Halloween 2019

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείς να μας πεις τη γνώμη σου σχετικά με τη φετινή εκδήλωση του Halloween.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
επιτελους εβεντ!! και ειχα ξεχασει ποσο καιρο εχουμε να παιξουμε εβεντ....:p
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Kαλησπερα
Αντε να ξεκινησω απο τα θετικα

1 Διασκεδαστικο θυμιζει αρκετα τον παλαιο διαγωνισμο με τους αρχαιολογους
2 το νεο κτηριο Εγκαταλειμμενο Ασυλο
κυριολεκτει μονο ως προς το δευτερο ..συνθετικο του
στο 9 επιπεδο του θα σας δωσει εκτος απο τα συνηθισμενα (νομισματα σφυρια) +20 υλικα, +11 φοε ποντους και +18-24% μπονους επιθεσης (αναλογως την φοεκικη εποχη του αρχοντα του)
με ολες τις ως ανω ''ανεσεις΄΄ δεν μου φαινεται να το αφησει καποιος εγκαταλελειμμενο στην αποθηκη του

Παμε στα αρνητικα
1 τα βιβλια δυσκολα μαζευονται ολα .. συνηθως θα λειπει στους περισσοτερους ενα χρωμα
2 τα 8 κιτ ..δυσκολα μαζευονται χωρις διαμαντια
εαν θελετε να τα καταφερετε η συμβουλη μου ειναι να επικεντρωθειτε εξ αρχης στην αναζητηση μονο των κρυσταλλων και να μην ξοδευετε εργαλεια για να ανοιγετε μεμονωμενα κομματια με βιβλια και επιμερους δωρα

Και τωρα μια παρατηρηση σχετικα με καποια συμβολα που εχει η εκδηλωση

παρατραβηγμενα καποια γραφικα συμβολα
αναφερομαι στον ..πρωταγωνιστη
http://prntscr.com/phz7jh
καπου εμπλεξαν το κανονικο halloween ( Την Χριστιανικη Εορτη των Αγ Παντων αλλωστε αυτο σημαινει η λεξη) με αλλες τελετες
δηλ με την αρχαια τελετη Samhain η τις νεωτερες τελετες μαυρης μαγειας -λογω ευγενειας παραλειπω την ακριβη ορολογια της - με τελετες που περιλαμβανουν θυσιες εμβιων οντων
και μπορει καποιοι να εχουν περασει στην συνειδηση των περισσοτερων οτι ειναι η ιδια ακριβως γιορτη ομως δεν ειναι ετσι
Το halloween εχει σχεση με κολοκυθες, τρομακτικες φαρσες (λογω του μυθου του Τζακ ζομπι βρυκολακες κλπ-) μαγισσουλες και γλυκα
ομως δεν εχει σχεση με σατανιστικα συμβολα, ανθρωποθυσιες και τελετες μαυρης μαγειας
και επι αυτου δεν σηκωνω καμμια μα καμμια αντιρρηση
ας ειναι λοιπον πιο προσεχτικοι οι σχεδιαστες
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
θυμιζει οντως αυτο με τους αρχαιολογους το οποιο ηταν κορυφαιο.μου αρεσε παρα πολυ εκεινο με τα σκουπακια.αυτο μαλλον ειναι κατι αναλογο.οσοι το εχετε παιξει στον beta τι προτεινετε;να πηγαινουμε μονο για κρυσταλλους; ειναι εφικτο να παρουμε το μεγαλο δωρο με ολα τα κιτ;
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
θυμιζει οντως αυτο με τους αρχαιολογους το οποιο ηταν κορυφαιο.μου αρεσε παρα πολυ εκεινο με τα σκουπακια.αυτο μαλλον ειναι κατι αναλογο.οσοι το εχετε παιξει στον beta τι προτεινετε;να πηγαινουμε μονο για κρυσταλλους; ειναι εφικτο να παρουμε το μεγαλο δωρο με ολα τα κιτ;
ναι μονο εαν δεν σπαταλατε τις δυναμεις σας ..ψαχνωντας το βιβλιο που σας λειπει οποιοδηποτε βιβλιο σας κανει για να μαζευετε καραμελες
μην αγοραζετε μεμονωμενα εργαλεια καλυτερα τα πακετα
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Οι αποστολές της εκδηλωσης δεν μπορούν να δημοσιευτούν πριν την έναρξη της εκδήλωσης.
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
παιδια δεν ισχυει σε αυτο τον διαγωνισμο η καταταξη των παικτων σε κατηγοριες; γιατι απο εκει παιρναμε και άλλα 2 κιτ και φταναμε το μεγαλο βραβειο στο ανωτατο επιπεδο.τωρα ετσι ειναι πολυ δυσκολο να παρουμε τα κιτ....6 κιτ αναβαθμισης δηλαδη θελουμε ακομα.120 φιλτρα....μου φαινονται εντυπωσιακα πολλα.....
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα!
Γνωρίζουμε πού μπορούμε να βρούμε τις αποστολές τις εκδήλωσης;

