Ώδε...

Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
το φορουμ ειναι νεκρο. δεν γραφει ανθρωπος. παιρνει ζωη κ μας κλεινετε τα θεματα.
κλεινετε θεματα που απλα διαφωνουν δυο παιδια με πολυ κοσμιο λογο κ επιπεδο.
αυτα που γινονται εδω δεν γινονται πουθενα.
σε αλλα φορουμ διαφωνουν ακομα κ με συντονιστες κ δεν τους αφαιρει κανεις τον λογο. εδω αμεσως κλεινετε ολα τα τοπικ. μας θελετε εδω η οχι?

ο oberon με το μαραμενο λουλουδι ειχαν μια διαφωνια. χωρις προσβολες η υβριστικα μηνυματα.απλα διαφωνουσαν. αφηστε μας να διαφωνουμε (οσο βρισκομαστε μεσα στα ορια της προσβολης) και αφηστε τα τοπικ ανοιχτα. οποιος θελει διαβαζει οποιος θελει δεν διαβαζει. ειναι πολυ απλο...


υ.γ γιωργο ξανακαλωηρθες :))
σε αυτα που κουβεντιαζατε για το ξυδι η το ξιδι η το ξειδι εγω εχω να πω το παρακατω...


2022 κ μου αλλαζουν οτι ηξερα εδω κ 20 χρονια! ντροπη τους! χαχαχαχαχαχ

υ.γ2 με εχετε ταραξει στα 30ημερα μπαν ελεος! επειδη ανοιγω τετοια θεματα! δεν κανω κανενα εγκλημα!χαχαχαχα
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: finrod

finrod

Ενεργό Μέλος
Για ξεκίνημα ένα τραγούδι να συνοδεύει τη γραφή ή/και την ανάγνωση.

Η αρχή:
Screenshot 2022-08-19 at 15-35-58 ΚΛΟΠΕΣ ΣΤΑ ΚΥΚΛΙΚΑ.png

Η συνέχεια:
Screenshot 2022-08-18 at 18-27-24 Ενθάδε.png

Το παρόν:

Screenshot 2022-08-19 at 15-54-05 Ενθάδε.png


Κλειδωμένο το θέμα «Κλοπές στα κυκλικά»
Κλειδωμένο το θέμα «Ενθάδε...»
Αιτιολόγηση κλειδώματος δεν υπήρξε κι εξακολουθεί να μην υπάρχει, αν και ζητήθηκε για το «Κλοπές στα κυκλικά».
Και τα δύο μέλη τού φόρουμ που συνομιλούμε ουδέν παράπονο εκφράσαμε για ανάρμοστη συμπεριφορά, για προσβλητικό περιεχόμενο.
Και τα δύο μέλη τού φόρουμ που συνομιλούμε ουδεμία παράβαση κανονισμών διαπιστώνουμε, ουδεμία προσβολή τής κοσμιότητας.
Η συνέχεια εδώ, στο θέμα «Ώδε...» στην ίδια ενότητα με το θέμα «Ενθάδε...», δηλαδή στην ενότητα «Off topic για τα «Γενικά κι Άσχετα».

Φυσικά το αίτημα για αιτιολόγηση των κλειδωμάτων, για ξεκλείδωμα των εν λόγω θεμάτων και για διευκρίνηση του λόγου που το επιφορτισμένο από τη διαχείριση άτομο στο να συντονίζει το φόρουμ συμπεριέλαβε δημοσιεύσεις μου, (μόνο δικές μου), στις αναρτήσεις του, πριν τα θέματα κλειδώσει, παραμένει ανοικτό κι αναπάντητο.


ΥΓ
Για χαρά Μήτσο. Όλα καλά; Έλειψα, επανήλθα κι ακόμη με την ...κατσαρόλα επί της κεφαλής σε βρίσκω! Δεν αλλάζεις εύκολα, ε; Κάτι σαν και το φόρουμ και τις ενέργειες σ' αυτό. Ίδια κατάσταση, δύσκολο αλλαγή προς το καλύτερο να επέλθει!
 

Demme

Διαχειριστής
Μέλος προσωπικού
Διαχειριστής
Για ξεκίνημα ένα τραγούδι να συνοδεύει τη γραφή ή/και την ανάγνωση.

