Επιλυμένο ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΝΟΙΞΕΙ Ο ΔΕΥΤΕΡΟΣ ΧΑΡΤΗΣ

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

noname2408

Νέο Μέλος
ΕΙΜΑΙ ΕΠΟΧΗ ΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΑΡΕΙΑΝΑ ΜΕΤΑΛΛΕΥΜΑΤΑ ,
ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΧΑΡΤΗΣ , ΓΙΑΤΙ ????
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
επανω στην μπαρα θα σου βγαλει εναν νεο χαρτη αν δεν κανω λαθος
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
εχετε ξεκλειδωσει την τεχνολογια των αρ μεταλλευματων ?
εαν ναι
μπητε στον γενικο χαρτη των κοσμων

κοιταχτε γενικα τους χαρτες των αλλων εποχων εαν ειναι πρασινοι
δεστε κυριως το τελευταιο τμημα του εικονικου εαν ειναι οκ
μετα
κοιταχτε εαν ειναι πρασινος ο πρωτος χαρτης του αρη
μηπως λειπει καποια επαρχια ?
εαν εχετε ξεκλειδωσει την τεχνολογια και οπως λετε εχετε τελειωσει τον πρωτο χαρτη*? εχετε στειλει για εξερευνηση το απεσταλμενο στο τελος της τελευταιας επαρχιας?
εαν ναι τοτε πατηστε στο δευτερο χαρτη θα πρεπει να μην ειναι πρασινος και συνεχιστε
*εαν οπως λετε εχετε τελειωσει τον πρωτο χαρτη θα ειχατε ηδη παραγωγη απο αρειανα μεταλλευματα
πρεπει να κανετε διαρκως μαχες στους συγκεκριμενους τομεις για να μαζευετε αρ μετ
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ΕΙΜΑΙ ΕΠΟΧΗ ΑΡΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΒΡΩ ΤΑ ΑΡΕΙΑΝΑ ΜΕΤΑΛΛΕΥΜΑΤΑ ,
ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΤΟΜΕΙΣ ΣΤΟΝ ΠΡΩΤΟ ΧΑΡΤΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ Ο ΑΛΛΟΣ ΧΑΡΤΗΣ , ΓΙΑΤΙ ????

Πολύ πιθανό γιατί ακόμα δεν έχεις φτάσει να εξερευνήσεις τον χάρτη του Άρη, αφού ακόμα δεν έχεις μπει ούτε στο χάρτη του εικονικού
 

finrοd

Banned
Αχ, έρμη Τάλα. Αχ και για σένα άμοιρε Μήτσο, (μου 'θελες και COMA να γενείς!).
Βασικός τρόπος προσέγγισης:
1. Ξεκινάς θεωρώντος πως σφάλμα, στου παιχνιδιού τον κώδικα, δεν υπάρχει. (λέμε τώρα...)
2. Συνεχίζεις ελέγχοντας ότι άλλο πιθανό μπορεί να συμβαίνει, επιβεβαιώνοντας το, οπότε έχεις βρει το αίτιο, ή απορρίπτοντάς το, οπότε συνεχίζεις στο επόμενο πιθανό, έως ότου τ' αποκλείσεις όλα, οπότε, σε τούτη την περίπτωση, η αρχική σου θεώρηση, (δεν υπάρχει σφάλμα), καταρρίπτεται, και συνεπώς έχεις ως αίτιο τού συμβάντος εντοπίσει, σφάλμα στον κώδικα τού παιχνιδιού.

Δια της «εις άτοπον απαγωγή» η προσέγγιση.
Σαν όλα τα πιθανή αποκλειστούν, αυτό π' απομένει είναι η πραγματικότητα, όσο αδύνατη κι αν φαντάζει!

ΥΓ
Μήπως να κλείσει κι ετούτο, ως απαντημένο; Ειδάλλως βλέπω να το ...ξεχειλώνουμε!:D
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ΥΓ
Μήπως να κλείσει κι ετούτο, ως απαντημένο; Ειδάλλως βλέπω να το ...ξεχειλώνουμε!:D

Φαντάζομαι δε σου έχει περάσει από το μυαλό το να μην απαντήσεις ?!
Θα περιμένουμε να επανέλθει ο δημιουργός του θέματος και αν δεν έχει κάτι να προσθέσει τότε θα κλειδώσει.
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
παλιοφιλε φυν. εχεις 2 καρτες απο εμενα για το τσοπανος κ το αμοιρος. δεν σε χαρακτηρησα πουθενα. χαβαλε δεχτηκα κ δεχτηκες απο εμενα σε μεγαλο βαθμο αλλα χωρις κανεναν χαρακτηρισμο νομιζω.
η τριτη καρτα θα ειναι κοκκινη. :))
 

finrοd

Banned
Καλά τα πάω! Κάρτα yel_sub_mar.jpg από τον υποψήφιο COMA, και μάλιστα x2, προειδοποιήσεις και βαθμούς ποινής απο τη νυν COMA. Υπέροχα! Και των συμπάντων το ...σύμπαν ...ολάκερο να συνομωτήσει υπέρ μου, γλιτωμό δεν έχω!