Επειδη ο shadow king ειχε δουλειες αυτη τη φορα εκαν εγω μια γρηγορη μεταφραση και τις εβαλε ο shadow king στο *αφαιρέθηκε το γνωστό μέρος* που τις βαζει παντα.

120 φιλτρα....μου φαινονται εντυπωσιακα πολλα.....

Ποια 120. Μακαρι να ητανε. 220 μαλλον θες να πεις

edit: αφαιρέθηκε σύνδεσμος που δεν ανήκει στην εταιρία
irisdp
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser31374

Guest
Καλημέρα ξεχάστε τα βιβλία κυνήγι στα φίλτρα μόνο έτσι ίσως κάτι καταφέρουμε.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
αν τελειωσεις ολα τα βιβλια περνεις καλο σετ εργαλειων...;)
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
ενα βιβλιο απο το καθενα θα προσπαθησω να παρω αλλα δεν τα κυνηγαω κιολας.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Λοιπόν παιδιά, να ξεκαθαρίσουμε το θέμα των εξωτερικών συνδέσμων, γιατί οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους που λένε και στο χωριό μου.
Σας έχω προειδοποιήσει άπειρες φορές ότι απαγορεύεται αυτό που κάνετε.
Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση και προώθηση συνδέσμων που δεν ανήκουν στην InnoGames.
Το ότι βάζετε 'δείτε εδώ' ή στο 'γνωστό σύνδεσμο' για καμουφλάζ δε σημαίνει ότι δε παραβιάζετε τους κανόνες.

Τελευταία προειδοποίηση προς όλους λοιπόν πριν αρχίσουν οι μόνιμοι αποκλεισμοί!
Ευχαριστώ για την κατανόηση
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Λοιπόν παιδιά, να ξεκαθαρίσουμε το θέμα των εξωτερικών συνδέσμων, γιατί οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους που λένε και στο χωριό μου.
Σας έχω προειδοποιήσει άπειρες φορές ότι απαγορεύεται αυτό που κάνετε.

Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση και προώθηση συνδέσμων που δεν ανήκουν στην InnoGames.
Το ότι βάζετε 'δείτε εδώ' ή στο 'γνωστό σύνδεσμο' για καμουφλάζ δε σημαίνει ότι δε παραβιάζετε τους κανόνες.

Τελευταία προειδοποίηση προς όλους λοιπόν πριν αρχίσουν οι μόνιμοι αποκλεισμοί!
Ευχαριστώ για την κατανόηση
Kαλησπερα εχεις μεν δικιο
ομως δεν ειναι ακριβως ετσι Ειρηνη μου το εχω ξαναπει και θα το επαναλαβω
στην εν λογω ιστοσελιδα σε παραπεμπει η διεθνη ιστοσελιδα των στατιστικων του φοε ολων των σερβερς

http://prntscr.com/plssi8
--->
http://prntscr.com/plstaa

η οποια συνδεεται σιγουρα με τα κεντρικα της ιννο (αναφερομαι στην ιστοσελιδα της πρωτης εικονας)
γιατι διαφορετικα δεν μπορει ανα πασα στιγμη να εχει με ζωντανη ροη τα στοιχεια αναλυτικα ολων των παιχτων και των πολεων μας
χρησιμοποιει τα επισημα σηματα του φοε
και σε αρκετα φορουμ πυκνα συχνα αναφερεται για διαφορους λογους
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
άλλο 'συνδέεται' άλλο 'ανήκει'.
Μη μπερδεύουμε τα πράγματα και μη παίζουμε με τις λέξεις.

