(
 
Κορυφή