Halloween 2016

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για τη φετινή εκδήλωση του Halloween.
 

DeletedUser29206

Guest
Halloween Event 2016

Αποστολή 1: Τελειώστε 20 παραγωγές σε κτίρια παραγωγής και ξόδεψε 12 forge πόντοι
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 2: Μάζεψε 1.500 νομίσματα και προμήθειες και συγκέντρωσε 20 αγαθά
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 3: Αγόρασε 5 forge πόντους και ξόδεψε 9 forge πόντους
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 4: Βοήθησε 20 κτίρια και ξόδεψε 11 forge πόντοι
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 5: Ανίχνευσε μία επαρχία
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 6: Στρατολόγησε 4 μονάδες της εποχή σου ή 5 της προηγούμενης εποχής και διείσδυσε 4 τομείς
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 7: Πούλησε 3 κτίρια της εποχής ή 4 της προηγούμενης εποχής και κτίσε ένα διακοσμητικό
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 8: Απόκτησε έναν τομέα και ξόδεψε 13 forge πόντους
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 9: Ξόδεψε 25 forge πόντους σε μεγάλα κτίρια ή κάνε μία έρευνα για μία τεχνολογία και τέλειωσε την παραγωγή 5 λεπτών 20 φορές
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 10: Κάνε Έρευνα μία τεχνολογία
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 11: Τελείωσε κάθε επιλογή της παραγωγής 6 φορές
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 12: Κτίσε ένα κτίριο από κάθε είδους
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 13: Διέγραψε 4 μονάδες από την εποχή σου ή 6 μονάδες από την προηγούμενη εποχή και ξόδεψε 15 forge πόντους
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 14: Απόκτησε 2 τομείς χωρίς μάχη
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 15: Μάζεψε 10 αγαθά από κάθε αγαθό της εποχής του χαλκού
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 16: Τέλειωσε την 4ωρη παραγωγή 8 φορές και ξόδεψε 14 forge πόντους
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 17: Τέλειωσε την 24ωρη παραγωγή 5 φορές
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 18: Απόκτησε έναν τομέα
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 19: Τέλειωσε την παραγωγή 1ωρας 10 φορές
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 20: Κτίσε το μεγαλύτερο νεκροταφείο σου (δηλαδή να το βάλεις στην απογραφή σου με την αποθήκευση κτιρίου και να το ξανακτίσεις) ή ένα διακοσμητικό κτίριο
Ανταμοιβή: Τυχαία

Αποστολή 21: Εάν στην αποστολή 20 έκτισες το μεγαλύτερο νεκροταφείο σου (δηλαδή να το βάλεις στην απογραφή σου με την αποθήκευση κτιρίου και να το ξανακτίσεις) τότε η αποστολή 21 θα είναι: Πούλα το νεκροταφείο σου. Αλλιώς άμα στην αποστολή 20 έκτισες ένα διακοσμητικό κτίριο τότε η αποστολή 21 θα είναι: Κτίσε ένα κτίριο της εποχή σου και ξόδεψε 14 forge πόντους.
Ανταμοιβή: Εάν πούλησες το νεκροταφείο σου (εξαρτάται πιο νεκροταφείο πούλησες) τότε θα πάρεις το επόμενο δηλαδή: (εάν πούλησες το νεκροταφείο θα πάρεις το παλιό νεκροταφείο, εάν πούλησες το παλιό νεκροταφείο θα πάρεις το αρχαίο νεκροταφείο, εάν πούλησες το αρχαίο νεκροταφείο θα πάρεις το θρυλικό νεκροταφείο και εάν πούλησες το θρυλικό νεκροταφείο θα πάρεις το μνημειακό νεκροταφείο. Αντιθέτως εάν έκτισες ένα κτίριο της εποχής σου και ξόδεψες 14 forge πόντους τότε θα πάρεις το νεκροταφείο (δηλαδή το πρώτο, το απλό νεκροταφείο).

