Μεχρι ποτε θα συμβαινουν αυτα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30573
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser30573

Guest
Τι αυτό δίκαιον και ξύμφορον ουχ ευρίσκεται δυνατόν όν.
Δίκαια γαρ λέγοντες πολλοί άδικα ποιούσι, δίκαια δε πραττόντων ουδείς άδικος είη.

------τέλος------
 

DeletedUser28148

Guest
Το εμπεδώσαμε αυτό με τις προειδοποιήσεις μέλος της διαχείρησης,Malfiore.Δεν χρειάζεται να επαναλαμβάνεστε γιατί είναι πιο κουραστικό από το αυτονόητο που ζητούμε τόση ώρα! Το φόρουμ αυτό δημιουργήθηκε αποκλειστικά και μόνο για απορίες σχετικά με το παιχνίδι και για κουτσομπολιό (chat)? Δεν έχουν θέση εδώ οι διαμαρτυρίες για να μην γίνεται συζήτηση έξω από τα στενά και ελεγχόμενα πλαίσια της <υποστήριξης>?
Προφανώς κάτι τέτοιο πιστέυετε πως μπορεί να χαλάει την συνταγή αλλά σίγουρα όμως είναι αρκετά πιο άμεσο και διακρίνεται καλύτερα το μέγεθος του προβλήματος.Ίσως και αυτό να είναι το μεγαλύτερο πρόβλημα της διαχείρησης τελικά.Η διαφάνεια !
Στο τέλος,τέλος μια εμπορική επιχείρηση είναι το FOE και δεν είναι ούτε η πρώτη αλλά ούτε και η τελευταία που επανελειμένα δείχνει να αγνοεί και να μην εκτιμά τους πελάτες της.Για σεβασμό βέβαια ούτε λόγος να γίνεται..........Είπαμε,το FOE είναι εμπορική,κερδοσκοπική ΕΤΑΙΡΕΙΑ με μοναδικό της μέλημα το κέρδος !
Καληνύχτα σας
 

DeletedUser27362

Guest
το να ζητας συγνωμη για ενα λαθος που εχεις κανει (εταιρια) φανερωνει οτι σεβεσαι τους πελατες σου
το αντιθετο φανερωνει μικροψυχια αλλα βεβαια ξεχασα η εταιρια δεν κανει ποτε λαθος μονο οι κοινοι θνητοι-παικτες κανουν λαθη
οι κανονες τους οποιους γνωριζουμε βασικα ενας ειναι ο κανονας ειστε ολοι λαθος (παικτες) ειμαστε σωστοι παντα (διαχειρηση) τους οποιος αποδεχτηκαμε οχι επειδη ειναι δικαιοι αλλα επειδη οι πιο πολλοι δεν τους διαβασαμε οταν μπηκαμε στο παιχνιδι μας δινουν το δικαιωμα να κατακρινουμε τα λαθη που κανει η εταιρια αλλα υπαρχουν και αγραφοι κανονες καλης συμπεριφορας που μεχρι στιγμης δεν εχουμε δει ποτε
και αν δε μπορειτε να ζητησετε συγνωμη για ενα λαθος που κανατε τι να περιμενω απο σας,
Απανταω εγω 1 μηνα αποκλεισμο χαχαχαχαχαχα
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
και τώρα που ηρέμησαν λίγο τα πνεύματα...
Χθες το βράδυ παρουσιάστηκε ένα σφάλμα σε όλους τους servers του παιχνιδιού στον χάρτη των συντεχνιών.
Δεν ήταν μόνο σε συντεχνίες που παίζουν διαχειριστές, όπως είπατε κάποιοι, ούτε σε συντεχνίες φίλων, γνωστών, ξάδερφων, κουμπάρων κλπ

Καταλαβαίνουμε ότι ήταν ένα τραγικό σφάλμα που μπορεί να χάλασε τις μάχες, αλλά και τη διάθεση σας και λυπούμαστε για αυτό.
Από την πρώτη στιγμή όμως προσπαθούμε να το διορθώσουμε.
Πολλοί ρωτάτε τι θα γίνει με τα αγαθά. Δυστυχώς αγαθά δεν μπορούν να επιστραφούν.
Όσο για τους τομείς , δεν μπορούμε να σας απαντήσουμε με σιγουριά , αλλά θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να πάει ο καθένας στη συντεχνία που "ανήκει".
 