Εντός εισαγωγικών το πρώτο π' αναφέρεις, ακριβώς για να μην παρεξηγηθεί, δίχως εισαγωγικά το δεύτερο, μιας και άμοιρος, αυτός που μοίρα-τύχη δεν έχει και σε συνάρτηση με τη θέση του/της COMA. Συνδυαζόμενο δεν θεώρησα ότι υπάρχει πιθανότητα παρεξήγησης.
Ας είναι όμως. Είπες, και καλά έκανες, ξηγήθηκα, πρόθεση κακή ουδόδλως είχα κι έχω, όπως και σκοπιμότητα άλλη πλην του καλοπροαίρετου πειράγματος.
Θα κρατήσω τις κίτρινες και θα πάω πάσο! :eek:

ΥΓ
Χαρακτηρισμούς καιι παρανόμια μόνο στ' άτομα που φίλους νιώθω απευθύνω. Στο εξής, εξαίρεση θ' αποτελείς. Φίλος μεν, αχαρακτήριστος δε. Αχαρακτήριστο θα σ' αφήσω, να μάθεις! χαχαχα
 

finrοd

Banned
Φαντάζομαι δε σου έχει περάσει από το μυαλό το να μην απαντήσεις ?!
Όχι, δε μου πέρασε! :D
Θα περιμένουμε να επανέλθει ο δημιουργός του θέματος και αν δεν έχει κάτι να προσθέσει τότε θα κλειδώσει.
Σωστό! Λάθεψα από κεκτημένη ταχύτητα, συνηθισμένος από τα κλειδαμπαρώματα στα δικά μου:smiling_imp:

ΥΓ
Άσε που σου 'χω κι εμπιστοσύνη σαν κάτι, έστω και διακριτικά, λες! :)
 

noname2408

Νέο Μέλος
Καλησπερα
εχετε ξεκλειδωσει την τεχνολογια των αρ μεταλλευματων ?
εαν ναι
μπητε στον γενικο χαρτη των κοσμων

κοιταχτε γενικα τους χαρτες των αλλων εποχων εαν ειναι πρασινοι
δεστε κυριως το τελευταιο τμημα του εικονικου εαν ειναι οκ
μετα
κοιταχτε εαν ειναι πρασινος ο πρωτος χαρτης του αρη
μηπως λειπει καποια επαρχια ?
εαν εχετε ξεκλειδωσει την τεχνολογια και οπως λετε εχετε τελειωσει τον πρωτο χαρτη*? εχετε στειλει για εξερευνηση το απεσταλμενο στο τελος της τελευταιας επαρχιας?
εαν ναι τοτε πατηστε στο δευτερο χαρτη θα πρεπει να μην ειναι πρασινος και συνεχιστε
*εαν οπως λετε εχετε τελειωσει τον πρωτο χαρτη θα ειχατε ηδη παραγωγη απο αρειανα μεταλλευματα
πρεπει να κανετε διαρκως μαχες στους συγκεκριμενους τομεις για να μαζευετε αρ μετ
ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ , ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Όχι, δε μου πέρασε! :D

Σωστό! Λάθεψα από κεκτημένη ταχύτητα, συνηθισμένος από τα κλειδαμπαρώματα στα δικά μου:smiling_imp:

ΥΓ
Άσε που σου 'χω και εμπιστοσύνη σαν κάτι, έστω και διακριτικά, λες! :)

Μπορείς να σταματήσεις να σπαμάρεις σε παρακαλώ? Ένα κλικ είναι ακόμα, κρίμα είναι...
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
ΟΥΤΕ ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΔΕΝ ΜΟΥ ΒΓΑΖΕΙ...ΜΟΝΟ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΕΧΩ , ΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΜΟΥ ΤΟ ΔΕΙΧΝΕΙ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΝΟΙΓΕΙ

φιλε μου πρεπει να ολοκληρωσεις τον πρωτο χαρτη κ τον δευτερο για να βρεθεις στον χαρτη του αρη να βρεις τα πετρωματα.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
ΑΦΟΥ ΤΑ ΕΧΩ ΟΛΟΚΛΗΡΩΣΕΙ ΟΛΑ.....ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΤΟΜΕΑΣ ΑΛΛΟΣ....

Αφού ολοκληρώσεις όλο το χάρτη του εικονικού, στο επάνω μέρος του χάρτη θα σου εμφανιστεί το διαστημόπλοιο για να σε πάει στον Άρη.
Αν δεν έχεις ανοίξει ούτε το χάρτη του εικονικού, θα πρέπει να ψάξεις το καραβάκι στο χάρτη του Ωκεάνιου που θα σε πάει πρώτα στον χάρτη του Εικονικού
 

noname2408

Νέο Μέλος
Αφού ολοκληρώσεις όλο το χάρτη του εικονικού, στο επάνω μέρος του χάρτη θα σου εμφανιστεί το διαστημόπλοιο για να σε πάει στον Άρη.
Αν δεν έχεις ανοίξει ούτε το χάρτη του εικονικού, θα πρέπει να ψάξεις το καραβάκι στο χάρτη του Ωκεάνιου που θα σε πάει πρώτα στον χάρτη του Εικονικού
ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...
ΤΟ ΒΡΗΚΑ...ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΛΑΜΕ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ,ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΜΟΥ ΕΙΠΕΣ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΤΑ ΞΑΝΑ ΕΨΑΞΑ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΟΙΑ
 

noname2408

Νέο Μέλος
φιλε μου πρεπει να ολοκληρωσεις τον πρωτο χαρτη κ τον δευτερο για να βρεθεις στον χαρτη του αρη να βρεις τα πετρωματα.


ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ...
ΤΟ ΒΡΗΚΑ...ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΔΙΑΣΤΗΜΟΠΛΟΙΟ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΕΙΧΑ ΔΕΙ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ ΜΙΛΑΜΕ...
ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ
 
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή