Μεχρι ποτε θα συμβαινουν αυτα

  • Δημιουργός θέματος DeletedUser30573
  • Ημερομηνία έναρξης

DeletedUser27758

Guest
"Με κακούς νόμους και καλούς δημόσιους λειτουργούς είναι ακόμα δυνατόν να κυβερνήσεις. Με κακούς δημόσιους λειτουργούς όμως, ούτε οι καλύτεροι νόμοι δεν μπορούν να βοηθήσουν"...έλεγε ένας "μπάρμπας" ο Otto von Bismarck

κατ αντιστοιχία και στο παιχνίδι εχουμε ...νόμους- κανόνες
αλλά έχουμε καλούς "δημόσιους λειτουργούς" ( ? ) ή μια Ειρήνη πρέπει να κάνει τον "Θ.Β " για όλα
να σβήνει φωτιές... να "λύνει" & να "δένει" πάντου
αναρωτιέμαι αν την "τρέχουν" πιο πολύ
ο ...server
οι παίκτες...
ή τα παιδιά της Ο.Δ.

σίγουρα την "εκθέτουν " πολλές φορές

δεν κάνουν σωστή χρήση των "εξουσιών" που έχουν...
αυτοί θα δώσουν κλήση και σε ...ασθενοφόρο
προκαλούν με την "έπαρση" και με το "μοίρασμα" των "φυλακών"
σαν "μπασκίνες" άλλων εποχών
που ξεχνούν οτι ναι το παιχνίδι ειναι μεν στρατηγικής
αλλά εμεις δεν είμαστε ...ουτε στρατιωτάκια ...
ούτε τσουβάλια....ουτε βλήματα

το θέμα είναι και θα είναι πάντα το ίδιο...
το ζητουμενο...
ο παρανομαστής

το παιχνίδι να γίνει καλυτερο...ζωντανό και να παραμεινει...
και όλοι να δείχνουν καλή διάθεση- καλή προθεση

ξαναλέω ...είμαστε μια κοινότητα...

όλοι πρέπει να σταθούμε στο ...ύψος μας
όχι να μιλάμε και εσείς να "μοιράζετε" ποινές
για ψυλλου πήδημα

όταν Ο Δίας είναι σε ...οίστρο ( να το πω ευγενικά ) και ο server
κάνει την ζωή των τεχνικών ...κόλαση


Ο νοών...νοείτω


what about COMMON SENCE...?

Y.Γ.
Οι άνθρωποι δεν πρέπει να βλέπουν πως φτιάχνονται δυο πράγματα: οι νόμοι και τα λουκάνικα...
δεν ..είναι δικό μου...το υστερόγραφο- του ίδιου "μπάρμπα" είναι...


Υ.Γ 2

Ένοχος ένοχον ου ποιεί.
Νομικό αξίωμα

Υ.Γ 3
Οι πολλοί νόμοι σε μια χώρα είναι, όπως οι πολλοί γιατροί, σημείο αδυναμίας κι αρρώστιας.
 
Τελευταία επεξεργασία από έναν συντονιστή:

DeletedUser

Guest
Να τονίσω για τελευταία φορά ότι παράπονα σχετικά με τη λειτουργία της Ο.Δ. γίνονται ΜΟΝΟ μέσω του κέντρου υποστήριξης, ή πλέον δεν έχετε κανένα πρόβλημα με μηνιαία ban χωρίς προειδοποίηση;
Κι αφού το λινκ που έδωσα προηγουμένως πήγε στράφι:
  • Αποφύγετε την δημιουργία πολλαπλών posts. Μπορείτε σε ένα post να κάνετε περισσότερα του ενός "αποσπάσματα" από posts άλλων παικτών (προκειμένου να απαντήσετε ή να σχολιάσετε πολλούς μαζί) καθώς και να χρησιμοποιήσετε την "επεξεργασία" για να διορθώσετε ένα post σας αντί να φτιάξετε καινούριο.
  • 8.β. Απαγορεύονται οι συζητήσεις σχετικά με αποκλεισμούς στο forum, ενέργειες Διαχειριστών Forum, καθώς επίσης και με τιμωρίες που έχουν επιβληθεί στο παιχνίδι (καθώς και οποιασδήποτε απόπειρα εξαπάτησης της Ομάδας Διαχείρισης). Αν έχετε κάποιο παράπονο σχετικά με αποκλεισμούς/τιμωρίες παιχτών εντός του παιχνιδιού, παρακαλούμε στείλτε στο Κέντρο Υποστήριξης μια Αίτηση Υποστήριξης. Το ίδιο ισχύει και για παράπονο ή απορία που έχετε με αποκλεισμό/τιμωρία παικτών από το forum.
Στην υγειά της ελπίδας ότι θα λάβετε επιτέλους αυτή την τελευταία προειδοποίηση σοβαρά.
Kozzi-red_wine_in_glass_on_white_background-294x441-199x300.jpg
 

DeletedUser27362

Guest
το να λαβεις σοβαρα τα λεγομενα καποιου απααιτουν και αυτος ο καποιος να ειναι και ο ιδιος σοβαρος με ειρωνιες του τυπου στην υγεια της ελπιδας δε νομιζω να κατατασεσαι σε αυτη την κατηγορια
Α μιας και ερχετε και το καλοκααιρι ειναι καιρος για <<μπανακι>>
χαχαχαχα
 

DeletedUser28125

Guest
Πόσο δύσκολο είναι μερικές φορές να εμπιστευθούμε τις αποδείξεις που μας προσφέρουν οι αισθήσεις μας... Πόσο επιφυλακτικά συμβιβάζεται ο νους με την πραγματικότητα… Αντε στην υγειά σας!!
 

DeletedUser

Guest
το να λαβεις σοβαρα τα λεγομενα καποιου απααιτουν και αυτος ο καποιος να ειναι και ο ιδιος σοβαρος με ειρωνιες του τυπου στην υγεια της ελπιδας δε νομιζω να κατατασεσαι σε αυτη την κατηγορια
Α μιας και ερχετε και το καλοκααιρι ειναι καιρος για <<μπανακι>>
χαχαχαχα
Έχετε δίκιο. Για να με πάρετε στα σοβαρά θα έπρεπε να σας ρίξω 10 πόντους infraction για το άσχετο με το θέμα ποστ σας. Δεν θα το κάνω ωστόσο, γιατί τουλάχιστον αναφερθήκατε σε ποστ που υπάρχει στο θέμα.
Πόσο δύσκολο είναι μερικές φορές να εμπιστευθούμε τις αποδείξεις που μας προσφέρουν οι αισθήσεις μας... Πόσο επιφυλακτικά συμβιβάζεται ο νους με την πραγματικότητα… Αντε στην υγειά σας!!
Αυτό όμως τιμωρείται κανονικά με 10 πόντους ποινής, μιας και αποφασίσατε να μας δώσετε τον ορισμό του spamming. Δεύτερη μέρα που συνεχίζεται αυτή η ιστορία, κι έχω ρίξει περισσότερες ποινές απ' ό,τι το τελευταίο δίμηνο.
 

DeletedUser28327

Guest
Χαιρω πολυ χαιροπουλος.. ευτυχως το παραδεχεστε κιολας οτι μονο ποινες ριχνετε αυτες τις δυο μερες.
απαντηση καμια. ουτε σε μας ουτε σε παιχτες αλλων συντεχνιων που εχουν εκφρασει τα παραπονα τους και γενικα απαντατε επιλεκτικα..
η λεξη ντροπη δεν υπαρχει καν σαν εννοια στο μυαλο σας φαινετε..
Συνεχισε να μοιραζεις ποινες ουτως ή αλλως ΤΙΠΟΤΑ αλλο δεν ξερετε να κανετε.
εισαστε ΑΝΙΚΑΝΟΙ ,οχι μονο να απολογηθειτε για τα λαθη της εταιρια, αλλα ακομα και για να ενημερωσετε γιαυτα..
Αυτο που φαινετε ειναι οτι ο μιραφιορι ειναι ενα παιδακι που του εδωσαν λιγη εξουσια κανοντας τον αρχηγο στο φορουμ
και περαν της καταχρησης αυτης της εξουσιας εχει καβαλησει και το καλαμι..
προσοχη...με τα καλαμια..
 

DeletedUser

Guest
Χαιρω πολυ χαιροπουλος.. ευτυχως το παραδεχεστε κιολας οτι μονο ποινες ριχνετε αυτες τις δυο μερες.
απαντηση καμια. ουτε σε μας ουτε σε παιχτες αλλων συντεχνιων που εχουν εκφρασει τα παραπονα τους και γενικα απαντατε επιλεκτικα..
η λεξη ντροπη δεν υπαρχει καν σαν εννοια στο μυαλο σας φαινετε..
Συνεχισε να μοιραζεις ποινες ουτως ή αλλως ΤΙΠΟΤΑ αλλο δεν ξερετε να κανετε.
εισαστε ΑΝΙΚΑΝΟΙ ,οχι μονο να απολογηθειτε για τα λαθη της εταιρια, αλλα ακομα και για να ενημερωσετε γιαυτα..
Αυτο που φαινετε ειναι οτι ο μιραφιορι ειναι ενα παιδακι που του εδωσαν λιγη εξουσια κανοντας τον αρχηγο στο φορουμ
και περαν της καταχρησης αυτης της εξουσιας εχει καβαλησει και το καλαμι..
προσοχη...με τα καλαμια..
Λυπάμαι που νιώθετε έτσι.

Ένας μήνας αποκλεισμός από το φόρουμ για επίθεση προς την ομάδα διαχείρισης, κι αν επιστρέψετε με άλλο λογαριασμό ο αποκλεισμός θα γίνει μόνιμος.
Συνεχίστε να αγνοείτε τις παρατηρήσεις.
 

DeletedUser

Guest
ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΝΑ ΑΛΑΞΕΙ ΤΕΛΕΙΩΣ ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ.ΝΑ ΜΗΝ ΚΑΝΟΥΜΕ ΟΥΤΕ ΜΑΧΕΣ ΣΤΟΥΣ ΧΑΡΤΕΣ ΟΥΤΕ ΤΙΠΟΤΑ.ΝΑ ΠΑΙΖΟΥΜΕ ΠΟΙΑ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΜΠΑΝΑΡΙΣΜΑΤΑ. ΜΕΤΑ ΝΑ ΣΑΣ ΔΩ ΠΟΙΟΙ ΠΑΙΚΤΕΣ ΚΑΙ ΠΟΙΑ ΣΥΝΤΕΧΝΙΑ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΠΡΩΤΟΙ ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ
 

DeletedUser28125

Guest
Έχετε δίκιο. Για να με πάρετε στα σοβαρά θα έπρεπε να σας ρίξω 10 πόντους infraction για το άσχετο με το θέμα ποστ σας. Δεν θα το κάνω ωστόσο, γιατί τουλάχιστον αναφερθήκατε σε ποστ που υπάρχει στο θέμα.

Αυτό όμως τιμωρείται κανονικά με 10 πόντους ποινής, μιας και αποφασίσατε να μας δώσετε τον ορισμό του spamming. Δεύτερη μέρα που συνεχίζεται αυτή η ιστορία, κι έχω ρίξει περισσότερες ποινές απ' ό,τι το τελευταίο δίμηνο.

Τι είναι η συγγνώμη;
Πέρα από τη συγχώρεση, υπάρχει και η «συγγνώμη», μια λέξη που φαίνεται εξίσου δύσκολο να την προφέρουμε, ενώ είναι ακόμα πιο δύσκολο το να την εννοούμε. Όταν ζητάμε συγγνώμη, στην ουσία αναλαμβάνουμε την ευθύνη για ό,τι κάναμε ή είπαμε σε βάρος κάποιου άλλου. Η ανάληψη της ευθύνης αυτής συνδέεται με το αίσθημα της δύναμης και όχι της αδυναμίας, αφού προϋποθέτει να ξεπεράσουμε τον εαυτό μας, να μπούμε στη θέση του άλλου και να δείξουμε ευαισθησία. Η ενσυναίσθηση αποτελεί θεμελιώδη ανθρώπινη δεξιότητα και όσοι τη διαθέτουν δημιουργούν πιο αρμονικές σχέσεις. Όταν ζητάμε συγγνώμη από κάποιον, σημαίνει ότι μας ενδιαφέρει πραγματικά η σχέση που έχουμε μαζί του. Όμως, και η ειλικρίνεια είναι βασική προϋπόθεση για να λειτουργήσει η συγγνώμη θετικά, γι’ αυτό και αν ζητήσουμε συγγνώμη, αλλά εξακολουθήσουμε να λειτουργούμε με τον ίδιο τρόπο, αυτό δείχνει ότι δεν αναγνωρίζουμε πραγματικά τις συνέπειες των πράξεων μας και δεν νοιαζόμαστε ουσιαστικά για τα συναισθήματα των άλλων. Οι πράξεις μας είναι εκείνες που ενδυναμώνουν τον λόγο μας.
Τρεις μορφές συγγνώμης
Έρευνα από το Πανεπιστήμιο του Maryland έδειξε πως υπάρχουν 3 μορφές συγγνώμης, που η καθεμία είναι αποτελεσματική ανάλογα με το άτομο στο οποίο απευθύνεται. Η πρώτη περιέχει την έννοια της επανόρθωσης, η δεύτερη της κατανόησης και του συμμερισμού και η τρίτη της αναγνώρισης παραβίασης κανόνων. Οι ειδικοί υποστηρίζουν πως η πρώτη είναι πιο αποτελεσματική με όσους είναι ατομιστές και υλιστές, η δεύτερη με ανθρώπους που ορίζουν τον εαυτό τους κυρίως μέσα από τις σχέσεις τους και η τρίτη με όσους ορίζουν τον εαυτό τους ως μέλη μιας ομάδας.
 

DeletedUser

Guest
Τι είναι η συγγνώμη;
Πέρα από τη συγχώρεση, υπάρχει και η «συγγνώμη», μια λέξη που φαίνεται εξίσου δύσκολο να την προφέρουμε, ενώ είναι ακόμα πιο δύσκολο το να την εννοούμε. Όταν ζητάμε συγγνώμη, στην ουσία αναλαμβάνουμε την ευθύνη για ό,τι κάναμε ή είπαμε σε βάρος κάποιου άλλου. Η ανάληψη της ευθύνης αυτής συνδέεται με το αίσθημα της δύναμης και όχι της αδυναμίας, αφού προϋποθέτει να ξεπεράσουμε τον εαυτό μας, να μπούμε στη θέση του άλλου και να δείξουμε ευαισθησία. Η ενσυναίσθηση αποτελεί θεμελιώδη ανθρώπινη δεξιότητα και όσοι τη διαθέτουν δημιουργούν πιο αρμονικές σχέσεις. Όταν ζητάμε συγγνώμη από κάποιον, σημαίνει ότι μας ενδιαφέρει πραγματικά η σχέση που έχουμε μαζί του. Όμως, και η ειλικρίνεια είναι βασική προϋπόθεση για να λειτουργήσει η συγγνώμη θετικά, γι’ αυτό και αν ζητήσουμε συγγνώμη, αλλά εξακολουθήσουμε να λειτουργούμε με τον ίδιο τρόπο, αυτό δείχνει ότι δεν αναγνωρίζουμε πραγματικά τις συνέπειες των πράξεων μας και δεν νοιαζόμαστε ουσιαστικά για τα συναισθήματα των άλλων. Οι πράξεις μας είναι εκείνες που ενδυναμώνουν τον λόγο μας.
Τρεις μορφές συγγνώμης
Έρευνα από το Πανεπιστήμιο του Maryland έδειξε πως υπάρχουν 3 μορφές συγγνώμης, που η καθεμία είναι αποτελεσματική ανάλογα με το άτομο στο οποίο απευθύνεται. Η πρώτη περιέχει την έννοια της επανόρθωσης, η δεύτερη της κατανόησης και του συμμερισμού και η τρίτη της αναγνώρισης παραβίασης κανόνων. Οι ειδικοί υποστηρίζουν πως η πρώτη είναι πιο αποτελεσματική με όσους είναι ατομιστές και υλιστές, η δεύτερη με ανθρώπους που ορίζουν τον εαυτό τους κυρίως μέσα από τις σχέσεις τους και η τρίτη με όσους ορίζουν τον εαυτό τους ως μέλη μιας ομάδας.

Άλλοι 10 πόντοι ποινής για spam, αμέσως μετά από άμεση παρατήρηση προς το πρόσωπό σας σχετικά με τα ποστ εκτός θέματος. Καμία ευαισθησία όταν βλέπω πως γράφετε τις προειδοποιήσεις στα παλιά σας τα παπούτσια. Το μεγαλύτερο λάθος σας είναι που νομίζετε ότι θα κουραστώ.

Διαβάστε τους κανόνες του φόρουμ γιατί δεν θα υπάρξει καμία αλλαγή στην τακτική που ακολουθώ.
 

DeletedUser28125

Guest
Πάντως αγαπητέ, η Malfiore ομολογώ οτι έχω μείνει εκστασιασμένος από την ενεργητικότητά σας.
 

DeletedUser28431

Guest
Mε το συμπάθιο κύριε διαχειριστά μου
εγώ δεν παίρνω και πολύ στα σοβαρά το παιχνιδάκι, αν και χαζολογάω εδω μέσα εδώ και 4 χρόνια
έτσι δεν θα αναφερθώ στο πρόβλημα που έχει προκύψει με τους χάρτες, είναι ένα πρόβλημα μέσα στα τόσα που έχουν κατά καιρούς προκύψει στο παιχνίδι, και μια κι εγώ δεν «ιδρώνω» με το παιχνίδι δεν θα κάνω καμμιά παρατήρηση ή σχόλιο
όμως κύριε διαχειριρστά μου εσκεμένα ή όχι ο λόγος σας και το ύφος σας είναι προκλητικός και προσβλητικός απέναντι στους παίκτες και μα την αλήθεια, αν έχετε ακριβοδίκαια συμπεριφορά απέναντι στον τρόπο που λειτουργούμε στο φόρουμ, νομίζω ότι πρέπει να τιμωρήσετε τον εαυτό σας, για ένα χρονικό διάστημα να σας απαγορεύσετε να μιλάτε στο φόρουμ.
Ειλικρινά, για παραδειγματισμό...
κι αν τιμωρηθώ κι εγώ γιατί έστω κι εμμέσως παιρνω θέση υπέρ του jim1313 θα φάω τις κοτσίδες μου
όσοι ξέρουν πόσο συμπαθώ τους «αντάρτες» θα με καταλάβουν
 

DeletedUser28125

Guest
Ο ανώτερος άνθρωπος σκέφτεται μόνο τη δικαιοσύνη. Ο κατώτερος άνθρωπος σκέφτεται μόνο τα συμφέροντά του.
 

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλή Κυριακή
Μέρες .. ώρες πέρασαν όμως , πλήν αναφορών περί λειτουργικών θεμάτων του φόρουμ
τίποτα άλλο δεν είδα (εγράφως οράτα)

Ναί μέν μπορεί (βάση των νόμων/κανόνων του φοε) να μήν συντρέχει λόγος γιά επιπλέον διευκρινήσεις (σχετικά με το αρχικό θέμα αυτής της συζήτησης)
όμως ακόμη καί σε έναν νοητό μικρόκοσμο υπάρχουν καί οι .. άγραφοι νόμοι
Ανέκαθεν άλλωστε υπήρχε ''μέσα'' μου ένα δίλλημα νά το πώ?? πάλη να τό δηλώσω??
ποιοι νόμοι είχαν/έχουν μεγαλύτερη ''δύναμη''
ΟΙ νομιμοφανείς εγράφως τυπωμένοι νόμοι ? 'η οι άγραφοι νόμοι ?

«…Ου γαρ τι νυν γε καχθές, αλλ’ αείποτε ζη ταύτα, κουδείς οίδεν εξ ότου ’φάνη»
Δεν υπάρχουν αυτοι (οι άγραφοι νόμοι) σήμερα μόνο και χθες, αλλά αιώνια και πάντοτε και κανένας δεν ξέρει από πότε φάνηκαν

«… και όσοι άγραφοι όντες αισχύνην ομολογουμένην φέρουσιν»
Και όσοι αν και είναι άγραφοι, φέρνουν (στους παρανομούντες) ντροπή πανθομολογούμενη.

«Ανήρ δίκαιος έστιν ουχ ο μη αδικών, αλλ’ όστις αδικείν δυνάμενος ου βούλεται»
Δίκαιος δεν είναι αυτός που δεν αδικεί, αλλά αυτός που, ενώ δύναται δε θέλει να αδικήσει

Τώρα ελπίζω να μήν θεωρηθούν τα εγράφως ορατά λόγια μου είτε άσχετα με το θέμα είτε προσβλητικά
Η ''πατρότητα'' των οποίων δέν μου ανήκει *
*δεν θα μπορούσε άλλωστε γιατί είμαι γνωστή δυσλεκτική καί ..με κώμμη ξανθοπή
Ειλικρινά δε, θα δυσκολευτούν η μέν τάλα .. να ''ανταμώσει'' και δέ μάντα ...να εξηγήσει (στα αρχαία ελληνικά)
στους Σοφοκλή, Περικλή και Πλάτωνα ότι τα λόγια τους στην Σημερινή Ελλάδα θεωρούνται (από κάποιους) προσβλητικά
Μεταξύ μας δε, έαν εξαναγκαστούν οι .. τάλα καί μάντα να πράξουν τα ώς άνω τότε ..πολύ φοβάμαι ότι :
ο μέν Σοφοκλής θά σταματήσει τήν Αντιγόνη του στό ...Ἔρως ἀνίκατε μάχαν
ο Περικλής θα αφήσει την πολιτική και θά αρχίσει τήν μελέτη ..ξένων γλωσσών
ο δέ Πλάτων λαμβάνοντας υπόψιν δύο μεταγενέστερες του λαΙκές ρήσεις ..σφυρίζοντας κλέφτικα θά μας ..χαιρετήσει οριστικά
 
Τελευταία επεξεργασία:

DeletedUser554

Guest
και τώρα που ηρέμησαν λίγο τα πνεύματα...
Χθες το βράδυ παρουσιάστηκε ένα σφάλμα σε όλους τους servers του παιχνιδιού στον χάρτη των συντεχνιών.
Δεν ήταν μόνο σε συντεχνίες που παίζουν διαχειριστές, όπως είπατε κάποιοι, ούτε σε συντεχνίες φίλων, γνωστών, ξάδερφων, κουμπάρων κλπ

Καταλαβαίνουμε ότι ήταν ένα τραγικό σφάλμα που μπορεί να χάλασε τις μάχες, αλλά και τη διάθεση σας και λυπούμαστε για αυτό.
Από την πρώτη στιγμή όμως προσπαθούμε να το διορθώσουμε.
Πολλοί ρωτάτε τι θα γίνει με τα αγαθά. Δυστυχώς αγαθά δεν μπορούν να επιστραφούν.
Όσο για τους τομείς , δεν μπορούμε να σας απαντήσουμε με σιγουριά , αλλά θα κάνουμε το καλύτερο δυνατό για να πάει ο καθένας στη συντεχνία που "ανήκει".
Και τωρα που παραηρεμησαν τα πνευματα, καμια διορθωση???
Δεν καταλαβαινετε οτι δεν χαλασε μονο η διαθεση μας,τα αγαθα μας,τα στρατα μας,οι τομεις μας αλλα ολη η στρατηγικη μας.....για το καλυτερο δυνατο βεβαια ουτε ιχνος δεν ειδαμε.....
Απογοητευση σκετη εισαστε....
 

DeletedUser28125

Guest
Και τωρα που παραηρεμησαν τα πνευματα, καμια διορθωση???
Δεν καταλαβαινετε οτι δεν χαλασε μονο η διαθεση μας,τα αγαθα μας,τα στρατα μας,οι τομεις μας αλλα ολη η στρατηγικη μας.....για το καλυτερο δυνατο βεβαια ουτε ιχνος δεν ειδαμε.....
Απογοητευση σκετη εισαστε....

↑O δίκαιος αταρακτότατος, ο δ’ άδικος πλείστης ταραχής γέμων.
 

DeletedUser1446

Guest
Kαλησπερα και παλι!!
Δε περιμενα Τοσο συντομα να χρειαστει να γραψω παλι στο φορουμ για το προβλημα που εχει δημιουργηθει στο συστημα αυτες τις μερες αλλα βρηκα διασκεδαστικο το σημερινο σκηνικο οποτε καλο ειναι να το μοιραστω μαζι σας.

Κατα της 9 μμ ετοιμαζομασταν να παρουμε εναν τομεα.
Συντεχνος μου ομως εβλεπε στο ιστορικο Οτι συνεβαινε εκεινη την ωρα στο χαρτη του μελλον και οι σελιδες στο ιστορικο αλλαζαν συνεχεια.
Ιδου ενα μικρο παραδειγμα απο τα γραφομενα μας στο τσατ της συντεχνιας .... http://prntscr.com/ar216k
Αφου "κουτσομπολεψαμε" λιγο ειπαμε να κανουμε τις μαχουλες μας αλλα σε καποια φαση διαβαζω στο τσατ της συντεχνιας αυτο .... http://prntscr.com/ar20h2 ....δεν εβλεπε ολη την διαρκεια την πολιορκια μας!!

Εκεινη την ωρα ομως μου ερχεται ενα μνμ απο εναν γειτονα μου και μου λεει "Καλησπερα Αννα, παρε ποντακια αλλα μην σπας τελειως"
του απαντησα αργοτερα χωρις να ξερω τι εννοει .... http://prntscr.com/ar1tdr
Η δικια μου συντεχνια βρισκεται πολυ μακρια απο την δικη του και ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΑΙΔΙΑ που δεν υπηρξε παρεξηγηση οποτε καταληξαμε σε αυτο .... http://prntscr.com/ar1yxa

Εννοειται πιστευω οτι εχει υπαρξει ενημερωση στη μαμα εταιρια για τα τεχνικα προβληματα αλλα εχω αρχισει να εχω επιφυλαξεις για το κατα ποσο αληθινα μπορει να ειναι τα αποτελεσματα που βλεπουμε στην οθονη μας και θα φερω το παραπανω παραδειγμα .... εκανα μαχες στον 40,51 και με εβγαζε οτι σπαω πολιορκιες σε ασχετο τομεα με αποτελεσμα εκεινη η συντεχνια να αναγκαστει να χαλαει στρατο και αγαθα για χαρη μου επειδη Ετσι με "Ορισε" το συστημα.
Αν τελικα τους επερνα τον τομεα .... τι θα γινοταν?
Ποσο σιγουρο ειναι οτι το συστημα αυτη την βδομαδα δεν Οριζει ποιος θα παρει εναν τομεα ή οχι?

Ξαναλεω ΕΥΤΥΧΩΣ που δεν παρεξηγηθηκε ο γειτονας μου οταν του εξηγησα τι πιστευω οτι εχει συμβει σημερα και ειμαστε μια χαρα παλι, βλεπω ομως συμπαιχτες μου να στεναχωριουνται εξαιτιας των τεχνικων θεματων που εχει το συστημα αυτες τις μερες και με λυπει ιδιαιτερα ανεξαρτητως ποια συντεχνια ειναι, το ιδιο θα ελεγα για ολες τις ενεργες συντεχνιες.