DeletedUser28327

Guest
Οντως ήταν ενα τραγικο σφαλμα που χαλασε τις μαχες.
Αλλα το προβλημα οπως αναφερουμε ΔΥΣΤΥΧΩΣ μονο εμεις απο τη δικια μας συντεχνια ενω το εχουν κ αλλες απο αλλους κοσμους
το προβλημα λοιπον ειναι οτι ΜΟΝΟ εμεις ειχαμε το προβλημα και δε μπορουσαμε να παρουμε τον τομεα.
η δε αντιπαλη συντεχνια πηρε τον τομεα και ενω εσπαγε η πολιορκια εδειχνε οτι εχει μεινει μια μαχη και ετσι δε μπορουσαμε να περασουμε αμυνες και να σωσουμε τον τομεα. Ας ξεχασουμε λοιπον τα αγαθα.. οι τομεις που χαθηκαν? ο στρατος? που καναμε μια μαχη για να κατακτηθει ο τομεας 1000 φορες.??
 

DeletedUser28148

Guest
Καλησπέρα σας,
Χαίρομαι πραγματικά που έγινε επιτέλους δημόσια παραδοχή σφάλματος και εκφράσατε την λύπη σας για το γεγονός!
Αυτό είναι το πρώτο βήμα μόνο.Το δεύτερο σκέλος αφορά την <αποζημίωση> εν μέρει στο ηθικό μέρος τουλάχιστον για να επανέλθει η κατάσταση μερικώς σε ισορροπία.Απλά επαναφέρατε την κατάσταση στους χάρτες όπως ήταν πριν βγάλουμε τα μάτια μας στην προσπάθεια να κατακτήσουμε τους τομείς από 50 φορές τον καθένα! Όσο το καθυστερείτε τόσο πιο δύσκολο φαντάζει.Είναι κάτι που γίνεται και δεν σας κοστίζει τίποτε μα τίποτε και κανείς δεν θα σας κατηγορήσει ότι λειτουργείτε αδιάφορα! Αντίθετα έως τώρα διακρίνουμε μια άκαμπτη και σκληρή στάση παρ'όλο που η ευθύνη είναι αποκλειστικά της εταιρείας! Λογικό είναι λοιπόν να αμφισβητούνται οι προθέσεις σας !!!!
 

DeletedUser28431

Guest
xaxaxaxaxaxaxa
βρε παιδιά πώς κάνετε έτσι,
απλά χτες το βράδυ ήταν η νύχτα της μαρμότας... χαχαχαχαχαχαχαχα
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα
Μετα απο τοσο καιρο θεωρω οτι λιγο 'η πολυ με ξερετε ολοι
δηλ και το πως αστειευομουν με ολα
και οτι παντα ευρισκα εστω και εναν καλο λογο για να δικαιολογω καποιες καταστασεις
Πρωτη φορα ομως δεν θα σχολιασω ΤΙΠΟΤΑ τωρα
Η διαχειριση θεωρω οτι γνωριζει τους λογους
Ουτε σκοπευω να ασχοληθω σοβαρα με τον χαρτη
Εαν η διαχειριση επισημα δεν αναφερει οτι εχει επιλυθει το (κατα δικη τους δηλωση) προβλημα του παιχνιδιου
Θα ειμαι ομως σε ανομονη για να ενημερωθω (οπως ΟΛΟΙ οι υπολοιποι παιχτες) επισημα
εαν και με ποιον τροπο θα αποζημιωθουν οσοι εχουν υποστει αρνητικες συνεπειες απο το δικο τους (ως ηδη ανεφεραν) λαθος
και φυσικα ... και τι θα γινει και με αυτους που αγγιξαν ....τον 7 κανονα του παιχνιδιου
Καλη Συνεχεια σε Ολους
 

DeletedUser796

Guest
Αυτή την όμορφη βραδιά, ας επωφεληθούμε της ευκαιρίας να φρεσκάρουμε στο μυαλό μας μερικούς από τους κανόνες του φόρουμ:
  • Το double-posting απαγορεύεται. Αν θέλετε να προσθέσετε κάτι στο ήδη υπάρχον ποστ σας, παρακαλώ να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία επεξεργασίας των ποστ.
  • Το spamming απαγορεύεται. Παρακαλώ όλα σας τα ποστ να είναι σχετικά με το θέμα, διαφορετικά τιμωρούνται.
  • Υπόνοιες περί της λειτουργίας της ομάδας διαχείρισης απαγορεύονται στο κεντρικό φόρουμ, κυρίως όταν δεν έχετε την παραμικρή ιδέα για το πως λειτουργεί στα παρασκήνια.
  • @jim1313, σας συμβουλεύω να ακολουθήσετε άλλη τακτική, όχι μόνο στο πως αναφέρεστε σε εμένα, αλλά και στο τι "έχετε σκοπό να γράψετε". Τα 4 προηγούμενα infraction στο όνομά σας μοιάζουν επικίνδυνα με αναμμένα κάρβουνα.
  • Το να απαιτείτε προσοχή και αποζημιώσεις για σφάλματα του σέρβερ δεν θα έχει τα επιθυμητά αποτελέσματα.
Αφού σμίξαμε λοιπόν πάνω από τους κανόνες του φόρουμ που επιτρέπουν την παραμονή σας στο κεντρικό φόρουμ εφόσον ακολουθούνται, σας ενημερώνω ότι θα εξαντληθεί πάσα αυστηρότητα σε ποστ μετά από το δικό μου, που δεν πληρούν τους στοιχειώδεις κανόνες συμπεριφοράς.
Λοιπον καλησπερα κυριε μαλφιορε και συμπαιχτες τωρα ειδα οτι μπαναρατε τον τζιμ 1313 θεωρω προκλητικοτατο αυτο που κανατε ειναι καταχρηση εξουσιας ο εν λογω παιχτης ειναι αρχηγος και εκπροσωπος της μεγαλυτερης και 1 απο τις αρχαιοτερες συντεχνιας του Α κοσμου που χτες ηταν η μοναδικη συντεχνια που εχασε απο την κακη λειτουργια του σερβερ οεν λογω παιχτης εχει αφιερωσει αφιερωσε και θα αφιερωνει παρα πολυ χρονο και χρημα στο παιχνιδι και προσπαθει να το κραησει ζωντανο, το παιχνιδι λοιπον που εκπροσωπειτε εσεις εστω στο φορουμ χτες παρουσιασε σημαδια διαλυσης αντι να ζητησετε ταπεινα συγνωμη να μας δωσετε οτι αδικα χασαμε και να κανετε το απλουστερο και δικαιοτερο να κλεισετε τους χαρτες για 24ωρες μας ειχατε ολη μερα να κοιταμε ποτε θα στρωσει το παιχνιδι μην χασουμε ολους τους τομεις και τον κοπο μηνων αντι λοιπον να τιμωριες καλο θα ηταν να μας παρουσιαζετε πλανο και λυσεις για τα οποια προβληματα υπαρχουν που δημιουργουν αγανακτησμενους παιχτες ας κοιταξουμε τις αιτιες και οχι να βρησκουμε αφορμες γιατι κοιτατε το δεντρο και χανετε το δασος
 

DeletedUser27758

Guest
Τα ποστ συγχωνεύτηκαν και δόθηκε προειδοποίηση για double-posting.
Στην χθεσινή …ΥΠΕΡΟΧΗ ΝΥΧΤΑ που όλα ήταν ειδυλλιακά το παιχνιδάκι μας «έτρεχε» «σμουθλι»…. το φεγγάρι ήταν γεμάτο… ή άνοιξη είχε έρθει… η FOE community– o καθένας από τον πάγκο του – & τελικά αυτός που έφταιγε για όλα ήταν ο jim1313… που κάποιοι αποφάσισαν να του αφαιρέσουν το τεκμήριο της αθωότητας και ΠΡΟΛΗΠΤΙΚΑ να τον τιμωρήσουν από το forum για ένα μήνα. ΔΕΝ έβρισε, ΔΕΝ απείλησε, ΔΕΝ παρέβη κανέναν κανόνα… απλά εξέφρασε την αγανάκτηση του να υποθέσω… Με «αυτοκρατορικό» ύφος και δυστυχώς και ειρωνεία το μέλος της Ο.Δ. που έδωσε την τιμωρία…

