Halloween 2019

nouliadis

Καμένος Χρήστης
παιδια το εβεντ ηταν αρκετα βατο.ΑΝ πηγαινες μονο για τα βιβλια και τα φιλτρα δεν υπηρχε περιπτωση να μην μαζεψεις ολες τις αναβαθμισεις (την τελευταια την επαιρνες απο τις αποστολες). εγω χωρις να σπαταλησω διαμαντια και παιρνοντας μονο τα φιλτρα και τα βιβλια καταφερα να βγαλω ακομα ενα κτιριο στο επιπεδο 1.μιλαμε δηλαδη για 40 φιλτρα παραπανω απο οσα χρειαζομουν.
απλα ειχαμε προειδοποιησει εδω στο φορουμ οτι ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ.
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Και στους 2 κοσμους που παιζω, βγηκε το Ασυλο στο 9 επιπεδο και μου εμεινε και απο μια αναβαθμιση καβαντζα...
ανοιγα αβερτα τα βιβλια, και 2 φορες συμπληρωσα κιολλας την 8αδα...
μια χαρα, και του χρονου....))))
 

DeletedUser31473

Guest
Βγηκε σχετικα ανετα το Εβεντ στον Β σερβερ που το κυνηγησα μιας και στους αλλους δεν με ενοιαζε (αν και το ολοκληρωσα και στον Ε ). Περισσεψαν και 30+ διαμαντακια και εχω ειμαι πολυ κοντα στο να αγορασω αλλο ενα πακετο βοηθειων μιας και μου λειπουν 50 καραμελιτσες ακομα που θα τις εχω μαζεψει μεχρι το βραδι. Τελειωσα το σετ των βιβλιων (μου λειπει 1 για 2ο σετ) αλλα πιστευω οτι εβγαινε οριακα και χωρις το σετ του βιβλιοθηκαριου.
 

DeletedUser32731

Guest
παιδια το εβεντ ηταν αρκετα βατο.ΑΝ πηγαινες μονο για τα βιβλια και τα φιλτρα δεν υπηρχε περιπτωση να μην μαζεψεις ολες τις αναβαθμισεις (την τελευταια την επαιρνες απο τις αποστολες). εγω χωρις να σπαταλησω διαμαντια και παιρνοντας μονο τα φιλτρα και τα βιβλια καταφερα να βγαλω ακομα ενα κτιριο στο επιπεδο 1.μιλαμε δηλαδη για 40 φιλτρα παραπανω απο οσα χρειαζομουν.
απλα ειχαμε προειδοποιησει εδω στο φορουμ οτι ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΚΥΝΗΓΑΜΕ ΜΟΝΟ ΤΑ ΦΙΛΤΡΑ.
καλησπερα και εγω μονο τα φιλτρα μαζευα και δεν ασχολιομουν με τα "δωρακια" αλλα οταν εχεις να ανοιγεις κενα σημεια και καταναλωνονται τα εργαλεια σου αδικα νομιζω επομενο ειναι να μην φτασουν...γιαυτο λεμε οτι επρεπε να εχουν προβλεψει να ειναι λιγο παραπανω τα υλικα "καραμελες" για να μπορεσουν ολοι με συνεση και τακτικα να συμπληρωσουν ολες τις αναβαθμισεις!!!!!τι να το κανω τωρα με 6 ενω θα ειχα το αλλο με 11!!!τζαμπα χρονο φαγαμε ολοι για το τιποτα...
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
Όπως έγραψα και παραπάνω το ιβεντ γενικά πήγε καλά. Παίζω σε 4 κόσμους και στον Β με δυσκόλεψε λίγο αλλά το έβγαλα και εκεί. Στον Α όμως .... εκεί παίχτηκε άγριο έργο :)

Στον Α έζησα το μεγάλο θρίλερ :) :) Θέλω 7 φίλτρα για την τελευταία αναβάθμιση και δεν βγαίνουν με τίποτα. Με πίστες συνεχώς άδειες από φίλτρα .... 1-2 το πολύ κάθε φορά. Έτσι μου έφαγε του κόσμου τα εργαλεία και είμαι στο τσακ να πάρω με διαμάντια. Το σκέφτομαι όμως μην πάνε χαμένα με τέτοιες χάλια πίστες. ...... Κάνω μια τελευταία προσπάθεια.....

Παίζω το προτελευταίο μου βιβλίο και με τα ραβδάκια βλέπω το ένα ασημένιο που μου έλειπε για να κάνω το σετ. http://prntscr.com/pstp4g

Παίζω και το τελευταίο μου βιβλίο και παίρνω το ασημένιο και κάνω την σειρά. Παίζω τις αποστολές και κερδίζω το μπονους του βιβλιοθηκάριου ... http://prntscr.com/psue54 ....... και αυτό ήταν .....μα μου έσπασε τα νεύρα.... το είχα βάλει πείσμα ....... να μου μείνει ο ένας κόσμος με λειψό κτιριάκι :) :) :)

Και ένα μεγάλο ευχαριστώ σε όλη την συντεχνία για την υποστήριξη και την θετική ενέργεια και μεγαλύτερο στην φίλη μου ιρις12 που έμεινε να μου "κρατά το χέρι" :) και να με εμψυχώνει μέχρι να τα καταφέρω <3 <3
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser32976

Guest
Για 3 φιαλίδια δεν βγάζω το κτήριο στο 9 κρίμα....
 

DeletedUser32976

Guest
Καλημέρα παιδιά θα ήθελα να πω μια ιδέα... στον Παλαιοπωλη να βάλετε αναβάθμιση του ασύλου δεν το ολοκληρώσαμε στο ιβεντ μέχρι το 9.. Ευχαριστώ
 

DeletedUser29206

Guest
εγώ μάζευα τα πάντα και πάλι μου βγήκε, χωρίς να καταφέρω να μαζέψω όλα τα βιβλία προκειμένου να τελειώσω τις αποστολές.
 

DeletedUser31473

Guest
Μια ενημερωση για το ποτε θα ανακοινωθουν οι νικητες των διαγωνισμων?
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Καλησπέρα , είμαστε στην επεξεργασία των δεδομένων . Οι συμμετοχές ήταν ανέλπιστα πολλές οπότε εκτός από το να σας ευχαριστήσουμε σας ζητούμε λίγο υπομονή με τον χρόνο !
 

DeletedUser31473

Guest
Καλησπέρα , είμαστε στην επεξεργασία των δεδομένων . Οι συμμετοχές ήταν ανέλπιστα πολλές οπότε εκτός από το να σας ευχαριστήσουμε σας ζητούμε λίγο υπομονή με τον χρόνο !


Χαιρομαι που το "ακουω" αυτο. Αναμενουμε ανακοινωση με το ποιος θα ειμαι ο νικητης του διαγωνισμου οταν τελειωσει η επεξεργασια :D
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
ποτε θα βγουν τα αποτελεσματα των εξετασεων που δωσαμε?
Και εγώ γι αυτό ήθελα να ρωτήσω. Τι γίνεται πια με αυτά τα αποτελέσματα !!!! Και ούτε τις σωστές απαντήσεις βρίσκω κάπου .... πάει ξεχάστηκε εντελώς το θέμα???
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Οι απαντήσεις έχουν δημοσιευτεί.
Ακόμα δυστυχώς δεν έχουμε τελειώσει με την καταμέτρηση των πόντων.
Θα έχετε απόλυτο δίκιο να γκρινιάξετε για ανοργανωσιά κλπ κλπ και δε θα προσπαθήσω να μας δικαιολογήσω.
Μέσα στο Σαββατοκύριακο όμως θα έχουμε τελειώσει και θα ανακοινωθούν οι νικητές την Κυριακή το βράδυ (αμήν!)
 
  • Like
Αντιδράσεις: JOELP

JOELP

Ενεργό Μέλος
Οι απαντήσεις έχουν δημοσιευτεί.
Ακόμα δυστυχώς δεν έχουμε τελειώσει με την καταμέτρηση των πόντων.
Θα έχετε απόλυτο δίκιο να γκρινιάξετε για ανοργανωσιά κλπ κλπ και δε θα προσπαθήσω να μας δικαιολογήσω.
Μέσα στο Σαββατοκύριακο όμως θα έχουμε τελειώσει και θα ανακοινωθούν οι νικητές την Κυριακή το βράδυ (αμήν!)
Ευχαριστώ για την άμεση απάντηση και κατανοώ τον φόρτο εργασίας σας. Αλλά που βρίσκονται οι απαντήσεις. Στο λήμμα του διαγωνισμού δεν είναι.... ή δεν τις βλέπω εγώ???
 

JOELP

Ενεργό Μέλος
οι απαντήσεις είναι στο αντίστοιχο θέμα εδώ
Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.... αλλά δεν αναφέρομαι στις απαντήσεις των συμμετεχόντων, φυσικά.
Αυτό που δεν βρίσκω να γράφετε κάπου, είναι την σωστή απάντηση σε κάθε ενότητα, όπως θα έπρεπε να γίνει με την λήξη του διαγωνισμού. Να δοθούν δηλ επίσημα οι λύσεις των θεμάτων.
 
Κορυφή