Αποστολή 22: Απόκτησε μία επαρχία
Ανταμοιβή: Το παρεκκλήσι του Jack

Αποστολή 23: Ξόδεψε 20 forge πόντους ή κάνε έρευνα μια τεχνολογία
Ανταμοιβή: Τυχαία

Τελευταία Αποστολή: Τελείωσε όλες τις 23 αποστολές
Ανταμοιβή: Στοιχειωμένος Πύργος και ένα Πορτραίτο της Ανδρικής Μούμιας ή ένα Πορτραίτο της Γυναικείας Μούμιας
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
εγω θελω να σας επιστησω την προσοχη
εαν εχετε το νεκροταφειο στην αποθηκη πρεπει να ειναι κτισμενο στην πολη σας πριν εμφανιστει/ενεργοποιηθει η 21 αποστολη
γιατι εαν το κανετε μετα το συστημα το θεωρει ως απλο πολιτιστικο
δηλ πχ εαν το τοποθετησετε στην πολη σας μολις ξεκινησει η 21 αποστολη και πουλησετε το παλιο νεκροταφειο θα σας δωσει το απλο
την ειχα πατησει ετσι εγω στο παρελθον
πουλησα το μεγαλο και πηρα το ,,,τζουνιορ
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
εαν το εχεις στην απογραφη σου (το νεκροταφειο) το κτιζεις στην αποστολη 20 για να μπορεσεις να το πουλησεις στην αποστολη 21 και να παρεις το αμεσως επομενο
 

DeletedUser29206

Guest
Η αληθεια ειναι πως ολο αυτο με την αποστολη 20 και 21 μου κανει εντυπωση, πρωτη φορα βλεπω κατι τετοιο!
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα μαλλον γιατι αρκετοι την ειχαμε πατησει τοτε
γιατι ενω το νεκροταφειο το ειχαμε κτισει πριν την προτελευταια
ολοκληρωθηκαν αυτοματα οι δυο προηγουμενες ( ζητουσε μια επαρχια)
και ετσι δεν το αναγνωρισε το συστημα το θεωρησε απλως πολιτιστικο
 

DeletedUser29206

Guest
Περδευτηκα τωρα! Πιο ειναι το θεμα; Αμα γινει η αποστολη 20; Δηλαδη αμα το κτισεις στην αποστολη 20 τι θα το παρει (διακοσμητικο κτιριο η νεκροταφειο)?
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

talamanta

Καμένος Χρήστης
στην 20 πολιτιστικο ομως οταν ξεκινησει η 21 θα ειναι ηδη στην πολη σου κτισμενο
 

DeletedUser29206

Guest
ναι για να το πουλησεις. Η 21 λεει πουλα το αρα πρεπει να ειναι στην πολη σου. Δεν σου λεει διεγραψε το απο την απογραφη
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλα δεν λεω στο Halloween ο καθενας ντυνεται οπως θελει
ομως μηπως το παρακαναμε λιγο 'η μηπως ...λογω οικονομικης ευμαρειας τα βαλαμε ολα μαζι για να κερδισουμε τα διπλα κερασματα ?
(ξερετε Halloween και καλαντα)
http://prnt.sc/cv045b
http://prntscr.com/cv0556
ασχετο ..μια που ηρθε νωριτερα 2,5 μηνες ο Αη Βασιλης και δεν προλαβα να του γραψω γραμμα
λετε να το διαβασει εαν του το γραψω εδω ....?
Αη Βασιλη μου φετος θελω κι μενα να μου φερεις ..το τελευταιο μοντελο των σουπερ ''χειμερινων υποδηματων'' (κοινως..μποτακια) ....για να γινομαι και γω ...σουπερ-μαν-τα
α και εαν γινεται τρυπα και τα μποτακια των αλλων ...εεε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Zachos Runner

Καμένος Χρήστης
'''' α και εαν γίνεται τρύπα και τα μποτάκια των άλλων ...εεε'''''' Δεν παλεύεσαι!!!!!! Καλά θες και μποτάκια τσάμπα???? Αυτά μόνο αν είσαι καλός πελάτης και ''καλό παιδί''''' Καλά στο Δ είδες νοστιμάδες??? Σημερινή εποχή με 20-30 ναούς....μιλάμε για χρήμα....ε σε αυτό το παιδί τώρα να μην φέρει ο αη Βασίλης χειμερινά παπουτσάκια ??? Αμαρτία είναι.....
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα Καλη Αρχη στο Ηalloween 20016
'''' α και εαν γίνεται τρύπα και τα μποτάκια των άλλων ...εεε'''''' Δεν παλεύεσαι!!!!!! Καλά θες και μποτάκια τσάμπα???? Αυτά μόνο αν είσαι καλός πελάτης και ''καλό παιδί''''' Καλά στο Δ είδες νοστιμάδες??? Σημερινή εποχή με 20-30 ναούς....μιλάμε για χρήμα....ε σε αυτό το παιδί τώρα να μην φέρει ο αη Βασίλης χειμερινά παπουτσάκια ??? Αμαρτία είναι.....