ΔΕΝ το βρίσκω σωστό και πιστεύω ότι και η Ο.Δ δεν πρέπει να παίζει με τα «κουμπάκια» που έχει μπροστά της δείχνοντας την ..εξουσία που έχει.

Είναι δύσκολο το έργο σας..ΟΚ και πιστεύω ότι από την μεριά σας κάνετε οτιδήποτε για το καλό αυτού του παιχνιδιού…

Δεν είστε όμως Θεοί …και ίσως να κάνετε και κάποια λάθη…

Θα ήταν θαρραλέο και δείγμα ότι δεν παίζουμε στο Guantánamo να αναιρέσετε την τιμωρία αυτή – ΟΚ μην ζητάς συγγνώμη δεν ζήτησα αυτό – μέλος της διαχείρισης – η πράξη που σου προτείνω – που αφήνω στο τραπέζι είναι better από ένα sorry…
Eίμαστε μία «κοινότητα»… δεν χρειάζεται συνέχεια να παίζουμε … «κλέφτες & αστυνόμους» ούτε εσείς να προσπαθείτε με το «ζόρι» και επιτηδευμένα να γίνεται «μπαμπούλες»…
Ήταν μια δύσκολη νύχτα χθές … για όλους και παρόλα αυτά κατά την γνώμη μου όλα κύλησαν μέσα στα πλαίσια – σε νορμάλ πλαίσια.
Do the right think ;)
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser28148

Guest
Και ενημερώστε μας επίσημα,ποια θα είναι η στάση σας για την καταστρατήγηση του κανόνα 7 από τις συντεχνίες που εκμεταλλεύτηκαν το σφάλμα του συστήματός σας και τώρα πνέουν τη νήσσα,κοινώς κωφέυουν? Ή μήπως η αυστηρότητά σας εξαντλήθηκε στην αποβολή του jim1313 που μπορεί να ζήτησε με λίγο απότομο τρόπο το δίκιο μας αλλά εσείς επαληθεύσατε τον κανόνα ότι όποιος φωνάζει πολύ,χάνει το δίκιο του!Και ευγενικά σας ζητήθηκε αλλά πάλι δεν υπήρξε ανταπόκριση στο πρόβλημα που δημιουργήσατε εσείς καθ'ομολογία σας! Το πρόβλημα δλδ εστιάζεται στην αντίδραση του αρχηγού της πιο δραστήριας συντεχνίας στον ARVAHALL? Ε, τότε λοιπόν με την αποβολή του από το φόρουμ λύσατε τα προβλήματά μας..............Α, επίσης δεν πρέπει να ξεχνάμε φυσικά ότι κάθε απόγευμα στις 8, το σύστημά σας με τις μάχες στους χάρτες κυριολεκτικά σέρνεται !!!!!!!!!!!! Φυσάμε και ξεφυσάμε και κατεβάζουμε <όμορφα> πράγματα από τα νέυρα μας αλλά δεν έχει γίνει τίποτε,αλλά το πρόβλημα το γνωρίζετε !!!! Όπως γνωρίζετε πολύ καλά επίσης ότι όταν διεκδικείς την ίδια μάχη με συμπαίκτη ή στην τελευταία μάχη προλαβαίνει κάποιος άλλος και κατακτά τον τομέα ή σπάει η πολιορκία,τότε το περίφημο σύστημά σας,μας πετάει έξω από το παιχνίδι εντελώς !!!!!!!! Θα τα φτιάξατε όλα αυτά εσείς που κουράζεστε τόσο για την δική μας εξυπηρέτηση ?
Ευχαριστώ θερμά που μου δίνετε τις ευκαιρίες να πω αυτά με τα οποία θα έπρεπε να ασχολείστε και όχι με τον jim1313 !
 