Ελπιζω να διορθωθουν συντομα τα οποια τεχνικα προβληματα υπαρχουν γιατι Αν στον συντεχνο μου εμφανιζει στο ιστορικο online ενημερωση για το τι γινεται στον χαρτη ή φαινεται οτι σπαω πολιορκιες ενω δε το κανω .....φανταστειτε τι εχει να γινει αν ξαφνικα αρχισουν να πηγαινουν σε ασχετους προσωπικα/ομαδικα μηνυματα .....ΠΑΝΙΚΟΣ και αντε να σωθεις μετα :D:D:D!!!

(εχω κρυψει τα ονοματα των συμπαιχτων μου γιατι δεν εχω παρει αδεια για την δημοσια προβολη των ονοματων τους)

Σας ευχαριστω για τον χρονο σας και ελπιζω συντομα να διορθωθουν τα τεχνικα προβληματα γιατι θα αποκτησουμε Αλλα προβληματα :(!!!
 

DeletedUser31290

Guest
να ηταν μονο αυτα........καλα θα ηταν
αλλα δεν μπορεις να υπερασπιστεις τους τομεις σου. οταν σου βαζουν πολιορκιες . πας να τους πεταξεις εξω . [ουστ ρε]..... και σε πεταει το συστημα εξω εσενα [ουστ εσυ ρε] ... αμα ειναι οι αλλοι να ειναι γρηγοροτεροι απο σενα εσυ πως θα υπερασπιστεις τον τομεα σου ??....οχι τιποτα αλλο μας βλεπει και κοσμος και μας ερχοντε μηνυματα του τυπου ΄΄φιλε μου σε χτυπανε΄΄ εκει τι να πεις ?....ναι το βλεπω αλλα δεν ....:eek::eek::eek::eek:
 

DeletedUser1446

Guest
να ηταν μονο αυτα........καλα θα ηταν
αλλα δεν μπορεις να υπερασπιστεις τους τομεις σου. οταν σου βαζουν πολιορκιες . πας να τους πεταξεις εξω . [ουστ ρε]..... και σε πεταει το συστημα εξω εσενα [ουστ εσυ ρε] ... αμα ειναι οι αλλοι να ειναι γρηγοροτεροι απο σενα εσυ πως θα υπερασπιστεις τον τομεα σου ??....οχι τιποτα αλλο μας βλεπει και κοσμος και μας ερχοντε μηνυματα του τυπου ΄΄φιλε μου σε χτυπανε΄΄ εκει τι να πεις ?....ναι το βλεπω αλλα δεν ....:eek::eek::eek::eek:

Καλημερα!! Πιστευεις δηλαδη οτι αυτοι που σας βαζουν πολιορκια ειναι γρηγοροτεροι απο σας και γιαυτο το λογο σε πεταει το συστημα??
Εξηγησε μου σε παρακαλω κατι .... Ειμαστε 10 ατομα και ειναι 10 ατομα, μας βαζουν πολιορκια, εχουμε να κανουμε 10 μαχες και εχουν να κανουν 80 μαχες ....εμεις Γιατι δε μπορουμε να σπασουμε μια πολιορκια ή την σπαμε μετα απο 2 λεπτα, με τα κοπων και βασανων γιατι μας εχει πεταξει το συστημα, εχει κολησει η εικονα, μας βγαζει σε ασχετους τομεις ενω οι αλλοι εχουν κανει ηδη 40 μαχες??
Η Μονη εξηγηση που μπορω να δωσω ειναι, εκεινοι να εχουν "σουπερ ντουπερ γουαου" υπολογιστες και συνδεση ιντερνετ ενω εμεις δεν εχουμε .....οποτε μας "τρωει το συστημα" :D !!

Ελα ομως που τα ματια μου και σε συνεχεια ο εγκεφαλος μου "πασχιζει" να δεχτει οτι αυτο που βλεπει δεν ειναι "αληθινο"!!!

Εχε υπομονη, ισως αλλαξει κατι o_O!!

:)
 
Κορυφή