..γιατι εγω νομιζεις δεν διαμαντοντυνομαι
..ομως εγω ειμαι ως γνωστον και διχασμενη προσωπικοτητα
αντι να πηγαινω με το ''ρευμα'' των ολιγων και να σιωπω ..παω με τους υπολοιπους και λαλω
γι' αυτο υποθετω οτι .. ειμαι μονιμως και η ..επισημη αποδεχτης των απανταχου ''χειμερινων υποδηματων''
α πιστευω οτι αυτη την πρωτια δεν μπορει κανεις να μου την παρει
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Αυτο με τις αποστολες 20 και 21, ειναι σιγουρα ετσι?
δλδ αν εγω που εχω το θρυλικο πχ και δεν εχω κιτ αποθηκευσης, και στην 20 βαλω διακοσμητικο, δεν θα παρω το αμμεσως επομενο, αλλα το πρωτο το μικρο? δεν μου καθετε ρε παιδια...το εχει παιξει καποιος στον ΒΕΤΑ και ειναι οντως ετσι?
αδικο μου φενετε παντως , αν ειναι ετσι....

και τα λαθη απο οτι ξερω, δεν διορθωνονται με μεγαλυτερα λαθη...ε???
 

DeletedUser29206

Guest
εγω ετσι το ειδα και ετσι το αντεφραψα! Και εμενα μου κανει μεγαλη εντυπωση αμα ειναι αυτο
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Αυτο με τις αποστολες 20 και 21, ειναι σιγουρα ετσι?
δλδ αν εγω που εχω το θρυλικο πχ και δεν εχω κιτ αποθηκευσης, και στην 20 βαλω διακοσμητικο, δεν θα παρω το αμμεσως επομενο, αλλα το πρωτο το μικρο? δεν μου καθετε ρε παιδια...το εχει παιξει καποιος στον ΒΕΤΑ και ειναι οντως ετσι?
αδικο μου φενετε παντως , αν ειναι ετσι....

και τα λαθη απο οτι ξερω, δεν διορθωνονται με μεγαλυτερα λαθη...ε???
Καλησπερα δεν υπαρχει κανενα προβλημα σωστα τα εχει γραψει
η 20 ζητα ενα πολιτιστικο γενικα - δεν λεει της εποχης σου
δεν ανεφερει δε πουθενα το πολιστικο να ειναι το νεκροταφειο αρα δεν χρειαζεται να εχετε κιτ αποθηκης
Εγω τονισα οτι εαν ειναι στην αποθηκη σας , το νεκροταφειο ( παλιο κανονικο τεραστιο κλπ)
δηλ εαν δεν το ειχατε κτισει περισυ οταν το ειχατε κερδισει και εχει παραμεινει στην αποθηκη σας
θα πρεπει να το κτισετε στην πολη σας πριν ξεκινησει η 21,
γιατι εαν το κτισετε οταν ξεκινησει η 21 , το συστημα θα το εκλαβει ως απλο πολιτιστικο
με συνεπεια οταν το πουλησετε θα παρετε το μικρο νεκροταφειο ανεξαρτητα εαν αυτο που πουλησατε ηταν το μεγαλο ή το τεραστιο
εαν ομως το εχετε ηδη στην πολη σας δηλ πριν την 20 αποστολη και παλι κανενα προβλημα
απλως στην 20 θα κτισετε ενα ασχετο πολιτιστικο (οχι διακοσμητικο ) πχ του χαλκου
και 21 θα πουλησετε το νεκροταφειο που εχετε στην πολη σας (ανεξαρτητα απο την εποχη που ειναι)
και θα παρετε ενα μεγαλυτερο της εποχη που ειστε τωρα
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser29206

Guest
α δηλαδη στην 20 αν κτισουμε ενα πολιτιστικο θα μας παει κατευθειαν στο << Πούλα το νεκροταφείο σου >>?
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
α δηλαδη στην 20 αν κτισουμε ενα πολιτιστικο θα μας παει κατευθειαν στο << Πούλα το νεκροταφείο σου >>?
ναι εαν εχεις στην πολη σου κτισμενο ηδη το νεκροταφειο πριν την 20 '
κτιζεις ενα απλο πολιτιστικο
ομως το συστημα ''βλεπει'' το νεκροταφειο και σου λεει στην 21 πουλησε το νεκροταφειο
 

DeletedUser29206

Guest
οκ ευχαριστω πολυ, αυτο δεν το γνωριζα
 
Κορυφή