Καμία από αυτές τις σελίδες ΔΕΝ ανήκει στην InnoGames, άρα οποιαδήποτε παραπομπή σε αυτές είναι παράνομη σύμφωνα με τους κανόνες.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Λοιπόν παιδιά, να ξεκαθαρίσουμε το θέμα των εξωτερικών συνδέσμων, γιατί οι καλοί λογαριασμοί κάνουν τους καλούς φίλους που λένε και στο χωριό μου.
Σας έχω προειδοποιήσει άπειρες φορές ότι απαγορεύεται αυτό που κάνετε.
Δεν επιτρέπεται η δημοσίευση και προώθηση συνδέσμων που δεν ανήκουν στην InnoGames.
Το ότι βάζετε 'δείτε εδώ' ή στο 'γνωστό σύνδεσμο' για καμουφλάζ δε σημαίνει ότι δε παραβιάζετε τους κανόνες.

Τελευταία προειδοποίηση προς όλους λοιπόν πριν αρχίσουν οι μόνιμοι αποκλεισμοί!
Ευχαριστώ για την κατανόηση

Επειδη ΕΓΩ εκανα την χαζομαρα οφειλω να πω δυο πραγματα. Καταρχας ζητω ΣΥΓΝΩΜΗ. Δεν ηθελα να δημιουργησω θεμα απλα ξεχαστηκα και το εκανα μηχανικα. Ουτε χρησιμοποιησα "κρυφες" ή "υπουλες" τακτικες για να περασω το λινκ με καμουφλαζ. (εχω υπηρετησει στη μηχανικαρα και ξερω απο καλυψη αποκρυψη πιστεψτε με). Σε ολα τα φορουμ που ασχολουμαι εδω και πολλα χρονια οταν καποιος λεει "πατηστε εδω" ή "δειτε εδω" και εχει και αλλο χρωματακι δηλ κανει μπαμ καραμπινατο οτι ειναι ενεργο λινκ ε ειναι προφανες οτι θελει να σε παει σε αλλη σελιδα να σου δειξει κατι. Δεν σου λεει να κοιταξεις την λεξη "εδω" επειδη εχει ομορφη ορθογραφια και αρμονικες καμπυλες!! Και νομιζω οτι το ποιον μου (αν ειμαι υπουλος ή οχι) ειναι γνωστο εδω και πανω απο 7 χρονια που ασχολουμαι με το παιχνιδι αλλα και με το φορουμ. Και νομιζω οτι ειμαι (μαζι με μερικα παιδια ακομα) απο τους στυλοβατες του φορουμ που του δινουμε ζωη και κοιταμε να βοηθησουμε οποιον παικτη εχει καποια απορια ή καποιο θεμα.

Και τωρα με αφορμη αυτο θελω να εγειρω δυο θεματα για να μην την ξαναπατησω εγω τουλαχιστον.

Πρωτο

Μηπως πρεπει να αλλαξετε λιγο τον τροπο γραφης των "κανονων φορουμ" στα συγκεκριμενα κομματια που αφορουν το θεμα των Links ωστε να ειναι λιγοτερο ασαφες? Γιατι το κοιταζα τωρα και ομολογω οτι με μπερδεψε. Δηλ τα αρμοδια αρθρα ειναι τα 3γ, 3δ και στο 10 που λεει "διαφημισεις" για μενα δεν ειναι 100% κατανοητα. Αντιγραφω το κομματια

"3.γ. Διαφημιστικά Μηνύματα
Απαγορεύεται η χρήση του forum του Forge of Empires για να διαφημίσετε κάποιον ιστότοπο (site) ή να διαφημιστείτε. Παράβαση του κανονισμού θα οδηγεί σε μόνιμο αποκλεισμό.

3.δ. Ιστότοποι (sites)
Οι χρήστες με την δημοσίευση (post) ενός ιστότοπου (site) είναι υπεύθυνοι ότι ο ιστότοπος αυτός είναι σύμφωνος με τους κανονισμούς του forum. Δημοσίευση ιστοτόπων που περιέχουν ακατάλληλο και ακραίο περιεχόμενο θα τιμωρείται.

Διαφημίσεις
Η δημοσίευση threads/posts με σκοπό την διαφήμιση άλλων ιστοτόπων (sites) εκτός του Forge of Empires και της InnoGames απαγορεύεται."


Αυτα για μενα ειναι ασαφες. πχ εγω ΔΕΝ ειχα σκοπο να διαφημισω αλλον ιστοτοπο αλλα μονο να βοηθησω τους συμπαικτες μου (για αυτο εκατσα εξαλλου και βρηκα τις αποστολες και τις μετεφρασα εστω προχειρα μονος μου χωρις κανενα οφελος). Αρα τι εκανα λαθος με τη δημοσιευση ενος link εφοσον ΔΕΝ ειχα σκοπο να διαφημισω κατι? Πως ξερουμε τον σκοπο καποιου? Αρα μηπως ειναι καλυτερα να αλλαξει λιγο και να γινει πιο σαφες ή να απαγορευτει εντελως η αναρτηση links σε ιστοτοπους εκτος εταιριας? (με εξαιρεση φανταζομαι κανα file host για τις εικονες και το Youtube που βαζουμε βιντεοκλιπς στα τραγουδια)?

Δευτερο

Εχω διαβασει πολλες φορες (αυτο το θυμαμαι γιατι το ειδα προσφατα!) οτι απαγορευεται η αναρτηση των αποστολων ΠΡΙΝ ξεκινησει το εβεντ. Αρα ρωταω καθαρα και ξαστερα (γιατι με εχει μπερδεψει λιγο), ΑΦΟΥ ξεκινησει το εβεντ επιτρεπεται η αναρτηση αποστολων ναι ή οχι? Να τις βαζω κανονικα αν ειναι στο αντιστοιχο θεμα του εβεντ να τελειωνει η υποθεση. Εδω να σημειωσω κιολας οτι τις αποστολες δεν τις βρισκουμε με καποιο παραξενο ή παρανομο τροπο. Τις βρισκουμε ΝΟΜΙΜΟΤΑΤΑ απο τον δοκιμαστικο σερβερ απου η ιδια η εταιρια μας προτρεπει να συμμετεχουμε για να βοηθουμε με τις αναφορες μας στην αναπτυξη του παιχνιδιου (στην δοκιμη ακριβεστερα) ωστε οταν το βαλουν στους κανονικους σερβερ να εχει οσο το δυνατον λιγοτερα θεματα και ζουζουνια (Bugs).
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Τελευταία προειδοποίηση προς όλους λοιπόν πριν αρχίσουν οι μόνιμοι αποκλεισμοί!
Ευχαριστώ για την κατανόηση

νομιζω οι μονιμοι αποκλεισμοι ειναι πολυ σκληρη τιμωρια.
ισως καποιο ολιγοημερος αποκλεισμος για αρχη ισως ηταν καλυτερα.
προσωπικη αποψη.
λαθη γινονται απ ολους μας.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
albertus magnus, συγνώμη αν ήμουν απότομη αλλά σε πήραν τα σκάγια για να πληρώσεις τις αμαρτίες άλλων.

Αυτό που ισχύει σύμφωνα με την πολιτική της εταιρίας είναι ότι πριν την εκδήλωση επιτρέπεται η γενική συζήτηση σχετικά με την εκδήλωση.
Μετά την έναρξη της εκδήλωσης, πάλι δεν επιτρέπουμε τη δημοσίευση των αποστολών και των ανταμοιβών τους βήμα προς βήμα, αλλά πληροφορίες που συγκεντρώνονται από τους παίκτες καθώς προχωρά η εκδήλωση.

Θα φροντίσω να κάνω πιο σαφές το σημείο αυτό των κανόνων και να υπενθυμίζω την πολιτική spoiler στο θέμα συζήτησης της κάθε εκδήλωσης
 
Κορυφή