DeletedUser

Guest
Οι παραβάσεις των κανόνων από τον jim1313 αποτελούν ξεχωριστό περιστατικό και θα τιμωρηθεί καταλλήλως. Δεν έχει καμία σημασία ποιος είναι ο παίχτης, πόσα λεφτά ρίχνει στο παιχνίδι και ποια είναι η στάση του απέναντι σε αυτό. Οι παραβάσεις των κανονισμών τιμωρούνται σε κάθε περίπτωση, όπως έχω κάνει με κάθε ποστ που έχει κάνει το ίδιο σε αυτό το νήμα.

Δικαίως να εστιάσετε στα προβλήματα του παιχνιδιού, αυτό όμως δεν σημαίνει ότι θα κάνω τα στραβά μάτια σε παραβάσεις.
 

DeletedUser27362

Guest
η τιμωρια εφευρεθηκε για παραδειγματισμο εσυ αντι να παραδειγματιστεις απο την Ειρηνη που ζηταει με τον τροπο της συγνωμη συνεχιζεις να προκαλέις εσυ ποια σταση εχεις απεναντι στο σφαλμα της εταιριας?
 

DeletedUser796

Guest
Oπως βλεπετε δεν πολυασχολουμαστε με το φορουμ αλλα με το παιχνιδι που στο παιχνιδι δεν εγινε τιποτα με τους 2 τομεις που χασαμε πιασε τ αυγο και κουρευτο και εσυ ριχνεις μπαν ηδη το φορουμ εχει νεκρωσει σε λιγο το ιδιο θα γινει με το παιχνιδι ΕΓΩ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΚΑΝΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ η δεν θελετε να τις δειτε κλειστε τους χαρτες η το παιχνιδι αφου δεν μπορειτε να κανετε ROLL BACK για οσο υπαρχει προβλημα κλειστε το οπως το κανουν συνηθως σ ολα τα παιχνιδια
 

DeletedUser28148

Guest
Αγαπητέ Malfiore,μέλος της διαχείρισης,
Κανείς δεν σας ζήτησε να κάνετε τα στραβά μάτια σε κανέναν !
Ακριβώς το αντίθετο επιθυμούμε,να βλέπετε τα προβλήματα και να τα διορθώνετε!
Αυτό σας ζητάμε 2 μέρες τώρα !!!!!!!!!!!!
Εσείς όμως και κυριότερα εσείς επί προσωπικού,εστιάζετε σε ένα και μόνο παίκτη και αντί να λειτουργήσετε ως αποσβεστήρας,αντιπαρατίθεστε και τολμώ να πω ότι προκαλείτε περισσότερο παρά φρενάρετε τις δύσκολες καταστάσεις.Τι θα λέγατε όμως για αλλαγή να επικεντρωθούμε στα προβλήματα του παιχνιδιού,όπως είπατε πολύ σωστά αλλά δεν κάματε?
 

DeletedUser

Guest
ΦΙΛΕ ΜΑLFIORE ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΟΙ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΑΝ ΣΑΣ ΛΕΝΕ ΤΗΝ ΑΛΗΘΕΙΑ ΝΑ ΜΠΑΝΑΡΕΤΕ.ΟΧΙ ΜΑΓΚΑ ΜΟΥ ΔΕΝ ΣΟΥ ΤΑ ΧΟΥΝΕ ΠΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΜΑΣ ΕΧΕΤΕ ΣΟΥΖΑ.ΣΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΟΥ ΔΕΝ ΑΠΑΝΤΑΤΕ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΤΙ ΣΑΣ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑΤΙ ΓΙΝΕΤΑΙ.ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΟΥΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΠΟΥ ΕΙΣΤΕ ΔΙΑΧΕΙΡΗΣΤΕΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΤΕ.ΠΟΛΛΑ ΛΟΓΙΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΥΣΙΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΙΝΕ ΕΧΘΕΣ ΞΕΡΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΕΓΙΝΕ?ΟΧΙ ΠΟΥ ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ.ΤΑ ΓΝΩΣΤΑ ΕΓΙΝΕ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΣΕΡΒΕΡ ΚΑΙ ΕΝΗΜΕΡΩΝΟΥΜΕ ΤΟΥΣ ΤΕΧΝΙΚΟΥΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΘΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΚΑΝΕΤΕ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΒΑΖΕΤΕ ΚΑΤΣΙΚΕΣ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΥΛΑΚΙΑ ΝΑ ΠΕΤΑΝΕ?ΑΑΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΞΕΧΑΣΩ ΤΟ ΠΟΥΛΙ ΤΑ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΑΤΑ ΜΟΥ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ.ΑΝΤΙ ΝΑ ΤΙΜΩΡΕΙΤΕ ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΟ ΜΟΝΟ ΦΤΙΑΞΤΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΠΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΟΥΒΕΝΤΑ ΚΑΙ ΕΙΔΙΚΑ ΕΓΩ.
Υ.Γ. ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΗΝ ΤΙΜΗ ΝΑ ΕΙΜΑΙ Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΑΝ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΥΠΟΣΤΗΡΙΞΗ
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser27758

Guest
επικοινωνία
ουσία
διαφάνεια
πυροσβέστης
εμπρηστής
δικαστής
στατοδίκης
αλλου ντ' αλλου
στου κωφου την πόρτα
βγήκε ο χάρος παγανιά
θέλει φροντιστήριο
ανεπιδεκτος μαθησεως
πάρτον στον γάμο σου να σου πει και του χρόνου

...λεξουλες και φρασουλες που θα μπορουσα να κάνω ένα κειμενακι....που να βγαζει νοημα
αλλα ΔΕΝ χρειαζεται...όποιος καταλαβε..κατάλαβε
και είναι πολλοι

ΕΣΥ...πολύ αμιβαλλω

αλλά σου λεω ...δεν βρεχει... αν αυτό νομίζεις
 

DeletedUser1446

Guest
Καλησπέρα Foeτζηδες!!
Προχτες το βραδακι απο την γνωστη ωρα και μετα, παρακολουθουσα τον χαρτη στο μελλον και επειδη ειχα να βαλω μονο προστασια, ειχα το χρονο οποτε χαζευα τις μαχες που γινονταν γενικοτερα.
Δεν εστιασα ιδιαιτερα στις μαχες των Ανταρτων, Hunters, Born αλλα σε μια αλλη περιοχη του χαρτη γιατι μου φανηκε Τοσο παραξενο που πιστεψα (ειδικα με αυτα που εζησα προσφατα στο μελλον) οτι αμεσα θα πρεπει να μαζεψω λεφτα για να παρω πιο καινουργιο υπολογιστη και να μετακομισω σε σπιτι διπλα απο ΟΤΕ.
Αυτο που εβλεπα ηταν τους Επιλεκτους να εχουν πολιορκια στη Σοφια. Η Σοφια ομως ειχε μεινει με ενα τομεα οπου τον εχασε καποια στιγμη. Πριν τον χασει ομως ειχε βαλει πολιορκια σε τομεα των Επιλεκτων. Αυτη η πολιορκια παρεμεινε και αφου ειχε βγει απο τον χαρτη η Σοφια. Καποιες φορες εβλεπα την πολιορκια και καποιες δε φαινοταν, οταν ομως πατουσα προβολη τομεα μου εδειχνε οτι υπηρχε πολιορκια κανονικα, οτι γινονταν μαχες, οτι την εσπαγαν, εμενε στη μια μαχη για λιγο και τελος, την εσπαγαν ....μετα απο λιγο ομως ....ξαναεμπαινε πολιορκια ....και ξανα μανα τα ιδια!! Η Σοφια εντομεταξυ εχει παρει αλλον τομεα σε αλλη περιοχη.
ΦΥΣΙΚΑ ολη αυτην την ωρα για να μεταφερθω απο την μια πλευρα του χαρτη στην αλλη, εκανα Ταματα σε Αγιους και δε μου εχουν μεινει και πολλοι πλεον γιατι αυτο γινεται Καθε μερα ...και δε λεει γιατι με τοσες λαμπαδες που χρωσταω θα αρχισω να βλεπω τους Αγιους στον υπνο μου :eek:!!