Η αρχή:
Προβολή συνημμένου 2119

Η συνέχεια:
Προβολή συνημμένου 2118

Το παρόν:

Προβολή συνημμένου 2120


Κλειδωμένο το θέμα «Κλοπές στα κυκλικά»
Κλειδωμένο το θέμα «Ενθάδε...»
Αιτιολόγηση κλειδώματος δεν υπήρξε κι εξακολουθεί να μην υπάρχει, αν και ζητήθηκε για το «Κλοπές στα κυκλικά».
Και τα δύο μέλη τού φόρουμ που συνομιλούμε ουδέν παράπονο εκφράσαμε για ανάρμοστη συμπεριφορά, για προσβλητικό περιεχόμενο.
Και τα δύο μέλη τού φόρουμ που συνομιλούμε ουδεμία παράβαση κανονισμών διαπιστώνουμε, ουδεμία προσβολή τής κοσμιότητας.
Η συνέχεια εδώ, στο θέμα «Ώδε...» στην ίδια ενότητα με το θέμα «Ενθάδε...», δηλαδή στην ενότητα «Off topic για τα «Γενικά κι Άσχετα».

Φυσικά το αίτημα για αιτιολόγηση των κλειδωμάτων, για ξεκλείδωμα των εν λόγω θεμάτων και για διευκρίνηση του λόγου που το επιφορτισμένο από τη διαχείριση άτομο στο να συντονίζει το φόρουμ συμπεριέλαβε δημοσιεύσεις μου, (μόνο δικές μου), στις αναρτήσεις του, πριν τα θέματα κλειδώσει, παραμένει ανοικτό κι αναπάντητο.


ΥΓ
Για χαρά Μήτσο. Όλα καλά; Έλειψα, επανήλθα κι ακόμη με την ...κατσαρόλα επί της κεφαλής σε βρίσκω! Δεν αλλάζεις εύκολα, ε; Κάτι σαν και το φόρουμ και τις ενέργειες σ' αυτό. Ίδια κατάσταση, δύσκολο αλλαγή προς το καλύτερο να επέλθει!
Το θέμα "Κλοπές στα κυκλικά" κλείδωσε γιατί χάθηκε μετά από τις αλλεπάλληλες αναρτήσεις περί ορθογραφίας, η αρχική ανάρτηση.
Δεν συμπεριέλαβα δικές σας αναρτήσεις, απάντησα στην τελευταία ανάρτηση κάθε θέματος που έτυχε να είναι δική σας!
Όπως σας είπα και στο προηγούμενο θέμα "Ενθάδε", μπορείτε κάλλιστα με οποιονδήποτε παίκτη να συνομιλείτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων, καθώς το θέμα (ορθογραφία), αφορά μόνο τους δυο σας και κανείς άλλος δεν έδειξε ενδιαφέρον.
 

finrod

Ενεργό Μέλος
Το θέμα "Κλοπές στα κυκλικά" κλείδωσε γιατί χάθηκε μετά από τις αλλεπάλληλες αναρτήσεις περί ορθογραφίας, η αρχική ανάρτηση.
Ναι, η συζήτηση περί ορθογράφησης συγκεκριμένης λέξης ήταν εκτός θέματος. Προτάθηκε λύση. Μεταφορά τής δημοσίευσής μου στο θέμα «Ενθάδε...» στην ενότητα «off topic», ενέργεια που και τάξη θα έβαζε και το θέμα ανοικτό θα άφηνε.
Όσο για την παράθεση δημοσίευσής μου, αυτή έγινε σε ανάρτηση όπου αναγράφονταν κάτι για παράβαση κανονισμών...
Τέλος πάντων, νερό κι αλάτι με δαύτο.

Όπως σας είπα και στο προηγούμενο θέμα "Ενθάδε", μπορείτε κάλλιστα με οποιονδήποτε παίκτη να συνομιλείτε μέσω προσωπικών μηνυμάτων,
Ναι, μπορούμε ...κάλλιστα να συνομιλούμε μέσω προσωπικών μηνυμάτων και, ναι πάλι, μπορούμε ΚΑΛΛΙΣΤΑ να συνομιλούμε δημόσια στην κατάλληλη ενότητα.
Η ενότητα «off topic», στην οποία περιέχονται νήματα θεμάτων επί παντός επιστητού θαρρώ πως είναι η κατάλληλη και γι' αυτό δημιουργήθηκε εκεί το θέμα «Ένθάδε...» και ζητήθηκε η μεταφορά των δημοσιεύσεων, κάτι που δεν πραγματοποιήθηκε από τη διαχείριση ενώ, ως εν αιθρία κεραυνός, κλειδώθηκε κι αυτό το θέμα.

καθώς το θέμα (ορθογραφία), αφορά μόνο τους δυο σας και κανείς άλλος δεν έδειξε ενδιαφέρον
Δε θα στοιχημάτιζα ούτε τα τρύπια μου παπούτσια σ' αυτό. Κι αντιδράσεις έχουν γίνει στις δημοσιεύσεις, και πάνω από 130 θεάσεις των αναρτήσεων έχουν καταγραφεί από τη στιγμή που στην ορθογραφία λοξοδρόμησε, (αυτό είναι αλήθεια, λοξοδρόμησε), το θέμα, και συμμετοχή τρίτου μέλους τού φόρουμ υπήρξε, μέσω ανάρτησης δημοσίευσης για το ζήτημα της ορθογραφίας, και τουλάχιστον ένα ακόμη μέλος το διάβασε και το έκρινε και δημοσιεύει την άποψή του για το κλίμα τής συζήτησης στην 2 παράγραφο της δημοσίευσής του στην υπ' αριθμό 2 ανάρτηση στο παρόν θέμα.

Τόσο δύσκολο είναι ένα σφάλμα να γίνει αποδεκτό και, μάλιστα, η αποδοχή του να είναι έμπρακτη δια της διόρθωσής του;
Ανθρώπινο το να σφάλλουμε. Ουδέν το μεμπτόν. Κατακριτέο όμως το σφάλμα να βοά κι εμείς περί άλλων να τυρβάζουμε κι επιδεικτικά να κλείνουμε μάτια και ώτα εμπρός του.
 

albertus magnus

Καμένος Χρήστης
oberon μολις παρατηρησα τη φωτογραφια του προφιλ σου. Και τα στιχακια στην υπογραφη σου. Και κρινοντας και απο τον τροπο γραφης σου ειναι προφανες πλεον ποιος εισαι. "Καλωσοριζουμε" λοιπον ξανα τον finrod μαζι μας σε ολη του την δοξα. o_O
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Δεν υπάρχει λόγος να δίνονται δικαιώματα και να αναφέρουμε ξανά το τι έγινε στα εν λόγω νήματα.

Κατ εμέ θα μπορούσε να γίνει σύσταση ότι η συζήτηση σχετικά με την ορθογραφία (την ορθογραφία καθεαυτή) δεν έχει θέση στο νήμα του δημιουργού, καθώς και να ζητηθεί από τους συνομιλητές να δημιουργήσουν νέο θέμα και να συνεχίσουν εκεί την συζήτησή τους.
Δεν είναι απαραίτητο να γίνει η συζήτηση σε προσωπικά μηνύματα μιας και το forum είναι ανοιχτό για κάθε είδους συζητήσεις, ώστε και άλλα μέλη
να πάρουν μέρος σε αυτές.
Θα μπορούσε η συνομιλία να μεταφερθεί από κάποιον συντονιστή σε νέο νήμα ώστε να διευκολύνει τους συνομιλητές να συνεχίσουν την συζήτηση
και να γίνει αναφορά του εν λόγω κανόνα ως ενημέρωση των συνομιλητών.
Το "λάθος" είναι η σύσταση για παράβαση του εν λόγω κανόνα αφού δεν υπάρχει κάποια επίθεση κάποιος σχολιασμός προς άλλον παίκτη.
Στο εν λόγω νήμα ουδείς αναφέρθηκε σε κάποιον για τον τρόπο που γράφει.

Ουδέποτε υπήρξε σχολισμός προς την ορθογραφία κάποιου παίτη.

Η εν λόγω συζήτηση είχε έναυσμα το δικό μου σχόλιο
=====
Είναι κτήριο .... όχι κτίριο
Στη γειτονιά μου κτίζεται ένα κτήριο
=====

Μια συζήτηση κάπως ξεκινάει.
Το ότι ξεκίνησε από αυτό δεν σημαίνει ότι υπάρχει σχολιασμός προς κάποιον παίκτη.
Επίσης, σαφώς και δεν παίζει ρόλο το ότι κάποιος έγραψε την εν λόγω λέξη σε προηγούμενο μήνυμα.
Δεν γίνεται αναφορά, δεν γίνεται σχολιασμός στην ορθογραφία του παίκτη.

Επίσης αν δεν κάνω λάθος, ο συντονιστής δεν έδωσε τιμωρία. Δεν βλέπουμε το κόκκινο θαυμαστικό στο μήνυμα.
Έγινε απλα μία σύσταση.
Αυτό που εγώ γνωρίζω εγώ απο την 20ετή εμπειρία μου σε άναλογες θέσεις, είναι ότι γίνεται μία σύσταση και το θέμα μεταφέρεται σε ξεχωριστό νήμα.
Θα ήταν πολύ πιο σωστή κίνηση.
Επαναλαμβάνομαι λοιπόν και λέω ότι η σύσταση θα έπρεπε να γίνει σχετικά με την όλη συζήτηση στο νήμα του δημιουργού η όποια δεν είχε θεση εκεί καθώς κα μια ενημέρωση του εν λόγω κανόνα και όχι σύσταση για παράβαση (όχι παραβίαση) κανόνων.

Αυτό που σίγουρα αποτελεί παράβαση κανόνων είναι η δημιουργία θέματος όπως αυτού για να γίνει αναφορά σε ενέργειες μέλους της Ο.Δ σε άλλο νήμα.

Συνεπώς δε θα πρέπει να κάνει εντύπωση αν και αυτό το θέμα κλειδώσει.

Μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτηση περί ορθογαφίας λέξεων και όχι για το τι έγινε στα νήματα που έκλεισαν.

Προσοχή... προς αποφυγή παρεξηγήσεων και παρερμηνεύσεων. Δεν κάνω σχολιασμό και δεν κάνω κριτική για τις ενέργεις μέλους της Ο.Δ.
Εκφράζεται αντικειμενικά και όχι υποκειμενικά μια υποθετική ενέργεια.
 
Τελευταία επεξεργασία:

finrod

Ενεργό Μέλος
oberon μολις παρατηρησα τη φωτογραφια του προφιλ σου. Και τα στιχακια στην υπογραφη σου. Και κρινοντας και απο τον τροπο γραφης σου ειναι προφανες πλεον ποιος εισαι. "Καλωσοριζουμε" λοιπον ξανα τον finrod μαζι μας σε ολη του την δοξα. o_O
Γεια χαρά! Καλώς Σάς βρίσκω!
Είχα 30ήμερη ποινή στο φόρουμ ως φίνροντ με το όμικρον ελληνικό, (καθότι ο φίνροντ με το «ο» λατινικό είχε προ πολλού αποκλειστεί κι εμφανίζεται πλέον ως διαγραμμένο μέλος στις αναρτήσεις του), σαν άλλαξα τη διακριτική ονομασία τού λογαριασμού σε όμπερον. Ίσως σε αυτό να οφείλεται η μετατροπή της 30ήμερης ποινής αποκλεισμού σε μόνιμο αποκλεισμό. Ίσως πάλι κι όχι. Δε γνωρίζω.
Πάντως δεν κρύβομαι. Εδώ είμαι. Καλή μας συνέχεια για όσο ...κρατήσει. :smiling_imp:
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Πριν καιρό, βαριέμαι να κοιτάξω πότε, είχε γίνει ενημέρωση από το φόρουμ σχετικά με τους λογαριασμούς μας.
Kάτι με τους λογαριασμούς στο παιγνίδι και στο forum και σύνδεση ; αυτών.
Και ο δικός μου διαγράφηκε γιατί δεν έκανα σύνδεση στον χρόνο που ζητούνταν.
Προφανώς κάτι έπρεπε να κάνω για να τον διατηρήσω αλλά απ'ότι φαίνεται ξεάστηκα.

Με αφορμή αυτό να πως προς ενημέρωση πως αν τιμωρηθούμε, δεν επιτρέπεται να δημιουργήσουμε νέο λογαριασμό.
Πρέπει να περιμένουμε να λήξει η τιμωρία μας και να είμαστε πιο προσεκτικοί γιατί μετά την κίτρινη κάρτα, έρχεται η κόκκινη.

Γιατί όμως να τιμωρηθείς βρε συ ; Δε μπορώ να σας καταλάβω. τι κάνετε ;
Εγώ γιατί δεν έχω τιμωρηθεί ποτέ ;

ψέματα .... μία φορά και μόνο στο δημοτικό που με σήκωσε ο δάσκαλος στη γωνία της τάξης.
Δε θυμάμαι αν με είχε με το πόδι όρθιο.
 

finrod

Ενεργό Μέλος
Δεν υπάρχει λόγος να δίνονται δικαιώματα και να αναφέρουμε ξανά το τι έγινε στα εν λόγω νήματα.
Μούγκα στη Στρούγκα δηλαδή;
Δε μου ταιριάζει, κι ότι βρέξει ας κατεβάσει!

Ουδέποτε υπήρξε σχολισμός προς την ορθογραφία κάποιου παίτη.
Αυτό το βεβαιώνω κι εγώ προσωπικά. Δεν εντόπισα σχολιασμό ορθογραφίας έτερου μέλους.

Έγινε απλα μία σύσταση.
Θα διαφωνήσω. Δεν έγινε απλώς μία σύσταση, κι αν έγινε, στους παραλήπτες της δεν συγκαταλεγόμουν.
Κλειδώθηκε το θέμα και γράφτηκε κάτι για παράβαση κανόνων. Ούτε παράβαση κανόνων υπήρξε. Αλλά και να υπήρξε, ήταν τόσο σοβαρή που έπρεπε να παρθεί το κεφάλι τού άλλου; Τέλος πάντων, έληξε αυτό.

Αυτό που εγώ γνωρίζω εγώ απο την 20ετή εμπειρία μου σε άναλογες θέσεις, είναι ότι γίνεται μία σύσταση και το θέμα μεταφέρεται σε ξεχωριστό νήμα.
Θα ήταν πολύ πιο σωστή κίνηση.
Συμφωνώ. Η συζήτηση περί ορθογραφίας δεν είχε θέση στο συγκεκριμένο νήμα. Θα μπορούσε να επιλυθεί το θέμα καθώς προτείνεις κι όπως, ομοίως, πρότεινα κι εγώ στην αναφορά μου προς τη διαχείριση σαν στο θέμα «Κλοπές στα κυκλικά» μπήκε λουκέτο.

Αυτό που σίγουρα αποτελεί παράβαση κανόνων είναι η δημιουργία θέματος όπως αυτού για να γίνει αναφορά σε ενέργειες μέλους της Ο.Δ σε άλλο νήμα.
Διαφωνώ!
Ουδεμία αναφορά σε ενέργειες που έκανε μέλος τής ΟΔ.
Το αντίθετο. Αναφορά σε ενέργειες που δεν έκανε και φυσικά καταγραφή αυτών που όλοι στο φόρουμ βλέπουμε, τα δύο κλειδωμένα θέματα δηλαδή!

Μπορούμε να συνεχίσουμε την συζήτηση περί ορθογαφίας λέξεων και όχι για το τι έγινε στα νήματα που έκλεισαν.
Μπορούμε; Το 'χεις σίγουρο; Να το ποντάρω; :)
Πάντως η δοκιμή να συνεχίσουμε την κουβέντα στο «Ενθάδε...», στην κατάλληλη ενότητα, για τέτοια θέματα, στο φόρουμ, είδες τι κατάληξη είχε.
Δεν πειράζει. Με την ελπίδα πως θα ξημερώσουν καλύτερες μέρες να μας ...κατατρέχει, ζούμε! :smiling_imp:
 

finrod

Ενεργό Μέλος
Σχετικώς με όσα συζητήθηκαν για τη λέξη ορθοπεδικός ή ορθοπαιδικός.\
Ρίξε μια ματιά στο παρακάτω:
Screenshot 2022-08-19 at 20-55-06 Λεξικό της κοινής νεοελληνικής.png

Υπάρχει ο όρος!
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Έληξε γιατί η δημιουργία του νήματος έγινε για τις ενέργεις μέλους της Ο.Δ.
Μην επιμένεις βρε συ. Μη δίνεις συνέχεια. σε αυτό είσαι λάθος. Πρέπει να το δεχθείς.

Σύσταση έγινε. Δεν δώθηκε τιμώρια. Τουλάχιστον δεν δόθηκε τιμωρία όπως αυτή φαίνεται με το κόκκινο θαυμαστικό σε άλλες περιπτώσεις.

Σου ξαναλέω. Δεν επιτρέπεται να γίνεται σχολιασμός γα τις ενέργειες μέλους της Ο.Δ.
Δεν είναι μούγκα στη στρούγκα.
Μπορείς να παραπονεθείς να το πω έτσι για τις ενέργειες μέλους της Ο.Δ, αλλά όχι στο forum.
Αν κάποιος σου χτυπήσει το αυτοκίνητο, πας στην αστυνομία και λες το περιστατικό.
Δεν πιάνεις τους γείτονες και λες ο τάδε αυτό, το άλλο.

Ωραία τα περί οστεολογίας αλλά να σε ρωτήσω ...

το ορθοπεδικός δεν μπορεί να αναλυθεί ως ορθή πέδηση ;
Ναι, συμφωνώ ότι έχει να κάνει με τα οστά, αλλά ας αφήσουμε τα οστά και την οστεολογία στην άκρη και να το δούμε ως προς ορθοπεδική.
Προϊόντα για την ιρθή πέδηση. Για βοήθεια στο περπάτημα, στο βάδισμα, στην πέδηση.

Σύμφωνα με αυτό θαρρώ πως η "σωστή" γραφή είναι ορθοπεδικός

Μη μου γράψεις για το περιστατικό στα άλλα νήματα και τις ενέργεις του συντονιστή. θα θυμώσω , δεν θα απαντήσω.
Δεν αξίζει να ασχοληθείς.
 

finrod

Ενεργό Μέλος
Έληξε γιατί η δημιουργία του νήματος έγινε για τις ενέργεις μέλους της Ο.Δ.
Η δημιουργία τού νέου θέματος έγινε για να συνεχίσουμε την κουβέντα περί της ορθογραφίας και για να μεταφερθεί εκεί η δημοσίευσή μου που ήταν παράταιρη στο θέμα «Κλοπές στα κυκλικά».
Τούτο ζητώ και στην αναφορά μου προς την ΟΔ και αναγράφω στην πρώτη αναρτημένη δημοσίευση στο θέμα «Ενθάδε...».

Σύσταση έγινε.
Αν ως σύσταση εννοείς το ...πάρτε δρόμο από εδώ και πείτε τα κατ' ιδίαν, το γράφω με δικά μου λόγια, ε, τότε μπορεί να θεωρεί και ως σύσταση ν' αποτανθώ σε κάποιο άλλο μέλος λέγοντάς του ...τράβα τις ...θηλές σου να μακρύνουν!
Είπαμε όμως. Έληξε αυτό.
Συμπληρώνω τώρα που το θυμήθηκα, (σε σχέση με τη ...σύσταση):
 

finrod

Ενεργό Μέλος
το ορθοπεδικός δεν μπορεί να αναλυθεί ως ορθή πέδηση
Μα πέδηση σημαίνει το σταμάτημα. Αν θες και το δέσιμο των ποδιών, η ακινητοποίησή τους.
Εξ ου και η σύνθετη λέξη τροχοπέδη, δηλαδή το φρένο ελληνιστί.
 

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Βρε πανάθεμά σε ....
αφού στο νέα θέμα αναρτάς φωτογραφία και διαμαρτυρία σχετικά με το συνέβη στο αρχικό νήμα.
Γράφεις να μεταφερθεί η ανάρτησή σου και παρακάτω έχεις to screenshot που έχεις.

Θα σε βάλω τιμωρία με το πόδι όρθιο. κανόνισε.
Να το αφήσουμε να προχωρήσουμε περό ιρθογραφίας ;
 

finrod

Ενεργό Μέλος
Βρε πανάθεμά σε ....
αφού στο νέα θέμα αναρτάς φωτογραφία και διαμαρτυρία σχετικά με το συνέβη στο αρχικό νήμα.
Γράφεις να μεταφερθεί η ανάρτησή σου και παρακάτω έχεις to screenshot που έχεις.

Θα σε βάλω τιμωρία με το πόδι όρθιο. κανόνισε.
Να το αφήσουμε να προχωρήσουμε περό ιρθογραφίας ;
Ακριβώς.
Την αναφορά μου προς τη διαχείριση.
Την πιθανολόγηση για την αιτία που το θέμα «κλοπή στα κυκλικά» κλειδώθηκε.
Την πρότασή μου για μεταφορά τής δημοσίευσής μου στο «Ενθάδε...» για να λυθεί το πρόβλημα, να ξεκλειδωθεί το θέμα και να επανέλθει η τάξη.
Και, τέλος, γράφω πως θα αναμένω έως τις 12 του Σεπτέμβρη για την απάντησή σου, αν χρειαστεί. Κάτι σχετικό είχες γράψει.

Πού εντοπίζεται η αναφορά, ο σχολιασμός, η κριτική, (αν και δεν απεμπολώ το δικαίωμά μου τους κρίνοντες να κρίνω, την ασυδοσία δεν αντέχω), σε ενέργειες που έκανε μέλος τής ΟΔ;
 

mitsos nikaia7

Καμένος Χρήστης
Για χαρά Μήτσο. Όλα καλά; Έλειψα, επανήλθα κι ακόμη με την ...κατσαρόλα επί της κεφαλής σε βρίσκω! Δεν αλλάζεις εύκολα, ε; Κάτι σαν και το φόρουμ και τις ενέργειες σ' αυτό. Ίδια κατάσταση, δύσκολο αλλαγή προς το καλύτερο να επέλθει!
Όλα καλά εδώ στον αγώνα!
Βγάζω ήδη αποδόσεις στοιχήματων για το ποσο καιρό θα σε αφήσουν αυτή την φορά στο φόρουμ χαχαχα

Oberon vs διαχείριση φόρουμ
Άσσος 5.25
Ισοπαλία 2.50
Διπλό 1.20


Είναι φαβορί!! Τον νου σου! Χαχαχα

Υ. Γ θα πονταρω στην ανατροπή όμως.. Λίγα βάζω πολλα παιρνω.. Όποτε άσσος! :Ρ
 
  • Haha
Αντιδράσεις: finrod

finrod

Ενεργό Μέλος
Βγάζω ήδη αποδόσεις στοιχήματων για το ποσο καιρό θα σε αφήσουν αυτή την φορά στο φόρουμ χαχαχα
θα τις αλλάξεις σαν αρχίσω να γράφω για το θέμα τού στάρλετ και τον αποκλεισμό λόγω φοε χέλπερ.
Έχω κάμποσα μαζεμένα.
Εσύ θα θυμάσαι πως αυτοπροτάθηκα για έλεγχο από την ΟΔ και καθαρός βγήκα, τότε με τις συκοφαντίες τού Ζάχου σαν τους θέριζα στον ΣεΣ.
 

COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ

Ενεργό Μέλος
Αυτό το βεβαιώνω κι εγώ προσωπικά. Δεν εντόπισα σχολιασμό ορθογραφίας έτερου μέλους.
Καλημέρα Γιώργη καλώς ήρθες.

Μέχρι την ανάρτηση μου στο θέμα «Κλοπές στα κυκλικά» ένας συμπαίκτης τα αναφέρει Μ.Κ ένας Μεγάλα Κτήρια με ήτα.
Εγώ και η Ειρήνη (iris) γράφουμε Μεγάλα Κτίρια με γιώτα,
Κάτω από εμένα στην ανάρτηση γίνεται αναφορά στα λεγόμενα μου και αναφέρονται λέξεις που χρησιμοποίησα
και στο τέλος αυτό.
=====
Είναι κτήριο .... όχι κτίριο
Στη γειτονιά μου κτίζεται ένα κτήριο
=====
Αυτό γιατί μπήκε στο αέρα αναφέρεται η σε εμένα και ίσως και στην Ειρήνη (iris)
και απαντάω, χρησιμοποιώ με (μας)
εγώ (εμείς),


<<Όσο για το λάθος που βρήκες για να με (μας) διορθώσεις και σε αυτό έβαλες παράδειγμα
αφού ξέρεις τους κανόνες και τα απαγορεύεται σε ενημερώνω ότι αυτό απαγορεύεται.

Ναι γράφετε κτήριο αλλά εγώ (εμείς) είτε έκανα λάθος είτε δεν το ήξερα η έτσι μου αρέσει να το γράφω
σύμφωνα με τούς κανόνες του παιχνιδιού απαγορεύεται να με διορθώσεις και να αναφέρεις το λάθος μου.
Μπορεί να το έγραψες για να το μάθω να μη το γράφω λάθος και σε ευχαριστώ πολύ
δεν λέω ότι μου λες για να γίνει κατανοητό ότι είμαι απρόσεκτος αγράμματος κ.λ.π

και αφού αφού ξέρεις το παιχνίδι τους κανόνες και τα απαγορεύεται
στο φόρουμ μπορείς να γράψεις στο αντίστοιχο θέμα να γίνει διόρθωση
=====
Είναι κτήριο .... όχι κτίριο
Στη γειτονιά μου κτίζεται ένα κτήριο
=====
Παντού στο παιχνίδι λάθος το γράφουν να το διορθώσουν
εκεί μπορείς χωρίς να απαγορεύεται να διδάξεις
είναι παράξενο πως δεν είδες αυτό το λάθος.>>

Ναι Γιώργη παντού στο παιχνίδι γράφονται Μεγάλα Κτίρια, κτίριο, χρόνια τώρα δεν το είδε κανείς.


και ο Demme νομίζω στα λεγόμενα μου αναφέρετε όχι σε εσένα

Τα περί ορθογραφίας και γραμματικής δεν αφορούν τους παίκτες συν το ότι απαγορεύεται βάσει των Κανόνων του Forum
"Δεν επιτρέπεται να σχολιάσετε τη γραμματική/ορθογραφία ενός άλλου χρήστη. Αν η γραμματική/ορθογραφία ενός χρήστη είναι τόσο κακή, επιλέξτε να κάνετε αναφορά της δημοσίευσης."
 
Τελευταία επεξεργασία:
  • Like
Αντιδράσεις: Demme

Ζουζούνι

Ενεργό Μέλος
Καλημέρα.
Να ρωτήσω...

η ζέβρα είναι μαύρη με άσπρες ρίγες ή άσπρη με μαύρες ρίγες ;

Με αφορμή τη ζέβρα, να λοιπόν που μία λέξη, ένα κόμμα (το σημείο στίξης), ένα "ή" διαζευκτικό, αλλάζει όλη την πρόταη.

Έπρεπε να είχα γράψει "κτήριο ή κτίριο" βάζοντας και ένα ερωτηματικό και όχι "κτήριο όχι κτίριο".

Επίσης "δικαιολογώ" να το πω έτσι τον COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ γιατί αυτό που έγραψα εγώ "κανένας κανόνας γραμμένος ή/και άγραφος" έρχεται μετά το δικό του "άγραφο νόμο" και φαίνεται το ότι περί κτηρίου το λέω για αυτόν,

Για αυτό όμως εγώ το έγραψα στο τέλος ενδιάμεσα μεταξύ των ===== σαν ξεχοριστό μήνυμα, που δεν απεθύνεται σε αυτόν και για αυτό και έγραψα πως η νύξη μου περί κτηρίου δεν απευθύνεται σε αυτόν.

Βέβαια δικό μου λάθος γιατί ο COBRA ΓΙΩΡΓΟΣ εξήγησε πως λειτουργεί ο "άγραφος νόμος" για κάποιυς παίκτες, το οποίο εγώ δεν διάβασα, γιατί σταμάτησα στο "άγραφος νόμος" το οποίο το διαβάζω και σε άλλες απαντήσεις και με ενοχλεί.


Σχετικά με το "ένα κόμμα αλλάζει τα πάντα
Λέει η δασκάλα στους μαθητές.
Προσοχή παιδιά, ένα κόμμα* μπορεί να αλλάξει τα πάντα.

Σε ηλικία 70 ετών, ο Κυρ Θανάσης απογοητευμένος από τα της κυβέρνησης, θυμάται και λέει .... "Και μου το έλεγε η δασκάλα στο σχολείο ... ένα κόμμα** μπορεί να αλλάξει τα πάντα"

*κόμμα, σημείο στίξης
**πολιτικό κόμμα

Όσο γιια το foe helper έχω ξαναγράψει σχετικά, μη με κάνατε να επαναλαμβάνομαι. Δε μπορώ να καταλάβω γιατί κάποιοι δεν μπορούν να το καταλάβουν.

Προσοχή μη ξεφύγει η συζήτηση σε τιμωρίες άλλων παικτών

Έχουμε λοιπόν
το ερώτημα με την ζέβρα
και εκκρεμεί το άλλο που είχα γράψει που είδα στο ATM Παρακαλώ εισάγετε την κάρτα σας, το οποίο είναι λάθος
 
Τελευταία επεξεργασία:
Κατάσταση
Δεν είναι ανοικτή για περαιτέρω απαντήσεις.
Κορυφή