Φεουδαρχική Ιαπωνία

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Εδώ μπορείτε να μας πείτε τη γνώμη σας για τον Πολιτιστικό Οικισμό της Φεουδαρχικής Ιαπωνίας
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Απο οτι καταλαβα θα εχουμε εμεις την επιλογη να αφησουμε τους Βικινγκς και να παμε στους Γιαπωνεζους, ε?
οποτε θελουμε....ή οποτε θεωρουμε οτι τελειωσαμε με τους Βικινγκς....
 

DeletedUser32661

Guest
Καλό μου φαίνεται. Εάν μπορούσες να παίξεις και τους 2 Πολιτιστικούς Οικισμούς συγχρόνως ?????
 

DeletedUser32299

Guest
καλημερα! έχω 2 απορίες. πρώτον όταν μπούμε στους γιαπωνέζους και ολοκληρώσουμε η εγκαταλείψουμε την περιοχή μετά θα μπορούμε να ξαναπαίξουμε τους βίκινγκς; και δεύτερον δεν βλέπω καμιά στρατιωτική επιθετική η αμυντική ενίσχυση



στους γιαπωνέζους όπως για παράδειγμα στους βίκινγκς έχει το ινγκρσταλ και την ρουνική λίθο που δίνουν στρατιωτική ενίσχηση!
τελικά έχει στρατιωτική εχίσχυση η όχι;
 

DeletedUser29206

Guest
Και εγώ που νόμιζα ότι η ρουνική λίθος είναι σε όλους τους οισκισμούς γιατί είναι αδύνατο να την πας στο τελευταίο επίπεδο μόλις τελειώσεις τους Βίκινκς. Την έχω στο 1ο επίπεδο μόνο και μόνο επειεδή μας έδωσε το FoE μερικά κομμάτια μετά από την αλλαγή που κάνανε στα σεντούκια. πφφφφ........
 

DeletedUser32661

Guest
Και εγώ που νόμιζα ότι η ρουνική λίθος είναι σε όλους τους οισκισμούς γιατί είναι αδύνατο να την πας στο τελευταίο επίπεδο μόλις τελειώσεις τους Βίκινκς. Την έχω στο 1ο επίπεδο μόνο και μόνο επειεδή μας έδωσε το FoE μερικά κομμάτια μετά από την αλλαγή που κάνανε στα σεντούκια. πφφφφ........
Έχω παίξει 8 φορές τους Βίκινγκς και η ρουνική λίθος έφτασε στο τελευταίο επίπεδο . Κάθε επόμενη φορά, που παίζεις, είναι πιο εύκολη και τελειώνεις τον κύκλο πιο γρήγορα.
 

lolitaki

Καμένος Χρήστης
Εδώ σε έχασα!
Κάθε φορά που παίζεις έναν πολιτιστικό οικισμό, ανεβάζεις και το μπόνους πιθανοτήτων να συλλέξεις *4 τα αγαθά που παράγεις οπότε γίνεται πιο εύκολο και ολοκληρώνεις γρηγορότερα τον οικισμο
 

DeletedUser32661

Guest
Εδώ σε έχασα!
Κάθε φορά που παίζεις έναν πολιτιστικό οικισμό, ανεβάζεις και το μπόνους πιθανοτήτων να συλλέξεις *4 τα αγαθά που παράγεις οπότε γίνεται πιο εύκολο και ολοκληρώνεις γρηγορότερα τον οικισμο
Αυτό ακριβως!
 

DeletedUser29206

Guest
Χαχαχαχ... πιθανότητες... μεγάλη κουβέντα ανοίξατε τώρα!
Εξάλλου μπορεί να αυξάνονται οι πιθανότητες, αλλά μειώνεται ο χρόνος για τα σεντούκια.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

nouliadis

Καμένος Χρήστης
τελικα τα κτιρια αυτα δεν εχουν επιθετικη ή αμυντικη ενισχυση ετσι;
 

DeletedUser29206

Guest
τελικα τα κτιρια αυτα δεν εχουν επιθετικη ή αμυντικη ενισχυση ετσι;
Ο Σιντοϊστικός Ναός στο επίπεδο 9 δίνει νομίσματα, προμήθειες, 25% ενίσχυση προμηθειών, 50 αγαθά και 12 forge πόντους
Το Αιώνιο Ντότζο στο επίπεδο 5 δίνει νομίσματα, μετάλλεια, 5 αγαθά, 4 forge πόντους και μία μονάδα
 

nouliadis

Καμένος Χρήστης
Ο Σιντοϊστικός Ναός στο επίπεδο 9 δίνει νομίσματα, προμήθειες, 25% ενίσχυση προμηθειών, 50 αγαθά και 12 forge πόντους
Το Αιώνιο Ντότζο στο επίπεδο 5 δίνει νομίσματα, μετάλλεια, 5 αγαθά, 4 forge πόντους και μία μονάδα

αρα θα συνεχισω τους βικινγκς μαριε
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλημερα απο την μικρη μου εμπειρια στον σερβερ βετα
ο πολιτιστικος (που μεταξυ μας αποκιακος ειναι) οικισμος
Φεουδαρχικη Ιαπωνια ολοκληρωνεται πιο ευκολα απο οτι ο αντιστοιχος των Βικινγκς
ομως μετα την ολοκληρωση της πρωτης Ιαπωνικης πολης
αφησα τον Μιναμοτο στις Γκεισες του
και ξαναγυρισα στην αγκαλια του ...Θωρ
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Ο Εμπορος....
απο τα καλυτερα στους Γιαπωνεζους...!!!!

YΓ... ξερει κανεις, αν η επιπλεον προσπαθεια απο τη Ταβερνα ισχυει και στο Γιαπωνεζο Εμπορο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

dio21

Καμένος Χρήστης
Ο Εμπορος....
απο τα καλυτερα στους Γιαπωνεζους...!!!!

YΓ... ξερει κανεις, αν η επιπλεον προσπαθεια απο τη Ταβερνα ισχυει και στο Γιαπωνεζο Εμπορο?

ok, απανταω μονος μου στον εαυτο μου, αφου δοκιμασα και εχασα 1500 νομισματα ταβερνας...)))
ΟΧΙ, δεν ισχυει στον Γιαπωνεζο εμπορο, λοιπον...
Κακως κατα εμενα δεν ισχυει βεβαια, αφου θα επρεπε να ισχυει σε ολους τους Εμπορους μιας και η Ταβερνα ειναι για ολα...ε?
στο Στρατο πχ και τις ενισχυσεις του, ισχυει και στη Ζουγκλα, και στον ΣεΣ και στη γειτονια... ή οχι?
 

dio21

Καμένος Χρήστης
Kαι συνεχιζω μονος μου....
Οι επεκτασεις στην Ιαπωνια, σαν να ειναι ακριβοτερες (σε αγαθα) απο οτι στους Βικινγκς...
εχω δικαιο?
 
Κορυφή