Forge of Empire PLUS

Υποχθόνιος

Νέο Μέλος
Νεος παιχτης στο FOE. Μου έχει εμφανιστεί μια "Αμαξα" (μολις ξεκινησα στον C) σε σημειο εξω απο την πολη που ονομαζεται Forge of empires PLus...Ηταν ενεργοποιημερνο (σαν δωρο) για 7 ημερες και παρειχε μερικες αρκετα ενδιαφερουσες ευκολιες και "μπόνους". Τώρα απενεργοποιήθηκε , μπορεί να ενεργοποιηθεί αλλά φυσικά χρειάζεται διαμάντια. Το κακο ειναι οτι οι αναλυτικες πληροφοριες για αυτο δεν υπαρχουν πουθενα (εκανα μια αναζητηση και εδω με αυτα αλλα τιποτα), ποσα διαμαντια θελει για την ενεργοποιηση του, εαν υπαρχουν περισσοτερες επιλογες απο μια για ενεργοποιηση (μεγαλυτερος χρονος) κ.λ.π. Απ' ότι κατάλαβα δεν εμφανίζεται σε όλους αλλά σε κάποιους νέους παίχτες μόνο και δεν ξέρω εάν κάποια στιγμή εξαφανιστεί και από την πόλη μου σε περίπτωση μη χρήσης του για καιρό. Παρακαλώ από τη διαχείριση κάποιες διευκρινίσεις ΄ή κάποιο λινκ που να μας πληροφορήσει σχετικά. Ευχαριστώ..
 

Υποχθόνιος

Νέο Μέλος
Kαμια απάντηση...
Άλλη ερώτηση...υπάρχει κάποιος από το FOE που να γνωρίζει κάτι σχετικά με την παραπάνω ερώτηση ώστε να απευθυνθώ?
 

finrοd

Banned
Ίσως να προβάρουν δοκιμαστικά κάποιο νέο χαρακτηριστικό. Κάπως έτσι προστέθηκαν στο παιχνίδι και τα «περιστατικά».
Περισσότερες πληροφορίες κι απάντηση στ' αρχικό σου ερώτημα, το πιθανότερο είναι να βρεις απευθυνόμενος ΕΔΩ
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Νεος παιχτης στο FOE. Μου έχει εμφανιστεί μια "Αμαξα" (μολις ξεκινησα στον C) σε σημειο εξω απο την πολη που ονομαζεται Forge of empires PLus...Ηταν ενεργοποιημερνο (σαν δωρο) για 7 ημερες και παρειχε μερικες αρκετα ενδιαφερουσες ευκολιες και "μπόνους". Τώρα απενεργοποιήθηκε , μπορεί να ενεργοποιηθεί αλλά φυσικά χρειάζεται διαμάντια. Το κακο ειναι οτι οι αναλυτικες πληροφοριες για αυτο δεν υπαρχουν πουθενα (εκανα μια αναζητηση και εδω με αυτα αλλα τιποτα), ποσα διαμαντια θελει για την ενεργοποιηση του, εαν υπαρχουν περισσοτερες επιλογες απο μια για ενεργοποιηση (μεγαλυτερος χρονος) κ.λ.π. Απ' ότι κατάλαβα δεν εμφανίζεται σε όλους αλλά σε κάποιους νέους παίχτες μόνο και δεν ξέρω εάν κάποια στιγμή εξαφανιστεί και από την πόλη μου σε περίπτωση μη χρήσης του για καιρό. Παρακαλώ από τη διαχείριση κάποιες διευκρινίσεις ΄ή κάποιο λινκ που να μας πληροφορήσει σχετικά. Ευχαριστώ..
Kαλησπερα μπορει να μας κανεις εικονα απο αυτη την αμαξα
μηπως καταλαβουμε τι εννοεις
 

finrοd

Banned
Θα σταθώ στην πρώτη ανάρτηση τής κάτωθι εικόνας, έχοντας στη σκέψη μου όσες την ακολουθούν.
Screenshot_2021-04-17 Spoiler - New premium Feature - FoE Plus .png
 

finrοd

Banned
Kαλησπερα μπορει να μας κανεις εικονα απο αυτη την αμαξα
μηπως καταλαβουμε τι εννοεις
Αυτό το βρήκα στο φόρουμ τής βήτα έκδοσης. Ίσως να 'ναι τούτη η άμαξα.
V_SS_AllAge_ForgePlus.png

ΥΓ
Βρε, εσύ είσαι ...μπετατζού, εγώ θα σου τα δείχνω; χαχαχα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kalhspera ante na milhsv kai gv sta ..agglika
=Kαλησπερα αντε να μιλησω και γω στα αγγλικα
Παιδια στον ελληνικο φορουμ ειμαι 'η σε καποιον αγγλοφωνο ?
πολυ στο ..αγγλικουλι το ρηξαμε
επιτηδες το κανετε εεεεε?
αφου το εχω πολλακις δηλωσει ...αγγλικα δεν γνωριζωωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω
Aπ οτι καταλαβα ειναι κατι σαν τα πακετα προσφορας των νεων παιχτων
δεν εμφανιζεται σε ολους τους παιχτες οπως και οι προσφορες των διαμαντιων
σε αλλους εμφανιζεται 50% σε αλλους 100% και σε αλλους 200%
εγω παντως δεν το ειδα ποτε σε κανεναν σερβερ σε κανεναν κοσμο
και εχω λογαριασμους σε 4 διαφορετικους σερβερς
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υποχθόνιος