Αυτο που συνεβη ειναι ενα τεχνικο προβλημα στο σερβερ, αυτο, μπορει να συμβει καποιες φορες, ασχετα αν αυτο το γεγονος μπορει να προκαλεσει συγχυση, καρδιακα - εγκεφαλικα επεισοδια σε συμπαιχτες μου ή και σε μενα .... οποτε απο το να εχουμε καμια φυσικη απωλεια απο την ενταση της στιγμης λογω σερβερ/παιχνιδιου εννοειται οτι θα πρεπει να μπουν περισσοτερες δικλιδες ασφαλειας!!

Περισσοτερη ασφαλεια ομως και αυτο ειναι Ακομα πιο Σοβαρο, θα πρεπει να υπαρξει για τα προγραμματακια, μποτακια, ρομποτακια (πως τα λετε δε ξερω) που χρησιμοποιουνται στο παιχνιδι ειδικα οταν πεφτει το ρολοι γιατι ΔΕΝ ΑΝΤΕΧΕΤΕ ΑΛΛΟ αυτη η κατασταση.
Δε γινεται πριν 2 - 3 - 4 βδομαδες που η συντεχνια μου βρισκοταν στα πανω βραχια δεξια (μελλον) να ειμαστε μεσα 10 ατομα, να προσπαθουμε να σπασουμε ΜΙΑ πολιορκια ή οταν βαζαμε πολιορκια να μην μπορουμε να κανουμε μαχες γιατι μας πεταγε το συστημα ή να μενει η εικονα σταθερη και να βλεπω τα σπαθακια διαφορων συντεχνιων τρεχουν σα τρελα ή οταν στην προσπαθεια μου να βαλω πολιορκια να μου εμφανιζει τομεα τον Αβατον ......που βρισκεται στην αλλη πλευρα του χαρτη .....και να Φρικαρω ....γιατι?? ....Λυπηθειτε με .... και μενα .... και τους αλλους που το ζουν καθημερινα:(:(:(!!

Και για να μην το ξεχασω και θεωρηθει οτι γραφω σε ασχετο θεμα ..... Η Αποψη μου για το θεμα που προεκυψε με τους τομεις που χαθηκαν σε οποιους χαθηκαν και σε ολους τους κοσμους (αν συνεβη κατι αντιστοιχο προχτες) ειναι η εξης.
Επειδη ειναι δυσκολο και χρονοβορο να υπαρξει λυση ή να μην μπορει να βρεθει λυση απο την εταιρια να δωθουν οι τομεις οπως ηταν πριν της 8μμ ....... οι συντεχνιες οι οποιες "κερδισαν" αυτους τους τομεις να τους Επιστρεψουν!!!
Αυτο ειναι το δικαιο, το σωστο και το αντικειμενικο του θεματος .... και ως γνωστο σε καποιους .... με το δικαιο, το σωστο ... εχω ενα θεματακι ....θελω να γινονται τα πραγματα οπως χρειαζονται να γινονται τα πραγματα και να μην εκμεταλευομαστε καταστασεις!!!

Σας χαιρετω ...... και Σταματηστε να ριχνετε το "Μελι σας" στις 8 γιατι Κολλαει το συμπαν;);)!!!
 

DeletedUser28125

Guest
Όπως το έδαφος, όσο και αν είναι γόνιμο, αδυνατεί να παράγει κάτι δίχως καλλιέργεια, έτσι και ο νους του ανθρώπου: δίχως την εκπαίδευση αδυνατεί να δώσει τους αναμενόμενους καρπούς. Καλο θα ήταν λοιπον εσεις της Ο.Δ αντι να απειλείται να εκπαιδευτείται.
 
Κορυφή