Συζήτηση Κύπελλο Ποδοσφαίρου 2020

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Πολυ καλο, παιδια.....
Μπραβο σας!!!!!
Τελικα αν θελει το δημιουργικο, κανει "παπαδες", ε? ;)
Απλα εμενα με βρηκε σε λαθος στιγμη αυτο το τουρνουα, και μαλλον δεν θα το απολαυσω....:(
Τεσπα.... μια ερωτηση (σορρυ αν εχει διευκρινιστει, αλλα δεν ειδα κατι) ρε παιδια...
η μπαρα κατω απο καθε παικτη τι ρολο βαραει?
λεει πχ 2/3... ανεβαινει? δινει επιπεδο? εμπειρια?
απο τη παρουσιαση του Τουρνουα, δεν διαβασα κατι....

Δείχνει τον αριθμό των καρτών που πρέπει να συλλέξεις για να ανέβει το επίπεδο του παίκτη
 

finrοd

Banned
Από την «ταυτότητα» του κάθε πάικτη απουσιάζει μια σημαντική, για εμένα, πληροφορία: Πόσα ενεργειακά ποτά κοστίζει η μεταβίβαση της μπάλας σ' αυτόν.
player_info.jpg
Δεν έχω ακόμη ξεκλειδώσει το «πρωτάθλημα», σαν όμως το κάνω, μία παράμετρος για την επιλογή τού παίκτη θα 'ναι κι αυτή.

Μπορείτε να δώσετε αυτήν την πληροφορία, για κάθε παίκτη, εδώ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Θέλεις να κάνεις στρατηγική από πριν για το πόσα ενεργειακά ποτά θα χρειαστείς συνολικά? Διαφορετικά δε βρίσκω το λόγο, αφού έτσι κι αλλιώς φαίνονται όταν μπεις στο γήπεδο
 

finrοd

Banned
Ε, ναι! χαχαχα Ποτέ δεν υποτίμησα την αντίληψή Σου. Τ' αντίθετο!
Αυτό ακριβώς θέλω, για να επιλέξω τους παίκτες τής ομάδας μου, σε συνδυασμό, βέβαια, και με το είδος των παικτών που την αντίπαλη ομάδα θα συνθέτουν και σε σχέση με το τι αποδόσεις προσφέρει ο κάθε παίκτης. Μια συνεκτίμηση αυτών και μια ισορροπία μεταξύ τους.

---------
Ομολογουμένως, ενδιαφέρουσα η εκδήλωση είναι. Καλώς το «μας "σκίσατε" καλοκαιριάτικα», στο πρώτο μου μήνυμα στο παρόν θέμα, έγραψα!:p
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

talamanta

Καμένος Χρήστης
Καλησπερα νομιζω οτι υπαρχει ομως λεπτομερεια σχετικα με τα εισητηρια
μπορει να κανω λαθος ομως μην το παρετε της ..μετρητης
χρηζει επαληθευσης 'η μη απο την ΟΔ
τα εισητηρια ειναι μεν 1 καθε 8 ωρες ομως η μπαρα γεμιζει στα 3 εισητηρια -δηλ μεχρι 24ωρες-
με εξαιρεση την συλλογη εχτρα εισητηριων πλην τα του χρομετρου
δηλ λειτουργει οπως η μπαρα των ποντων που μαζευει μεχρι 10 και εαν δεν τα εξαργυρωσουμε δεν μαζευει αλλα
με εξαιρεση τα εχτρα που μαζευουμε
 

finrοd

Banned
Το τίμημα, τα «χαμένα» εισιτήρια, για να ξοδευτούν τα ενεργειακά ποτά σαν η ημερήσια ανταμοιβή τής προτίμησής μας εμφανιστεί.
WR.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Πιστεύω αυτό να βοηθήσει, για την οργάνωση στρατηγικής σε σχέση με το πόσα ενεργειακά ποτά θα χρειαστείτε για κάθε παίκτη.

ΕικόναΌνομα ΠαίκτηΚόστος
soccer_avatar_1.png
Thomas "Επιτάχυνση" Davies
134
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_3.png
Micky "Μετάλλια" McGee
93
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_2.png
Kevin "Forge πόντοι" Walker
143
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_12.png
William "Ειδικές Μονάδες" Lewis
87
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_11.png
Tony "Μονάδες" Henderson
54
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_15.png
Frank "Forge Πόντοι" Parker
57
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_10.png
Jamie "Σχέδια" Bennett
92
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_5.png
Paul "Προμήθειες" Mason
53
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_4.png
Henry "Αντικείμενα" Foster
138
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_7.png
Brian "Νομίσματα" Conway
53
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_14.png
Gavin "Κομμάτια" Phillips
55
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_13.png
Samuel "Αγαθά" Gibson
132
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_6.png
Dave "Αναδρομή" Robinson
144
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_8.png
Michael "Στρατιωτικές ενισχύσεις" Brown
89
Soccer_icon_energy.png
soccer_avatar_9.png
Barry "Κτίρια" Miller
87
Soccer_icon_energy.png
 

DeletedUser

Guest
Αγαπητέ finrod, εσύ θες αυτήν την πληροφορία για το τουρνουά όπως κατάλαβα, το οποίο δεν το έχεις δει ακόμα. Όταν το δεις θα καταλάβεις ότι αυτήν την πληροφορία δεν τη χρειάζεσαι, καθώς τα ποσοστά εκτίμησης νίκης προκύπτουν, «αποκλειστικά» (φαινομενικά τουλάχιστον, δεν είμαι στους προγραμματιστές) από το επίπεδο του κάθε παίκτη. Η πληροφορία για το κόστος σε ενεργειακά ποτά χρησιμεύει μόνο στην προπόνηση.
 

finrοd

Banned
Χμμμ, δηλαδή δεν χρειάζονται, δεν απαιτείται η δαπάνη ενεργειακών ποτών, για να γίνουν οι μεταβιβάσεις τής μπάλας στο Πρωτάθλημα;

Έστω κι αν αυτό ισχύει, ήδη τους παίκτες σ' υπολογιστικό φύλλο τούς πέρασα, το ποιος μακρύτερα, με τη μικρότερη δαπάνη σε ενεργειακά ποτά, με πάει, να ΄χω άμεσα διαθέσιμο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Χμμμ, δηλαδή δεν χρειάζονται, δεν απαιτείται η δαπάνη ενεργειακών ποτών, για να γίνουν οι μεταβιβάσεις τής μπάλας στο Προτάθλημα;
Όχι Γιώργο. Τα ενεργειακά ποτά χρειάζονται μόνο για την προπόνηση ενώ τα εισιτήρια μόνο για τους αγώνες.
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Χμμμ, δηλαδή δεν χρειάζονται, δεν απαιτείται η δαπάνη ενεργειακών ποτών, για να γίνουν οι μεταβιβάσεις τής μπάλας στο Προτάθλημα;

Έστω κι αν αυτό ισχύει, ήδη τους παίκτες σ' υπολογιστικό φύλλο τούς πέρασα, το ποιος μακρύτερα, με τη μικρότερη δαπάνη σε ενεργειακά ποτά, με πάει, να ΄χω άμεσα διαθέσιμο.

Δεν ανοίγεις μία το παράθυρο της εκδήλωσης τουλάχιστον να δεις τι παίζει?
Μη κάθεσαι και κάνεις υπολογισμούς τσάμπα :p
Το παράθυρο χωρίζεται σε 2 μέρη
Αριστερά η προπόνηση, όπου χρησιμοποιείς τους παίκτες με τον παλιό τρόπο
Δεξιά το τουρνουά, όπου παίζεις με τις κάρτες
 

finrοd

Banned
Μωρέ τ' ανοίγω, πως δεν τ' ανοίγω. Πώς αλλιώς θα σταματήσει το βλέμμα μου να ταλαιπωρεί εκείνο το «oschi», («κουμούτσα» στο χωριό μου το λένε), που χοροπηδά εκειπέρα; :p
Πού να φανταστώ όμως ο έρμος πως, εκτός από το «εισιτήριο» για τη συμμετοχή στον αγώνα, τίποτε άλλο δεν απαιτείται για να παίξω σ' αυτόν.
Βλέπεις στον διακομιστή τής βήτα έκδοσης, μόνο τις ημερήριες ανταμοιβές κατέγραφα, έτσι ώστε στην εκδήλωση, δίχως πρότερη γνώση κι εμπειρία, να παίξω στην τελική της, επίσημη, εμφάνιση. Λίγο μετά διέγραψα και τον λογαριασμό μου εκεί. Δεν είναι για μένα αυτά...:cool:
Τέλος πάντων, (anyway που σε κάποια ...χωριά λένε), μικρό το κακό. Τίποτε στην προσέγγιση μου στον τρόπο δράσης στην εκδήλωση δεν αλλάζει, και μου μένει το ότι έχω έτοιμο το όφελος/κόστος για κάθε παίκτη, έστω και στην προπόνηση, όπου ούτε μια πάσα δεν έκανα ακόμη...
Να 'σαι καλά για την δημοσίευση με τις αντίστοιχες πληροφορίες! Το εκτιμώ.

Δεν ανοίγεις μία το παράθυρο της εκδήλωσης τουλάχιστον να δεις τι παίζει?
Μη κάθεσαι και κάνεις υπολογισμούς τσάμπα :p
Το παράθυρο χωρίζεται σε 2 μέρη
Αριστερά η προπόνηση, όπου χρησιμοποιείς τους παίκτες με τον παλιό τρόπο
Δεξιά το τουρνουά, όπου παίζεις με τις κάρτες
Τα 'θελα και τ' άκουσα! Καλά να πάθω. Το 'βαλες το ...γκολάκι!
 
  • Like
Αντιδράσεις: *iris*

Gabath

Ενεργό Μέλος
έχει καταλαβει καποιος το patern για τους ποντους κατηγοριας αναλογα με το ματς ? πχ εύκολο = 16, μετριο = 42 αλλά γιατί ?
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
έχει καταλαβει καποιος το patern για τους ποντους κατηγοριας αναλογα με το ματς ? πχ εύκολο = 16, μετριο = 42 αλλά γιατί ?

Οι πόντοι που κερδίζεις ή χάνεις από έναν αγώνα τουρνουά, έχουν να κάνουν με τη δυναμική του αντιπάλου.
Θα προσπαθήσω μέχρι το βράδυ να έχω περισσότερες πληροφορίες.

*edit: Δυστυχώς δεν έχουμε περισσότερες πληροφορίες πάνω σε αυτό.
 
Τελευταία επεξεργασία:

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Δεν ξέρω αν πρόκειται για σφάλμα ή απλά δεν τα εμφανίζει πάντα αλλά έχω παρατηρήσει ότι σε 3 αποστολές που είχαν σαν δώρο ενεργειακά ποτά και κάρτες παικτών, οι κάρτες δεν εμφανίστηκαν ποτέ!

Υ.Γ. 4 φορές...
 
Τελευταία επεξεργασία:

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δεν ξέρω αν πρόκειται για σφάλμα ή απλά δεν τα εμφανίζει πάντα αλλά έχω παρατηρήσει ότι σε 3 αποστολές που είχαν σαν δώρο ενεργειακά ποτά και κάρτες παικτών, οι κάρτες δεν εμφανίστηκαν ποτέ!

Υ.Γ. 4 φορές...

Κανε αίτηση να το δούμε

*edit: τις ανταμοιβές τις παίρνεις κανονικά, αλλά δεν εμφανίζεται το παράθυρο?
 
Τελευταία επεξεργασία:

MarkDr

Καμένος Χρήστης
Κανε αίτηση να το δούμε

*edit: τις ανταμοιβές τις παίρνεις κανονικά, αλλά δεν εμφανίζεται το παράθυρο?
Δεν ξέρω αν μου τις δίνει, αλλά δεν μου εμφανίζει τίποτα.

*Τα ενεργειακά ποτά, μου τα περνάει κανονικά, το τσέκαρα μόλις τώρα.
Αλλά τις κάρτες με τους παίκτες, για 5η φορά, δεν μου έδειξε τίποτα. Καμία αναβάθμιση παίκτη!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Δεν ξέρω αν μου τις δίνει, αλλά δεν μου εμφανίζει τίποτα.

*Τα ενεργειακά ποτά, μου τα περνάει κανονικά, το τσέκαρα μόλις τώρα.
Αλλά τις κάρτες με τους παίκτες, για 5η φορά, δεν μου έδειξε τίποτα. Καμία αναβάθμιση παίκτη!!!

Οκ. Στείλε να δούμε τι γίνεται με τους παίκτες
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι και παλι η στηριξη στον τζογο. Δηλ ενω εχω κερδισει πολλους αγωνες που μου εδινε ποσοστο 53 με 59 αντιθετα εχω χασει δυο αγωνες που μου εδινε πιθανοτητες νικης 69 και 71!!!! Δηλ και 99% να σου δινει πιθανοτητα νικης μπορει και να χασεις εδω μεσα!!!!
 

*iris*

CM
Μέλος προσωπικού
Community Manager
Αυτο που δεν μου αρεσει καθολου ειναι και παλι η στηριξη στον τζογο. Δηλ ενω εχω κερδισει πολλους αγωνες που μου εδινε ποσοστο 53 με 59 αντιθετα εχω χασει δυο αγωνες που μου εδινε πιθανοτητες νικης 69 και 71!!!! Δηλ και 99% να σου δινει πιθανοτητα νικης μπορει και να χασεις εδω μεσα!!!!

Πρέπει να δίνεις περισσότερη προσοχή στις κάρτες που χρησιμοποιείς, παρά στο ποσοστό.
Δλδ ανάλογα με την ομάδα του αντιπάλου, να στήνεις τη δική σου. Εκεί έχεις περισσότερες πιθανότητες νίκης, ακόμη κι αν το ποσοστό είναι μικρότερο
 
Κορυφή