Νέο Μέλος
Η εικονα της αμαξας ειναι ακριβως αυτη. Μετα το 7ημερο απενεργοποιείται...ΑΛΛΑ..πατοντας επανω του σε παει σε χρηση διαμαντιων...εγω καθοτι δεν εχω διαμαντια με πηγαινει κατευθειαν σε αγορα ΧΩΡΙΣ να μου λεει ΠΟΣΑ ζηταει...(δεν καταλαβαινω ...δηλαδη εστω οτι πληρωνω για 1000 διαμαντια και οταν πατησω επανω μου τα παρει ΟΛΑ , ειναι δυνατον να παιζει ετσι το παιχνιδι?)..Μαλιστα κατα τα την διαρκεια που ειναι ενεργο μπαινει ενα πλαισιο γυρω απο το avatar σου και στις 3 μπαρες (γειτονες,συντεχνια,φιλοι) κατι σαν χρυση κορνιζα...Περιεργα πραγματα..
 

finrοd

Banned
κατα τα την διαρκεια που ειναι ενεργο μπαινει ενα πλαισιο γυρω απο το avatar σου και στις 3 μπαρες (γειτονες,συντεχνια,φιλοι) κατι σαν χρυση κορνιζα...Περιεργα πραγματα..
Δίχως να το 'χω εκατό τοις εκατό σίγουρο, αυτό που γράφεις θαρρώ πως είναι μία από τις ανταμοιβές που παίρνεις κι ίσως να εμφανίζεται έτσι, τονισμένη, η προσωπογραφία που χρησιμοποιείς, και στις ράβδους φίλων, γειτόνων και συντεχνιτών σου.
 

Υποχθόνιος

Νέο Μέλος
Screenshot_6.jpg
Aυτα ειναι που σου δινει οταν ενεργοποιηθεί.
Οι ποντοι που αποθηκευονται στην μπαρα μαλιστα απο 10 "εκτοξευονται" σε 250
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrοd

Banned
Μάλλον αυτό που στο προηγούμενό σου μήνυμα περιέγραψες έχει σχέση με την υπό τον τίτλο «Νέο πλαίσιο Avatar» ανταμοιβή.
Η αυξημένη αποθήκευση φορτζ πόντων αφορά τους ωριαίους φορτζ πόντους ή αυτοί σταματούν και πάλι να προστίθενται στη ράβδο σαν συμπληρωθούν οι πρώτοι δέκα;
Αυτή τη στιγμή οι ωριαίοι φορτζ πόντοι έχουν «ταβάνι» τους 10 και η συνολική χωρητικότητα της ράβδου φορτζ πόντων έχει «ταβάνι» τούς 100, με επιτρεπόμενο όριο φορτζ πόντων τους 99 για να μπορέσεις να συλλέξεις κτίσμα που τους παράγει.
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εργαζόμαστε συνεχώς στη βελτίωση του παιχνιδιού και κάνουμε πολλές ρυθμίσεις που στοχεύουν στη βελτίωση της συνολικής εμπειρίας στο παιχνίδι. Μερικές φορές αυτές οι αλλαγές αγγίζουν τη διαθεσιμότητα συγκεκριμένων μερών του παιχνιδιού ή τον τρόπο που λειτουργεί. Αυτό σημαίνει ότι μερικές φορές μπορεί να υπάρχουν μικρές διαφορές ανάμεσα σε λογαριασμούς σε διάφορους τομείς του παιχνιδιού. Αυτές οι διαφορές είναι συνήθως προσωρινές και στο τέλος εξομαλύνονται.
Αυτό συμβαίνει και σε αυτή την περίπτωση.
 

finrοd

Banned
Μερικές φορές αυτές οι αλλαγές αγγίζουν τη διαθεσιμότητα συγκεκριμένων μερών του παιχνιδιού ή τον τρόπο που λειτουργεί.
Δηλαδή, σ' ότι αφορά το σκέλος τής πρότασης «...τον τρόπο που λειτουργεί.», σημαίνει πως κάποιες λειτουργίες, στον ΣεΣ για παράδειγμα, μπορούν για κάποιο χρονικό διάστημα να 'ναι διαφορετικές μεταξύ των παικτών;
Αυτό γίνεται λόγω ανεπαρκούς ανατροφοδότησης ή/και ελέγχων καλής λειτουργίας στη βήτα έκδοση;
Εργαζόμαστε συνεχώς στη βελτίωση του παιχνιδιού και κάνουμε πολλές ρυθμίσεις που στοχεύουν στη βελτίωση της συνολικής εμπειρίας στο παιχνίδι.
Καλό αυτό!
Η «συνολική εμπειρία» στο παιχνίδι, άθροισμα αποτελεί των επιμέρους εμπειριών σ' αυτό.
Μία επιμέρους εμπειρία, η κορυφαία κατά την άποψή μου, είναι κι αυτή που παρέχει μέσω τού Χάρτη ΣεΣ.
Μήπως να εστιάσετε στη βελτίωση τής εμπειρίας των παικτών σε τούτο το υπαρκτό σκέλος τού παιχνιδιού πριν ασχοληθείτε με την προσθήκη νέων;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Υποχθόνιος

Νέο Μέλος
Παει και αυτο...να το θυμόμαστε....ΕΞΑΦΑΝΙΣΤΗΚΕ... beta testers λεγεται...κριμα γιατι φαινόταν ενδιαφερον...
 
Κορυφή